Iron Maiden

Αυτο είναι ταινία τρόμου! :D
 
Θα με κανετε να στησω καρτερι στο αεροδρομιο!
 
Σοβαρά έγινε πιλότος ο τύπος; ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!
 
Σοβαρά έγινε πιλότος ο τύπος; ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!
Και όχι μόνο αυτό. Και ξιφομάχος με συμμετοχές σε εθνικούς αγώνες στην χώρα του. (Και πιλότος με πιστοποίηση σε 757. Στον πόλεμο του Λιβάνου πριν δύο - τρια χρόνια, πέταξε στην Βυρητό, για εκενώσει τους Βρετανούς υπήκοους).
 
φαντασιωνομαι τον Λεμμυ ..στην ιδια θεση...

ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΑ ΓΕΛΙΑ ΜΟΥ!! :D :D:D:D

ε ρε γλεντια που θα χαμε...
 
Ναι με ένα μπουκάλι jack και ενα marlboro στο στόμα..

Αυτό θα θελα να το δώ :D :D:D:D
 
Παντως μεχρι προσφατα ο Lemmy κουβαλαγε μεσα στο πουλμαν ενα XBOX και ενα GameCube και κατα δηλωση του ειναι πολυ δυνατος gamer...

Drink and Play?
 
Οταν ο Dickinson δεν την παλευει! lol

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
The release date for IRON MAIDENʼS new studio album THE FINAL FRONTIER is now confirmed for Monday 16th August.
01. Satellite 15....The Final Frontier 8:40

02. El Dorado 6:49

03. Mother Of Mercy 5:20

04. Coming Home 5:52

05. The Alchemist 4:29

06. Isle Of Avalon 9:06

07. Starblind 7:48

08. The Talisman 9:03

09. The Man Who Would Be King 8:28

10. When The Wild Wind Blows 10:59
http://www.youtube.com/watch?v=1Junvcv4n1Y

Kατεβαστε το El Dorado απο την επισημη σελιδα των Iron Maiden εδω (θελει registration)

Aκουω γνωμες (το εξωφυλλο παντως ειναι χαλια)
 
το εξώφυλλο είναι όσο κιτς χρειάζεται :thumbup:

τώρα για το τραγούδι,δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα...

καταρχάς,το μεγαλύτερο μέρος του μου θύμιζε απροσδιόριστα τραγούδια από άλλα συγκροτήματα,αν και υπάρχουν και κάποια κομμάτια μουσικής χαρακτηριστικά των τωρινών maiden (εννοώ του ήχου που υιοθέτησαν από το brave new world και πέρα).επίσης η φωνή του bruce μου φάνηκε σαν να είχε πνιγεί από τη μουσική.τέλος,εγώ προσωπικά δεν μπόρεσα να ξεχωρίσω το refrain,σαν να συνέχιζε το τραγούδι χωρίς να είχε κάποια κορύφωση...

με λίγα λόγια,κατά τη γνώμη μου πάντα,το single αυτό αν πάει καλά,θα οφείλεται στην προσμονή,εδώ και 4 χρόνια,του κόσμου για καινούργιο υλικό από τους maiden και όχι λόγω της ποιότητας του τραγουδιού...

ελπίζω ότι αυτή η έκδοση του τραγουδιού να μην είναι η τελική που θα βγει ως single...

EDIT να ξανατονίσω ότι το παραπάνω είναι η προσωπική μου άποψη,και ευτυχώς μάλλον είναι τραγικά λάθος :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
krem13 είπε:
το εξώφυλλο είναι όσο κιτς χρειάζεται :thumbup: το μεγαλύτερο μέρος του μου θύμιζε απροσδιόριστα τραγούδια από άλλα συγκροτήματα
Ναι! Και λίγο wasted years :D

Όσο για το τραγούδι, χαίρε βάθος αμέτρητον...
 
Και αυτος ο Harris μια ζωη εκει,το μπασο στο ιδιο μοτιβο.... παλι θα μας παρει ο υπνος.Οσο για τον Dickinson καλυτερα να πεταει παρα να τραγουδαει. :D
 
Δυστηχως επιβεβαιωνει τις ανησυχιες μου. Αν εγραφε οποιοδηποτε αλλο ονομα μπαντας στο εξωφυλλο, θα ειχε ξεχαστει αμεσως.

Κριμα στο διασυρμο τους απο το brave new world και μετα..
 
κριμα..ακομη μια φορα ειμαστε αναγκασμενοι να το πουμε αυτο για μια δουλεια των Maiden..

Saxon και Helloween(με Derris) ειναι τα μονα γκρουπ που εχουν μια αξιοπρεπεστατη δευτερη νιοτη..δυστυχως η ευτυχως..
 
Πρωτο teaser για το επερχομενο αλμπουμ

 
εμενα δεν μου αρεσουν αυτα....

οι maiden ηταν και ειναι απο τις αγαπημενες μου μπαντες αλλα απλα τελειωσαν για μετα το x factor που θεωρω οτι ειναι οτι καλυτερο εχουν γραψει μαζι με το brave new world στην 94 και μετα καριερα τους ..οι ανθρωποι βαριουνται και ας λενε οτι θελουν ..εχουν κορεστει ενω ο dickinson κοιταζει την παρτη του και καλα κανει ...ο ανθρωπος ςχει δηλωσει οτι ανεκαθεν του αρεσαν τα αεροπλανα και αποφασισε να γινει εππαγελματιας πιλοτος μετα την αποχωρηση του απο τους maiden για λογους αυτοπεπηθησης.επισης πιλοτος ειναι και ο mcbrain..θεωρω οτι για την καταντια τους φταιει ο harris παροτι τον λατρευω γιατι απλα ειναι πολυ συντηρητικος..πλεον εχουν μπερδεψει την μουσικη με τον κινηματογραφο και τα pc gamesμε αυτο το trailer.....

εμενα δεν μου αρεσουν αυτα...οσο για το single ...παιδια κομματι της προκοπης με το ζορι δεν βγαινει!!
 
DREDD είπε:
Ναι καλα....

Μετριοτατες καταστασεις πραγμα που με λυπει παρα πολυ, ειδικα αν ευσταθει η φημη οτι προκειται για την τελευταια δουλεια.

Εχω καταληξει οτι το προβλημα ειναι ο Harris και ισως καποιοι παραγοντες που προτιμουν τις ασφαλεις και τετριμενες λυσεις. Δεν γινεται ο Βruce με τον Adrian (και τον Roy Z) να δινουν σεμιναρια για το πως φρεσκαρεται η κλασσικη συνταγη του heavy στις κυκλοφοριες τους και οταν γινεται η επανενωση να βγαινουν αυτες οι σουπες...

Απαραδεκτο για πρακτορες

 
Πίσω
Μπλουζα