Metal Gear Solid 4: abandon ship και άλλες ιστορίες...

keeper7k είπε:
Το ποιός είναι πιο φανατισμένος το αφήνω στην κρίση του κοινού αγαπητέ Αντώνιε ..... (χωρίς φατσούλα)
Μίλησα για φανατισμό;
 
Wally είπε:
εεεεε,μαλλονΥπαρχουν σοβαροτερα προβληματα στον Πλανητη...ΙΜΗΟ
Έγραψα πουθενά ότι είναι το σοβαρότερο πρόβλημα του πλανήτη; Μήπως το σύγκρινα και με τη λειψυδρία; Ρώτησε ο keeper γιατί αυτή η μανία και σε αυτό του απάντησα.
 
shock είπε:
Μίλησα για φανατισμό;
.........

shock είπε:
Μπορεί να σου φαίνεται υπερβολικό αυτό άλλα η κουβέντα για την M$ εκ φύσεως έίναι σοβαρή ακόμα και όταν μιλαμε για παιχνίδια.
Στο λήμμα υπερβολικός στον Μπαμπινιώτη θα υπάρχει εφεξής αυτή η φωτογραφία

imageps9.jpg


:tease: :tease: :tease:

P.S. Δεν ειμαι fanboy. Είμαι η φωνή της λογικής
 
Wally είπε:
Κανενας ΕΜΠΟΡΑΣ δεν εχει αγνες προθεσεις...ακομα και ο Torvalds
Γενικότητες και αυθαίρετα συμπεράσματα για άλλη μια φορά. Σύγκριση εμπορων, Torvalds (τι πουλάει άραγε? ;) .)...με τι; Μη μου πεις με την M$??
Wally είπε:
To οτι η Ν ειναι στο gaming περισοτερο καιρο,την κανει διαφορετικη και αμεμπτη?

Τη συμπεριφορα της στις δεκαετιες του 80,90 δεν βλεπω να τις σχολιαζει-μεμφεται κανεις σας...
Μα νομίζω το σχολίασα. Χωρίς να έχω ιδέα τι έχει κάνει και θεωρώντας ότι έχει κάνει "χοντρά" πράγματα δε μπορώ να τη συγκρίνω με τον ιδιοκτήτη της πληροφορικής σήμερα. Απλά ο χώρος της και η δυνατότητα επηρεασμού της είναι τίποτα μπροστά στην M$. Συγκρίνεις άνισα πράγματα.
Wally είπε:
BTW ευτυχως που η MS διαχειριζεται το LIVE της (και οχι καθε εταιρεια,ξεχωρα το παιχνιδι της)...παιξε και θα καταλαβεις...(hint...quality of service)
Δεν έχω ιδέα περί ποιότητας αλλά διαβάζοντας το γιατί δεν μπαίνει η EΑ και η Eidos στο Live με έβαλε σε σκέψεις κατά πόσο είναι καλό να ελέγχει μια εταιρεία το on line gaming. Πόσο μάλλον όταν αυτή η εταιρεία είναι η M$.
 
Ό,τι και να λέτε ο άνθρωπος έχει όραμα...:biglaugh: :biglaugh:

gates_buffet.jpg
 
candy είπε:
Ό,τι και να λέτε ο άνθρωπος έχει όραμα...:biglaugh: :biglaugh:
gates_buffet.jpg
-Πως καταφερνει να φερνει τον ανταγωνισμο στα μετρα του, ωστε αν και Micro+soft να φανταζει <<ελκυστικοτερο>> απο τα ομοειδη προιοντα, στο target group που απευθυνεται....

*(ως φανερα νεωτερος)

- Micro+soft ???Εχω την εντυπωση οτι χωρις να αδιαφορουν παντελως για το 1 ,ενδιαφερονται περισσοτερο για τον αριθμο των 0$$$ που ακολουθουν .

-Και καπου εκει τελειωνει η binary κατανοηση τους... (οσο και το << bynary >> ενδιαφερον τους).

-Περα απο τα <<αμοιβαιο>> ενδιαφερον για τα <> εκατερωθεν , τους ενωνει κι η ... silikonη {οπου και τα(*) οφειλουν }.

(*) τα τα <> τους.

-Ε και ????? ,Χρατσα-χρουτσα ,χρατσα-χρουτσα (που ελεγε κι ο Αγησιλαος)

statlerandwaldorfyy4vf7.jpg

.............
 
Σιγουρα σας ελειψαν οι αντικειμενικες nextgen ειδησεις... :tease:

Ειχαμε τις δηλωσεις του Kojima οτι αλλα περιμενε απο τον Cell και αλλα βρηκε και πως το MGS4 αποτελει το 1/10 του οραματος που ηθελε να πραγματοποιησει...ηρθε και το κερασακι.Και μαλιστα κερασακι αρκετα LowDef :D

To MGS4 κατα 99% ειναι....576p!

Βill ασε τις τσουπρες και φερτo στο 360 στα 720p τα Χριστουγεννα
 
Έχουμε φτάσει το τι εστί καλό παιχνίδι να κρίνεται από τον αριθμό των pixels του...λυπάμαι, δεν θα ακολουθήσω. Old gen FTW! :p
 
Χαχαχα παλι το παρεξηγησες...

Μαλλον δεν ειχες παρακολουθησει τα 1080p CGI που παρουσιαζονταν σαν in-game...

Aπλα τωρα ξερουμε ποιοι τρωγανε κουτοχορτο και ποιοι τζαμπα κραξιμο ;)
 
Τα πατατακια και τις μπυρες για το παρτυ στο beyond3d μην ξεχασεις.

Θελω μονο να μην ειναι αληθεια. :eviltongue:
 
Ταδε εφη Quaz51...συμβολαιο :D

Θα δουμε αυριο...λες να εχει SECAM αναλυση? :biglaugh:
 
Εγω σου λεω κανονισε να μην ειναι αληθεια......

Θα κανεις 2ο λογαριασμο με αλλο nick για να γραφεις εδω μεσα. :D
 
Ακομα να σκεφτεις το καινουργιο nick σου;

Tικ τακ τικ τακ ,η ωρα περναει...... :D

Και προς αποκατασταση της ταξης ,την μοδα με τα βιντεο αλλος την ξεκινησε.

#3 :eviltongue:
 
Θα αργησει να ερθει η ωρα.

Ευρωπη,Αμερικη οι servers για το κατεβασμα της beta αποδειχτηκαν unstable και σταματησε η υπηρεσια προσωρινα και στην Ιαπωνια κατεβαζουν με 6kb/sec!Αρα οι Ιαπωνες αυριο-μεθαυριο θα μας που τι παιζει με την αναλυση... :)
 
Θα αργησει να ερθει η ωρα.Ευρωπη,Αμερικη οι servers για το κατεβασμα της beta αποδειχτηκαν unstable και σταματησε η υπηρεσια προσωρινα και στην Ιαπωνια κατεβαζουν με 6kb/sec!Αρα οι Ιαπωνες αυριο-μεθαυριο θα μας που τι παιζει με την αναλυση...
smile.gif
E beta ειναι ,δεν ειναι demo,και τα προβληματακια στο προγραμμα ειναι.

Οfftopic ακολουθει....

Τιποτα ,σε εχει πιασει πανικος ,πηρες παραταση ζωης,σε εχει λουσει κρυος ιδρωτας.

Τα μασας σιγα σιγα, απο 99% που ξεκινησες το αλλαξες σε "θα μας πουν αυριο τι παιζει".

Εκτεθηκες.......

"Τι και αν εχω κανει λαθος :precry: ",αυτη η σκεψη θα σε βασανιζει τις 2 επομενες ημερες.

Ενα καλο καινουργιο nick ειναι "Panos360" η "Panos+360=Love" που ειναι και ρετρο80ς.

Εχεις δει το "Της κακομοιρας" με τον Ζηκο να λεει "εχεις να φας τοματια απο τους πιτσιρικαδες".

Δεν θα μπορεις να φας μαγειριτσα απο την ντροπη. :D
 
Ααrd θα χορτασεις video-ακια.Συνολικο χρονος των MGS4 videos: ~9 ωρες!!
 
Μαλιστα ,πολυ ωραια.

Εχει να φαει skip. :precry:

Προσπαθεις να αλλαξεις την κουβεντα η μου φαινεται;

Tικ τακ τικ τακ..... :D
 
Πίσω
Μπλουζα