[Lyra] Pin y Pon

Άχου τι γλύκα που είναι!!!!!!!!! Να τα χαίρεσαι κοριτσάκι μου!! Με αυτά τα φρουτάκια και τα αξεσουάρ τρελαινόμουνα!! Τώρα βέβαια είναι στο Ψυγείο της Barbie για να κάνουν μπούγιο... Καλά αυτό το θαυματουργό δέντρο μπολιασμένο ήτανε??? Μα να κάνει συγχρόνως και μήλα και αχλάδια και πορτοκάλια??? χιχιχι!!
 
Σ'ευχαριστώ soufle μου! Κι εγώ τρελαινόμουν για τα φρουτάκια και τα σχετικά, αλλά δε μου έμεινε τίποτα γιατί τα σκόρπιζα μια ζωή σε dt, χεχεχε! Επίσης είχα σκαλώσει άσχημα με τα διάφορα ζωάκια, αγελάδες, κότες και προβατάκια που συνόδευαν ορισμένα σετ, όπως αυτό που επισυνάπτω. Κόλλημα, όχι αστεία!

Όσο για το δέντρο τι να πω... φανταστικό δέντρο λέει, αλλά μάλλον δέντρο tutti fruti μας βγήκε, χιχιχι! Κάνει απ'όλα και συμφέρει! Αμέ!

Προβολή συνημμένου 28439
 
Μεγιά και σε σενα Σουγλέ μου και σε σενα Φραουλίτσα μου για τα νεα σας αποκτήματα...!!!!!

Εμένα απ όλα τα σετ της σειράς έχω αδυναμία στα πιν πον παγωτατζίδες...για ευνόητους λόγους...χαχαχαχ..!!!

Το τελαυταίο σετ Φραουλίτσα πρέπει α είναι απο κάποια άλλη σειρά των πιν πον-χωριάτες..!! :)
 
Ευχαριστούμε makisimako!!

Καλά fraoulitsa μου αυτό το σετ απλά δεν υπάρχει!!!!!! Έχω ρίξει απίστευτο γέλιο με τις γελάδες που έχουν και κουδούνα!! Αμ οι πορτοκαλιές κοτούλες??? Απίστευτο!!!!Με γειά σου κοριτσάκι μου και να το χαίρεσαι αυτό το μοναδικό πραγματικά σετάκι!!!
 
Μακίσιμε, δίκιο έχεις, είναι από τη σειρά με τους αγρότες! Είχε βγει και φάρμα! Αμέ!!! Κάποια στιγμή θα σκανάρω τον σχετικό κατάλογο κ θα τον περάσω!

Soufle μου, να 'σαι καλα! Οι γελάδες είναι πράγματι αστείες με τις κουδούνες τους και όσο για τις κοτούλες... τους έχω μια μικρή αδυναμία για... εξωφορουμικούς λόγους, χιχιχι (Μακίσιμε μη γελάς, σε βλέπω!)!!
 
Ναι, Kambia μου,υπάρχει ακόμη ένας κατάλογος, θα τον σκανάρω αργότερα να τον δείτε. Βέβαια, ούτε και σε αυτόν υπάρχει το σετ που έβαλα :eek: o_O :eek: , αλλά έχει κάποια ακόμα κομμάτια που δεν έχουμε ξαναδεί... Μήπως, αφού θα σκανάρω που θα σκανάρω αυτόν, να φτιάξω και αυτόν που μας έχεις παραθέσει ήδη να τον έχουμε σε καλύτερη ανάλυση; :)
 
Α, ωραία Fraoulitsa.

Δεν υπάρχει το σετ σου ε? Xm.... θα ψάξω πάλι μήπως έχω κανέναν άλλο κατάλογο πουθενά και δεν το είχα προσέξει.
 
Εμείς μεγαλώσαμε με παιχνίδια των πιν και πον αλλά και άλλα της Kenner.

Το δεντρόσπιτο Kenner tree tots.Μεγάλη εφεύρεση!!!Άνοιγε και έκλεινε η φυλλωσιά με ένα κουμπί στην κορυφή του δέντρου και είχε εσωτερικό ασανσέρ μέσα στον κορμό.Πολύ ήθελα να ζω εκεί μέσα :p

kenner-tree-tots-1.jpg

Απομίμηση αυτού του παιχνιδιού έκανε για άλλη μια φορά ο Takara με τα Koedachan που μοιάζουν με τα Pin y Pon!!!!! :eek:

Επίσης παίζαμε με την φάρμα των pin y pon

3000712284_54da83dc38.jpg

και με το σπίτι που ήταν βαλιτσάκι.Θυμάμαι τα καρεκλάκια τους που είχαν ειδική θήκη για τα πόδια.

pinypon_casita_valijita_abierta.jpg

Πάντως αυτά τα coedachan μοιάζουν πολύ με τα pin y pon και απ'ό,τι κατάλαβα είναι και αυτά vintage

2627612022_b381493451.jpg
 
Αχου τι γλυκούλια!!! Να τα χαίρεσαι!! Όλα πανέμορφα και διαλεχτά!! Καλά αυτό το βαλιτσάκι υπερπαραγωγή μιλάμε!!

Kambia μου δυστυχώς αυτό το φυλλάδιο που έχω είναι αυτό που έχεις ποστάρει οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι!!
 
Για να δούμε, γιατί κάτι βρήκα στα νέα μου σετακια ;) .. Fraoulitsa είναι αυτός ο κατάλογος που έχεις?

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


EDIT

ΤΟ ΒΡΗΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

χεχεχεχε βρήκα και τρίτο κατάλογο που έχει μέσα το σετ της Fraoulitsas. Θα σας τον σκανάρω αύριο όμως :flower:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, Kambia μου, αυτός είναι ο κατάλογος που δεν εβαριεστήθηκα να σκανάρω ακόμα... Ευχαριστώ που μας τον πέρασες! Υπάρχει και τρίτος κατάλογος; Ανυπομονώ γιατί δεν τον έχω σίγουρα εγώ!! :)
 
Ναι υπάρχει και 3ο. Ειναι μεγαλύτερος σε μέγεθος από τους άλλους 2 που έβαλα και έχει σαν θέματα την εξοχή, κατασκηνώσεις, πικνικ και αγροτουρισμό :p Αύριο θα σας τον ανεβάσω
 
Μπράβο,είναι τέλειοι οι κατάλογοι.Πολλά sets δεν τα είχα δει!Το σπιτάκι είναι το καλύτερο από όλα!Με τον 3ο κατάλογο,δηλαδή ολοκληρώνονται τα sets?
 
thebest20 είπε:
Με τον 3ο κατάλογο,δηλαδή ολοκληρώνονται τα sets?
Ιδέα δεν έχω. Θα κοιτάξω και σε άλλα σετ που έχω μήπως έχει και κει κανέναν "θησαυρό"

Υγ. Μόλις διαπίστωσα οτι σκάναρα 2 φορές το ίδιο σημείο του καταλόγου :p
 
Να 'σαι καλά Kambia μου! Λογικά, thebest20, αν δεν μας εμφανιστεί κανένας άλλος κατάλογος από πουθενά, με αυτόν που θα μας δείξει αύριο η Kambia ολοκληρώνονται τα σετς... Σχετικά με το σπίτι, αν δεν με απατά η μνήμη μου, ήταν από τα πιο περιζήτητα (αν οχι το πιο περιζήτητο) σετ...
 
Ζούλεψα τώρα που είδα τους καταλόγους..!!! Έτσι μου ρχεται να τα απελευθερώσω όλα από τα κουτιά τους...!! χαχαχαχαχαχαχαχαχ!!!
 
makisimos είπε:
Ζούλεψα τώρα που είδα τους καταλόγους..!!! Έτσι μου ρχεται να τα απελευθερώσω όλα από τα κουτιά τους...!! χαχαχαχαχαχαχαχαχ!!!
Άμα το δω κι αυτό... θα τα έχω δει όλα! :rofl: :rofl: :rofl:
 
giota@ είπε:
Πολυ καλες τιμες και τα βρηκα σε πολυκαταστημα αλλα μονο αυτα τα δυο ειχε τιποτα αλλο!!!
καλημέρα,

μπορώ να έχω τα στοιχεία του πολυκαταστήματος που τα ψώνισες?

είναι εξαιρετικά!!!

εγώ έχω τη φάρμα (το σπίτι με τα ζώα).

είχα και το κάμπινγκ, και το πίνγκ/πόνγκ αλλά "εξαφανίστηκαν".....

ευχαριστώ πολυ

μαρφάγκ
 
Ορίστε και ο 3ος κατάλογος

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Πίσω
Μπλουζα