[Mattel & El Greco] Masters of the Universe

Ξανακυκλοφορουν οι παλιες καλες φιγουρες απο το MOTU!!!!!! :D

Μονο που αυτη την φορα θα ειναι 12" και θα ειναι 4...

He-Man,Stratos,Skeletor & Beast Man

[h=1]Video: 2014 MOTU Giants & Gwildor Final Package




[/h]
 
Το κεφάλι του He-Man είναι απαράδεκτο. Μακάρι να έβγαιναν πάλι σε μικρές πάντως.
 
Dr. SLUMP είπε:
Το κεφάλι του He-Man είναι απαράδεκτο.
Οντως....

Σαν θειτσα απο τα '50s που μολις βγηκε απο το κομμωτηριο!!!!!! :D

attachment.php


Πηγη

 

 


 
Θα εγραφα τωρα πως μοιαζη αυτος ο He-man του 2014 αλλα τι να κανω που δεν μπορω να εκφραστω ελευθερα λογο forum.
 
metalcandyman είπε:
Θα εγραφα τωρα πως μοιαζη αυτος ο He-man του 2014 αλλα τι να κανω που δεν μπορω να εκφραστω ελευθερα λογο forum.
Οχι πες....σε προκαλω..... :tease:

Παντως αν ακουσα καλα στο βιντεο,ο τυπος ειπε κατι 75$....

γυρω στα 60 ευρω το κομματι....

δηλαδη 240 ευρω για να παρεις και τις 4 φιγουρες!!!!!!!!!!:burn:
 
Και νομιζα οτι μονο εμενα μου φανηκε καπως το κεφαλι του νεου HE-MAN :p
 
Από τα σκληρά 80s φτάσαμε στα αδερφιστικα 2014
 
2014-12-10 20.16.48.jpgκαλησπερα ! κ εγω οταν ημουν μικρός ειχα παρα πολλες απ τις παλιες φιγουρες ,τα κάστρα ,οχηματα κ.τ.λ. δυστυχως στην πορεια καποια χαλασαν ,αλλα χαθηκαν κ αλλα δοθηκαν ...το μετανιωσα που δεν τα κρατησα αλλα τωρα ειναι αργα ! θελω να τα αποκτησω ξανα τωρα αλλα ειναι δυσκολο ..πηρα πριν καποια χρονια μερικες φιγουρες απ τις καινουργιες ομως ....επισης πριν λιγες μερες βρεθηκα σε ενα παλιο παιχνιδαδικο της πολης μου κ τον ρωτησα αν εχει κατι σχετικο . ειχε μονο το σετακι με τα οπλα ...φυσικα το τσιμπησα αμεσως ... κριμα που δεν ειχε κ αλλα ...

2014-12-10 22.13.13.jpgτελος παντων ,παραθετω κ γω τη μικρη συλλογη μου !!!

2014-12-10 22.11.27.jpg

2014-12-10 22.11.36.jpg

2014-12-10 22.11.48.jpg

2014-12-10 22.12.22.jpg

2014-12-10 22.13.00.jpg

2014-12-10 20.16.38.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
20150224_150545.jpg

Επειδή ειμαι τρελός φαν της ταινίας απέκτησα και τον shock trooper του skeletor. Φαίνεται εκει στο βαθος...
 
Theophilos είπε:
Προβολή συνημμένου 127499Επειδή ειμαι τρελός φαν της ταινίας απέκτησα και τον shock trooper του skeletor. Φαίνεται εκει στο βαθος...

και καλά έκανες...όμορφη η συλλογή σου. ανέβασε και το κάτω ράφι να το δούμε ...blackstar αν διέκρινα καλά
 
Σωστά, blackstar είναι. Έχω ανεβάσει τη συλλογή μου στο ανάλογο thread, αλλά θα την ξανανεβάσω γιατί από τότε ανανεώθηκε ελαφρώς.
 
Αν και πιστευω τον εχουμε ξαναδει,λιγο ακομα μπανιζοκοζαρισμα/οφθαλμολουτρο δεν βλαπτει..... :D

Ο Πυργος της Κυριαρχιας.....οι φωτο "αλιευτηκαν" απο ebay. ;)







el greco 1.jpg

el greco2.jpg

el greco3.jpg
 
Επειδή σήμερα πέτυχα μια φιγούρα MOTU (ένας πορτοκαλί τύπος,μάλλον με τους κακούς, μοιάζει η φάτσα του με γορίλα),αν ξέρει κάποιος μου λέει πως λεγεται *μολις το βρηκα, beast man..

Anyway, αυτο που ήθελα να πω κυρίως ειναι ότι έψαξα στο ebay μετα και πηρα 13 ακομα φιγούρες με 36€ (μεσα και τα μεταφορικά, 6€ ήταν),άρα πηρα 13 με 30€ αν βγάζαμε τα μεταφορικά..

φωτο κτλ.μολις παραλάβω σε καμια βδομάδα...

Μου φαίνεται θα ξεκινήσω να συλλέγω και απο αυτούς,δε μου έφταναν τα panini και τα επιτραπέζια, χαχα!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Oπως σας ειχα πει στο πιο πάνω ποστ (και κανεις δεν έδωσε και πολλή σημασία μάλλον,χαχα), μου ήρθαν σήμερα οι 13 φιγούρες MOTU και χάρηκα πολύ..

Μου φαίνεται σιγά σιγά θα αρχίσω να μαζεύω κι αυτες...

Κρίμα που πριν 3 χρόνια βρηκα παρα πολλές σε ένα πλαστικό κουτί,μαζι και η τίγρης και μερικά οχήματα σε τιμη χώμα,και τα άφησα λόγω έλλειψης χώρου,ειναι απο τα λίγα που μετανιώνω που δεν πηρα...
 
Ευκαιρία να σας δείξω κι εγώ τους θησαυρούς της παιδικής μου ηλικίας

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι η φιγούρα του Σόροντ βγάζει ακόμα σπίθες από το στόμα όταν το τραβάς το τσακμάκι από πίσω...αθάνατα παιχνίδια!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ακόμα και το τσιακμάκι του Tongo του λυκάνθρωπου δουλεύει ακόμα!

O oποίος Tongo είναι από την ταινία "Blackstar" κι όχι από τους "Masters of the Universe" (Κυρίαρχοι του Σύμπαντος) όπως νόμιζα!!
 
Πίσω
Μπλουζα