Halo 3 / ODST Official Thread

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Wally
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Στο IGN παντως, η press average ειναι ακομα μικροτερη (9.3) και οι readers του δινουν 8.7
 
Dr Malcolm Betruger είπε:
Δηλαδή πόσο πρέπει να του δώσει κατεσε??? (και δεν το έχω παίξει καθόλου ή δει-απλά ρωτώ)
Είχε τίποτα έξτρα μέσα στη ζελατίνα ή σκέτο το περιοδικό???
τουλαχιστον 98- τουλαχιστον φιλε μου(εδω ολοκληρω famitsu του εδωσε 47/50:animeek::animeek::animeek:) μουφα η ζελατινη τιποτα δεν εχει(για να δικαιολογισουν μαλλον τα 4 ευρω τα παλικαρια:biglaugh::biglaugh:)
 
jaguar-man είπε:
τουλαχιστον 98- τουλαχιστον φιλε μου(εδω ολοκληρω famitsu του εδωσε 47/50:animeek::animeek::animeek:) μουφα η ζελατινη τιποτα δεν εχει(για να δικαιολογισουν μαλλον τα 4 ευρω τα παλικαρια:biglaugh::biglaugh:)
Νομίζω το υψηλότερο που έχουν δώσει ποτέ είναι 97. Νομίζω δηλαδή-αν θυμάμαι καλά. 4 ευρώ εχει από το προηγούμενο τεύχος (χωρίς ζελατίνα) Άσε και μενα δε μαρεσει η αυξηση αυτή αλλά...
 
Dr Malcolm Betruger είπε:
Νομίζω το υψηλότερο που έχουν δώσει ποτέ είναι 97. Νομίζω δηλαδή-αν θυμάμαι καλά. 4 ευρώ εχει από το προηγούμενο τεύχος (χωρίς ζελατίνα) Άσε και μενα δε μαρεσει η αυξηση αυτή αλλά...
αδελφε δεν το εμπιστυομαι καθολου αυτο το περιοδιοκο, αν και ειμαι αναγνωστης απο το 2 τευχος.(ενα gamepro ειχαμε και αυτο στο τελος εγινε ........μην πω τι εγινε:mad:)
 
Για βαθμολογίες μόνο το Edge εμπιστεύομαι...

Τώρα όσον αφορά τα ελληνικά έντυπα, η αντικειμενικότητα δεν είναι και το φόρτε τους ;)
 
jaguar-man είπε:
αδελφε δεν το εμπιστυομαι καθολου αυτο το περιοδιοκο, αν και ειμαι αναγνωστης απο το 2 τευχος.(ενα gamepro ειχαμε και αυτο στο τελος εγινε ........μην πω τι εγινε:mad:)

JESUS :eek: :eek:

Δεν το εμπιστεύεσαι και το... αγοράζεις από το 2 τεύχος?????????? :eek: :eek:

Το πήρα πριν λίγο. Αφιέρωμα 4 σελίδων στο HALO-3, όπως σε κάθε παιχνίδι του μήνα. (Βασικά περίμενα κατι παραπάνω από 4 σελίδες, μιας και σχεδόν όλο το εξώφυλλο ήταν αφιερωμένο στο ΗΑLΟ-3... nevermind.)

-Άκουσα μια φήμη ότι στο τέλος του 3 ο Μάστερ τσίφ βγάζει τη μάσκα και φαίνεται το πρόσωπό του. (οχι στο games) ξέρει κανείς κάτι???
 
Dr Malcolm Betruger είπε:
JESUS :eek: :eek:
Δεν το εμπιστεύεσαι και το... αγοράζεις από το 2 τεύχος?????????? :eek: :eek:

Το πήρα πριν λίγο. Αφιέρωμα 4 σελίδων στο HALO-3, όπως σε κάθε παιχνίδι του μήνα. (Βασικά περίμενα κατι παραπάνω από 4 σελίδες, μιας και σχεδόν όλο το εξώφυλλο ήταν αφιερωμένο στο ΗΑLΟ-3... nevermind.)

-Άκουσα μια φήμη ότι στο τέλος του 3 ο Μάστερ τσίφ βγάζει τη μάσκα και φαίνεται το πρόσωπό του. (οχι στο games) ξέρει κανείς κάτι???
satan:diablotin: :diablotin: :diablotin: διαβαζω οτιδηποτε εχει σχεση με τα video games(μην ξεχνας οτι ζουμε σε μια χωρα οπου δεν εχουμε πολλα παριοδικα για games, αρα οι επιλογες λιγες :)
 
Πολύς ντόρος με αυτό το Halo μα τι στο καλό έχει αυτό το παιχνίδι και σας άρεσε τόσο πολύ...Αν θυμάμαι το ένα ήταν λίγο απογοητευτικό σε σχέση με την υπερβολική διαφήμιση που έγινε...
 
akmakas είπε:
Πολύς ντόρος με αυτό το Halo μα τι στο καλό έχει αυτό το παιχνίδι και σας άρεσε τόσο πολύ...Αν θυμάμαι το ένα ήταν λίγο απογοητευτικό σε σχέση με την υπερβολική διαφήμιση που έγινε...
Μακαρι τα γραφικα του HALO 1 να τα ειχαν και ορισμενα παιχνιδια του ps3.........:biglaugh:(κακιες), απλα συνδιαζει τα τελεια γραφικα με τον απολυτο ηχο,τον στιβαρο χειρισμο,το κινηματογραφικο σεναριο, και την καγιστικη δραση ολα αυτα μαζι συνθετουν την απολυτη game εμπειρια :)
 
Τις καινοτομιες που εισηγαγε το HALO δεν τις ειδαμε ποτε ετσι μαζεμενες σε καποιο αλλο FPS της γενιας του.

Ειναι η καλυτερη σειρα FPS και πολυ δυσκολα βλεπω να ξεπερνιεται...

Απλα επειδη η Bungie δινει απιστευτη σημασια στη λεπτομερεια...πρεπει και ο παικτης να ειναι εξασκημενος ωστε να την διακρινει και να την εκτιμησει.

Εν κατακλειδι...μετα το HALO υπαρχει χαος

Στη σκια του βασιλια αυτη τη περιοδο βρισκεται το υπεροχο Bioshock (single player - το πιο συντομο (μονο για κανα μηνα :D ) Game of the year ) και το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ Call Of Duty 4 (multiplayer) - btw εδω και καμια βδομαδα εχω μπει στο beta προγραμμα του COD4 (μαζι και αλλα 4 GRM λαμογια) και το μονο που μπορω να πω ειναι οτι ειναι το δευτερο καλυτερο multiplyer FPS
 
Wally είπε:
Τις καινοτομιες που εισηγαγε το HALO δεν τις ειδαμε ποτε ετσι μαζεμενες σε καποιο αλλο FPS της γενιας του.Ειναι η καλυτερη σειρα FPS και πολυ δυσκολα βλεπω να ξεπερνιεται...

Απλα επειδη η Bungie δινει απιστευτη σημασια στη λεπτομερεια...πρεπει και ο παικτης να ειναι εξασκημενος ωστε να την διακρινει και να την εκτιμησει.

Εν κατακλειδι...μετα το HALO υπαρχει χαος

Στη σκια του βασιλια αυτη τη περιοδο βρισκεται το υπεροχο Bioshock (single player - το πιο συντομο (μονο για κανα μηνα :D ) Game of the year ) και το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ Call Of Duty 4 (multiplayer) - btw εδω και καμια βδομαδα εχω μπει στο beta προγραμμα του COD4 (μαζι και αλλα 4 GRM λαμογια) και το μονο που μπορω να πω ειναι οτι ειναι το δευτερο καλυτερο multiplyer FPS
Με κάλυψες Wally! Αυτό ακριβώς θα έλεγα και εγώ, αν και σπάστηκα λίγο με το 2 με το απότομο τέλος του...

Γιατί γμτ να μην έχω και εγώ ένα 360 για να το δω και εγώ το 3? :icon_cry:
 
theoritikos είπε:
Γιατί γμτ να μην έχω και εγώ ένα 360 για να το δω και εγώ το 3? :icon_cry:
Όλοι οι μη έχοντες Χ360 επίθεσ..εεε επίσκεψη στο σπίτι του Wally για να παίξουμε HALO 3! :D
 
να και το πρωτο site review...συμφωνω απολυτως

Gameplay (9.7):It’s definitely Halo, but that’s definitely a great thing. The campaign is hands-down the best in the series’ history, and the multiplayer is as addictive as ever. Our only knock is with the difficulty, which wasn’t quite as tough as we had hoped.

Graphics (9.5):

Aside from a few slowdown issues here and there, this is an excellent looking game in both the single- and multiplayer arenas. We particularly loved the HDR lighting, which is the best we’ve seen in a game to date

AUDIO (9.7):

Marty O’Donnell’s score is better than ever, perfect setting the tone for each of the levels while never being too overwhelming. The sound effects are stellar, too, as is the voice work (the battle chatter never gets old).

Longevity (10):

You finally have a reason to stop playing Halo 2 on Xbox Live, as this takes the cake as the most customizable multiplayer game of all time. Throw in Forge and you’ve got the makings of a true addiction.

Innovation (9.8):

From Forge to Saved Films to the Bungie.net integration, this game has something to wow everyone. Best of all, it’s only going to get better with time.

SCORE: *9.7*
και οπως λεει ο fanboy Shock...BELIEVE :tease:
 
μεσο ορο 9.8 τελεια , παντως το IGN κανει τo λαθος να συγκρινει τα γραφικα το halo 3 με του heavenly sword για ps3 ΕΛΕΟΣ:mad::mad:, το εχω το heavenly και ειναι μετριοτατο, ε δεν παμε καθολου καλα:smiliez.de_2080::smiliez.de_2080: πες μας τι πινεις και δεν μας δινεις κυριε του IGN
 
οχι το IGN...το IGN UK λεει αυτες τις ανοησιες
 
Η σελίδα του IGN κάνει μισή ώρα να φορτώσει!!!!!!

Γονάτισαν οι servers!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα