Gaming News [PC]

Το 1453-1821 το πηρα.Δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα αλλα ειναι πολυ καλη προσπαθεια. Λιγη δουλεια στην κινηση των χαρακτηρων και μετριασμα της δυσκολιας αρχικα!!! Πεθαινουν ολοι οι στρατιωτες μου στα πρωτα 10 λεπτα...
 
Το Titan Quest μου θύμιζε περισσότερο το Sacred παρά το Diablo.

Στην τελική όλοι κλώνοι του Diablo είναι. Ποιός είναι όμως ο καλύτερος; Diablo Clone Wars.
 
Ένα από τα πιο αγαπημένα first person shooters,o πιο γνήσιος απόγονος των Doom games,επιστρέφει για μία ακόμη φορά στις οθόνες των PCs μας κύριοι!

Painkiller:Resurrection

546.jpg


02208628-photo-painkiller-resurrection.jpg


painkiller-resurrection-console-pc.jpg


Λιωωωωωωωωώνω !!!!!!!!!!!!! :D :D :D
 
Omenforever είπε:
Και ερωτώ: Titan Quest έχεις παίξει; :p
ναι το έχω παίξει..καλό είναι και το τitan quest δε λέω αλλά το torchlight είναι πιο "diablo". και titan quest μπορεί να ξαναρχίσω μετά, δε το έχω τελειώσει!
 
To Painkiller: Resurrection θα το δω αφού ξεμπερδέψω με τα υπόλοιπα. Με αποθάρρυνε ομολογουμένως αυτό το review.
 
manos426f είπε:
Aσχολούμαι διεξοδικά μαζί του,για να βγάλω ένα συμπέρασμα ιδίοις όμμασι.. ;)
Πάντα αυτός είναι ο καλύτερος τρόπος. Αν και γενικά, το gamespot είναι "σπαθί". :cool:
 
Το Titan Quest ήταν γεμάτο bugs που κατέστρεφε τελικά το παιχνίδι. Δυστυχώς αναγκάστηκα να το παρατήσω αφού είχα εκνευριστεί άσχημα. Patch για να διορθώσει το patch βγάλανε. Στο τέλος τα saves δεν φόρτωναν και πάει λέγοντας.

Βέβαια είναι καιρός να το ξαναδώ.....
 
Έχω πάθει κάτι και βαριέμαι τα περίπλοκα games με πολλά spells, shortcuts και μικρά γράμματα στα dialogues. Οπότε με αυτές τις 2 πρόσφατες κυκολοφορίες έχω βρεί την υγειά μου...

Serious Sam : The First Encounter HD

serious-sam-the-first-encounter-hd--20090715042701208.jpg


Πολύ γέλιο, πολύ τρέξιμο, πολύ πιστολίδι...Θυμήθηκα τα παλιά καλά FPS, και επιτέλους, λίγο χιούμορ (έστω και ξαναζεσταμένο)

Σοβαρά τώρα...δείτε trailer παιχνιδιού

Για κυκλοφορία άγνωστης σχετικά εταιρείας, το παιχνίδι λάμπει. Γραφικάρες, ταχύτατο και πανάλαφρη engine. Στο παιχνίδι αναλαμβάνεις δύο μπάτσους τύπου Miami vice, και γενικώς στουκάρεις ότι βρείς μπροστά σου χωρίς ιδιαίτερες ανησυχίες σε τρελά car chases. Κάτι σάν GTA χωρίς όπλα και human sprites...To voice acting είναι τρισάθλιο, αλλά είναι τόσο πολύ που στο τέλος το απολαμβάνεις κιόλας.
 
Το "νέο" Serious το είδα και δεν μου άρεσε. Προτιμώ τα παλιά κλασσικά γραφικά.

Όσο για παιχνίδια με spells το κοντέρ στο DOA γράφει 250 ώρες και πάμε για παραπάνω. Έχω καταντήσει να ξυπνάω από τις 6 για να ξεκινάω παιχνίδι στις 7 και κάτι κάθε μέρα, ενώ τελειώνω στις 2 παρά κάτι.

Σκέφτομαι να αρχίσω και κανένα Lineage σε λίγο.........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Eσύ καλά κάνεις... :) Εγώ δέν μπορώ πλέον, ζαλίζομαι ! Για παράδειγμα, με το που έπεσα στα πρώτα dialogues στο Dragon age, πάτησα ESC !! Πολλά κουτάκια, πολλά γραματάκια, πολλά shortcuts ! Είναι και θέμα χρόνου που διαθέτεις βέβαια, άν διέθετα τον δικό σου, θα ήμουν πιό υπομονετικός σίγουρα !!! To Sam πάντως εγώ το φχαριστιέμαι έτσι όπως είναι ...definitioner !!!
 
Συμφωνώ απόλυτα. Ένα παιχνίδι σαν το DOA δεν υπάρχει περίπτωση να παιχτεί "στα γρήγορα". Αν δεν δεις τι κάνει το κάθε spell, αν δεν διαβάσεις την ιστορία που ξετυλίγεται, αν δεν δοκιμάσεις εναλλακτικές και αν δεν διαθέσεις άπλετο χρόνο, καλύτερα να μη το αρχίσεις καθόλου.

Είναι καθαρό rpg για hardcore rpgάδες, αυτούς που θα ξεκινήσουν D&D session τη Πέμπτη το βράδυ και θα τελειώσουν Δευτέρα χαράματα.

Από την άλλη για ένα quick fix το Serious Sam είναι ότι πρέπει, κάτι σαν τα driving.
 
To Serious Sam:First Encounter HD μας έδωσε αυτό που δυστυχώς ΔΕΝ μπόρεσε τελικά να μας δώσει το πρόσφατο Painkiller Resurrection.Ασταμάτητη,mindless,δράση,με μπόλικο πιστολίδι και μηδενική αναζήτηση οιουδήποτε στοιχείου μέσα στην πίστα.

Απολαυστικότατο,εύπεπτο και ιδανικό άνοιγμα τόσο για το Second Encounter HD,όσο και για το Third Encounter που θα βασίζονται φυσικά στην ίδια αυτή νέα engine,την Serious Engine 3
 
Carrier Command: Gaea Mission

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πλησιαζει η ημερα που θα κυκλοφορησει το Mass Effect 2 σε PC/360 (26 Ιανουαριου)

500x_me2.jpg


οριστε και οι απαιτησεις του παιχνιδιου

OS = Windows XP SP3 / Windows Vista SP1 / Windows 7Processor = 1.8GHz Intel Core 2 Duo or equivalent AMD CPU

Memory = 1 GB RAM for Windows XP / 2 GB RAM for Windows Vista and Windows 7

Hard Drive = 15 GB

DVD ROM = 1x Speed

Sound Card = DirectX 9.0c compatible

Direct X = DirectX 9.0c August 2008 (included)

Input = Keyboard / Mouse

Video Card = 256 MB (with Pixel Shader 3.0 support). Supported Chipsets: NVIDIA GeForce 6800 or greater; ATI Radeon X1600 Pro or greater. Please note that NVIDIA GeForce 7300, 8100, 8200, 8300, 8400, and 9300; ATI Radeon HD3200, and HD4350 are below minimum system requirements. Updates to your video and sound card drivers may be required. Intel and S3 video cards are not officially supported in Mass Effect 2.
info

http://kotaku.com/5412523/mass-effect-2-pc-system-requirements-ahoy
 
παιδια ξερει κανεις ποτε θα δουμε το

Alien Breed Evolution στα PC???
 
Η UbiSoft σταματα να χρησιμοποιει το σιχαμενο Starforce κλειδωμα στα PC games της

Ubisoft will cease using the StarForce digital rights management application in favour of new measures designed to combat PC piracy.
αλλα αναγκαζει πλεον τους χρηστες να ειναι παντα συνδεδεμενοι στο internet οταν παιζουν τα παιχνιδια της!!!

Consumers of the companyʼs PC titles will be required to connect to Ubi.com accounts to authenticate games online each time they play them, meaning players will always need to be connected to the internet.

What will happen if I lose my Internet connection when I play the game?
If you lose your Internet connection the game will pause while it tries to reconnect. If the Internet Connection is unable to resume you can continue the game from where you left off or from the last saved game.

Why is Ubisoft forcing their loyal customers to sign up for a Ubisoft account when they donʼt want to give their private data and only play single player games?
We hope that customers will feel as we do, that signing up for an account will offer them exceptional gameplay and services that are not available otherwise.
 
Πίσω
Μπλουζα