HALO Reach

Wally είπε:
Εχουν γνωση οι φυλακες ;)
Δεν με βρισκει η αποψη σου για το Halo2 campaign. Μπορω να σκεφτω 1000 χειροτερες campaigns - αλλα οι αποψεις ειναι σαν τις μυτες... :)
Δεν το συγκρίνω με το Hour of Victory, με το πρώτο Halo είναι η σύγκριση και το σημείο αναφοράς. Οπότε για κλάματα. Το Multi έσωσε το 2 απ'το να μην χαρακτηριστεί ως άθλιο sequel.
 
manos426f είπε:
Κι εσύ λάθος τα λες! :p
ΑΝ αξίζει,αξίζει για το #2 και μόνο,διότι το #1 βγήκε σε PC και έκανε το XBOX να βάλει τα κλάμματα... ;) ;)

Οπότε η MS σκέφτηκε απλά να μη βγάλει και το #2 στα PCs...

(ωραία λογική,να την χειροκροτήσουμε! :p )
χαχαχαχαχα ναι το ξεχασα αυτο οσον αφορα την PC εκδοση :D Οποτε το συμπερασμα ειναι οτι το ΧΒΟΧ οχι μονο εβαλε τα κλαμματα αλλα και το ιδιο μηχανημα ειναι για τα κλαμματα! :p (Τι κακος που ειμαι! #) )
 
pooky(1) είπε:
Μόνο για τη σειρά Halo και Forza Morotsport τα έβγαλε τα λεφτά του με το παραπάνω!!!! :) ;)
Ερμ αν δεν έχεις παίξει το Pure, χάνεις, άλληη φάση μιλάμε.
 
Δεν έχω παίξει το Pure;

Φυσικά και ναι. Φυσικά και ναι, το σιχαίνομαι!!!!!!!!!!!!
 
pooky(1) είπε:
Δεν έχω παίξει το Pure;
Φυσικά και ναι. Φυσικά και ναι, το σιχαίνομαι!!!!!!!!!!!!
Ελα ρε Pooky! Ενα απο τα καλυτερα ραλλυ ακομα και απο το forza και το σιχαινεσαι?! :p
 
Το Pure ειναι ενα απο τα καλυτερα τεχνικα δειγματα δυνατοτητων του 360, αλλα μεχρι εκει. το συγκεκριμενο παιχνιδι ομως δεν παιζεται (αποψη μου παιδες).

Παντως το HALO ειναι κορυφη. ειναι φοφερο τοσο απο τεχνικης πλευρας όσο και απο σεναριο κτλ.

Μα καλα φρικαρα με αυτο που εγραψε καποιος και υποστηριξε αλλος: το HALO και το 360 ειναι για κλαματα; τι λετε τωρα ρε παιδια, τι λετε!!!!

Ειμουν και ειμαι PC user χρονια τωρα, εχω PC 4πυρηνο, GTX 8800 κτλ, ΑΛΛΑ παιχνιδι θα παιξω στην κονσολα. τελος. τι να το κανω αμα ειμαι υποχρεωμενος να κανω Install 2-3GB στον δισκο για να παιξω ενα παιχνιδι (και να γινεται ο δισκος κω...πιδα με ενα σκασμο GBs), να κατεβαζω batch αρχεια για διορθωσεις bugs του παιχνιδιου σε PC, μονο και μονο για λιγη αναλυση παραπανω αντε και κανενα lighting εφφεδακι παραπανω (και φυσικα για οσους εχουν GTX250 και πανω!) και ενα καρο μακακιες...

Και τα 1080p σε αναλυση μου κανουν, και τα 60fps του 360 μου κανουν και περισσευουν για να ευχαριστηθω ένα παιχνιδι, και αμα λαχει, καθησμενος στον καναπε μου στην 52αρα μου.

ΥΓ: την GTX 8800 1GB με πηρα πριν 1,5 χρονο στα 300 κατι ευρω...ελεος. οχι οτι δεν ειναι μαματη ακομα. αλλα δεν θα εδινα αλλα 300 για να παιζω, λιγο καλυτερα και καλα απο PS3/X360, παιχνιδια.

ΥΓ2: οποιος εχει μηχανημα που να παιζει παιχνιδι σε αναλυση πανω απο 1920x1080 και πανω απο 60fps να το κανει παρουσιαση (με την τιμουλα φυσικα).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πες τα ndial.

Το είπα και πριν: Από εδώ και πέρα iMac για υπολογιστή και κονσόλα για gaming.

Βαρέθηκα να ρίχνω λ7 σε καιάδες.

Το 360 το έχω συνδέσει σε οθόνη υπολογιστή (καλά το 1 από τα 5.... ) και εκεί είμαι τζετ. Όποτε θέλω, πατάω το κουμπί και η οθόνη αλλάζει σε secondary στον iMac.

PCs; Ουστ από δω, να μας γράφετε βρωμόκουτα.......
 
λεω τα αυτονοητα φιλε pooky. εχει ΠΕΘΑΝΕΙ πια η εποχη που ξοδευει ο κοσμος καθε 2 χρονια περιπου 1000-1200 ευρω για να παρει PC για gaming, και μετα απο εναν χρονο να σκασει αλλα 200-300 για να αλλαξει καρτα γραφικων και να παρει γρηγορους δισκους...

οι κονσολες, αν και υποδεεστερες των καινουργιων καρτων και cpu στα pc, ειναι ΧΑΡΜΑ ΟΦΘΑΛΜΩΝ στα παιχνιδια τους. Με μολις 300-400 ευρω. τελος. και που να ερθει το Kinect (aka Project Natale)...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παμε οντοπικ. ;)

 
Το νέο HALO REACH είναι πραγματικό αριστούργημα, υπόδειγμα παιχνιδιού.

Ένα pc θα το κρατήσω για τα αποκλειστικά games, φυσικά και τα παλιότερα αγαπημένα, αλλά και τα rpgs, πιστεύω ότι ένα 4πύρηνο με 5870 και 6 giga θα κρατήσει άνετα μια τριετία ακόμα.

Το 360 έχει ακόμα πολύ δρόμο να διανύσει μέχρι τον αντικαταστάτη του, όπως και όλες οι κονσόλες της παρούσας γενιάς.

Δόξα το Θεό στην "κρίση" που άλλαξε μυαλά σε μερικούς και προσανατολισμό στις εταιρείες.

-----edit---------

Αυτό το "Spartans never die" με πόρωσε απίστευτα όταν το πρωτοάκουσα...!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εχεις δικιο Aardvark, χιλια συγνωμη :D δεν μπορεσα να αντισταθω
 
και εγω 360 για το halo ειχα παρει και δεν το μετανιωσα ποτε...το reach απλα θεριζει και βεβαια οι haters θα κλαινε για καμια 3ετια παλι.
 
Σίγουρα είναι ένα future classic!

Θα είναι μαζί μας για πολλά χρόνια και λογικά θα το "συντηρεί" η Μ$...
 
το δοκίμασα για κανα 15λεπτο αλλά δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα τόσο πολύ...
 
keropi είπε:
το δοκίμασα για κανα 15λεπτο αλλά δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα τόσο πολύ...
Θα το "δοκιμάζεις" για χρόνια, οπώτε υπάρχει ελπίδα.
 
ndial είπε:
Μα καλα φρικαρα με αυτο που εγραψε καποιος και υποστηριξε αλλος: το HALO και το 360 ειναι για κλαματα; τι λετε τωρα ρε παιδια, τι λετε!!!!

Ειμουν και ειμαι PC user χρονια τωρα, εχω PC 4πυρηνο, GTX 8800 κτλ, ΑΛΛΑ παιχνιδι θα παιξω στην κονσολα. τελος. τι να το κανω αμα ειμαι υποχρεωμενος να κανω Install 2-3GB στον δισκο για να παιξω ενα παιχνιδι (και να γινεται ο δισκος κω...πιδα με ενα σκασμο GBs), να κατεβαζω batch αρχεια για διορθωσεις bugs του παιχνιδιου σε PC, μονο και μονο για λιγη αναλυση παραπανω αντε και κανενα lighting εφφεδακι παραπανω (και φυσικα για οσους εχουν GTX250 και πανω!) και ενα καρο μακακιες...

Και τα 1080p σε αναλυση μου κανουν, και τα 60fps του 360 μου κανουν και περισσευουν για να ευχαριστηθω ένα παιχνιδι, και αμα λαχει, καθησμενος στον καναπε μου στην 52αρα μου.


ΥΓ: την GTX 8800 1GB με πηρα πριν 1,5 χρονο στα 300 κατι ευρω...ελεος.
οχι οτι δεν ειναι μαματη ακομα. αλλα δεν θα εδινα αλλα 300 για να παιζω, λιγο καλυτερα και καλα απο PS3/X360, παιχνιδια.
Απαντώντας κατά σειρά στα bolded σημεία...

1)Ναι,γιατί όχι,για κάποιους μπορούν να είναι έτσι,πού είναι το περίεργο; :)

2)Φτάσαμε να έχουμε και τέτοια επιχειρήματα εναντίον των PCs; :D

3)Λίγη ανάλυση και κανένα εφεδάκι;Είσαι λίγο τσιγκούνης ή μου φαίνεται; :p

4)Προσωπικά δεν έχω δώσει ΠΟΤΕ πάνω από 150 ευρώ maximum για VGA και δεν είχα ποτέ παράπονο όσον αφορά τα γραφικά των παιχνιδιών,πόσο μάλλον τώρα πλέον...
 
Το Reach είναι εκπληκτικό. Bungie delivered.

Το μόνο που μου έλειψε είναι ο Master Chief...


Γιατί το μπλέκουμε σε κόντρα μεταξύ κονσόλας και PC;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ndial είπε:
Και τα 1080p σε αναλυση μου κανουν, και τα 60fps του 360 μου κανουν και περισσευουν για να ευχαριστηθω ένα παιχνιδι, και αμα λαχει, καθησμενος στον καναπε μου στην 52αρα μου.
Το 1080p ειναι οτι χειροτερο για το ΧΒΟΧ 360. Απο την στιγμη που το βαζεις στα 1080p ξεφτιλιζονται τα χρωματα και κανουν σπασιμο τα καρε.

60fps? Μονο λιγα παιχνιδια αυτην την στιγμη.

Τωρα το HALO προσωπικα για μενα ειναι 'υπερεκτιμημενο' και απο αποψη γραφικων περιμενα να δω περισσοτερα μετα απο το 3. :p
 
Πίσω
Μπλουζα