[Hasbro] G.I. Joe (Action Force)

[edit]Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο.Λυπούμαστε γι'αυτό. [edit]

ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ ΣΠΟΤ ΕΧΩ ΔΕΙΤΕ G.I.JOE
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπαινω στο θεμα εδω αρκετα καθυστερημενα αλλα πραγματικα αν υπηρξε μια σειρα παιχνιδιων που σημαδεψανε και γραψανε ιστορια τη δεκαετια του 80 ηταν οι GI JOE / Transformers, πραγματικα ηταν και ειναι τα πιο κουλ΄παιχνιδια που βγηκανε ποτε, απιστευτη λεπτομερια στον σχεδιασμο, απιστευτα αξεσουαρ αλλα και απιστευτες συσκευασιες. Υπηρξε ενα ωραιο κινουμενο σχεδιο βασισμενο στα παιχνιδια που κρατησε 2 σεζον και μια ταινια κινουμενων σχεδιων και ενα παρα πολυ δυνατο κομικ απο την μαρβελ γραμμενο με μερακι απο τον μαστερ Λαρι Χαμα, το οποιο διακοπηκε το 94 και συνεχιζεται παλι απο το 2010.

Οσοι ειναι φαν-συλλεκτες των τζο στειλτε πμ!!!
 
αγαπητε gijoe σε παω!! αλλα η σειρα κομικ ηταν πολυ μπροστα κ το 2001 που ξανααρχισε!! κ το 2010 αρχισε παλι απο το τευχος 156 οπου το ειχε αφησει ο χαμα!! αλλα τσεκαρε επισης k την αλλη ταινια gijoeπου εχει βγει οπως επισης κ το καινουριο animation!!
 
ελα φιλε μου καλη χρονια!!! σορυ αν δεν συστιτηικα!απλα το χαζευα το σιτε σας μερες κ εειδα τα πραγματα που εγραφε κ ποσο πορομενος γνοστις που ειναι o gijoe κ απλα ηθελα να γραπσο κατευθειαν γιατι δεν μπαινο κ σιχνα νετ λογο του οτι μπαινο απο καφε νετ!!
 
wheeled warrior είπε:
ελα φιλε μου καλη χρονια!!! σορυ αν δεν συστιτηικα!απλα το χαζευα το σιτε σας μερες κ εειδα τα πραγματα που εγραφε κ ποσο πορομενος γνοστις που ειναι o gijoe κ απλα ηθελα να γραπσο κατευθειαν γιατι δεν μπαινο κ σιχνα νετ λογο του οτι μπαινο απο καφε νετ!!

Και με το nickname Gi joe υπηρχε περιπτωση να μην ειμαι πορωμενος?? χαχα

Ναι φιλε μου η σειρα κομικ ξαναρχισε το 2001 απο την devils due σαν σικουελ στη σειρα που εγραψε ο Χαμα..Αρχικα χαριτωμενη αναβιωση αλλα μετα τα πρωτα 25-27 τευχη μετα το τελος του δευτερου Cobra War η σειρα πηρε τον κατηφορο. Τωρα εχει τα δικαιωματα h IDW με reboot sto franchise το οποιο ειναι γραμενο σε υπερβολικα αργους ρυθμους απο τον Τσακ Ντικσον. Σαν μανα εκσουρανου ομως δοθηκε στον Χαμα ευκαιρια να επιστρεψει στην σειρα που τον εκανε γνωστο και να την συνεχισει απο το 155 οπου τελιωσε το 94. Και η συνεχεια του ειναι πολυ δυνατη.
 
αγαπητε τζοε.προσφατα σαν φανατικος συλλεκτης εκανα μια ασυληπτη ανταλλαγη .εδωσα κατι απο την συλλογη μου σε εναν καλο μου φιλο και εκεινος μου εδωσε 300 τζοε .ναι καλα ακουσες 300 τζοε ηταν η μοναδικη σειρα που μαζευε ολα ανοιχτα .γινεται τοσο της τρελλης μεσα στην σακουλα μιλαμε για 6 κιλα τζοε.δυστηχως εσπασαν αρκετα λαστιχακια και ετσι παραγγειλα ο ρινγκς (ειναι τα λαστιχακια που κρατανε τα ποδια με τ μπικινι και το σωμα)και θα τους συναρμολογησω αναμενεται τεραστια δουλεια .

οταν θα μαι ετοιμος θα σας ποσταρω φοτο ......
 
timehunter είπε:
αγαπητε τζοε.προσφατα σαν φανατικος συλλεκτης εκανα μια ασυληπτη ανταλλαγη .εδωσα κατι απο την συλλογη μου σε εναν καλο μου φιλο και εκεινος μου εδωσε 300 τζοε .ναι καλα ακουσες 300 τζοε ηταν η μοναδικη σειρα που μαζευε ολα ανοιχτα .γινεται τοσο της τρελλης μεσα στην σακουλα μιλαμε για 6 κιλα τζοε.δυστηχως εσπασαν αρκετα λαστιχακια και ετσι παραγγειλα ο ρινγκς (ειναι τα λαστιχακια που κρατανε τα ποδια με τ μπικινι και το σωμα)και θα τους συναρμολογησω αναμενεται τεραστια δουλεια .
οταν θα μαι ετοιμος θα σας ποσταρω φοτο ......


300??? Μα καλα τι του εδωσες και εσυ?? Τα λαστιχακια ειναι οκ , μη τρελαινεσαι βρισκεις! Εγω ψαχνω ομως βιδες για την πλατη να αντικαταστησω παλιες σκουριασμενες...και δεν βρισκω!!

Εννοειται οτι ποσταρεις...περιμενω..
 
βιδες εχει στ εβαυ υπαρχει ενας πωλητης που λεγετε gi joe heaven και πουλαει λαστιχακια και βιδες για επιδιορθωση.

θα ποσταρω μολις φτιαξω και τις υπολοιπες......160 ζωντανοι και 140 κομματια........
 
100_0853.JPG

Εδω η βαση των Κομπρα (Terrordrome 1986) με παλιες φιγουρες αλλα και τις καινουργιες...

100_0854.jpg

100_0860.JPG
 
αρρωστια.......καλα τζοε για τον ομπαμα τι πιστευεις???χεχεχεχε....μπραβο πολυ δυνατο κομματι το terrordrome και ο ζαρταν ειναι απο τους αγαπημενους μου .

συνεχισε να ποσταρεις δεν χορταινω να βλεπω μπαρμπαδακια ασχετα αν δεν τα εχω χαιρομαι να βλεπω αλλους να τα εχουν ......φτου φτου

μη τα ματιασω.....δυσκολη σειρα οι τζοε ειναι τοσοι πολλοι που δεν τελειωνουν ποτε.ενας τυπος πουλαγε ολη του την συλλογη τζι αι τζοε στο εβαυ τιμη????50000 δολλαρια αλλα ειχε ενα τεραστιο σπιτι γεμμμμμμμαααααααατοοοοο με κουτια γυρω στα 600 αφα καρτελες και καμια 100 αφα οχηματα περα απο τις απλες καρτελες που σχεδον ηταν ολοκληρες οι σειρες....περα απο τα απειρα οχηματα αν σε ηξερα θα επερνες στεγαστικο για αυτην τη σειρα χεχεχε

μπραβο εισαι αληθινος τζοε.......
 
timehunter είπε:
αρρωστια.......καλα τζοε για τον ομπαμα τι πιστευεις???χεχεχεχε....μπραβο πολυ δυνατο κομματι το terrordrome και ο ζαρταν ειναι απο τους αγαπημενους μου .
συνεχισε να ποσταρεις δεν χορταινω να βλεπω μπαρμπαδακια ασχετα αν δεν τα εχω χαιρομαι να βλεπω αλλους να τα εχουν ......φτου φτου

μη τα ματιασω.....δυσκολη σειρα οι τζοε ειναι τοσοι πολλοι που δεν τελειωνουν ποτε.ενας τυπος πουλαγε ολη του την συλλογη τζι αι τζοε στο εβαυ τιμη????50000 δολλαρια αλλα ειχε ενα τεραστιο σπιτι γεμμμμμμμαααααααατοοοοο με κουτια γυρω στα 600 αφα καρτελες και καμια 100 αφα οχηματα περα απο τις απλες καρτελες που σχεδον ηταν ολοκληρες οι σειρες....περα απο τα απειρα οχηματα αν σε ηξερα θα επερνες στεγαστικο για αυτην τη σειρα χεχεχε

μπραβο εισαι αληθινος τζοε.......





Ευχαριστω για τα καλα σου λογια!! Ναι να εισαι φαν-συλλεκτης ειναι δυσκολο, το συγκεκριμενο το κομματι με παιδεψε σχεδον 3 μηνες να το φερω Ελλαδα απο Αμερικη εξαιτιας μεταφορικων-ταχυδρομειου..αλλα τα καταφερα! Ναι που και που θα ποσταρω καμια φωτο...περιμενω και τους υπολοιπους εδω μεσα..
 
:cry: Σου δινω μια ιδεα ειναι δυσκολη η κατασταση μου :cry: :cry: :cry: .....αυτα ειναι τα μισα που σωζονται τα υπολοιπα ειναι σε σακουλα......P1250138.jpg
 
Timehunter εγω στην θεση σου θα αγχωνομουν να με κοιτανε τοσα ματια...!! :) Στην Ελλάδα ξέρουμε πότε ήρθαν?? Θυμάμαι σ'ιγουρα πως το 1987 με 1988 είχα έναν ji joe...!! Πολύ καλή συλλογή...! Εύγε...!!! ;)
 
αγαπητε μακισιμε ηρθαν γυρω στο 1986 θυμαμαι τοτε στις 565 δρχ .ειχαμε τοτε το τζορτζινο ενα βαρβατο βιβλιοχαρτοπωλειο θυμαμαι που πηγαμε και μας ανοιξαν τις κουτες και ψαχναμε αχχχχχχ κατι εποχες μετα τα θαντερκατς ......

δεν εχω προβλημα μακη μου ειμαι κουλ τυπος.....σαν και εσενα ;) ;) ;) ;) ;) :D :D:D
 
Χμμμ απο την φωτο βλεπω η συλλογη ειναι κυριως 91 και μετα...

Ναι παιδια εδω Ελλαδα, η σειρα του φιγουρων του 1985-6 κυκλοφορησε εδω το 1987...

Πρωτος μου τζο..ενας Crimson Guard tou 1985 απο Νοτια Αφρικη που εκανα ταξιδι με την μανα μου...και δευτερος ενας Cobra Viper tou 1986 δωρο απο τον πατερα μου που μας περιμενε στο αεροδρομειο οταν γυριζαμε..τι να πω...χρυσες εποχες!

Και οπως διαβασατε..μεγαλωσα Κομπριτης!!!
 
ειναι αληθεια φιλε τζοε ειναι απο το 1991 και μετα .Τα σπασμενα κομματια εχουν μεσα ντρεντνοκ απο τις σειρες του 87 οπως και σιπρεκ εαρταιτ ζαρανα ζανταρ .ο πρωτος μου ηταν ο στορμ σαντοου μετα ηρθε ο σνεικ αιζ και μετα ο λαιφλαιν μετα μαιντμπεντερ και ο τελε βαιπερ οπως και γουετ σουτ.η πρωτη σειρα που ηρθε το 1987 ηταν και η καλητερη.

ειμαι φαν των ντρεντνοκς πιστευω οτι ειναι η πιο ωραια σειρα τζι αι τζο
 
GI JOE είπε:
Χμμμ απο την φωτο βλεπω η συλλογη ειναι κυριως 91 και μετα...Ναι παιδια εδω Ελλαδα, η σειρα του φιγουρων του 1985-6 κυκλοφορησε εδω το 1987...

Πρωτος μου τζο..ενας Crimson Guard tou 1985 απο Νοτια Αφρικη που εκανα ταξιδι με την μανα μου...και δευτερος ενας Cobra Viper tou 1986 δωρο απο τον πατερα μου που μας περιμενε στο αεροδρομειο οταν γυριζαμε..τι να πω...χρυσες εποχες!

Και οπως διαβασατε..μεγαλωσα Κομπριτης!!!
φιλε gi joe Νομιζω οτι ξερω ποιος εισαι! αυτες οι φωτο με το terror drome κατι μ θυμηζουν :)
 
alexan2dros είπε:
φιλε gi joe Νομιζω οτι ξερω ποιος εισαι! αυτες οι φωτο με το terror drome κατι μ θυμηζουν :)

Σωστος!!

Η κοινωνια των Τζο ειναι μικρη εδω στην Ελλαδα.. :)
 
Πίσω
Μπλουζα