Playstation 4

PC in a Box,πουντα Cell ,που ειναι τα Emotion engines...

 
Μακαρι να κανει τα ιδια λαθη και σε αυτην την γενια,δωσε μου εμενα Uncharted ,God of war ,Metal Gear 4 κ.τ.λ κ.τ.λ kaι ας πει και τον επεξεργαστη της Σουπερμαν.
 
Να συμπληρώσω κι εγώ, Heavy Rain, Little Big Planet, Killzone, και οσονούπω Beyond Two Souls και The Last Of Us...
 
Το "καλό" software δεν έχει καμία σχέση με το συγκεκριμένο hardware του PS3 (Αντίθετα, αν το PS3 είχε κρατήσει την τιμή που είχε, και δεν είχε τον Cell η ακόμα και το Blu-Ray, μάλλον θα βλέπαμε ΠΟΛΥ καλύτερα παιχνίδια!)..
 
Multiple sources have confirmed that the photo is real, but is an early prototype.
caca-620x.jpg


http://www.destructoid.com/what-the-hell-is-this-the-new-playstation-controller--244985.phtml

ps4controller.jpg


http://uk.ign.com/articles/2013/02/14/a-closer-look-at-the-playstation-4-controller-prototype
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μου φαίνεται λίγο "ανώριμο" εμφανισιακά. Σα χειριστήριο που βγήκε πριν 10 χρόνια. Βεβαια αν ειναι πρωτότυπο, δεν τους νοιάζει η εμφάνιση αλλα η λειτουργία. Αυτό τεστάρουν αλλωστε. Η τελική εμφάνιση ίσως να ειναι αρκετά διαφορετική. Εμένα προσωπικά δε με χαλάει, απλώς θα ξενερώσω λίγο αν είναι αυτό που βλέπω :D
 
Η θέση των αναλογικών εξακολουθεί να μην είναι η σωστή. Πότε πια θα καταλάβουν ότι το αριστερό analog έχει προτεραιότητα σε σχέση με το D-Pad το οποίο έτσι κι αλλιώς θα βόλευε και στην θέση που είναι το αναλογικό, ενώ το αναλογικό εκεί πέρα είναι πολύ χαμηλά.
 
Πήρα το pad στα χέρια μου και προσπάθησα να υποκριθώ οτι ο αναλογικός λεβιές αριστερά είναι στη θέση των ψηφιακων...

Αποτέλεσμα; Ή δε με βολεύει, ή είναι άτιμο πράμα η συνήθεια!
 
DINO είπε:
Ή δε με βολεύει, ή είναι άτιμο πράμα η συνήθεια!
Εγώ πάντως αν και είχα PS2 πολύ πριν πάρω το XBOX1, όταν πήρα το XBOX και έπιασα το χειριστήριο (το δεύτερο που βγάλανε, όχι το fat) αμέσως με βόλεψε καλύτερα και μπορούσα να παίξω ακόμα και FPS κάπως καλά, σίγουρα όχι σαν το keyboard-mouse, αλλά καλύτερα από ότι στο PS2. Οπότε για μένα τουλάχιστον δεν ήταν θέμα συνήθειας αλλά εργονομίας. Εξάλλου η λογική μου λέει οτι να κοτσάρεις 2 αναλογικά σε ένα ήδη υπάρχον pad χωρίς να αλλάξεις λίγο το design του σημαίνει ότι απλά έψαξαν να βρουν χώρο και δεν τους ένοιαξε τόσο η εργονομία.
 
Έχω XBOX 1 και Gamecube (εκ παραδρομής... ποτέ δε θα αγόραζα) και τα pads μου φαίνονται εξωγήινα (με την κακή έννοια)...

Όπως και να'χει 16 χρόνια gaming με τα pads του Playstation είναι πολλά, οπότε καταλαβαίνετε οτι για μένα τουλάχιστον, είναι ό,τι καλύτερο μπορώ να κρατάω και να παίζω...

Και χαίρομαι που φαίνεται πως και του 4, δεν αλλάζει εντυπωσιακά...
 
Αυτο που λεει unknown port ισως ειναι 3,5mm για ακουστικα (?) . Τα "μπρατσα" ειναι λιγο πιο χοντροκομενα απο το τωρινο μου φαινεται και η επιφανεια του touch λογικα θα διακοσμηθει καπως αποκλειεται να αφησουν ετσι μια μαυρη επιφανεια! Αντε να δουμε τι θα δουμε!

Edit. Βρηκα αυτο σε ενα Site εχει πλακα :p

c2bOTPq.gif
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια αχτιδα φωτος φαινεται οσον αφορα το BC του PS3.Bασικα το μονο πλεονεκτημα που βλεπω εγω ειναι οτι θα εχω μια θεση περισσοτερη στο συνθετο επειδη θα αποσυρθει το ps3.

, will allow users to play games delivered over the Internet, these people said. The streaming service, they added, is designed to use current PlayStation 3 titles on the new console
http://online.wsj.com/article/SB10001424127887323478004578306663577439962.html
 
Καθόλου άσχημο το νέο χειριστήριο, αν είναι αυτό πάντα
 
Φρεσκότατο Video-αφιέρωμα στο Playstation 1 από τη Sony...


E - E - Έρχεται!

Εικάζω, οτι κάθε μέρα, μέχρι τις 20 Φεβρουαρίου, θα ανεβαίνει κάποιο video...
 
Κατι τετοια βιντεακια ειναι διαμαντακια!!!! :)

Και ποσο μαλιστα οταν αναφερονται στην αγαπημενη για πολλους κονσολα!!!! :flower:

Ευχαριστουμε Ντινακο!!! :thumbup:
 
Όλοι έτοιμοι για το βραδάκι ; The king is dead, long live the king και τέτοια !!! Στη 1 η ώρα Ελλάδας η παρουσίαση, live, όμορφα πράγματα ! Μυρίζομαι βόμβες μεγατόνων πάντως (κάτι μου μύρισε για Gran Turismo 6 launch αλλά το κόβω λίγο χλωμό) και φυσικά η αποταμίευση έχει ήδη ξεκινήσει :)
 
Πίσω
Μπλουζα