Retro Συνάντηση...

Ωραία, έκλεισε η ώρα και μέρα, για μέρος δεν θα πούμε ?

Πλατεία Εξαρχείων γενικά ?
 
Ε, μάλλον συναντιόμαστε πλατεία και μετά όπου βρούμε, έχει πολλά μέρη διαθέσιμα!!!!!!!!!
 
Ραντεβού στον (τραγανό) Κάβουρα (το γνωστό σουβλατζίδικο λίγο πρίν την πλατεία) και επίθεση αναλόγως στο κατάλληλο μαγαζί με τα περισσότερα διαθέσιμα καθίσματα - θα μας χρειαστούν!
 
Νομίζω ότι πήγε αρκετά καλά η συνάντηση.

Nicknames @ Meeting:

AEON

Pooky(1)

Valtasar

Shadowdancer2501

Shock (Την έκανε στο πρώτο λεπτό...)

telonio

telamonas.stokos

ambu_dare

xalia

AA+

Wally

Alucard

Billy

Stee

Audiodee

Keeper

Guest star from Mame.gr

Maddog

Νομίζω δεν ξέχασα κάποιον... ε;
 
Χαίρομαι που γνώρισα πολλά από τα μέλη του φόρουμ απο κοντά - πρόκειται δίχως αμφιβολία για εξαιρετικούς χαρακτήρες, μηδενός εξαιρουμένου.

Πάντως το "κλού της βραδιάς" ήταν κατά την γνώμη μου οι (πάντα φιλικές) "κόντρες" των ambu & telamonas, oι οποίες προσωπικά μου θύμισαν τους Λεκό/Κυπαρίσση απο το Computer Show !! (είχα δεν είχα, πάλι στο Pixel το γύρισα :D ).
 
Candy και λοιποι βορεοελλαδιτες φιλοι,τι λετε,θα κατηφορισετε προς τα κατω?

Εικαζω πως αργοτερα θα μπορει να οργανωθει και μια retro-εξορμηση προς Σαλλονικα (απλα θελει εγκαιρο και σωστο προγραμματισμο...)

Παντως απο meeting σε meeting διαπιστωνω αυξηση συμμετοχης.

Στη μεθεπομενη συναντηση μας βλεπω να κλεινουμε το Vinilyo :)

Billy I was also glad to meet u!!
 
Πραγματι,η χθεσινη συναντηση ειχε πολυ ενδιαφερον.Με ιδιαιτερη χαρα ειδα και γνωρισα και αλλα μελη απο την παρεα μας.Ο φιλος Pooky,σε ρολο Paparazi,εχει και φωτογραφικο υλικο στη διαθεση του.Επλιζω να βρουμε την ακρη να γνωρισουμε και τους φιλους-φιλες,απο τη βορεια Ελλαδα.Κριμα ρε παιδια,επρεπε,φετος στο δρομο προς Σαμοθρακη,να κανω μια σταση Σαλονικα. Αντε να ξαναβρεθουμε... :D
 
Παιδιά από πλευράς μου θα ήθελα να σας ευχαριστήσω θερμότατα όλους για την αθρόα (=πάλι καλά που βρήκαμε χώρο να καθήσουμε) συμμετοχή σας στην 2η επίσημη συνάντηση του Greek Retro Maniax!

Θα συμφωνήσω με τον αγαπητό billy ότι όλα τα καινούργια μέλη που γνώρισαμε ήταν πραγματικά αξιόλογα άτομα και - όσο πρόλαβα να αντιληφθώ - εξαιρετικοί χαρακτήρες, έκαστος με την όμορφη 'ρετροτρέλα' του :D . Ειλικρινά μακάρι να διέθετα εχθές περισσότερο χρόνο για να προλάβαινα να τον αφιερώσω στον καθένα σας ξεχωριστά! Είμαι όμως κάτι παραπάνω από βέβαιος ότι θα έχουμε πάρα πολλά να πούμε τόσο μέσα από εδώ όσο και από τις προσεχείς μας συναντήσεις.

Υ.Γ: Την επόμενη φορά μας βλέπω να κλείνουμε αίθουσα δεξιώσεων!

Υ.Γ.2: Eχετλαίε απουσία!!! Έχασες πολύ ωραία φάση...
 
Το meeting είχε απόλυτη επιτυχία, μια πραγματική λαοθάλασσα, ο Πρόεδρος έβγαλε λόγο και ανακοίνωσε τα μετεκλογικά του σχέδια και άλλα πολλά γραφικά.

Χάρηκα ιδιαίτερα που γνώρισα πολλά από τα παιδιά που συνομιλούμε μαζί στο irc, είναι αλλοιώς να τους βλέπεις από κοντά. Ιδιαίτερη αναφορά πρέπει να γίνει στον billy ο οποίος είναι πραγματικά..... άπαιχτος. Ελπίζω φίλε billy να τα λέμε από εδώ και πέρα και από κοντά!

Όσο για τους υπόλοιπους, ελπίζω να μην σας έπεσαν βαριά τα σουβλάκια που τσακίσαμε μετά από τις μπύρες.... Η συζήτηση περί Nintendo καλά κρατούσε και μέσα στον "Κάβουρα"!!!!!!!
 
Δεν έχω να πω πολλά, καθώς με κάλυψαν οι προλαλίσαντες...

Όλοι πολύ καλά παιδιά, θα χαρώ να σας ξαναδώ.

Η συνάντηση ήταν μία τρανή απόδειξη ότι όλοι οι καλοί χωράνε.

Μου φαίνεται βρήκαμε στέκι για μπύρες; (και σουβλάκια)

(Κάτι πήρε και το αυτάκι μου για χώρο και ρεύμα... ΑΑ+?)
 
Wally είπε:
Candy και λοιποι βορεοελλαδιτες φιλοι,τι λετε,θα κατηφορισετε προς τα κατω?Εικαζω πως αργοτερα θα μπορει να οργανωθει και μια retro-εξορμηση προς Σαλλονικα (απλα θελει εγκαιρο και σωστο προγραμματισμο...)

Παντως απο meeting σε meeting διαπιστωνω αυξηση συμμετοχης.

Στη μεθεπομενη συναντηση μας βλεπω να κλεινουμε το Vinilyo :)

Billy I was also glad to meet u!!
Παιδια γιατι να μην γινει καποια στιγμη μια συναντηση καπου ενδιαμεσα?

Πχ λαρισα λεω τωρα!!!!Και θα κανουμε την βολτα μας και

θα ειναι ποιο κοντα για ολους!!! :) :)
 
Γεια χαρά και απο εμένα,

Ειλικρινά χαίρομαι ιδιαιτέρος πάρα πολύ που επιτέλους σας γνώρισα.

Είμαστε όλοι μας ένας και ένας.

Θα ήθελα βέβαια παρα πολύ να βρισκόμασταν απαρτία (ο Akmaras, o scanner του, η Candy, exetlaios, omenforever, Antony κλπ, κλπ).

PS1: Pooky ακόμα προσπαθώ να θυμιθώ που σε ξέρω....

PS2: Shock ήταν μεγάλο shock που έφυγες νωρίς

PS3: AA+ τώρα που σε γνώρισα καλύτερα μπορώ να στο πώ. Βάλε και μία γραμμή 5 cls στο signature σου.Έτσι για το τυπικό. :p

PS4:

ambu_dare είπε:
(Κάτι πήρε και το αυτάκι μου για χώρο και ρεύμα... ΑΑ+?)
και για πολλά "μηχανάκια" και για πολλές κασσέτες και για πολλές δισκέτες. Καλά άκουσες... ;)
 
Μπορεί να μην καταφέραμε να βρεθούμε όλοι μαζί, όμως χαίρομαι που οι υπόλοιποι περάσατε όμορφα. Αυτό αποδεικνύει πως η παρέα των retro maniacs ήρθε για να μείνει...Μέχρι την επόμενη συνάντηση θα έχουμε φτιάξει με τον akmakas όλα τα avatar σας σε papercraft!!!! :D :D :D
 
Τον Pooky σε papercraft!!!!

ARDUINNAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Παντως το δικο μου το avatar θα ειναι ευκολο...χε χε

Μια δισκετα 5/1,4 ειναι!!!
 
:)

@Candy very smart signature!!!!!!!!!

@akmakas φροντισε να εχει καλα παϊδακια και κρυα μπυρα και θα το κανονισουμε!(απλα θα παρει καμποσο γιατι πρεπει να βρουμε το συνισταμενο free τιμε καθενος απο τη πολυπληθη πλεον συμορια μας :) )

@pooky ευτυχως που δεν ακολουθησα για σουβλακια διοτι αν το συνεχιζατε να εκθειαζετε τη Nintendo θα μου καθοντουσαν στο στομαχι...

@stee glad to meet u man
 
Πω πω ! Πρέπει να περάσατε πολύ φίνα !

Πολύ λυπάμαι που δεν μπόρεσα να είμαι και εγώ μαζί σας.

Για να δω τους αγαπητούς "γνωστούς" και να γνωρίσω τους "νεους" φίλους !

Ελπίζω την επόμενη φορά να είμαι πιό τυχερός !
 
Επαθα σοκ οταν ειδα σχεδον τα 3/4 του φορουμ μαζεμενα !! Οπως ειπε και η Candy η παρεα των retromaniax ηρθε για να μεινει.

Την περισσοτερη ωρα την εβγαλα αγκαλια με τον Pooky (αφου εκτοπησαμε τον Valtasar γιατι μας εμποδιζε :p ) σχολιαζοντας τα τεκτενομενα....

(απο τη συζητηση των admins - AEON & Valtasar)

A - ...ειναι κουραστικο οπως και να το κανεις να εχεις δικο σου φορουμ

V - ...οπως τα λες ΑΕΟΝ, να δεις τι τραβαω και εγω με το δικο μου, ευτυχως που εβαλα GLOBAL MOD και με ξεκουραζει

Α - Για ποιον λες ?

V - Ελααα, ενας ειναι ο GLOBAL MOD !!!

A - ΑΑ καλα λες, τι ρωταω.....

(απο τη συζητηση Shadowdancer & Xalia)

S - ρε φιλε πως τα καταφερνεις και εχεις τετοια γραμμωση ? ζηλευω !

Χ - κοιτα ειναι που κοιμαμαι τα πρωινα-μεσημερια-απογευματα και δουλευω πολυ σκληρα τα βραδυα στο gamecube

S - Ωραιος !! καμια πρωτεινη παιρνεις ?

X - Μα φυσικα - ειχε βαλει σχετικο link στο thread "Υγεια & Ζωη" o ambu !!

S - Ναι ρεε !!! εχεις δικιο τωρα το θυμηθηκα !!

(απο τη συζητηση Billy & Pooky - για τα διαδυκτιακα παιγνια)

B - που λες, εισαι εδω (ναι ειχαν ΚΑΙ χαρτη) και πρεπει να κερδισεις την αποστολη για την ευρεση του ροζ διαμαντιου που σου ειχε αναφερει ο Baldoonix πριν απο 30 ωρες !!

P - Ελαα !! μα δεν ειχε πει οτι πρεπει να εισαι Level 800 για να την αναλαβεις ??

B - Ναι αλλα μπλοφαρε - με Level 655 εισαι ετοιμος.

P - Πωωω τι ειπες τωρα ???

(απο τη συζητηση Maddog & Wally - οι συνωμοτες της νυχτας)

W - ρε συ, εχω προπαραγγειλει ενα Wii αλλα φοβαμαι να το πω δημοσια !

M - ασεεε, εγω που εχω προπαραγγειλει 2 τι να πω....


(απο τη συζητηση Ambu με Keeper & AudioDee)


Ambu - Α μια και το φερε η κουβεντα να σας αναλυσω με 2 λογια τα καθηκοντα που ανελαβα ως GLOBAL MOD...λοιπον εχουμε και λεμε...με παρακολουθειτε ?

AudioDee - ΖΖΖΖzzzzzz

Keeper - ZZZZzzzzzzz

(απο τη συζητηση Stee & ΑΑ+)

Stee - λοιπον θα χρειαστουμε 3 οροφους για την εκθεση, με βεραντες και κηπο για τα ορεκτικα

ΑΑ+ - Σωστος , βαζω τους 3 οροφους και τις βεραντες θα φερεις εσυ τον κηπο ?

Stee - Αμεεε, θα χρειαστουμε ομως και παροχη βιομηχανικου ρευματος για ολα αυτα τα μηχανακια...

AA+ - Μην ανησυχεις ο Ambu μου εταξε να μας βαλει τριφασικο αν τον ψηφιζα για GLOBAL MOD, οποτε καταλαβαινεις ...

(απο τη συζητηση Telonio & Alucard)

T - Ρε συ εχω ψιλοβαρεθει ελαφρως...

Α - Κατσε σε λιγο θα μιλησει ο GLOBAL MOD....

T - Πωω !! μολις θυμηθηκα οτι εχω αφησει ανοιχτο το ματι στη κουζινα - λεω να πηγαινω...

Α - Και συ ??? εγω αφησα ανοιχτο ΚΑΙ το θερμοσιφωνα !!! αντε να πηγαινουμε...

Περα απο τα διαδικαστικα η συναντηση κρινεται ως πολυ πετυχημενη - λυπαμαι μονο που δεν συναντησα τον συναγωνιστη SHOCK :( - ο Αρχηγος ΑΕΟΝ ανεφωνησε τον Πανηγυρικο την ιδια στιγμη που ο Ambu μοιραζε κονκαρδες με το avatar του στους περαστικους και ο xalia αγοραζε τηλεφωνικα δεκαδες gamecube για archives....

Ελπιζω και ευχομαι στο επομενο meeting να συναντησουμε και τα παιδια απο "πανω" τρωγωντας γεμιστο τσουρεκι στου Τερκενλη ;)


In Retromaniax we trust !!



 
Πίσω
Μπλουζα