[Hasbro] Φιγούρες WWF (κατς)

γεια σας παιδιά είμαι νέος εδώ και έχω πάθει πλάκα με όλα αυτά που βρίσκεις εδω

μέσα.....έχω λοιπόν κάτι φιγούρες wwf hulk hogan ultimate warrior demolition τον χαρακτήρα με το ξύλο που κράταγε στο χέρι τον βασιλιά με την elizabeth τους rockers....είχα και την παλαίστρα με τη ζώνη αλλά μετά απο αμέτρητες μάχες .......
 
όντως ο Big Boss Man είναι μακαρίτης στα 49 του αποό καρδιά...άκου εδώ !...γαμάτος ήταν ! τον Andre the Giant (Θεός 'χωρέστον) δεν τον έχω σε φιγούρα
 
Ο δικός μου αγαπημένος, ο John Tenta - Earthquake με το χαρακτηριστικό μπλε "ολόσωμο μαγιό", έφυγε μόλις στα 42...

[edit] Dead pic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναστασια είπε:
Γενικα δεν ειμαι της σχολης του να κρατησω την κουκλα σε συσκευασια αλλα επειδη ακριβως δεν ειναι κουκλα αλλα φιγουρα wrestling, που βρεθηκα να περιμαζευω εντελως τυχαια, αποφασισα να τον αφησω τον κακομοιρη ετσι στην συσκευασια του. Τωρα αν ξεστραβωθει και τον ερωτευτει καμια barbie μου και του λυσει τα μαγια, τοτε μπορει να τον ελευθερωσω! :D
Δίνω φωτό του ίδιου, που μια ζωή ήταν έξω από τη συσκευασία! Τα μπουνίδια που έχουνε πέσει μεταξύ του Hulk και του He-Man ήταν ομηρικά. Ο Hulk είχε special move το "σφιχταγκάλιασμα" (άνοιγμα χεριών σα δαγκάνα και έπιανε τον Ηe-Man) και ο He-Man τη "περιστρεφόμενη φάπα" (απλωμένο χέρι και στρίψιμο του κορμιού του προς αντίθετη πλευρά από τον Hulk, το λαστιχάκι της μέσης έκανε την επαναφορά και ο Hulk he never saw it coming...)

 
τι μου θυμισατε τωρα η πρωτη κουκλα που ειχα ποτε ηταν του ultimate warrior μαλιστα ειχε και κορδονι το τραβαγες και μιλαγε τον ειχα παντα μαζι μου μετα καπου τον εχασα μεγαλωνοντας αξεχαστες εποχες
 
αυτη η φιγουρα σε μεγαλη με σχοινι που μιλαγε ηταν το πρωτο παιχνιδι που ειχα ποτε αν καποιος μπορουσε να μου που θα μπορουσα να το εντοπισω

ultimate warrior.jpg

http://darvelweb.free.fr/wwfhasbroma...gewarrior3.htm
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
θανος είπε:
τι μου θυμισατε τωρα η πρωτη κουκλα που ειχα ποτε ηταν του ultimate warrior μαλιστα ειχε και κορδονι το τραβαγες και μιλαγε τον ειχα παντα μαζι μου μετα καπου τον εχασα μεγαλωνοντας αξεχαστες εποχες
κι εγω... σε μεγαλη κουκλα με κορδονι ειχα και τον Hulk ...

και αρκετους απο τους αλλους με τις κινησεις... αλλα μαλλον τους εστειλα... :(
 
Εγώ πάλι τυχαίνει να έχω -σε άριστη κατάσταση- και τις δύο αυτές "ομιλούσες" φιγούρες,του Ultimate Warrior και του Hogan.

Θα βγάλω pics και θα τις ανεβάσω σύντομα! :)
 
Aπο το 1987!!

[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο.Λυπούμαστε γι'αυτό.[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θα μπορούσα να παραθέσω φωτογραφίες από φιγούρες πρόσφατα αγορασμένες? Μιλάω για τις κλασσικές της hasbro!
 
Aardvark είπε:
Οι φιγούρες αυτής της διαφήμισης δεν κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα, άλωστε το 1987 το αμερικάνικο wrestling ήταν λίγο-πολύ άγνωστο στην χώρα μας. Άρχισε να γίνεται γνωστό 1-2 χρόνια αργότερα που το παλιό Eurosport έδειχνε Superstars of Wrestling και αργότερα Prime Time Wrestling. Μετά ο ΑΝΤ1 άρχισε να δείχνει μερικά κονσέρβα επεισόδια του Wrestling Challenge.

Στο θέμα μας όμως, ήμουν φανατικός του wrestling από την δεκαετία του 80, είχα πάρει όλες τις φιγούρες που είχαν κυκλοφορήσει στην Ελλάδα και την πρώτη και την δεύτερη σειρά και το ρινγκ και τις δύο μεγάλες του Hogan και του Ultimate Warrior - χαρούμενες μέρες! :)
 
Οι 2 μεγάλες φιγούρες είναι οι μόνες που έχω ακόμα :(

Ultimate Warrior και τα μυαλά στα κάγκελα! :headbangdude:

[edit] Dead pic [Edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rio Blast είπε:
Οι 2 μεγάλες φιγούρες είναι οι μόνες που έχω ακόμα :(

Ultimate Warrior και τα μυαλά στα κάγκελα! :headbangdude:

[edit] Dead pic [Edit]


Είχα και εγώ την μεγάλη φιγούρα του Hulk Hogan. Θυμάμαι μου την είχε κάνει δώρο ο αδερφός μου μια πρωτοχρονιά! Και φυσικά ένα σωρό από τις μικρές. Ακόμα πρέπει να υπάρχουν κάπου στην αποθήκη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτή είναι η συλλογή μου παιδιά

wwf retrotasos.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραια συλλογη. Εχεις και moc απ' οτι βλέπω!

Ο ultimate warrior στην 2η σειρα απο πανω ειναι custom ετσι;
 
Ναι είναι custom figure o warrior τον είχα πάρει πρόσφατα. Ελπίζω όταν βρω χρόνο και χρήμα να αγοράσω μερικές φιγούρες ακόμα, αν και τις αγαπημένες μου τις έχω συλλέξει ήδη!
 
πολυ ομορφες συλλογες παιδια .....πραγματικα τα σπανε ολες......μπραβο σε ολους
 
Να και οι δικες μου...λιγες αλλα καλες!!!

WWF Figures.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα