Playmobil [ροζ σειρά]

zouzou είπε:
Ναι, και το σαλόνι είναι ωραίο. Όντως το κόκκινο ήταν μεγαλύτερο. Το μπλε το πήρα πρόσφατα στο Φαν Παρκ 20 ευρώ. Το έχει προσφορά.
20? μια χαρά είναι.Επίσης έχουν κάτι παρόμοιο και στον κατάλογο εξαρτημάτων αλλά όχι ολόκληρο (για την ακρίβεια το μπλε καναπέ,την τραπεζαρία,με μόνο 2 καρέκλες,αλλά και μια extra κίτρινη πολυθρόνα),με 14?.

Τη σειρά αυτή,με τα 5 δωμάτια του κίτρινου σπιτιού (χωρίς το σπίτι όμως),την έχουν δώσει τα ξαδέρφια μου,στο σπίτι της γιαγιάς μου,επειδή δεν είχαν χώρο,αλλά δεν έχω ασχοληθεί!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οριστε και κατι ενδιαφερον...εδω :)

Οι φαν της ροζ σειρας θα το λατρεψουν! :)

Και για οσους δεν μπορουν να το δουν...

σας το μεταφερω οπως ακριβως το εχει το facebook...

Playmobil 5300.jpg

"Αγαπητοί μας φίλοι, αναζητούμε συλλέκτες Βικτωριανων Κουκλοσπιτων PLAYMOBIL, για να συνεργαστούμε στη δημιουργία ενός μεγάλου εκθεματος δρόμου με αυτο το θέμα σε πλήρη ανάπτυξη. Το έκθεμα θα τοποθετηθεί σε πολυ κεντρικό σημείο της Αθήνας το Σεπτέμβριο για τρεις εβδομάδες .

 


Υπολογιζουμε οτι θα χρειαστουμε συνολικα περιπου 20 κουκλοσπιτα με τα παρελκομενα τους.


 


Προϋπόθεση είναι, να μπορείτε να μας φέρετε πλήρως συναρμολογημενο, ένα πλήρες Κουκλοσπιτο Playmobil, η και περισσότερα απο ένα.


 


Οποίοι ενδιαφέρονται να μάθουν περισσότερες λεπτομέρειες, μπορούν να αφήνουν ένα σύντομο μήνυμα κάτω απο αυτή τη φωτογραφία και θα επικοινωνούμε εμείς μαζί τους! Περιμένουμε με χαρά τις συμμετοχές σας."
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ουάου!!! Θα ευχαριστηθούμε κουκλόσπιτα!!!
 
Τέλεια θα είναι!Θα έχει λογικά μόνο κωδικούς 5300,5301,5305.
 
Πάμε να ζωντανέψουμε λίγο το θέμα!!Το 5320 επρόκειτο να κυκλοφορήσει στη version με κόκκινα χαλιά,όπως απεικονίζεται στη photo από το σπίτι 5300,παρόλα αυτά στο εξωτερικό του κουτιού και στο περιεχόμενο,τα χαλιά είναι κίτρινα.

536123_119526561532558_1071955094_n (2).jpg

Γενικά υπάρχουν πολλές διαφορές στους πρώτους καταλόγους της ροζ σειράς,και σε photos που απεικονίζονταν στην άκρη των κουτιών.Αυτό βέβαια δεν ξέρω γιατί συνέβαινε!
 
Και φυσικα να μην ξεχναμε οτι

στην Αμερικη σε συλλεκτικη εκδοση κυκλοφορει το 5955!!! :D

Μακαρι να ερθει κι εδω... :)

Θα το τσακισω!!!!!!! :diablotin:
 
130 ευρώ έχει,και με τα έξοδα αποστολής βγαίνει 200 ευρώ.Τα αρνητικά του είναι ότι δεν περιέχει κουρτίνες,και η βάση είναι μισή.Στα θετικά του είναι ότι υπάρχει βάση στο δεύτερο όροφο και ανοίγει για να μπει ένα κρεβάτι ή κάτι άλλο.Εγώ κυρίως τις φιγούρες θέλω!Τις είχα όλες και χάθηκαν!
 
Ακριβό 200 ευρώ γι' αυτό που δίνει. Μια χαρά το πήρα το δικό μου δηλαδή...

Αυτοκίνητο τέτοιου τύπου έχει και το φαν παρκ.
 
Ακριβώς ακριβώς το ίδιο αυτοκίνητο έχει το fun park,στα 15 ευρώ απλά χωρίς τις φιγούρες.Την άμαξα την έχω,αλλά το αυτοκίνητό μου είναι το παλιό κλασικό!
 
Συλλογη με Βικτωριανα Κουκλοσπιτα

απο Ελληνα Συλλεκτη!!! :)

Μπραβο του!!! :worship:

 
Έλληνα συλλέκτη ε? :wait2: Spybil? :p Μπράβο του :thumbup:
 
Δειτε τι κανανε οι τυπαδες ειναι τρομεροι! :award: :bow: Με βαζει φυτιλια να παω κα αγορασω την βικτοριανη επαβλη μοναχα για να την τροποποιησω σε τετοια φαση,ασε που ειναι πανακριβη και τεραστια δεν θα χωραει στο δωματιο μου θα πρεπει να βγω πρωτα εγω εξω και μετα να βαλω αυτο το πραγμα μεσα! Θα ητανε οτι πρεπει για τα τερατακια που συλεξα :cool:















:augenrollen:

http://www.etsy.com/listing/96135134...ween-victorian

Halloween 1.jpg

haunt halloween.jpg

Haunted Halloween Victorian Mansion 5300 1.jpg

Haunted Halloween Victorian Mansion 5300 2.jpg

Haunted Halloween Victorian Mansion 5300 3.jpg

Haunted Halloween Victorian Mansion 5300 4.jpg

Haunted Halloween Victorian Mansion 5300 5.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
and1 είπε:
Έλληνα συλλέκτη ε? :wait2: Spybil? :p Μπράβο του :thumbup:
Κλαψ κλαψ.. ΌΧΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ. Θέλω λίγα κομμάτια ακόμα για να πω ότι θα μπορέσω να παρουσιάσω κάτι αξιοπρεπές!!

Πάντως ωραία συλλογή :clap:
 
Μπραβο και παλι...Μπραβο!!!!!!!! :clap: :clap:

Σας ευχαριστουμε κυριε Βαγγοπουλε!!!!! :thanx2: :thanx2:

 
Εκπληκτικά τα βίντεο!!!!

Θέλω και γωωωωω!!

Μου'χει μείνει άχτι το βικτωριανό σπίτι από την παιδική μου ηλικία!! :cry:

να ρωτήσω κάτι:

Όλα αυτά τα συναρμολογείς με κόλλα κανονική;

Δηλαδή αν το συναρμολογήσεις, δε γίνεται πάλι αποσυναρμολόγηση ε;

επίσης όλα αυτά που βλέπουμε στο βίντεο είχαν κυκλοφορήσει τότε στην Ελλάδα;

Γιατί εγώ θυμάμαι μόνο το μεγάλο βικτωριανό σπίτι. Τίποτε άλλο.

(και τα μικρά κουτιά βέβαια για τα δωμάτια, ανθρώπους κτλ..)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καταπληκτικο βιντεο!!εχω μεινει αφωνη γιατι μεσα σε 2 λεπτα και κατι καταφερε να μας περιγραψει με λεπτομερειες τη βικτωριανη πολη

ευχαριστουμε πολυ Σταυρο για την αναρτηση,ανακαλυπτεις παντα τοσο ομορφα πραγματα :)
 
Συναρμολογούνται χωρίς κόλλα. Κουμπώνουν ουσιαστικά μεταξύ τους τα κομμάτια. Αλλά όταν είναι να μετακινηθούν ή να στηθούν για κάτι μόνιμο πχ έκθεση τότε κολλάνε τα κομμάτια για πιο σίγουρα ;) Πάντως ότι κολλάει ξεκολλάει. Το θέμα είναι ότι δεν γίνεται πάντα αναίμακτα η αποκόλληση.

επίσης όλα αυτά που βλέπουμε στο βίντεο είχαν κυκλοφορήσει τότε στην Ελλάδα;
Αν δεν κάνω λάθος τα περισσότερα είναι custom made
 
Custom made τί εννοείς;

Που βρήκε δηλαδή τα κομμάτια;
 
filmmusic είπε:
Custom made τί εννοείς;Που βρήκε δηλαδή τα κομμάτια;
Έχουν κυκλοφορήσει όλα στην Ελλάδα.Αλλά custom made είναι ότι έκανε πατέντα αλλάζοντας τα κομμάτια και δημιούργησε νέα κτίρια.
 
Πίσω
Μπλουζα