[Lyra] Pin y Pon

Καλό θα ήταν να μεταφερθεί στα συναρμολογούμενα ή στα παιχνίδια για κορίτσια,ώστε να μην αδικηθεί,γιατί είναι κρίμα να χαθεί!
 
Πω πω τι μου θυμίσατε!! Δεν το είχα δει αυτό το θρεντ!! Είχα και εγώ 2!! Το ένα ήταν ένα αντίσκηνο με γρασίδι και είδη camping και το δεύτερο μία άμαξα που άνοιγε και γινόταν μαγαζάκι από τη μία με λουλουδάκια και από την άλλη με φρούτα. Τα αξεσουάρ βέβαια θυσιάστηκαν στο βωμό της κουζίνας Barbie. Tρελό κόλλημα... #) . Κάπου στην αποθήκη θα είναι και αυτά εκτός αν δωρίστηκαν πουθενά...

Τα βρήκα στο κατάλογο της Kambia!! Είναι τα 2221 και 2222!!!

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=231221&postcount=36
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για τα καινούργια pin y pon που έβαλα photos πιο πάνω,ποια είναι η άποψή σου?Εμένα μου φαίνονται εντελώς διαφορετικά παιχνίδια σε σχέση με τα παλιά pin y pon!Στην Πάτρα υπάρχει ένα μαγαζί που πουλούσε μέχρι και πριν 2-3 χρόνια παλιά παιχνίδια (pin y pon,playmobil κλπ),αλλά τώρα το μαγαζί έγινε αντικερί και έμεινε μόνο η ταμπέλα που έχει photo από playmobil και pin y pon.
 
Συμφωνώ μαζί σου thebest20. Δεν έχουν καμία σχέση με τα παλιά!! Μου θυμίζουν λίγο Poly pocket. Και αυτά τα πελώρια μάτια παραπέμπουν σε γιαπωνέζικο καρτούν... Πολύ εκσυγχρονισμός!! Νομίζω ότι προτιμώ τα παλιά αν και θα μπορούσαν να τους βάλουν ένα στοματάκι να μην είναι σαν εξωγήινα :D . Αλήθεια πώς τους ξέφυγε??

Κρίμα που έκλεισαν όλα σχεδόν τα μαγαζιά που πουλούσαν παιχνίδια παλιά!! Λίγο οι αλυσίδες, λίγο το συνταξιοδοτικό, λίγο που τα παιδιά δεν αναλαμβάνουν πια τις οικογενειακές επιχειρήσεις... Νομίζω πως κλείνει σιγά σιγά ο κύκλος των ρετροανιχνευτών :( ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μόνο στο όνομα είναι ίδια!

Σουφλέ αν δεν έλεγες αυτό για το στόμα δεν θα το είχα προσεξει οτι τα παλιά δεν είχαν στόμα!!!
 
Εμένα μου έκανε εντύπωση όταν μου τα είχαν αγοράσει. Θυμάμαι πως έλεγα ότι είναι θυμωμένα και γιαυτό είναι έτσι... :D :D Δεν υπάρχει λογική στα παιδικά επιχειρήματα... ;)
 
Δίκιο έχεις,κι εγώ τώρα το πρόσεξα ότι δεν έχουν στόμα τα παλιά (όπως και το ότι τα playmobil δεν έχουν μύτη,μου είχε κάνει εντύπωση).

Να ρωτήσω κάτι άλλο,τα παλιά pin y pon είχαν μάτια και στο πίσω μέρος του κεφαλιού τους,όπως τα καινούργια?

Είχα 5-6 παλιές φιγούρες pin y pon, στη βιβλιοθήκη μου (δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα)νομίζω τα έβρισκα και σε παγωτά κυπελάκια.Αλλά ποτέ δεν έβγαλα τα μαλλιά τους.
 
Οχι δεν έχουν. Ειναι σταθερή η φάτσα τους
 
Τα καινούργια είναι και αυτά πολύ γλυκά αλλά και εγώ θα προτιμήσω αυτά που έπαιζα μικρή!!!! Είχα αρκετά αλλά δεν μου άρεσαν τόσο όσο τα playmobil. Όλα πάντως τα εξαφάνισε η μάνα μου :xm: :angry: !!!!
 
abbey είπε:
Τα καινούργια είναι και αυτά πολύ γλυκά αλλά και εγώ θα προτιμήσω αυτά που έπαιζα μικρή!!!! Είχα αρκετά αλλά δεν μου άρεσαν τόσο όσο τα playmobil. Όλα πάντως τα εξαφάνισε η μάνα μου :xm: :angry: !!!!
Τελικα οι μανες ειναι πολυ αλλοκοτα πλασματα... :eek:

Εμενα η δικη μου κρατησε μεχρι τωρα στο συρταρι της τα πιν πον, και εξαφανισε τις αγαπημενες μου fashion doll (bibi-bo, barbie, sindy pedigree).

Οποτε καταλαβαινετε οτι τα καημενα τα πιν πον, οταν τα εφερα στο σπιτι, ολες οι κουκλες μου απο την συλλογη μου, τα κοιταγανε με μισο ματι... λεγοντας μεταξυ τους "καλα...σωθηκαν αυτοι οι στουμποι και χαθηκαν τα διμετρα κοριτσια????"

Αλλα ετσι ειναι η ζωη αλλους τους ανεβαζει και αλλους τους κατεβαζει.

Και εγω τα ειδα τα πιν πον στην Ιταλια. Οι τιμες τους ειναι πιστευω τραβηγμενες. Παντως προσωπικα τα βρισκω χαριτωμενα και... μην με δειρετε εεε #) #) #) #), πιο ομορφουλια απο τα βινταζ.

Φυσικα καταλαβαινω οτι τα βινταζ ειναι αλλιως, μιας και εχουν συνδεθει με συναισθηματικη αξια!!! :)
 
Καλημερα!!!!!! Σημερα πηρα δυο σετ πιν πον το ενα ειναι με το δεντρο και το αλλο με το μηχανακι! οι αριθμοι ειναι το 2219 και 2220! ειμαι πολυ χαρουμενη και σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας!!!!! μακαρι να βρω και τα αλλα!!! Σας ευχαριστωωωωω!!!!!!!!!!!!!
 
giota@ είπε:
Καλημερα!!!!!! Σημερα πηρα δυο σετ πιν πον το ενα ειναι με το δεντρο και το αλλο με το μηχανακι! οι αριθμοι ειναι το 2219 και 2220! ειμαι πολυ χαρουμενη και σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας!!!!! μακαρι να βρω και τα αλλα!!! Σας ευχαριστωωωωω!!!!!!!!!!!!!
Σε αποθήκη παιχνιδιών τα βρήκες?Είναι σε καλές τιμές?Είχε μόνο αυτά ή και άλλα sets?
 
Πολυ καλες τιμες και τα βρηκα σε πολυκαταστημα αλλα μονο αυτα τα δυο ειχε τιποτα αλλο!!!
 
Aπαγορευονται τα Greeklish στο φορουμ ,αγαπητη LolipopMerenda.
 
ουπς.....συγνωμη!!!!ειμαι καινουργια στη παρεα παιδια!!!...ευχαριστω..να μου τα λετε αυτα!!!!..καλη χρονια να εχουμε!!!!
 
Aν και σας χρωστάω ακόμη φωτό από τα παιδικά μου σας περνάω ένα υπέροχο σετάκι που μου ήρθε ως γλυκό χριστουγεννιάτικο δώρο από έναν γλυκύτατο άνθρωπο που τον ευχαριστώ ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου για τις όμορφες αναμνήσεις που μας ξυπνάει τόσο με τη συλλογή της όσο και με τα δώρα της. Πρόκειται για το σετ με το πινγκ πονγκ και το τρίκυκλο χαρισμένο από τη fraoulitsa μας!! :thanx2: :thanx2: :thanx2: Ακόμη δεν το έχω ανοίξει να το σκαλίσω !! Αχ δεν ξέρω σαν βεβήλωση μου έρχεται!!!!

DSC01823.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ πρωτότυπο set,δεν το είχα ξαναδεί!
 
Soufle μου, να 'σαι καλά! Χαίρομαι που το ευχαριστήθηκες! :) Να το ανοίξεις και να το στήσεις, να το χαρείς!

Σας περνάω κι εγώ το δικό μου σετ στημένο, χαρισμένο από την Candy4ever μας, μαζί με το "Φανταστικό Δέντρο". Ευχαριστώ Candy4ever!!!!!! :) :) :)

Προβολή συνημμένου 28349 Προβολή συνημμένου 28350
 
Πίσω
Μπλουζα