PC Master

Παιδιά,κάποια projects που έχουν "τρέξει" κατά καιρούς από χρήστες του GRM είναι πραγματικά άξια παρουσίασης και συγχαρητηρίων (το συγκεκριμένο το θεωρώ,όπως έχω επανειλλημένα πει,κάτι σαν έργο τέχνης) κι από την άλλη νομίζω ότι "οφείλουμε" να τα μοιραστούμε αυτά και με τον υπόλοιπο κόσμο,αλίμονο...

Αυτός ήταν ο γνώμονας,βάσει του οποίου αποφασίσαμε μαζί με τον kuv (ναι,τι νομίζατε,ότι τα θέματα "περνάνε" έτσι εύκολα; :p ) ν' αναφερθούμε σ' αυτό.. ;)
 
Πάρα πολύ ωραία φίλε Μάνο!!!!!!!!!!!!!
 
Αναφορα για το καινουριο Phoenix στο PC Master Φεβρουαρίου τευχος 256

attachment.php
 
btw το τευχος φεβρουαριου περιεχει και ενα 4σελιδο ενδιαφερον αρθρο για την Gameon 2.0 δια χειρος _Kuv_

(οι προλογος & φωτογραφιες λειτουργουν ως teaser )

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια και πιθανότατα όλο και κάποιος θα υπάρχει που να θέλει/ψάχνει παλαιά τεύχη του PC Master,ας ρίξει μια ματιά στην αγγελία αυτή :)
 
Σχετικό-άσχετο με το περιοδικό,αλλά προφανώς θα γελάσετε.Ο εκλεκτός φίλος από το forum του PC Master και αναγνώστης του περιοδικού,Irenicus,μου έκανε την τιμή να ασχοληθεί μαζί μου και να φτιάξει το παρακάτω video,που έχει να κάνει με τις απόψεις μου περί gaming,όπως έχουν εκφραστεί μέσα από τη νέα στήλη του περιοδικού,"Editor's roundtable". :)

Τίτλος:Hitler is informed about manos426f

Απολαύστε...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
έλιωσα από το γέλιο.. γεια σου ρε μανο...που είσαι ρε φίλε? χαθήκαμε..
 
Αυτη η Πτώση εχει δημιουργησει ολοκληρο fad στον ελληνικο ιντερνετοκοσμο :D
 
Μα δεν υπάρχουν hardcore gamers. Είναι πασίγνωστο και πασιφανές αυτό!

Πάω να παίξω farmnuke στο failbook τώρα!!!!
 
LOL! Είναι κλασικό αλλά μόνο και μόνο με το κάθε θέμα που αλλάζει λιώνεις ξανα
 
PC Master Ιουνίου #260

15 ΧΡΟΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟ "PIXEL"


Θυμόμαστε το μεγάλο "αδερφό" μας με ένα πολύ ιδιαίτερο αφιέρωμα!
 
Nemo είπε:
PC Master Ιουνίου #260

15 ΧΡΟΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΤΟ "PIXEL"


Θυμόμαστε το μεγάλο "αδερφό" μας με ένα πολύ ιδιαίτερο αφιέρωμα!
(Αν και ακομα δεν εχω στα χερια μου το νεο Pcmaster ...)

Nομιζω οτι το silogomania.gr μας εφαγε για λαχανο btw

Αποκλειστική συνέντευξη του διευθυντή της Compupress Κ.Νικόλαου Μανούσου

http://silogomania.gr/inv/index.php?/topic/6945-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%B5%CF%85%CE%BE%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B4%CE%B9%CE%B5%CF%85%CE%B8%CF%85%CE%BD%CF%84%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CF%82-compupress-%CE%BA/

15 Χρόνια χωρίς Pixel..Επίσημη συνάντηση silogomania.gr Compupress

http://silogomania.gr/inv/index.php?/topic/6972-e%CF%80%CE%AF%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B7-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-silogomaniagr-compupress15-%CF%87%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%B9%CE%B1-%CF%87%CF%89%CF%81%CE%AF%CF%82-pixel/
 
Εγώ το έχω στα χέρια μου...

Υπάρχει μια συνέντευξη του administrator του sillogomania, στην οποία γίνεται και μια μικρή αναφορά στο retromaniax (με συνοδεία screenshot), για το scanning project...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θυμόμαστε το μεγάλο "αδερφό" μας με ένα πολύ ιδιαίτερο αφιέρωμα!
Και εγώ το αγόρασα σήμερα...σιγά το "αφιέρωμα".

Βασικά μια συνέντευξη του akmakas είναι. Θα περίμενα κάτι περισσότερο...
 
Χάρηκα για την δουλειά του Γιώργου στο σιλογομανια...ρε παίδες παρά τις διαφωνίες που έχουν κάποιοι εδώ μέσα με τον Γιώργο -για λόγους που δεν με αφορούν- οφείλουμε ν' αναγνωρίσουμε την καλή δουλειά που έκανε στο θέμα πίξελ. Ανάλογα καλή δουλεία γίνεται και εδώ!

Εγώ πάντως χαίρομαι που είμαι μέλος τόσο εδώ όσο και εκεί. Είστε υπέροχοι και στα 2 ...στρατόπεδα!
 
@spyros: Δεν έχει σχέση με την δουλειά του.

Το ίδιο ακριβώς θα έγραφα αν μας μιλάγανε για "πολύ ιδιαίτερο αφιέρωμα" και μετά διάβαζα συνέντευξη του Wally (ή ακόμα και δική μου...)

Δεν το βρίσκεις λίγο overhype;
 
Σε αυτό έχεις δίκιο. Για μένα τέτοιες κινήσεις ίσως ενεργοποιήσουν την compupress στο να εστιάσει στο κοινό που είναι φανατικό με την ιστορία της. Έστω και με μια 3μηνιαία έκδοση για ρετροπαίχνιδα και υπολογιστες του τότε για εμάς τους τρελούς!
 
Το πήρα και εγώ, δεν λέει τίποτα το συνταρακτικό όπως εννοεί και ο doc, αλλά είναι πολύ ωραίο να βλέπεις τέτοια πράγματα που δεν βλέπεις και κάθε μέρα - το PIXEL για παράδειγμα.

Μπράβο σε όλους όσους συνέβαλαν σε αυτή την προσπάθεια και μακάρι όπως έχω πει και αλλού να ήταν όλοι ενωμένοι χωρίς αντιπαραθέσεις για το καλό της (μικρής) κοινότητας με την τρέλα μας, γενικά το λέω.
 
Δε τα μπορώ αυτά τα μελό και τα "στρατόπεδα"...Έλεος, δυό φόρουμ είναι, σχετίζονται θεματικά, τέλος. Το τί χωρίζει (και άν) αυτά εμένα δέν με νοιάζει, εξάλλου είμαι παντού μέλος ! Σε αυτό το φόρουμ ήρθα για τα πίξελ, πρίν 5 χρόνια, το ίδιο έγινε και με το sillogomania αργότερα, αφού βρήκα και εκεί πιξελάδες. Στο ζητούμενο τώρα, το τεύχος δέν το πήρα ακόμα, αλλα απ'ότι βλέπω απο τα σχόλια, δέν είναι το αφιέρωμα που μάλλον περιμέναμε. Σχετικά με την προσπάθεια σκαναρίσματος των τευχών πάντως, είναι άξια πολλών συγχαρητηρίων, άν και νομίζω ότι θα έπρεπε η compupress να κάνει και αυτή κάτι επιτέλους, να τα ενσωματώσει σε pdf reader online, να τα διαθέσει σε πολυτελή κασσετίνα DVD, κάτι που να δείχνει ότι εκτίμησε το μεράκι και την προσπάθεια όλων όσων μπήκαν στον κόπο να διασώσουν την ιστορία της (και μας φυσικα). Ελπίζω στο μέλλον να το κάνει. Τώρα για το έντυπο με ρετρό, δέν νομίζω παιδιά ότι είναι καιρός για τέτοια πειράματα, είναι λίγος ο κόσμος που ασχολείται, και δέν δικαιολογεί τα κόστη.
 
Πίσω
Μπλουζα