Playstation 4

Αν υποθέσουμε ότι όλα τα PCs είναι για παιχνίδια (κατά τον Maddog) και ότι όλες οι εγκαταστάσεις είναι γνήσιες και ότι παίρνει μερίδιο από κάθε παιχνίδι (αν είναι windows live το κάνει) τότε ναι ισχύει αυτό. Φυσικά η πραγματικότητα απ' έχει πολύ.

Η πραγματικότητα είναι ότι τα χρήματα τα παίρνουν αυτή τη στιγμή οι εταιρίες που ασχολούνται με το social gaming στο PC (βλέπε farmville), οι εταιρίες που ζουν απο τις διαφημίσεις όπως το facebook και η google και όσοι επενδύουν στις mobile πλαρφόρμες.
 
Μπομπαααα,εγω αν δεν εχει 4Κ και VR δεν το παιρνω.




Is called, or at least carries the working codename, "Orbis".Is scheduled for a Holiday 2013 release.

Won't be backwards compatible with PS3 games.

Will lock new games to a PSN account as an anti-used games measure.

New games can be bought either on Blu-Ray or downloaded.

Current specs are an AMD x64 CPU and AMD Southern Islands GPU

The PS4's GPU in particular, we're told, will be capable of displaying Orbis games at a resolution of up to 4096x2160, which is far in excess of the needs of most current HDTV sets. It'll also be capable of playing 3D games in 1080p (the PS3 could only safely manage 3D at 720p).
 


Ta πραγματα περα απο τα specs δεν δειχνουν καλα,οπως και στο νεο xbox τα used games μας λενε bye bye οπως και το backwards compatability που πλεον αυτο που θελουν να κανουν οι εταιριες ειναι ολα τα μτχ να τα παιρνουμε μεσω dlc απο αυτους.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ορίστε;

Will lock new games to a PSN account as an anti-used games measure...
...lock new games ...to a PSN account ...as an anti-used games measure.

...lock ...games ...account ...anti-used games measure!

Ένα πράγμα θα πω... Αν δεν της γυρίσουμε όλοι μαζί, την πλάτη, θα μας αξίζει, ότι και να μας κάνουν στο μέλλον...
 
Αναγκαστικα θα χορεψουμε τον χορο τους μιας και δεν ειναι μονο της Σονυ ιδεα αλλα και του durango xbox..
 
Απο το 4D του PS3 στο 3D σε 4Κ? :)

Παρατηρω οτι αν ισχυουν αυτα τα specs, η Sony καταλαβε οτι ο Cell δεν κανει για παιχνιδια (ποσο μαλλον οταν συνδιαζεται με μια καρτα απο το ραφι με δικη της μνημη) και ετσι το νεο PS θα ειναι ουσιαστικα ενα PC.
 
Λες να ειναι XBOX 1 το ps4..


Aπο οτι λεγεται used games θα μπορεις να αγοραζεις αλλα για να τα ξεκλειδωσεις πληρες θα πρεπει να δωσεις ενα μικρο fee.



Google playstation orbis για ολα τα ινφο!!



ΒΟΥΙΖΕΙ ΤΟ ΝΕΤ!!
 
Δεν είμαι υπέρ και ειλικρινά, ποτέ δεν θα ήθελα να ασχοληθώ με το σπορ, αλλά...

...σαν να ακούω ξαφνικά την καρέκλα μου να τρίζει... Κάνει κάτι σαν κρακ, κρακ... :diablotin:
 
Nα χουμε και τον νου μας γιατι πλησιαζει και 1 του μηνος!
 
ΕΥΤΥΧΩΣ που τα Χριστούγεννα (νά'μαστε καλά) θα πάμε σε Wii U. Και η Sony μπορεί να πάει στoν οξαποδώ, μαζί με την M$ και το νέο Xbox. Αν θέλω παιχνίδια κλειδωμένα σε account μου φτάνει και το νέο iPad μου. Άσε που θα έχει και Baldur's gate σε retina display.

Ρε κοίτα που θα ξαναρχίσω να ασχολούμαι με pc gaming στο τέλος.......
 
That's the spirit...

...my precious boy!
 
Παει ο Cell ο πρωτοπορος επεξεργαστης που εφερνε το μελλον....

 


Πολλα και ενδιαφεροντα στο λινκ





According to the official product specs, the A8-3850 packs a quad-core 2.9GHz processor with an integrated graphics chip. The APU will work in tandem with the system's dedicated GPU, the HD 7670, a DirectX 11-enabled card clocked to 1GHz with up to 1GB of dedicated VRAM.
http://uk.ign.com/articles/2012/04/04/sources-detail-the-playstation-4s-processing-specs
 
7670. Χμ. Για κονσόλα αρκετά καλή, αλλά μου αρέσει ότι κάποιοι (εναπομείναντες) pc-gamers περιμένουν τη νέα γενιά κονσολών για να "δουν φως" .

ΟΚ, θα πήξουμε στα benches πάλι, άλλωστε τα pcs μόνο για αυτό κάνουν τελικά.

Καλά νέα, άντε να δούμε τι θα γίνει με τα μτχ....
 
Ποια είναι τα καλά νέα…Αυτά είναι τα “next-gen” specs???

Ούτε οι ρέγκες δεν τους κλαίνε…
 
Εγινε Cell-ινο η παλαι ποτε ναυαρχιδα :)
 
Θα τον κρατήσουν καβάτζα να τον βάλουν στο PS5 - Δεν χρειάζεται τόση ισχύς ακόμα :p
 
Oταν διαβαζω τετοιες εμπεριστατωμενες αποψεις δεν μπορω παρα να συμφωνησω. :)
 
Ο κοσμος δεν ηταν ετοιμος για ταξιδια στη 4η διασταση :)
 
Tα hardware specs προσωπικα δεν περιμενω να με εντυπωσιασουν,θα ειναι generic to keep the costs down,if you know what i mean.


Nevertheless τα τζιτζιμπλικια ειναι αυτα που θα κανουν την διαφορα,τα παρελκομενα και αυτα θα ειναι το 3D και πρωτιστως το 4Κ ,
να το ξαναπω 4Κ!!!


Και το 4Κ μαζι με το 3D μας κανει το 4D αγαπητε Γουαλη ,αλλα να μην σε κουρασω με τεχνικα...


Και οτι αλλες εκπληξεις ασσους κρυβουν στο μανικι τους.
 
Πίσω
Μπλουζα