MEGA - The Twenty

tzias57 είπε:
Ένα άλλο soundrack που θα ήθελα να δω μέσα στην δεκάδα είναι αυτό του Λόγω Τιμής με κρυφαίο τραγούδι του δίσκου "το σκάκι" σε ποίηση Μανώλη Αναγνωστάκη.
Το "Χρώμα δεν αλλάζουνε τα μάτια" θα βάλουν σίγουρα ως soundtrack του Λόγω Τιμής,και όχι άλλο τραγούδι από τη συγκεκριμένη σειρά!
 
Παντως πραγματικα ο Καπουτζιδης κρατα το ενδιαφερον στην παρουσιαση. Ειδικα με το που σκαει μουρη μαζι με Κουρκουλο στο γκαραζ και βλεπουν την Αλικακη με τον μπαμπα κι ο Καπουτζιδης την κανει με ελαφρα...Πολυ καλος. Και το αλλο το σκηνικο που στην αρχη διαφημιζε λες Ελλαδα και ΕΟΤ και σκανε μουρη Στρατος και Ρεγγινα για να του χαλασουν την ψαρια!!!Τεσπα, για μενα οντως ηταν απαραδεκτο Παναγιωτοπουλου, Μπαλανικα, Καβογιαννη να ειναι στις τελευταιες. Ευτυχως που ειχαμε Ραντου στη 2η θεση. Παιδια η Καρυδη ΔΕΝ ειναι κωμικη ηθοποιος (αλλα θα μου πεις η κατηγορια ηταν ηθοποιος κωμικης σειρας κι οχι κωμικη ηθοποιος, τεσπα....)... Αντε να δουμε αντρας κωμικος ποιος θα ειναι. Μη δω Τσαλταμπαση μονο γιατι θα το καψω το ΜΕΓΚΑ...
 
Ε-Λ-Ε-Ο-Σ. Μόνο αυτό έχω να πω. Με μια επιτυχία η Σμαράγδα πήρε και τη πρώτη θέση στην αγαπημένη πρωταγωνίστρια κωμωδίας. Δηλαδή τι άλλο θα δούμε? Τέλος παντων δε λέω πάλι τα ιδια γιατι θα γινω κουραστικος. Για μενα αυτη επρεπε να ειναι η πρωτη πενταδα.

-ΑΝΝΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ

-ΝΤΙΝΑ ΚΩΝΣΤΑ

-ΜΑΡΙΑ ΚΑΒΟΓΙΑΝΝΗ

-ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΔΙΑΒΑΤΗ

-ΕΛΕΝΗ ΡΑΝΤΟΥ (Παλι καλα)

Αν μη τι αλλο αυτές μας εχουν αποδειξει τοσα χρονια αρκετες φορες οτι ειναι πραγματικα ταλαντουχες κι οτι κατεχουν την κωμωδια. Οχι σαν τη Σμαραγδα που μ ενα Παρα 5 πηρε την πρωτια.
 
Μα αφού λέμε ψηφίζουν τα 15χρονα!Και να υποθέσω την επόμενη φορά θα βγει ο Χατζηγιάννης με την Πολυκατοικία πρώτος,και δεύτερη η Παπαρίζου!Και τους δύο εκτιμώ σαν καλλιτέχνες και έχω αγοράσει όλες τις δισκογραφικές δουλειές τους,αλλά υπάρχουν τόσα κλασικά soundtracks με ποιοτικά κομμάτια (Αναστασία,Λόγω Τιμής,Ο Μεγάλος Θυμός,Φεύγα,Θύματα Ειρήνης κλπ).Έχω ένα διπλό cd με 30 τραγούδια και τα καλύτερα κομμάτια από soundtracks και έχει τόσο τέλεια κομμάτια (βέβαια τα 13 είναι του mega και τα υπόλοιπα από ΑΝΤ-1,ALPHA και ΕΤ-1) και απουσιάζουν τα τραγούδια της Αναστασίας!
 
Αραγε ολοι αυτοι που ψηφιστηκαν δε θα τιμηθουν με καποιο τροπο?Εγω περιμενα κατι σε βραβεια αλλα φρουδες ελπιδες...αχ αυτη η κριση...ζουσα για τη στιγμη που θα βλεπα τη ναυπλιωτου να παιρνει βραβειο για την καλυτερη πρωταγωνιστρια δραματικης εποχης...αλλα με τα ονειρα θα μεινω...μηπως κανουν κατι στο τελοσ?Εστω καμια συνεντευξουλα?
 
Εγώ πάλι δεν νομίζω ότι την επόμενη φορά θα βγει ο Χατζηγιάννης με την Πολυκατοικία πρώτος, και δεύτερη η Παπαρίζου. Θα είναι μέσα στην δεκάδα βέβαια. Πρώτο βλέπω το soundtrack του Μεγάλου Θυμού η του Λένη.

Για τον πρωταγωνιστη κωμικής σειρας πιστεύω ότι η πρώτη θέση θα πεχτη μεταξύ Μπέζου-Φιλιππίδη (με ποιο πολλές πιθανότητες στον δεύτερο) και στην τρίτη θα είναι ο Σπύρος Παπαδόπουλος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μοναδική θετική έκπληξη στην ψηφοφορία για το καλύτερο soundtrack είναι το γεγονός οτι στην πρώτη πεντάδα είναι και το

"Πόσο πολύ σ' αγάπησα" του Χρήστου Θηβαίου απο τον Μεγάλο Θυμό
Κατά τα άλλα, την πρώτη πεντάδα συμπληρώνουν με τυχαία σειρά τα:

"Η αγάπη που μένει" της Πολυκατοικίας

"Μαύρα Μεσάνυχτα"

"Δυο μέρες μόνο"

"Ήμουν άγγελος του Τσάρλι" απο το Παρα Πέντε
 
tzias57 είπε:
Για τον πρωταγωνιστη κωμικής σειρας πιστεύω ότι η πρώτη θέση θα πεχτη μεταξύ Μπέζου-Φιλιππίδη (με ποιο πολλές πιθανότητες στον δεύτερο) και στην τρίτη θα είναι ο Σπύρος Παπαδόπουλος.
Μπέζος-Φιλιππίδης-Μάινας θα είναι η τριάδα......

Panagiotis είπε:
Μοναδική θετική έκπληξη στην ψηφοφορία για το καλύτερο soundtrack είναι το γεγονός οτι στην πρώτη πεντάδα είναι και το
"Πόσο πολύ σ' αγάπησα" του Χρήστου Θηβαίου απο τον Μεγάλο Θυμό
Κατά τα άλλα, την πρώτη πεντάδα συμπληρώνουν με τυχαία σειρά τα:

"Η αγάπη που μένει" της Πολυκατοικίας

"Μαύρα Μεσάνυχτα"

"Δυο μέρες μόνο"

"Ήμουν άγγελος του Τσάρλι" απο το Παρα Πέντε

Μακάρι-μακάρι, αλλά περιμένω να δω μια δεκάδα που θα είναι άκρως ικανοποιητική εκτός φυσικά απ' αυτά που λες στο δεύτερο σκέλος-που δε με ενθουσίασαν!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
The Twenty

Στα soundtracks ως τώρα έχω δει ότι στο 20 βγήκε ο Σκορπιός,στο 19 Είσαι Το Ταίρι Μου,στο 16 Αν Θυμηθείς Τ'ονειρό μου και στο 15 η Αναστασία (το πρώτο πλατινένιο ελληνικό sountrack)!18 και 17 δεν τα πρόσεξα!
 
Δεν το είπα?Ο Χατζηγιάννης βγήκε πρώτος!Είναι τόσο θεϊκός που αξίζει να είναι παντού πρώτος!
 
Tι άκυρα ήταν αυτά στα soundtracks??? Να ευγνωμονούμε δηλαδή που μπήκε ο Παπαδημητρίου στην 20άδα και ο Δημητρίου στην πεντάδα με το Μεγάλο Θυμό. Ε, όχι και ο Χατζηγιάννης με την Πολυκατοικία τραγούδι της 20ετίας. Ούτε τρία χρόνια δεν έχει μετρήσει τις δυνάμεις του. Να ήταν πχ το 97 και να το θυμόμασταν οκ. Πού είναι η Ρεμπούτσικα;;;; Σε ποια πηγάδια την έριξαν;;;

Ψυχραιμία όμως.... Είπαμε, τίποτα το μεμπτό. Ανοιχτή ψηφοφορία είναι αυτή. :p
 
Ο Μιχάλης είναι θεϊκός,άξιζε να είναι πρώτος στα soundtracks του Mega!!!
 
Πολύ φυσικό να είναι ο Χατζηγιάννης στο νούμερο 1. Εϊναι πολυπλατινένιος ο δίσκος του που έγραφε και στις πληροφορίες. Τι να κάνουμε; Τα πιο πρόσφατα ψηφίζει το κοινό :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχει πει πολύ καλύτερα όμως....απ' αυτό
 
Καλά έκπληξη ήταν ότι στην 20αδα μπήκε το Με Το Σημάδι Του Σκορπιού, σας το λέω το ψήφισα αρκετές φορές το κομμάτι του Στέφανου Κορκολή.

Καλά στην 20αδα όλα τα καλούδια μπήκαν. Δεν μπήκε το OST του Ένας Μήνας Και Κάτι που το έλεγε η Ευσταθία, το Έλα Στο Ρυθμό Μαζί Μου της Tamta, το Φεύγα της Φωτεινής Δάρρα και η μουσική της Βέρας και των Εδέμ.

Αναμενόμενο ότι κέρδιζαν Χατζηγιάννης και Μπέζος. Το OST της Πολυκατοικίας εεε τα 15χρονα πάλι τα ψήφισαν.
 
Μόνο η πρώτη θέση που πήρε ο Μπέζος με ικανοποίησε. Πιστεύω ότι αυτή έπρεπε να είναι η τριάδα του soundtrack:

1. ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ

2. ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ ΤΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

3. ΜΑΖΙ ΣΟΥ

Επίσης από την 20άδα έλειπαν τα πολύ αξιόλογα soundtracks από Δις εξαμαρτείν και Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή?
 
konkar είπε:
Μόνο η πρώτη θέση που πήρε ο Μπέζος με ικανοποίησε. Πιστεύω ότι αυτή έπρεπε να είναι η τριάδα του soundtrack:
1. ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ

2. ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ ΤΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

3. ΜΑΖΙ ΣΟΥ

Επίσης από την 20άδα έλειπαν τα πολύ αξιόλογα soundtracks από Δις εξαμαρτείν και Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή?
Εμένα μου άρεσε που στην 20αδα μπήκαν

Δυό Μέρες Μόνο-Δήμητρα Γαλάνη

Με Το Σημάδι Του Σκορπιού-Στέφανος Κορκολής

Αναστασία-Ελευθερία Αρβανιτάκη

Να Με Προσέχεις-Πορτοκάλογλου/Αρβανιτάκη
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χίλια σορρυ. Ξέχασα την Αναστασία. Αυτή ηθελα να βαλω πρώτη. Δε πειράζει. Λάθη είμαστε ανθρώπους κάνουμε.
 
τα αποτελεσματα για s/cks νομιζω ειναι τα καλυτερα κατα τη γνωμη μου...εαν αφαιρεσω μερικα κομματια που απλα πηραν καλη θεση λογω σειρας κ μονο...Οι πρωταγωνιστες οκ,παντα μπροστα τα προσφατα..
 
Πίσω
Μπλουζα