Playstation 4

Aardvark είπε:
Ναι Pooky μου δεν εχω αλλη δουλεια να κανω απο το να πεισω εσενα οτι ευχαριστιεμαι να παιζω παιχνιδια.
Δεν είπα κάτι τέτοιο!

'Αλλωστε το ζητούμενο για μένα είναι να το ευχαριστιέμαι εγώ. Προσωπικά το απολαμβάνω, οπότε όλα τα άλλα δεν με απασχολούν και τόσο!
 
Εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει καποιος να τρωει σκαλωμα με μια εταιρια...αμα αληθευουν αυτες οι φημες μιλαμε για το χειροτερο εκτρωμα που εχει βγαλει ποτε εταιρια προς πωληση.Για πρακτικες πραγματικα 100% φασιστικες και ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ!

Οποτε ναι εχουν δικιο οσοι λενε οτι οσοι αγορασουν αυτο το πραγμα ειναι ΘΥΜΑΤΑ...δηλαδη τι απομενει να κανουν οι [edited].....[/edited];Να μπαινουν και στα σπιτια μας να μας ελεγχουν οταν χρησιμοποιουμε τα προιοντα τους;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Xαλαρα,για παιχνιδακια μιλαμε.
 
Καποια απο τα χαρακτηριστικα της λιστας, ισχυσαν αυτουσια και στο PS3 και δεν το εμποδισε να πουλησει 70 εκατομμυρια συσκευες. Επισης διαφημισεις εχουν και παμπολες εκδοσεις παιχνιδιων για κινητα - και παλι πουλανε. Δεν θα πω οτι μου αρεσουν ολα αυτα - αλλα δεν ειναι λογος για να φατε απο τωρα τα μουστακια σας στο αν θα πουλησει ή οχι η επομενη κονσολα της SONY.

To τραγικο βεβαια ολης αυτης της ιστοριας ειναι ο πωρωτικος διαχωρισμος των videogamers, σε casual και hardcore....
 
Ας ερθει μια η Ε3 και βλεπουμε.
 
Kαποια απο ολα αυτα που ανφερονται ειναι πραγματικα τραγικα και γω δεν θα πω οτι θα παει απατη η κονσολα ακομα δεν την ειδαμε αλλα θα πω οτι σιγουρα ολα αυτα θα αποθαρηνουν και θα επηρεασουν πολυ κοσμο και θα στραφη σε αλλες λυσεις με πιο κερδισμενη απο ολη αυτη την κατασταση να ειναι η NINTENDO και το Wii U που αυτα τα αρνητικα δεν υπαρχουν στην συγκεκριμενη κονσολα.Και αν πανω κατω τα multiplatform ειναι ιδια τοτε μπορει καποιος σκεφτομενος και τα αρνητικα και τα θετικα να αγνοησει τα οποια exclusives του ps4 και να στραφει στο Wii U που εχει περισσοτερα exclusives και ειδικα τα first party της NINTENDO.
 
παίδες 2 πράματα από μένα:

α)όπως έβλεπα στο wiki, το ps2 βγήκε τον μάρτη του 2000 μέχρι πέρσι είχε πουλήσει 154εκ συσκευές. Το πσ3 βγήκε τον νοέμβρη του 2006 και μέχρι τώρα έχει πουλήσει 70εκ συσκευές. Με βάση αυτόν τον πίνακα http://www.gamesetwatch.com/price-drop-history-v2.png εκτιμώ οτι αρχές 2013 θα βγει το ps4. Το οτι δεν το έκανε τώρα το αποδίδω στην μη ύπαρξη δίκτυου διανομής, όπως επίσης και στην γενικότερη τάση παρακμής της SONY. Επίσης παταθέτω άλλον ένα πίνακα που δέιχνει τις πωλήσεις στην USA http://cdn.gamerant.com/wp-content/uploads/wii-software-sales.jpg

β) Προτού σχηματίσουμε άποψη, πρέπει να το δούμε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
herco είπε:
Καποια απο τα χαρακτηριστικα της λιστας, ισχυσαν αυτουσια και στο PS3 και δεν το εμποδισε να πουλησει 70 εκατομμυρια συσκευες. Επισης διαφημισεις εχουν και παμπολες εκδοσεις παιχνιδιων για κινητα - και παλι πουλανε. Δεν θα πω οτι μου αρεσουν ολα αυτα - αλλα δεν ειναι λογος για να φατε απο τωρα τα μουστακια σας στο αν θα πουλησει ή οχι η επομενη κονσολα της SONY.
To τραγικο βεβαια ολης αυτης της ιστοριας ειναι ο πωρωτικος διαχωρισμος των videogamers, σε casual και hardcore....
Τα παιχνιδια στα κινητα που εχουν διαφημισεις ειναι ΔΩΡΕΑΝ απο οσο ξερω...θα μας δινει τα παιχνιδια δωρεαν η καλη μας η $ony;Αν ναι ας βαλει και γυφτο με ντατσουν να διαφημιζει με ντουντουκα διαφορα προιοντα.Διαφορετικα μιλαμε για οτι πιο γελοιο εχω δει ποτε στη βιομηχανια των games.

Υ.Γ

Προς Super Moderator...σβηνεις που σβηνεις τις λεξεις γιατι εισαι υπερευαισθητος.Ασε τουλαχιστον το "εταιριες" για να βγαζει νοημα η προταση.Εκτος και αν η λεξη "εταιριες" ειναι αναρμοστη εκφραση σε αυτο το φορουμ.
 
Eλα που αποκτησατε και αποψη για το πως να λειτουργουμε του φορουμ μετα απο 9 μηνυματα.


Να προσεχουμε τις εκφρασεις μας γενικως ,το Retromaniax οπως πολλακις εχει ειπωθει δεν ειναι καφενειο,ουτε αλανα ουτε γηπεδο,υπαρχουν αλλα φορουμ για τετοια θεαματα.



Αν δεν σας αρεσει το edit υπαρχει και λυση της διαγραφης ολοκληρων των μηνυματων.



Για ριξτε μια ματια εδω να δειτε τι δεν ειναι το Retomaniax,γιατι μου φαινεται οταν γραφτηκατε το παραβλεψατε.


http://www.retromaniax.gr/vb/faq.php?faq=grm_rules_content#faq_grm_basic_rules
 
Hellraiser είπε:
Εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει καποιος να τρωει σκαλωμα με μια εταιρια...αμα αληθευουν αυτες οι φημες μιλαμε για το χειροτερο εκτρωμα που εχει βγαλει ποτε εταιρια προς πωληση.Για πρακτικες πραγματικα 100% φασιστικες και ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ!
Οποτε ναι εχουν δικιο οσοι λενε οτι οσοι αγορασουν αυτο το πραγμα ειναι ΘΥΜΑΤΑ...δηλαδη τι απομενει να κανουν οι [edited].....[/edited];Να μπαινουν και στα σπιτια μας να μας ελεγχουν οταν χρησιμοποιουμε τα προιοντα τους;
Μην ανησυχείς για αυτό φρόντισε η Microsoft!!!!!
 
Aardvark είπε:
Eλα που αποκτησατε και αποψη για το πως να λειτουργουμε του φορουμ μετα απο 9 μηνυματα.
Να προσεχουμε τις εκφρασεις μας γενικως ,το Retromaniax οπως πολλακις εχει ειπωθει δεν ειναι καφενειο,ουτε αλανα ουτε γηπεδο,υπαρχουν αλλα φορουμ για τετοια θεαματα.



Αν δεν σας αρεσει το edit υπαρχει και λυση της διαγραφης ολοκληρων των μηνυματων.



Για ριξτε μια ματια εδω να δειτε τι δεν ειναι το Retomaniax,γιατι μου φαινεται οταν γραφτηκατε το παραβλεψατε.


http://www.retromaniax.gr/vb/faq.php?faq=grm_rules_content#faq_grm_basic_rules
Επειδη στο λινκ που εβαλες δεν αναφερει στα ποσα μηνυματα μπορω να εχω αποψη μηπως θα μπορουσες να με ενημερωσεις;

Τεσπα δεν πειραζει δεν θελω να μαθω τι ειναι το Retromaniax και πως το λειτουργεις...σε αφηνω να λογοκρινεις οτι γουσταρεις και οπως γουσταρεις για να νιωθεις σημαντικος.
 
Αυτο μπορει να μην το γραφει αλλα γραφει τα παρακατω αναμεσα σε πολλα αλλα,τα οποια αποδεχτηκες με την εγγραφη σου.


Αν νομιζεις οτι η διαγραφη χυδαιολογιας οπως της δικης σου εντασεται στα πλαισια της λογοκρισιας με γεια σου με χαρα σου.



Ισως σε αλλα φορουμ να εχουν διαφορετικους τροπους λειτουργιας απο το retromaniax καθολου απιθανο.

 




Το GRM δεν είναι ΚΑΦΕΝΕΣ ξεχαρμανιάσματος ούτε σκουπιδοντενεκές ξεφορτώματος απωθημένων και εκτόνωσης καφρίλας ή διαφόρων άλλων ζωοδών ενστίκτων. Το GRM δεν συμπαθεί την βωμολοχία, την χυδαιολογία, την υβριστικές εκφράσεις, την ειρωνία, την διπροσωπία, την υποκρισία, το κουτσομπολιό, την συκοφαντία, την ύπουλη συμπεριφορά, την θρασυδειλία, την μπαμπεσιά και την κουτοπονηριά. Το GRM απεχθάνεται το ψέμμα, το παραμύθιασμα, το παπάτζεμα, την μουφολογία και γενικότερα τον εμπαιγμό και την εξαπάτηση.

Το GRM δεν αποτελεί βήμα επίδειξης κούφιας και υπερφύαλης αυτοέπαρσης, αλαζονίας ή ματαιοδοξίας.

To GRM δεν θα επιδείξει εφεξής καμμία απολύτως ανοχή σε απρόκλητες επιθέσεις, συγκρούσεις ή σε εμπαθές flaming μεταξύ μελών.

Το GRM δεν είναι σε καμμία περίπτωση πολιτικοθρησκευτικό forum. Απαγορεύονται επομένως αυστηρά οι συγκρούσεις με έρισμα τον φανατισμό προερχόμενο από τέτοιου είδους θεματολογίες. Επίσης τοποθέτησεις επί ιδεών για σοβαρά και ευαίσθητα εν είδει κραυγών / συνθηματολογίας και άνευ λογικών επιχειρημάτων θεωρούνται ανεπιθύμητες.
 
foutix είπε:

Έχει ακουστεί εδώ και αρκετές ημέρες.. Τώρα αν είναι αλήθεια, ο χρόνος θα δείξει..

Όμως και αλήθεια να είναι, να διευκρινίσω κάτι πριν υπάρξουν παρεξηγήσεις σχετικά μα την μνήμη, που δεν είδα να το λέει το κείμενο..

Στην είδηση λέει "το Orbis θα έχει 8Gb ή 16Gb RAM".. Αυτά τα 8Gb ή 16Gb αφορούν το development kit, και όχι την τελική κονσόλα!

Τα development kit συνήθως έχουν πολύ περισσότερη μνήμη από την "πραγματική" κονσόλα, και συνήθως είναι 2+ φορές περισσότερη.. Άρα για το PS4 (Και πάντα ΑΝ είναι πραγματική η είδηση!) να περιμένουν 4 με 6Gb (Τα 8 τα βλέπω λίγο υπερβολικά, χωρίς να τα αποκλείω.)..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωπα, θα αλλάξει επιτέλους η Sony το design του pad? Αντε, ίσως τώρα να καταφέρει να φτιάξει ένα που να πιάνεται.
 
Σιγα να μην το αλαξει εντελως.Στα χναρια του Dualshock θα ειναι απλα θα κοτσαρουν καποια μικρη οθονη επανω του.
 
Βλακείες... Ξανά το Dualshock θα έχουν!

Ξεχνάμε την "μπανάνα" του PS3;;;; :p
 
Και εγω δεν νομιζω να αλαξει πολυ το χειριστηριο μετα θα φωναζουν οι fans γιατι εχουνε συνηθισει τοσα χρονια με αυτο! ή Μπορει να εχει 2 χειριστηρια το καινουργιο και το κλασσικο οπως εχει το Wii και το Wii U .
 
Ajax87 είπε:
Και εγω δεν νομιζω να αλαξει πολυ το χειριστηριο μετα θα φωναζουν οι fans γιατι εχουνε συνηθισει τοσα χρονια με αυτο!
Ήδη φωνάζουν οι fans!

Ακόμα και ας παραδέχονται ότι υπάρχουν καλύτερα χειριστήρια, όπως πχ του 360, δεν θέλουν να δεχτούν μία τέτοια αλλαγή..
 
Πίσω
Μπλουζα