gog.com - Good Old Games

Kambia είπε:
Πράγματι σούπερ προσφορά. Αξίζει να πάρει κάποιος όλο το πακέτο. Μόνο το ΝWN 2 με ενδιαφέρει (τα άλλα τα έχω :D )
Το αυτόν και εγώ...αλλά πλέον έχω και το Neverwinter Nights 2. Για $3.99 δεν έλεγε να αφήσω "τρύπα" στην DnD συλλογή! :)
 
Νομίζω οτι έχει επαναληφθεί η παρακάτω προσφορά. Όποιος δεν την είχε εκμεταλλευτεί είναι ευκαιρία τώρα να "χτυπήσει" μερικά καλά παιχνιδάκια

eaw_03.jpg

eaw_05.jpg

eaw_b_06.jpg
 
'χτύπησα' μερικά,την σειρά crusader που δεν την

έχω ξαναδεί αλλά δείχνει όμορφο την

lands of lore και το nox!

Πλάκα πλάκα έχω φτάσει σαράντα παιχνίδια

στο gog! :)
 
Μόλις τερμάτισα το System Shock 2 (GOG). Από τα ποιο προκλητικά και ατμοσφαιρικά παιχνίδια που έχω παίξει. Δεν είχα ασχοληθεί στην εποχή του, αλλά ακόμα και σήμερα, που τα γραφικά του είναι "κάπως" θεωρώ ότι είναι το καλύτερο παιχνίδι που έπαιξα τελευταία μαζί με το Dark Souls. Είναι αρκετά δύσκολο, περίπλοκο και πραγματικό survival horror. Φανταστείτε το σαν ένα Βioshock στον κόσμο του Dead Space. Αλλά είναι πιο περίπλοκο από το Bioshock (και καλύτερο κατά την άποψή μου) και πολύ πιο τρομακτικό από το Dead Space.
 
Και λίγα είπες. Πρόκειται για το αγαπημένο μου PC game όλων των εποχών. Δεν ξαναβγήκε από τότε κάποιο άλλο παιχνίδι που να κατάφερε να το ξεπεράσει. Δοκίμασε το και με τα HD textures της community. Είναι εντυπωσιακότατο mod, φαντάζομαι θα λειτουργεί με την έκδοση του GOG.

http://www.moddb.com/mods/shtup-system-shock-2-texture-upgrade
 
Other_Reality είπε:
Και λίγα είπες. Πρόκειται για το αγαπημένο μου PC game όλων των εποχών. Δεν ξαναβγήκε από τότε κάποιο άλλο παιχνίδι που να κατάφερε να το ξεπεράσει. Δοκίμασε το και με τα HD textures της community. Είναι εντυπωσιακότατο mod, φαντάζομαι θα λειτουργεί με την έκδοση του GOG.
http://www.moddb.com/mods/shtup-system-shock-2-texture-upgrade
Ωραία, σκοπεύω να το ξαναπαίξω με full psyonics χαρακτήρα αυτήν την φορά για να δω διαφορά, οπότε ευκαιρία να βελτιώσω λίγο τα γραφικά. Είδα και ένα mod που λέγεται re-birth το οποίο έχει καινούρια 3D μοντέλα με περισσότερα πολύγωνα και λεπτομέρεια αλλά δεν μου άρεσε γιατί αντί να κρατήσουν τον ίδιο σχεδιασμό στους εχθρούς, σχεδιάσανε διαφορετικά designs.
 
GoG : 150+ Games up to 85%

1045194_10151450376502657_2085991037_n.png


The day has come to finish off our extravagant 2013 ‎#NoDRM Summer Sale (http://j.mp/NoDRMsummer'>http://j.mp/NoDRMsummer) with a Grand Finale. 500+ individual games 50% off + almost 50 amazing deals up to 85% off only for 24 more hours!

http://j.mp/NoDRMsummer

Please share the news with your gamer friends so they don't miss out on the DRM-free gaming deals they might enjoy. The sale ends exactly on Friday, July the 5th, at 12:59PM GMT.
............
 
Πρόλαβα "Neverwinter Nights 2" και "UnEpic" sto 50%.
 
Καλά, ουδείς?! :D Ντροπή για τους απανταχού adventur-άδες! :D

Screen Shot 2013-07-19 at 9.04.22 PM.jpg

Για όσους δεν τα έχετε... Τσιμπάτε οπωσδήποτε τα 2 Syberia, το Post Mortem (εμένα μ' άρεσαν και τα Still Life, αλλά μη σας πάρω στο λαιμό μου! :) ) και τα Atlantis!....

Δεν ξέρω αν έχει κανείς άποψη για το Robin Hood: The legend of Sherwood (βλέπω ότι είναι strategy και γενικά τα συμπαθώ!) ή για το Return to Mysterious Island (adventure!)

Για πείτε! Τι να αγοράσω?! :D

(more)
 
Δεν τρελλαίνομαι για τα συγκεκριμένα adventures, νομίζω ότι είναι λίγο overrated τα περισσότερα. Και εκτός από το Syberia κανένα δεν μπορεί να θεωρηθεί "classic" με την απόλυτη έννοια του όρου.

Όσο για τον Ρομπέν, αν σου αρέσει το gameplay του Commandos, μοιάζει πολύ.
 
Maddog είπε:
Όσο για τον Ρομπέν, αν σου αρέσει το gameplay του Commandos, μοιάζει πολύ.
Και μαλιστα προερχεται απο ~ την ιδια development team που εδωσε το Desperados ενα χρονο νωριτερα ,ισως το καλυτερο Commandos clone .

Υ.Γ. Btw καλο ειναι να κοιταζουμε και τις τιμες των αντιστοιχων στο steam ....
 
Oh well, μπορεί να τα λέτε overrated - προσωπικά διασκέδασα την κάθε στιγμή! :)

Το Commandos δεν το έχω παίξει - οπότε μάλλον θα πάω στο Return to Mysterious Island....
 
Παντως οσοι επιμενουν για το Robin Hood : the legend of sherwood ας κοιταξουν προς Steam μερια οπου θα ειναι μεχρι μεθαυριο κατατι φθηνοτερο απο το GOG.
 
Βρε Νέμο μου, δεν έχω κάτι ενάντια στο Steam & όντως, έριξα μια ματιά - η τιμή του είναι τουλάχιστον κατά 1/3 φθηνότερη (αν πρόσεξα σωστά) - τέλος πάντων, είναι σίγουρα φθηνότερη....

Η μόνη μου ένσταση είναι ότι μπορώ να κατεβάσω το παιχνίδι, μονάχα σ' έναν υπολογιστή μου. Π.χ. εγώ έχω 3 υπολογιστές στο σπίτι - ανάλογα με τη διάθεση (και τον ελεύθερο χώρο!!!) παίζω σε ένα από τα 3. Φαντάσου να κατεβάσω ένα παιχνίδι στον έναν υπολογιστή μου και να μη μπορώ να το κατεβάσω στους άλλους 2 για να παίξω... Το γιατί δεν το παίζω στάνταρ σε ένα από τα 3: χμ! φαντάσου να έχω ένα πισι που κάνει μια εργασία πολύ απαιτητική σε πόρους και πολύωρη - και σ' αυτό να έχω το παιχνίδι, επειδή έτυχε! Λέω: "έλα μωρέ! θα το κατεβάσω σε ένα από τα άλλα μηχανάκια μου" κι ανακαλύπτω ότι δε μπορώ!...... Η απόλυτη φρίκη για παιχνίδι που έχω πληρώσει!

Σε περίπτωση που κάνω λάθος ή κάτι δεν έχω καταλάβει σωστά, διορθώστε με, σας παρακαλώ!.... Μπορεί να ίσχυε παλιά κάτι τέτοιο και τώρα πλέον να μην ισχύει! Εμένα μ' ενδιαφέρει να μπορώ να βρω κάτι και σε χαμηλές τιμές και να μην έχω τα παραπάνω restrictions....

Και γιατί έχω την εντύπωση ότι έχει ξανασυζητηθεί αυτό? Και πάλι την ίδια ένσταση είχα! :xm:
 
freaktmp είπε:
Αυτο δεν ισχυει. Δες εδω.
Thanks! Ερώτηση: Σε περίπτωση που δεν έχω internet για να κάνω login στο steam account, τι γίνεται?

Εξακολουθώ να μπορώ να παίξω τα παιχνίδια μου?
 
Πίσω
Μπλουζα