Halo 3 / ODST Official Thread

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Wally
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Τελικά είναι ό,τι περιμέναμε... :)
 
Ρε παιδιά, ξέρετε αν γίνεται να προσαρτήσεις πληκτρολόγιο και ποντίκι στο Xbox360??? Σκέφτομαι να πάρω XBOX-360 τα Χριστούγεννα (λόγω του -3 κυρίως) αλλά δεν μπορώ να παίξω 1st person χωρίς πληκτρ. + ποντίκι. Έχω συνιθίσει πολύ από το πισι με το κοντρόλ είναι άστα να πάνε...
 
Dr Malcolm Betruger είπε:
Ρε παιδιά, ξέρετε αν γίνεται να προσαρτήσεις πληκτρολόγιο και ποντίκι στο Xbox360??? Σκέφτομαι να πάρω XBOX-360 τα Χριστούγεννα (λόγω του -3 κυρίως) αλλά δεν μπορώ να παίξω 1st person χωρίς πληκτρ. + ποντίκι. Έχω συνιθίσει πολύ από το πισι με το κοντρόλ είναι άστα να πάνε...
Νομίζω πως γίνεται με κάποια πατέντα...Φυσικά το πληκτρολόγιο+ποντίκι είναι αξεπέραστα αλλά η προσαρμογή του χειρισμού του Halo στο gamepad είναι απλά άψογη!

Πήρε το μάτι μου και κάτι που αναμένεται να βγεί στο ebay...

360leuj.jpg


:eek: :thumb: :worship:
 
αυριο θα εχω στα χερια μου την HALO 3 legendary, αντε ουφ και δεν περναν οι ωρες αντε να ξημερωσει αντε λεμε( τι ωραιο το αισθημα της αναμονης ενος νεου game, και τι game ε???)
 
Άντε να δώ πότε θα καταφέρω κι εγώ να τσιμπήσω την Legendary....

Περιμένουμε φωτογραφία σου με την κάσκα φορεμένη :tease:
 
http://www.metacritic.com/games/platforms/xbox360/halo3

http://www.metacritic.com/games/platforms/xbox360/halo3
Ε δεν ειδαμε και κατι απιστευτο, με το συμπαθειο κιολας αλλα δεν ξεπερασε το bioshock και οι γνωμες των gamers το θαβουν αρκουντως.

Παντως σε σχεση με κατι Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer και Blue Dragon ειναι καλυτερο.

Αληθεια ομως, μιας και ειπα Blue Dragon - γιατι τοσο χαμηλα ? Μηπως τελικα τα 10 - 20 screenshots και τα 1-2 action videos που σας πλασαρουν ΔΕΝ αποτελουν τελικα κριτηριο για το αν το παιχνιδι που θα βγει ειναι τελικα παιχνιδι και οχι πατατα ? Μηπως οταν ερθει η ωρα να παιξεις το Blue Dragon (το οποιο αγαπησα απο την πρωτη στιγμη που ειδα τα videακια του) τα πραγματα ειναι πολυ διαφορετικα ?
 
Λες ρε Tel η Μ$ να τάσκασε στους reviewers τελικά; Λες;

Μπααααααα.............
 
telamona το εχω το blue dragon ειναι απο τα πολυ καλα rpg αλλα οχι φυσικα αυτο που περιμενα (το hype του το εφερνε μπροστα στο κορυφαιο final 7:mad: μην τρελαθω :biglaugh:) παντως οι καταβολες του φενονται καθε λεπτο που το παιζεις το παιχνιδι δηλαδη η μουσικη του εινα εκπληκτικη , το cartoon style like dragon ball, και η πολυ προσεγμενες μαχες του το καθιστουν αξιοπρεπεστατο game ,παντως περιμενα κατι πολυ παραπανω και οφειλω να το παραδεχτω.

οσο για το biochock (που το τερματισα προσφατα και αυτο) ειναι οντως εκπληκτικο (δειχνει τα δοντια του το μηχανημα στο ανταγωνισμο :fafoutis: εεεε οχι αυτα ακριβως αλλα αυτα:biglaugh:) και ενα βαρομετρο συγκρισης που το halo 3 τo πληρωνει. Ας μην αδικουμε ομως το αριστουργημα που ακουει στο ονομα halo3 (αυριο πρωι , μαλλον μεσημερι, θα δω αν οντως αξιζει καπια 97αρια η το αντιθετο πχ 89αρια )
 
Το Blue Dragon θελει ωρα για να ξεδιπλωσει τα χαρισματα του.Ειναι ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ.

Και το HALO3 ειναι με διαφορα οτι καλυτερο εχει βγει σε παιχνιδι γι αυτη τη γενια...τεχνικα και σεναριακα

Το Bioshock αφενος δεν εχει τις επικες διαστασεις και αφετερου ειναι μισο παιχνιδι.Στο HALO3 οχι μονο παιζεις αλλα ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ το παιχνιδι σου

Και δεν εχει ακομα κυκλοφορησει επισημα...

Απο 26 θα μιλαμε πιο ελευθερα για το συγκεκριμενο ;)
 
Χερομαι Wally που σου αρεσε εσενα το blue dragon, μα εγω αλλα περιμενα , 1ον) το 360 μπορει να τα καταφερει πολυ καλυτερα(και το αποδειξε)στον τεχνικο τομεα.

2ον)οι προγραμματιστες που το δημιουργησαν μπορουν και εχουν δωσει πολλα παραπανω σε προηγουμενες δουλειες.

θα συμφωνησω ομως οτι ειναι ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ:biglaugh::biglaugh::biglaugh:(αφου το εθαψα λιγο)

εδω και λιγες ωρες εχω και και το hαlo 3:diablotin::animrolleyes:legandary:animeek:,

οντως ειναι καλυτερο απο το bioshock(αλλα οχι με μεγαλη δαιφορα............)
 
Στo BD το πανηγυρι αρχιζει στο δευτερο DVD.

Τεχνικα ειναι εξαιρετικο,τεραστιο σε μεγεθος και πολυ προσεγμενο

Για τη συγκριση με το Bioshock(την μικρη διαφορα που αναφερεις)...να σου πω οτι σε κανα 2ωρο ακομα στο campaign θα αναθεωρησεις ;)
 
Wally είπε:
Στo BD το πανηγυρι αρχιζει στο δευτερο DVD.Τεχνικα ειναι εξαιρετικο,τεραστιο σε μεγεθος και πολυ προσεγμενο

Για τη συγκριση με το Bioshock(την μικρη διαφορα που αναφερεις)...να σου πω οτι σε κανα 2ωρο ακομα στο campaign θα αναθεωρησεις ;)
Ναι οντως μετα το δυτερο dvd αλλαζει 180 μοιρες το παιχνιδι(μυριζει λιγο square enix?????? ε? :biglaugh:)

ωρα να το ξεζουμισω για τα καλα το HALO 3 .............κλεινω τηλ- κινητα και σταθερα-πορτες -παραθυρα-p.c:biglaugh::biglaugh:
 
Ειναι γεγονος - πρωτο το GRM - προσφερει πραγματικο action photoclip απο την καινουργια κυκλοφορια της Μ$ !!!

Χαλο 3 Screenshot !!!! (και σε μεγαλο, χορταστικο μεγεθος !!!!)

Μπιλιιιβ :biglaugh:
 
E αφου οι περισσοτεροι εδω μεσα το ξερετε ηδη ,ωρα να αποκαλυψω και εγω το τελος του HALO 3.

.

.

.

.

.

.

SPOILER

Το μεγαλο μυστικο ειναι οτι στο τελος του παιχνιδιου ο Masterchief βγαζει την στολη του και αποκαλυπτεται ο "εσωτερικος του κοσμος" με κοκκινα εσωρουχα ,ασορτι ζαρτιερες και γοβες στιλετο.

Φωτο ακολουθει σε λιγο.

Masterchief σου λεει μετα. :tsktsk:
 
Βρες τα ακουστικα σου εσυ και ασε τις εξυπναδες :tease:
 
AARDVARK είπε:
SPOILER

Το μεγαλο μυστικο ειναι οτι στο τελος του παιχνιδιου ο Masterchief βγαζει την στολη του και αποκαλυπτεται ο "εσωτερικος του κοσμος" με κοκκινα εσωρουχα ,ασορτι ζαρτιερες και γοβες στιλετο.

Φωτο ακολουθει σε λιγο.

Masterchief σου λεει μετα. :tsktsk:
To έχει κάνει ήδη η Nimbimbo με το Metroid και ο λαός γούσταρε τρελά.

Προσωπικά δεν θα με χάλαγε να ήταν καμμία Lara HD κάτω από την πανοπλία-αρκεί τα εσώρουχα να ήταν μαύρα, το κόκκινο παραείναι "κάπως". :D
 
Πίσω
Μπλουζα