Game of the Week: Εβδομαδα 26 [Frostbite - Atari2600 - Post 717]

Wally το τριτη με τριτη για νεο παιχνιδιο με φαινεται μακρινο δεν ξερω γιατι θα προτιμουσα δευτερα με δευτερα και ασχετα που ειναι το ιδιο με ακουγεται καλητερο.Ριξε λοιπον το νεο παιχνιδι σημερα να εχω να ασχοληθω με κατι το βραδυ :fafoutis:
 
Σορρυ...το ξενυχτησα ολιγον εχτες
 
ΕΒΔΟΜΑΔΑ 3

Παιχνιδι: Final Soldier Special Edition [2 minutes Caravan mode]

Πλατφορμα:pC Engine

Emulators: RetroArch RetroPie Ootake Mednafen

Αλλη μια πλατφορμα που δεν πηγε καλα στην Ελλαδα.

Το παιχνιδι ειναι η συνεχεια του Super Star Soldier και ανηκει στη θρυλικη σειρα Star Soldier

Η εκδοση που επελεξα ειναι η Special Edition του Final Sοldier σε Caravan Mode 2 λεπτων. .Φτιαχτηκε απο την Hudson Soft για το Caravan Festival 1991.

Οποιος δεν μπορει να το εντοπισει μπορει να φορτωσει το κανονικο Final Soldier και με το Select να επιλεξει το 2 minutes mode

Ειναι ευκολοτερο απο το Super Star Soldier οποτε ειμαστε ακομα πιο επικεντρωμενοι να εξαφανιζουμε τα παντα στην οθονη :)

Ξεζουμιζουμε λοιπον το παιχνιδι εντος διλεπτου, στοχευοντας για το μεγαλυτερο σκορ.

Αλλο ενα παιχνιδακι φτιαγμενο για high score challenges.

Η ανθρωποτητα μας περιμενει ακομα μια φορα να την σωσουμε απο τους εξωγηινους...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν περιμένει από μένα ειδικά η ανθρωπότητα, σωθήκαμε!
 
Η ανθρωποτητα σωθηκε με το συναχι του Τομ Κρουζ*...σιγουρα θα τα πας καλυτερα! :)

*War of the Worlds

Παρτε κουραγιο και κινητρο:

 
Wally η επιλογη σου αυτη δεν ειναι τοσο επιτυχημενη οσο οι προηγουμενες και βδομαδα δυσκολα να βγαλει και ο λογος ειναι πως και το διλεπτο ειναι βαρετο αλλα  υπαρχει οριο ακομα και στους ποντους.Επειδη το παιχνιδι αυτο το εχω λιωσει και στην origianl εκδοση το ολοκληρωμενο παιχνιδι και το διλεπτο και το πενταλεπτο ειναι σχεδον απιθανο να παει το σκορ πανω απο 620.000.615.000 ηταν το ρεκορ μου πριν πολλα χρονια και με την πρωτη που επαιξα τωρα που βρηκα ευκαιρια εκανα 558.800 και πολυ χλωμο να ασχοληθω παραπανω.Ας ασχοληθουν οσοι ασχοληθουν εγω λογικα εκτος απροοπτου θα περιμενω το επομενο παιχνιδι.

IMG_1056.JPG
 
Τελευταίο μου σκορ για το beamrider και πρώτο για το final soldier.

Θα συμφωνήσω με τον Βασίλη όσον αφορά το final soldier, καθώς κατέχω την κονσόλα και το παιχνίδι (μέσω everdrive).

Final Soldier (Japan)-180612-155632.pngBeamRider (1983)(Activision)-180612-155200.png
 
Ελα, ολο γκρινιαζετε αλλα τελικα σας αρεσουν.

Θα παμε ολες τις σοβαρες πλατφορμες ;)  και τα παιχνιδια θα αλλαζουν Δευτερα απο εδω και μπρος.

Οσο για το τωρινο παιχνιδι...δειτε το αλλιως: ξαναζειτε το Caravan Festival του 1991
 
Προτείνω ο metalcandyman να εξαιρεθεί από το game of the week. Με το πρώτο post που κάνει, που κουράγιο να προσπαθήσεις και εσύ; :D
 
Πρωτο παιχνιδι. Εχει ψωμι ακομα.

Final Soldier Special Version (J)-180612-213340.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαι ενα δευτερο play through

Final Soldier Special Version (J)-180612-215049.png
 
Final Soldier (Japan)-180612-230038.png

Προσπαθώ να καταλάβω την λογική των κουτιών με τους bonus πόντους και τα multipliers . Πρέπει να έχεις όλα τα power-up του όπλου; Επίσης πόσο αναβαθμίζετε το όπλο; Εμένα με βολεύει να το αναβαθμίζω μέχρι να γίνει spread, χτυπάει πιο πολλά πράγμα στην οθόνη έτσι.
 
Είχα καιρό να μπω στο φόρουμ και έπεσα τυχαία πάνω στο συγκεκριμένο θέμα! Άψογη ιδέα!!!

Και μόλις που σκεφτόμουν να ξαναπιάσω το χειριστήριο για να παίξω δυο παλιά παιχνίδια που, έως τώρα, δεν είχα ασχοληθεί..."StarTropics" σε NES και "The Legend of Spyro: The Eternal Night" σε GBA.

Ξεκιναω το απόγευμα με "Final Soldier" λοιπόν...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ελα δεν βλεπω μεγαλη συμμετοχη. Το παιχνιδι ειναι εξαιρετικο

Final Soldier Special Version (J)-180613-182439.png
 
Super το παιχνιδι! Πηγαμε σε πιο συγχρονο συστημα αυτη την φορα. :D

Να βαλω και το σκορ μου (το οποιο πρεπει να ειναι και το ταβανι μου, πηγαν ολα τελεια σε αυτη την παιξια :p )  :

final soldier.png
 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα