Halo 4

χαχαχαχαχαχαχα
 
χαχαχα ..... ελεος . :D

Halo above all!! a fantastic adventure! finish the 4 hours fight!!
 
Τιμη και δοξα στην micro$oft για τα εκκατομυρια δολλαρια που εχει δωσει σε διαφορες πλευρες ωστε να εξασφαλισει αυτες της βαθμολογιες απο τους Reviewers.Ακου finish the 4 hours fight χαχαχαχαχαχαχαχα.
 
Αυτο με τις 4 ωρες ειναι inside joke. 8 στο Normal και 11 στη κανονικη δυσκολια

Ειχα btw την ευκαιρια να παρακολουθησω την αρχη της πιστας Requiem σε gameplay...κονσολικως τεχνικα τιποτα δεν μπορει να αγγιξει το Halo4 (μεχρι να βγει νεο XBOX ή PS τουλαχιστον).

Περισσοτερα την Τριτη
 
Wally είπε:
Αυτο με τις 4 ωρες ειναι inside joke. 8 στο Normal και 11 στη κανονικη δυσκολια

Ειχα btw την ευκαιρια να παρακολουθησω την αρχη της πιστας Requiem σε gameplay...κονσολικως τεχνικα τιποτα δεν μπορει να αγγιξει το Halo4 (μεχρι να βγει νεο XBOX ή PS τουλαχιστον).

Περισσοτερα την Τριτη
ο Darksynbios τις διεδωσε τις φημες για τις 4 ωρες. προτεινω να τον κρεμασουμε στην πλατεια και να τον καψουμε μαζι με ολα τα dreamcast και saturn του.. :D

παντως περα απο την πλακα και χωρις να εχω διαβασει ολα τα reviews. απο αυτα που διαβασα ως μειωνεκτιμα εχει το μικρο campaign. Εμενα δεν με ενδιαφερει αφου δεν παιζω fps εδωκαι αρκετα χρονια. .. (call of duty 2 πρεπει να ηταν το τελευταιο :p )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally είπε:
Αυτο με τις 4 ωρες ειναι inside joke. 8 στο Normal και 11 στη κανονικη δυσκολια

Ειχα btw την ευκαιρια να παρακολουθησω την αρχη της πιστας Requiem σε gameplay...κονσολικως τεχνικα τιποτα δεν μπορει να αγγιξει το Halo4 (μεχρι να βγει νεο XBOX ή PS τουλαχιστον).

Περισσοτερα την Τριτη
Ντάξει, υπάρχουν και τα Uncharted, υπάρχει και το Killzone 3, αν δεν δω ζωντανά το Halo 4 θα δυσκολευτώ πολύ να πιστέψω ότι είναι όντως το best looking console game. Best looking Xbox game, ίσως...
 
believe-halo.jpg
 
Παλι τα ιδια ,οχι δεν πιστευω οτι υπαρχει παιχνιδι με 4 ωρες gameplay το θεωρω αδιανοητο.

Γιατι τοσο μισος με αυτο το παιχνιδι δεν μπορω να σε καταλαβω πραγματικα!
 
Aardvark είπε:
Παλι τα ιδια ,οχι δεν πιστευω οτι υπαρχει παιχνιδι με 4 ωρες gameplay το θεωρω αδιανοητο.Γιατι τοσο μισος με αυτο το παιχνιδι δεν μπορω να σε καταλαβω πραγματικα!
Δεν ειναι 4 ωρες gameplay, ειναι 4 ωρες μαζι με τα cut-scenes. .. :diablotin: χαχαχα, για normal μιλαμε μην παρεξηγηθουμε, στο Legendery ειναι +2 ωρες! ! :p

edit. μου αρεσει που λεμε οτι στο φορουμ δεν πολυπανε οι περισσοτεροι την Nintendo.. τι να πουν και οι fans του halo που απο χθες εχουνε φαει το trollarisma του αιωνα.. ειμαι αντικειμενικος βλεπετε..

την γλυτωνω την απελαση τελικα;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ajax87 είπε:
Δεν ειναι 4 ωρες gameplay, ειναι 4 ωρες μαζι με τα cut-scenes. .. :diablotin: χαχαχα, για normal μιλαμε μην παρεξηγηθουμε, στο Legendery ειναι +2 ωρες! ! :p
Αντε ρε παλιο-προκατειλλημενοι :p

Αν ξεκινησεις το παιχνιδι λιγο πριν την εαρινη αλλαγη της ωρας και το τελειωσεις (θελει βεβαια προσεκτικο συγχρονισμο/προγραμματισμο) μετα την αλλαγη ,μπορει να κρατησει και 3+ ωρες(χωρις τις cutscenes ....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nemo είπε:
Αντε ρε παλιο-προκατειλλημενοι :p
Αν το ξεκινησεις να το παιζεις λιγο πριν την εαρινη αλλαγη της ωρας και το τελειωσεις (θελει συγχρονισμο/προγραμματισμο) μετα την αλλαγη ,μπορει να κρατησεις και 3+ ωρες ....
Ετσι ρε αλανι δωσε τα φωτα σου στο λαο ωστε να χαρει ακομα περισσοτερο αυτο το ηδη ΤΕΡΑΣΤΙΟ και ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ παιχνιδι :p :p:p:p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε παιδια υπηρχε κανα Halo που να ηταν τεραστειο σαν παιχνιδι? γενικα υπαρχουν FPS που ειναι μεγαλα? δεν το "σηκωνει" το ειδος, θα βαρεθεις μεχρι να τελειωσει το campaign. Και εαν δεν βαριεσαι με τιποτα, παιξε το "firefight" που δεν τελειωνει ποτε!

Εγω βρηκα ικανοποιητικο σε μεγεθος το HALO 3, απογοητευτικα μικρο το ODST και απλα "ηθελε λιγο ακομα" το REACH. Δεν μπορω να πω οτι αλλα FPS ειναι πολυ μεγαλυτερα.

Και τα γραφω τελειως αντικειμενικα, αν και ειμαι εναντιον της M$, αλλα καποια πραγματα δεν ειναι τελειως αχρηστα οπως θελουν να τα βγαλουν καποιοι.
 
mike είπε:
Ρε παιδια υπηρχε κανα Halo που να ηταν τεραστειο σαν παιχνιδι? γενικα υπαρχουν FPS που ειναι μεγαλα? δεν το "σηκωνει" το ειδος, θα βαρεθεις μεχρι να τελειωσει το campaign.
Halo όχι αλλά υπήρχαν FPS γενικότερα. Από όσα έχω παίξει:

Doom 1-2 (πολλές και περίπλοκες πίστες, δεν το τελείωνες με τίποτα σε 7-8 ώρες αν δεν το ξέρεις)

Duke Nukem 3D (Βλεπε Doom)

Turok 1 - 2 (τεράστια παιχνίδια με non-linear design)

Goldeneye (Πολλές πίστες με έξτρα αποστολές σε κάθε δυσκολία + non-linear design)

Perfect Dark (Βλέπε Goldeneye + extra content)

Halflife 2 (Linear σαν το Halo αλλά περίπου το 2πλάσιο σε διάρκεια)

Far Cry 1 (από τα μεγαλύτερα FPS που έχω παίξει. Ακόμα και αν δεν εξερευνήσεις το νησί και πας βουρ για το main quest, και πάλι έχει μεγαλύτερη διάρκεια από όλα τα linear FPS που έχω παίξει ενώ είχε αρκετή ποικιλία και υπήρχαν εναλλαγές στην ατμόσφαιρα, στους εχθρούς, στο story κλπ)

Doom 3 (αρκετά μεγάλο αλλά λίγο βαρετό, δεν είχε αρκετές εναλλαγές ή ποικιλία)

Τα παραπάνω (εκτός από το Doom3) δεν είναι βαρετά γιατί έχουν περισσότερη ποικιλία στο gameplay και στο level design από ότι στο Halo. Φυσικό και επόμενο είναι ένα παιχνίδι σαν το Halo να μην μπορεί να είναι πολύ μεγάλο αφού κάνεις τα ίδια και τα ίδια. Θα ήταν τρομερά βαρετό, λογικό είναι.

Aardvark είπε:
Γιατι τοσο μισος με αυτο το παιχνιδι δεν μπορω να σε καταλαβω πραγματικα!
Γιατί δεν μπορείς να καταλάβεις? Είναι πολύ απλοϊκό game και πολλοί το βρίσκουν βαρετό γι αυτόν τον λόγο. Δεν το λέω μόνο εγώ.... αυτός είναι ο σημαντικότερος λόγος που πολύς κόσμος δεν γουστάρει το παιχνίδι (και την προώθησή του) και νομίζω ότι είναι γνωστό. Μπορεί να είναι το καλύτερο στο είδος του (shooting galleries) αλλά αν δεν σου αρέσει να σκοτώνεις συνέχεια και θες κάτι πιο περίπλοκο ή να έχει λίγη παραπάνω ποικιλία, πως θα γίνει δηλαδή!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δηλαδη ποιο FPS διαθετει καλυτερα σεκανς μαχης? (το περιοριζω εκει διοτι θα παει μακρια η βαλιτσα)
 
Wally είπε:
Δηλαδη ποιο FPS διαθετει καλυτερα σεκανς μαχης? (το περιοριζω εκει διοτι θα παει μακρια η βαλιτσα)
Μπορεί και κανένα. Αλλά το θέμα είναι ότι σε πολλούς μπορεί να μην αρέσει το μιλιταριστικό στιλ των μεγάλων μαχών και οι πόλεμοι μεγάλης κλίμακας σε άδεια τοπία. Εγώ ας πούμε προτιμώ τις μικρότερης κλίμακας μάχες του Half-Life 2 και το πιο όμορφο (γεμάτο) level design (μιας και μιλάμε για linear παιχνίδια). Αλλά γενικώς το πρόβλημα του Halo είναι αυτό, άσχετα με το πόσο καλές είναι οι μάχες πολύς κόσμος θέλει και λίγη ποικιλία στα παιχνίδια του, ποικιλία που υπήρχε ήδη στα FPS μέχρι τα τέλη του 90. Και επειδή χάθηκε αυτό (στο μεγαλύτερο ποσοστό) και τα shooting galleries πουλάνε περισσότερο (βοήθησε και η εισβολή εκατομμυρίων non-gamers σε αυτό) γι αυτό πολύς κόσμος δεν γουστάρει τα Halo σε σημείο που να τα μισεί κιόλας (γιατί με αυτό έγινε η αρχή για πολλούς), όπως γίνεται και με τα CoD ας πούμε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αδεια τοπια??

Shooting galleries οταν μιλαμε για το καλυτερο εχθρικο ΑΙ??

To HALO φταει για τους non-gamers ή τα Cooking Mama του Wii??

Ααα έχς ξεφύγ' :)
 
Ει, δεν είπα ότι φταίει το Halo για τους non-gamers!

Οχι μόνο άδεια τοπία αλλά και άδεια κτίρια με πολύ απλό geometry detail. Όλοι πρόσεχαν μόνο το bump mapping στα textures βλέπεις... Στο Halo Reach ήταν αρκετά καλύτερα τα γραφικά και το design πάντως. Φαντάζομαι ότι στο 4 θα είναι ακόμα καλύτερα, τουλάχιστον έτσι φαίνεται.
 
Έχω τελειώσει το Halo 1 και το 3. Το 2 δεν το πήρα αργότερα που βγήκε σε Remastered. Τις υποκατηγορίες, (Reach και τα λοιπά όχι). Το 4 το αγόρασα σε Limited, σαν έρθει έχει να γίνει της Κακομοίρας! Τρομερό Scifi!!
 
Ξεκιναει η μαχη. Ενα ολοκληρο συμπαν περιμενει σωτηρια.

Αααα και δεν ειμαστε απο τους τυπους που υποσχονται σε ενα κοριτσι, πραγματα που δεν μπορουμε να κανουμε ε?

http://www.youtube.com/watch?v=DCrL76vGpNA
 
Wally είπε:
Ειχα btw την ευκαιρια να παρακολουθησω την αρχη της πιστας Requiem σε gameplay...κονσολικως τεχνικα τιποτα δεν μπορει να αγγιξει το Halo4 (μεχρι να βγει νεο XBOX ή PS τουλαχιστον).

Περισσοτερα την Τριτη
I want to see Killzone 4 right now!

Δε μπορώ να καταλάβω από που αντλείς αυτή τη σιγουριά, εφόσον είναι σχεδόν σίγουρο οτι θα κυκλοφορήσει το Killzone 4 στο Playstation 3 και εφόσον η προηγούμενη σύγκριση μεταξύ Reach και KZ3 ήταν αυτή:

 
Πίσω
Μπλουζα