Power Rangers (1993)

Jason είπε:
Το είχα παλιαα :cry: ξερω ποια λες για τα αλλα δυο μονο το ενα μπορω να βρω
519Tu82X3VL._SS500_.jpg
Είχα αυτό το άλμπουμ με αυτοκόλλητα! Έβλεπα τη σειρά, μου άρεσε η μουσική από τους τίτλους έναρξης και ο κίτρινος ranger η Trini. Κάθε ranger είχε και ένα σύμβολο που τον αντιπροσώπευε.
 
Οι Power Rangers τα σπανε απλα! Θυμαμαι μ'αρεσαν παρα πολυ και λογω των χρωματων των στολων, αλλα και λογω των κινησεων τους! Μ'αρεσε τοσο πολυ που επεισα την μανα μου να με γραψει σε σχολη πολεμικων τεχνων για καρατε(αν και τελικα εμαθα tae kwon do)!

Οσο για την Thuy Trang το εμαθα και εγω προσφατα οτι ειχε πεθανει σε τροχαιο.. κριμα την κοπελα... Και φυσικα κριμα για την θεα Rita Repulsa! R.I.P. Rita...

Για την ταινια την πρωτη φορα που την ειδα ηταν στο Mega και γω(απο οτι θυμαμαι τουλαχιστον)! Ηταν να παμε με τον πατερα μου και την αδελφη μου βολτα και τελικα δεν πηγα γιατι την επαιζε την ωρα που φευγαμε. Πολυ καλη.

Τα αυτοκολλητα τα μαζευα και γω φυσικα! Και εγω ειχα αυτο το album αλλα ποτε δεν το ειχα συμπληρωσει! Και παντα αναρωτιομουν γιατι δεν μπορουσα αφου αγοραζα ολη την ωρα... Μετα πληροφορηθηκα απο την μανα μου(που για πολλα χρονια δουλευε σε τυπογραφειο) οτι ΠΟΤΕ δεν τυπωνανε ολα τα αυτοκολλητα και οτι τα δωρα δεν υπηρχαν καν...

Το επιτρεπαζιο το χα και γω!! Πω πω τι μου θυμισατε αποψε... Δεν ειχα βεβαια κανενα να παιξω αλλα μ'αρεσε ετσι οπως ηταν!!

Ειχα πετυχει και εγω τις φιγουρες τις μικρες στις kinder εκπληξεις!! Απλα θεικα! Ενας φιλος μου τα ειχε παρει ολα και μπορουσε να κανει τον Megazord!! Απλα υπεροχες εποχες...

Τα παιχνιδια τα ειχα και εγω! Ειχα αγορασει ολα τα οπλα!! Το ξιφος, το τσεκουρι, το τοξo, τα στιλετα και φυσικα τα δορατα που ηταν και τα αγαπημενα μου!!! Απλα ατελειωτες ωρες!! Και ο ξαδερφος μου τα εχει ακομα οποτε ανα πασα στιγμη θελω, εχω προσβαση!!

Τις ταπες δεν τις ειχα πετυχει για να πω την μαυρη μου αληθεια...

Ειχα πετυχει και εγω ενα κομικ(τομο βασικα) των power rangers... Θελω να το ξαναβρω!! Ξερει κανεις που μπορει να υπαρχει?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Spyke88 είπε:
Οι Power Rangers τα σπανε απλα! Θυμαμαι μ'αρεσαν παρα πολυ και λογω των χρωματων των στολων, αλλα και λογω των κινησεων τους! Μ'αρεσε τοσο πολυ που επεισα την μανα μου να με γραψει σε σχολη πολεμικων τεχνων για καρατε(αν και τελικα εμαθα tae kwon do)!
Οσο για την Thuy Trang το εμαθα και εγω προσφατα οτι ειχε πεθανει σε τροχαιο.. κριμα την κοπελα... Και φυσικα κριμα για την θεα Rita Repulsa! R.I.P. Rita...

Για την ταινια την πρωτη φορα που την ειδα ηταν στο Mega και γω(απο οτι θυμαμαι τουλαχιστον)! Ηταν να παμε με τον πατερα μου και την αδελφη μου βολτα και τελικα δεν πηγα γιατι την επαιζε την ωρα που φευγαμε. Πολυ καλη.

Τα αυτοκολλητα τα μαζευα και γω φυσικα! Και εγω ειχα αυτο το album αλλα ποτε δεν το ειχα συμπληρωσει! Και παντα αναρωτιομουν γιατι δεν μπορουσα αφου αγοραζα ολη την ωρα... Μετα πληροφορηθηκα απο την μανα μου(που για πολλα χρονια δουλευε σε τυπογραφειο) οτι ΠΟΤΕ δεν τυπωνανε ολα τα αυτοκολλητα και οτι τα δωρα δεν υπηρχαν καν...

Το επιτρεπαζιο το χα και γω!! Πω πω τι μου θυμισατε αποψε... Δεν ειχα βεβαια κανενα να παιξω αλλα μ'αρεσε ετσι οπως ηταν!!

Ειχα πετυχει και εγω τις φιγουρες τις μικρες στις kinder εκπληξεις!! Απλα θεικα! Ενας φιλος μου τα ειχε παρει ολα και μπορουσε να κανει τον Megazord!! Απλα υπεροχες εποχες...

Τα παιχνιδια τα ειχα και εγω! Ειχα αγορασει ολα τα οπλα!! Το ξιφος, το τσεκουρι, το τοξo, τα στιλετα και φυσικα τα δορατα που ηταν και τα αγαπημενα μου!!! Απλα ατελειωτες ωρες!! Και ο ξαδερφος μου τα εχει ακομα οποτε ανα πασα στιγμη θελω, εχω προσβαση!!

Τις ταπες δεν τις ειχα πετυχει για να πω την μαυρη μου αληθεια...

Ειχα πετυχει και εγω ενα κομικ(τομο βασικα) των power rangers... Θελω να το ξαναβρω!! Ξερει κανεις που μπορει να υπαρχει?
Η σειρά ήταν πολύ καλή (οι πρώτες δύο σεζόν). Όσοι το κοροϊδεύουν για "αμερικανιά" δεν γνωρίζουν πως είναι απλά μια μεταγλώττιση με διαφορετική ιστορία και ενδιάμεσα Αμερικάνους (διαφόρων φυλών) ηθοποιούς.

Δυστυχώς ναι, πριν 11 χρόνια έφυγε από τη ζωή η τηλεοπτική Triny σε αυτοκινητιστικό δυστύχημα στο Los Angeles.

Την πρώτη ταινία την είχα δει σε πρεμιέρα στο σινεμά που υπήρχε απέναντι από το άστρο στους Αμπελόκηπους (που τώρα έγινε θέατρο... έλα, εδώ το έχω...). Θυμάμαι το πολύ καλό παιχνίδι βασισμένο σε αυτή για το Game Gear και το Mega Drive.

Για αυτοκόλλητα είχαν βγει 4 albums. Ένα της αρχής της πρώτης σεζόν, ένα που κάλυπτε σχεδόν όλη τη δεύτερη, ένα της Κουκουρούκου και ένα για την ταινία. Μετά βγήκαν για Zeo και διάφορες άλλες σεζόν αλλά είχα μεγαλώσει πλέον για να ασχοληθώ με κάτι άλλο από Dragon Ball Z (άντε λίγο Pokemon το 99).

Επιτραπέζια είχαν βγει 3 επίσης. Οι φιγούρες δεν ήταν της Kinder αλλά της Tombola και ήταν, μέχρι πρόπερσι, η μόνη έκδοση παιχνιδιών όπου φτιάχτηκε Rita Repulsa. Πέρασαν σχεδόν 20 χρόνια για να βγει σε κανονική φιγούρα στα commemoratives.

Τα παιχνίδια ήταν φοβερά. Η Bandai είχε κάνει άψογη δουλειά για το Super Sentai Zyuranger και η μεταφορά από την Bandai of America ήταν έτοιμο φαγητό. Θυμάμαι πως με πήγαν μέχρι το Περιστέρι στου Μουστάκα το 94 (9 χρονών τότε) και πήρα τις πρώτες μου φιγούρες, λίγο πριν εντυπωσιαστώ από ένα Virtual Fighter arcade που είχαν στο κατάστημα. Ακόμα θυμάμαι εκείνη την ημέρα... αργότερα φυσικά προστέθηκαν τα Zords και τα playsets καθώς και φιγούρες σε διάφορα μεγέθη. Αυτή τη στιγμή ξεχωρίζω τα Micro Machines που ήταν σε πολύ μικρό μέγεθος και άκρως εντυπωσιακά.

Τα comics των MMPR κυκλοφόρησαν σε 2 διαφορετικές εκδόσεις. Η μία ήταν στο ένθετο της Απογευματινής (ή του Ελεύθερου Τύπου; κόλλησα), σχεδιασμένη από Έλληνες και η άλλη ήταν μετάφραση και κυκλοφόρησε το 95-96 από την Modern Times. Τα δεύτερα εντοπίζονται στο Μοναστηράκι, τα πρώτα έχω να τα δω από τότε...
 
dr_slump είπε:
Θυμάμαι το πολύ καλό παιχνίδι βασισμένο σε αυτή για το Game Gear και το Mega Drive.
Ειχε βγει και για τον Super Nintendo που λογικα ηταν για τον πρωτο κυκλο. Πληροφοριες ​εδω.


 
Φυσικά! Εγώ αναφέρθηκα στην ταινία... το συγκεκριμένο το έχω, μάλιστα επίσης από του Μουστάκα! Είναι βασισμένο στα 12 πρώτα επεισόδια της πρώτης σεζόν.
 
Ειναι μερικα ατομα στο youtube που κανουν παρουσιασεις των zords, οπως πως ειναι και πως συναρμολογουνται για να φτιαξουν το εκαστοτε Megazord! Ενα απο αυτα ειναι και το εξης:

 
Απο power rangers ειχαν βγει πολλα αλμπουμ,απο οτι θυμαμαι και απο πανινι.Το ενα που εχω σχεδον συμπληρωμενο ειχε ενα κιτρινο εξωφυλλο.Με την πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω φωτογραφιες.Επισης καπου ειχα διαβασει οτι ο ζακ(ο ηθοποιος που εκανε τον μαυρο ranger,zack taylor)σε ενα ατυχημα ειχε χασει ενα δαχτυλο του χεριου του!
 
dr_slump είπε:
Τα comics των MMPR κυκλοφόρησαν σε 2 διαφορετικές εκδόσεις. Η μία ήταν στο ένθετο της Απογευματινής (ή του Ελεύθερου Τύπου; κόλλησα), σχεδιασμένη από Έλληνες και η άλλη ήταν μετάφραση και κυκλοφόρησε το 95-96 από την Modern Times. Τα δεύτερα εντοπίζονται στο Μοναστηράκι, τα πρώτα έχω να τα δω από τότε...

Τι μου θύμισες,τα θυμάμαι τα comics.Κυριακή έβγαινε η εφημερίδα και είχα πάρει 2-3 τεύχη!Μάλιστα σε ένα τεύχος,είχε extra ταμπλώ,όπου αν είχες πιόνια και ζάρια,ήταν ένα επιτραπέζιο power rangers!!Από επιτραπέζια είχα 1,από albums συμπληρωμένο το πρώτο που ήταν πράσινο σκούρο,και σχεδόν όλο,το πράσινο ανοιχτό,το οποίο είχε παρόμοιες photos αλλά με κόκκινο περίγραμμα,όπως επίσης και σχεδόν συμπληρωμένο το album της ταινίας.
 
εχω βρει μια φιγουρα αλλα δεν ξερω απο που κυκλοφορησε τον power rangers.ισως απο κανα kinder αυγο?ανεβαζω φωτο!power rangers.JPG
 
retrosilektis είπε:
εχω βρει μια φιγουρα αλλα δεν ξερω απο που κυκλοφορησε τον power rangers.ισως απο κανα kinder αυγο?ανεβαζω φωτο!Προβολή συνημμένου 64373

Κάτι τέτοιες φιγούρες έδιναν παλιά δώρο στα happy meal των Goodies. Ίσως να είναι από εκεί ή από κανένα αυγό tombola. Η Kinder δεν είχε βγάλει αυγό με Power Rangers.

Δεν μπορώ να καταλάβω και το μέγεθός του από την φωτογραφία για να σου πω πιο σίγουρα.
 
μοιαζει να ειναι απο αυγο αλλα ο καταλογος τις tombola δεν το περιεχει και επειδη εχω αρκετες απο αυτες τις φιγουρες ενω μοιαζει δεν ανηκει σε αυτη τη συλλογη.το μεγεθος του ειναι μικρο κανει δηλαδη για δωρακι σε αυγο.
 
Πραγματικά ολόκληρο το forum έχει άπειρο υλικό και θα μπορούσα να διαβάζω άπειρες ώρες.

Είμαι και εγώ ένας φανατικός των Power Rangers και με την δύναμη του internet κατάφερα να έχω στην συλλογή μου

την πρώτη και καλύτερη σεζόν των Power Rangers. Θυμάμαι την πρώτη χρονιά που προβλήθηκαν , όλα τα παιδιά είχαμε ντυθεί κόκκινος Ranger !!!! και την επόμενη όλοι ντυθήκαμε Λευκός!!!!!

Βέβαια κάποια στιγμή διερωτήθηκα....

ο μαύρος ήταν ...μαύρος...

η κίτρινη ...ήταν κίτρινη...

ο μπλε ήταν nerd

η ροζ ήταν hot...

εντάξει ο κόκκινος ήταν απλά ο καλύτερος :p

Όπως και να έχει , παρ' όλα τα υπονοούμενα που μπορεί να υπήρχαν (και νομίζω ότι έχουμε όλοι μεγαλώσει και μπορούμε να το δούμε σε όλα τα παιδικά... )

ήταν κάτι που στα παιδικά μου μάτια έμοιαζε υπέροχο και δε θέλω να ξεχάσω ποτέ αυτό το συναίσθημα.

Έχω βρει και κάποιο video από το youtube με πολύ ενδιαφέρον υλικό.

[video=youtube;J8tGfxyX-qU]


GO GO Power Rangers !!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οi Power Rangers είχαν αποκτήσει φανατικό κοινό πιτσιρικάδων τη δεκαετία του 90. Θυμάμαι έβαζε τα επεισόδια το καλοκαίρι στο κανάλι του Αντέννα και το έβλεπα. Επίσης με την παρέα υποδυόμασταν τους Power Rangers και παίζαμε.
 
Η σειρά γιορτάζει τα 20 χρόνια ύπαρξης και επανακυκλοφορεί τις αρχικές φιγούρες σε ειδικές εκδόσεις, καθώς και νέες συλλεκτικές φιγούρες για ενήλικες! Δείτε την παρουσίαση στο φετινό Comic-Con!

Για πότε φτάνω τα 30 και βλέπω τους Power Rangers να οδεύουν προς τα 50 ...μην αρχίσω με την κρίση ηλικίας!

[video=youtube_share;8QvGOnAgKLY]

 
Νιώθω ότι έχω γεράσει ανεπανόρθωτα, αφού και οι power rangers είναι πλέον ρετρό! :p
 
θανος είπε:
αυτη την περιοδο ετοιμαζεται ενα επεισοδιο reunion με αρκετους απο τους παλιους πρωταγωνιστες της σειρας να επιστρεφουν http://www.tmz.com/category/power-rangers-reunion/
Το ξέρω, μίλησα και δύο φορές με τον "Tommy" στο facebook :D

Δυστυχώς από τους παλιούς θα είναι μόνο αυτός, καθώς ο Zack έχει πολλές υποχρεώσεις (έχει σχολή χορού δική του), ο Billy καράφλιασε (συν τις κακές σχέσεις με τους σκηνοθέτες), ο Jason είναι παχύσαρκος, η Kimberly παίζει σε σειρές τύπου CSI ενώ η Trini πέθανε σε τροχαίο το 2001.

@D@redevil να φανταστείς, αν και του 1993, η σειρά ήταν ήδη τότε ρετρό γιατί πρόκειται για μεταφορά από το ιαπωνικό Super Sentai που υπάρχει από τα 70s!
 
dr_slump είπε:
Η σειρά ήταν πολύ καλή (οι πρώτες δύο σεζόν). Όσοι το κοροϊδεύουν για "αμερικανιά" δεν γνωρίζουν πως είναι απλά μια μεταγλώττιση με διαφορετική ιστορία και ενδιάμεσα Αμερικάνους (διαφόρων φυλών) ηθοποιούς.
Δυστυχώς ναι, πριν 11 χρόνια έφυγε από τη ζωή η τηλεοπτική Triny σε αυτοκινητιστικό δυστύχημα στο Los Angeles.

Την πρώτη ταινία την είχα δει σε πρεμιέρα στο σινεμά που υπήρχε απέναντι από το άστρο στους Αμπελόκηπους (που τώρα έγινε θέατρο... έλα, εδώ το έχω...). Θυμάμαι το πολύ καλό παιχνίδι βασισμένο σε αυτή για το Game Gear και το Mega Drive.

Για αυτοκόλλητα είχαν βγει 4 albums. Ένα της αρχής της πρώτης σεζόν, ένα που κάλυπτε σχεδόν όλη τη δεύτερη, ένα της Κουκουρούκου και ένα για την ταινία. Μετά βγήκαν για Zeo και διάφορες άλλες σεζόν αλλά είχα μεγαλώσει πλέον για να ασχοληθώ με κάτι άλλο από Dragon Ball Z (άντε λίγο Pokemon το 99).

Επιτραπέζια είχαν βγει 3 επίσης. Οι φιγούρες δεν ήταν της Kinder αλλά της Tombola και ήταν, μέχρι πρόπερσι, η μόνη έκδοση παιχνιδιών όπου φτιάχτηκε Rita Repulsa. Πέρασαν σχεδόν 20 χρόνια για να βγει σε κανονική φιγούρα στα commemoratives.

Τα παιχνίδια ήταν φοβερά. Η Bandai είχε κάνει άψογη δουλειά για το Super Sentai Zyuranger και η μεταφορά από την Bandai of America ήταν έτοιμο φαγητό. Θυμάμαι πως με πήγαν μέχρι το Περιστέρι στου Μουστάκα το 94 (9 χρονών τότε) και πήρα τις πρώτες μου φιγούρες, λίγο πριν εντυπωσιαστώ από ένα Virtual Fighter arcade που είχαν στο κατάστημα. Ακόμα θυμάμαι εκείνη την ημέρα... αργότερα φυσικά προστέθηκαν τα Zords και τα playsets καθώς και φιγούρες σε διάφορα μεγέθη. Αυτή τη στιγμή ξεχωρίζω τα Micro Machines που ήταν σε πολύ μικρό μέγεθος και άκρως εντυπωσιακά.

Τα comics των MMPR κυκλοφόρησαν σε 2 διαφορετικές εκδόσεις. Η μία ήταν στο ένθετο της Απογευματινής (ή του Ελεύθερου Τύπου; κόλλησα), σχεδιασμένη από Έλληνες και η άλλη ήταν μετάφραση και κυκλοφόρησε το 95-96 από την Modern Times. Τα δεύτερα εντοπίζονται στο Μοναστηράκι, τα πρώτα έχω να τα δω από τότε...
Γεια σου ρε Nick με την εμπεριστατωμένη κριτική σου! Συμφωνώ απόλυτα, ήταν, νομίζω, μια από τις σειρές που σημάδεψε τη γενιά μας, γεννημένους τη δεκαετία 1980. Γιατί δεν έγραψες ότι οι αυθεντικοί Power Rangers είναι ιαπωνικής παραγωγής; Μάλιστα, όπως σωστά σημειώνεις, οι σκηνές με τους Rangers να φορούν τις στολές είναι ακριβώς το γιαπωνέζικο footage, ντουμπλαρισμένο με την εκάστοτε μεταγλώττιση! Δεν το πίστευα όταν το πρωτοέμαθα... Αλλά ήταν λογικό, αν δει κανείς την απίστευτη ομοιότητα των Zords με αντίστοιχα mechs σε anime της εποχής (Voltron, Voltus, Saber Rider κ.ά.) Μετά τους Turbo, το πράγμα ξεφούσκωσε. Παρόλο που στην Ιαπωνία έχουν φτάσει αισίως τους 30 (!!!!!!!) κύκλους... Κολλημένοι οι άνθρωποι...

Sorry, Nick (dr_slump). Μόλις τώρα είδα την παρακάτω αναφορά σου στο Super Sentai. ΟΚ!

Καλησπέρα και από έναν ακόμα φανατικό των Power Rangers (για τους πρώτους πέντε κύκλους μόνο, ήτοι Mighty Morphin {3 κύκλοι} + Zeo + Turbo). Μετά, η σειρά ξεφούσκωσε, λόγω της επανάληψης του ίδιου μοτίβου.

Συμφωνώ με όλους τους προηγούμενους ότι δεν ήταν τίποτα ιδιαίτερο, όσον αφορά τα σκηνικά, τη σκηνοθεσία και την ατμόσφαιρα, αλλά ήταν ξεχωριστό το σενάριο. Βεβαίως και στην παρέα, το καλοκαίρι κυρίως, κάναμε ότι ήμασταν κάποιος από την ομάδα και παίζαμε! Μάλιστα, με κάποιον από εδώ μέσα (ονόματα δεν λέω, ξέρει αυτός...) είχαμε ντυθεί και λευκοί Ranger κάποιες απόκριες, πολύ πλάκα!

Εγώ έχω ακόμα τις φιγούρες των Mighty Morphin που άλλαζαν τα κεφάλια τους (εκτός από τον Zack:(, τον οποίο έχω μόνο σε μικρή φιγούρα από λαμπάδα, χωρίς τη στολή!!!), τον Ninja Megazord από την πρώτη ταινία, τα όπλα των Mighty Morphin που ενώνονται στο Power Blaster, σε απομίμηση τον Thunder Megazord (αγορασμένο από τον ΦΟΥΡΑΚΗ, ο dr_slump θυμάται ;) ).

argy είπε:
Αλλα χοντρη καταθληψη παθαινα οταν εβλεπα στο comic τους διαφημιστικο απο το κρυσφηγετο τους σε παιχνιδι!!!Ειχα ρωτησει ολα τα πειχνιδαδικα αλλα πουθενα!!!!!
Για το τέλος, άφησα το καλύτερο δώρο που μου έχουν κάνει ποτέ στα μικράτα μου! Το Power Dome!!! Με τον Zordon να μιλάει με τη φωνή σου, μέσα από μικρόφωνο που στην παραμόρφωνε ώστε να θυμίζει την αυθεντική, τον Alpha-5 και ένα ωραίο set, όπου έβαζες μια φιγούρα από τις παραπάνω χωρίς κράνος και, καθώς την ανέβαζες, "μεταμορφωνόταν"! Απίστευτο πακέτο! Σας χρωστάω φωτό από αυτό ειδικά. [Φίλε argy, δεν ξέρω αν την έχεις πετύχει από τότε πουθενά. Δύσκολο πρέπει να είναι πλέον...]

Να αναφέρω και ένα πρόβλημα που είχα με τις φιγούρες των Mighty Morphin Power Rangers (δηλαδή των πρώτων τριών κύκλων). Συγκεκριμένα, η φιγούρα του Λευκού Ranger - Tommy είχε πανοπλία από πολύ ευαίσθητο υλικό. Τόσο, που είχα φτάσει να αγοράσω τρεις (!!!) διαφορετικές, και να μην έχω σώσει ούτε μία πανοπλία :( :( :( Έσπαγαν με ένα-δύο αγγίγματα. Αντίστοιχα, με ίδια μεταχείριση (ξέρετε, κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού :p ...), η πανοπλία του Πράσινου Ranger - Tommy μου είναι ακόμα άθικτη, 15 χρόνια μετά!!! Έτσι, να κοσμεί την προθήκη μαζί με τους άλλους! Θα ήθελα, αν και κάποιος άλλος από το forum αντιμετώπιζε το ίδιο πρόβλημα, να το αναφέρει. Μια που σας βρήκα να έχετε ανοίξει συζήτηση δηλαδή...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια σημείωση, αν μπορείς βάζε όλο το κείμενο σε ένα post γιατί διαφορετικά λαμβάνεται ως spam.

Δεν είναι ντροπή, σε εμένα αναφέρεσαι! Πράγματι είχαμε ντυθεί και οι δύο λευκός Ranger στην 4η δημοτικού, πριν 18 χρόνια!

Θυμάμαι χαρακτηριστικά, 1η δημοτικού 1992 Lion-O, 2α 1993 αστροναύτης, 3η 1994 Αλαντίν, 4η 1995 Power Ranger (μαύρος, είχε το σήμα της Trini και πήρα λευκό), 5η 1996 Action Man, 6η 1997 αυτοσχέδιο cosplay Son Goku....

Γεράσαμε, Μιχάλη...

Όσον αφορά το πλαστικό της πανοπλίας των λευκών, αναφέρεσαι στην έκδοση 9" (μεγάλη με πολλές κλειδώσεις) ή στις 5" (που άλλαζαν κεφάλι);
 
dr_slump είπε:
Όσον αφορά το πλαστικό της πανοπλίας των λευκών, αναφέρεσαι στην έκδοση 9" (μεγάλη με πολλές κλειδώσεις) ή στις 5" (που άλλαζαν κεφάλι);
Δεν το έλαβα υπόψη αυτό με τα αλλεπάλληλα μηνύματα. Αλλά είχα να πω κι άλλα μετά το πρώτο post... Θα το ξέρω από δω και στο εξής!

Για τους λευκούς Rangers, αναφερόμουν σε αυτούς που άλλαζαν κεφάλι (btw, πολύ έξυπνη η ιδέα να φτιάξουν με αυτό τον τρόπο τις φιγούρες, μπράβο στους τότε συντελεστές της BANDAI!!!).
 
Πίσω
Μπλουζα