[Hasbro] G.I. Joe (Action Force)

Καλα ο telios εχει τελεια συλλογη! Αλλα ρε παιδι μου πως κρατιεσαι και δεν τα ανοιγεις?
 
Ευχαριστώ παιδιά,καταρχάς δεν είχα ποτέ κατάστημα και όλη η συλλογή μου έχει γίνει με υπομονή και χρηματικές θυσίες.Νομίζω δεν υπάρχει λόγος να τα ανοίξω, γιατί και η αξία τους θα χαθεί αλλά και είμαι μεγάλο παιδί για να παίξω μαζί τους.Πάντως έχω και ανοιχτές φιγούρες να στολίζουν τη βιβλιοθήκη όπως τον lion o που τον έχω και ανοιχτό και κλειστό.Κυρίως η συλλογή μου είναι retro video games.Όσο για την ασφάλεια...χεχε
 
Με ΟΛΑ αυτα ειχα παιξει κι εγω. Ειδικα με τη Ζυρανα ερωτας!!!!Δε μου λες τα στρουμφακια στην τελευταια φωτο με τον Κροκοδειλακια (αληθεια που ειναι ο κροκοδειλος του; ) τι δουλεια εχουν εκει; :)
 
telios_s είπε:
Ευχαριστώ παιδιά,καταρχάς δεν είχα ποτέ κατάστημα και όλη η συλλογή μου έχει γίνει με υπομονή και χρηματικές θυσίες.Νομίζω δεν υπάρχει λόγος να τα ανοίξω, γιατί και η αξία τους θα χαθεί αλλά και είμαι μεγάλο παιδί για να παίξω μαζί τους.Πάντως έχω και ανοιχτές φιγούρες να στολίζουν τη βιβλιοθήκη όπως τον lion o που τον έχω και ανοιχτό και κλειστό.Κυρίως η συλλογή μου είναι retro video games.Όσο για την ασφάλεια...χεχε
Δεν υπαρχουν μεγαλα παιδια!!

Αυτος ειναι ενας μυθος που εβγαλαν οι γυναικες :p
 
Δεν εχεις και αδικο φιλε joe..(ασχετο αλλα αν εισαι πορομενος με τον Χαρλοκ,να σε ενημερωσω οτι εχω ενα handheld game της bandai με αυτο το θεμα)
 
telios_s είπε:
Δεν εχεις και αδικο φιλε joe..(ασχετο αλλα αν εισαι πορομενος με τον Χαρλοκ,να σε ενημερωσω οτι εχω ενα handheld game της bandai με αυτο το θεμα)
ριξε φωτο παραυτα :D
 
εννοειται οτι δεν τα ανοιγεις...

και κανε μια ασφαλεια γιατι την σκεφτομαι ηδη μια επιδρομη στο σπιτι σου...χεχε
 
Οι φιγούρες GI Joe ήταν το μεγαλύτερο μυστήριο για την παιδική μου ηλικία, αφού παρόλο που δεν έβλεπα το παιδικό και δεν μου άρεσαν από τότε τα military παιχνίδια, οι φιγούρες και κυρίως τα οχήματα κάτι μου έκαναν....Την ταινία παρεπιμπτόντως ευτυχώε δεν την είδα...
 
οι τρεις κλειστες φιγουριτσες που εχεις?? απο που ειναι??
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εκανα ανταλλαγη με ενα παιδι απο εκει.. του εδωσα κατι playmobil που ειχα και μ τα εστειλε!
 
Jedah είπε:
Πολύ πράμα! Μπράβο! Έχω δεί ότι κάνεις πολλές συλλογές σε πολλά θέματα και ήθελα να σε ρωτήσω αν έχεις σκεφτεί την ασφάλιση όλων αυτών, γιατί είναι πραγματικά πολλά και καλά πράγματα. Να δέχονται άραγε οι ασφαλιστικές τέτοια συμβόλαια;
Λογικα μπορω να στα ασφαλισω , βεβαια θα ειναι ασφαλεια η οποια θα σου παρεχει χρηματικη αποζημιωση και οχι αποζημιωση σε ειδος ( Αντικατασταση δηλαδη) οποτε δεν ξερω αν θα σου ειναι και τοσο χρησιμη :p

Εκτος βεβαια αν μιλαμε για ΠΟΣΟΤΗΤΑ οποτε θα εχει ενα νοημα και η χρηματικη αποζημιωση..χεχε
 
Το G.I. JOE/ACTION FORCE κυκλοφόρησε επίσης σε μορφή arcade game για τους 8μπιτους υπολογιστές από την Virgin Games το 1988.

afpackage.jpg




Sorry αν το σχόλιο αυτό είναι εκτός θέματος, αλλά έπρεπε να το αναφέρω αυτή την πληροφορία ως μια μικρή παρένθεση στο post.
 
Mojo είπε:
Λογικα μπορω να στα ασφαλισω , βεβαια θα ειναι ασφαλεια η οποια θα σου παρεχει χρηματικη αποζημιωση και οχι αποζημιωση σε ειδος ( Αντικατασταση δηλαδη) οποτε δεν ξερω αν θα σου ειναι και τοσο χρησιμη :p
Εκτος βεβαια αν μιλαμε για ΠΟΣΟΤΗΤΑ οποτε θα εχει ενα νοημα και η χρηματικη αποζημιωση..χεχε

μπορεις να το ψαξεις να μας πεις?

πως καθοριζεται η αξια και απο ποιους ειδικα σε παιχνιδια για να γινει ασφαλιση?
 
Zippo είπε:
Το καλύτερο παιχνίδι για αγοράκια. Θυμάμαι πως κόστιζαν 700 δραχμές ο καθένας, οπότε ήταν αρκετα φτηνοί και μπορούσαμε να τους αγοράζουμε πιο συχνα. Είχα και εγώ πολλούς. Αγαπημένος Joe: o Rock and Roll!
Αν σου πω τώρα ότι δεν ήταν μόνο για αγοράκια θα με πιστέψεις???? :cool:

Ένας ακόμα παράγοντας που συνέβαλε στην επιτυχία των Joes ήταν πιστεύω και τα cardbacks. Όχι με την έννοια ότι είναι συλλεκτικές οι μη-ανοιγμένες φιγούρες, αλλά επειδή τα σκίτσα ήταν απίστευτα προσεγμένα και ρεαλιστικά.

Από τις αγαπημένες μου η κάρτα του Muskrat :flower:
 
Εμένα ο αγαπημένος μου απ' τους Joes ήταν ο Lifeline και απ' τους Cobra o Cobra Viper :)

img041001.jpg
img041001.jpg

Είχα θυμάμαι δεκάδες φιγούρες και οχήματα την δεκαετία του '80 και αρχές της δεκαετίας του '90, μεγάλη πόρωση :D

Αφού είδα την ταινία που βγήκε πέρυσι μου ξαναγεννήθηκε το ενδιαφέρον για τους Joes και πήρα πολλές φιγούρες από την σειρά 25th Anniversary (επιτέλους μετά από 20 χρόνια είχα στα χέρια μου τον Bazooka και τους Tomax και Xamot!!) καθώς και κάποια ορίτζιναλ που ήθελα αλλά δεν είχα μικρός (π.χ. Sgt. Slaughter και Triple T τανκ :cool: ).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rio Blast είπε:
Εμένα ο αγαπημένος μου απ' τους Joes ήταν ο Lifeline και απ' τους Cobra o Cobra Viper :)
img041001.jpg


Είχα θυμάμαι δεκάδες φιγούρες και οχήματα την δεκαετία του '80 και αρχές της δεκαετίας του '90, μεγάλη πόρωση :D

Αφού είδα την ταινία που βγήκε πέρυσι μου ξαναγεννήθηκε το ενδιαφέρον για τους Joes και πήρα πολλές φιγούρες από την σειρά 25th Anniversary (επιτέλους μετά από 20 χρόνια είχα στα χέρια μου τον Bazooka και τους Tomax και Xamot!!) καθώς και κάποια ορίτζιναλ που ήθελα αλλά δεν είχα μικρός (π.χ. Sgt. Slaughter και Triple T τανκ :cool: ).
MarVell εισαι εσυ?
 
Πίσω
Μπλουζα