Star wars arcade cabinet

Ωρες ώρες είναι να τραβάς τα μαλλιά σου.

Πιο αναλυτικά ο Θοδωρής έχει την arcade vga σε windows 7. Η εγκατάσταση του driver της ultimarc γίνεται κανονικά και κατεβάζει την ανάλυση σε 640x480. To καλώδιο που συνδέει την vga με τη scart θύρα είναι αγορασμένο και όχι ιδιοκατασκευή. Ενω επιλέγει τα 15khz η εικόνα στην οθόνη είναι με γραμμές και ουσιαστικά δεν βλέπει εικόνα.

Τι στο καλό γίνετε με αυτή τη ρημάδα arcadevga;
 
Ανεβάζω και ένα βίντεο αν μπορεί να βοηθήσει
 
τσεκαρε τις γειωσεις, βαλε μια κανονικη τφτ στην δευτερη εχοδο και κανε το αρκειντ μονιτορ τηλεοραση primary monitor
 
Θα δοκιμάσω ένα καλώδιο vga to scart που μου έφτιαξε ο φίλος Telonio και θα σας πω!.

Μετά την 2η αποτυχία να παραγγείλω στο Γερμανικό site σήμερα παράγγειλα στο Αγγλικό ελπίζω να έρθουν επιτέλους.
 
Update : σήμερα ήρθαν τα κουμπιά και τα χειριστήρια από το Αγγλικό site,περιμένω και τον ultimate scart adaptor για να ξεκινήσω :)
 
Ήρθε και ο Ultimate scart adaptor δοκίμασα να τον συνδέσω και μου βγάζει εικόνα στο bios μετά φορτώνει τα windows και μετά έχω μαύρη οθόνη.

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ???
 
O umsa που είχα είχε παίξει σε συνδιασμό με μια αρχαία ati 128mb κάρτα γραφικών. Είχα περάσει πρώτα τον driver της ati κανονικά, μετά έτρεξα το soft 15khz (κάτι που φαντάζομαι το κάνει η arcade vga που έχεις μόλις εγκαταστήσεις τον driver της) και έκανα restart. Μου έδειχνε και εμένα μαύρη οθόνη μόλις έμπαινε στα windows αλλά έδειξε κανονικά έβαλα το jumper επάνω στον umsa στην δεύτερη θέση. Για τσέκαρε το jumper επάνω στον umsa.
 
Επειδή το thread είναι καιρό χωρίς νέα post ανεβάζω φωτογραφίες από τα χειριστήρια ,κουμπιά,iPac 2 ,ενισχυτή που μου έχουν έρθει εδώ και καιρό αλλά δεν το έχω προχωρήσει .
 
Το πρότζεκτ προχωράει αργά,σήμερα πέρασα το πολύμπριζο αςφαλείας ,όπου πάνω του σύνδεσα τα led για τη μαρκίζα και τον ενισχυτή με τα ηχεία αυτοκινήτου.

Περιμένω ένα ξυλουργό για να φτιάξω μια προέκταση ,να μην φαίνεται άσχημο πίσω (δες προηγούμενα ποστ) και μετά θα περάσω τα αυτοκόλλητα Star Wars .

Θα χρειαστώ βοήθεια στη σύνδεση tv με το pc,έχω πάρει τον UMCA adaptor αλλά εικόνα δεν έχω δει......
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχεις περάσει τον driver της κάρτας γραφικών και μετά έχεις τρέξει το soft 15khz στα windows; Ποιά κάρτα γραφικών έχεις;
 
Μάριε Οχι τα παράτησα όλα ,από εκεί που είχαμε μείνει,θα φτιάξω την προέκταση ,να μπεί και το αυτοκόλλητο και μετά θα ξεκινήσω να κάνω συνδέσεις software κλπ.

Πάντως έχω και τον UMCA adaptor και την arcade vga.....
 
Θοδωρή, βασικά umsa και arcadevga δεν πάνε μαζί αφού φαντάζομαι την ίδια δουλειά κάνουν. Θα δοκιμάσεις τον umsa με μία παλιά ati κάρτα γραφικών και το soft15khz ή την arcadevga (χωρίς τον umsa) και την διαδικασία εγκατάστασης που αναφέρει η ultimarc. Εγώ τον umsa είχα και μου είχε δουλέψει ακριβώς με τον τρόπο που έγραψα 2 post πιο πάνω.
 
Διάβασα τον οδηγό για την arcade vga αλλά ,κάπου το χάνω....
 
Ti να σου πω σχετικά με την arcadevga, δεν την έχω και ούτε την είχα ποτέ. Στείλε πάντως ένα email στον Andy στην Ultimarc. Eίναι αρκετά εξυπηρετικός και εφόσον αγόρασες την arcadevga λογικά θα σου απαντήσει.
 
image.jpegimage.jpegΑνεβάζω και σε σωστό μέγεθος τις φωτογραφίες.
 
image.jpegimage.jpeg Ανεβάζω και τις φωτογραφίες σε μεγαλύτερο μέγεθος.
 
Πάλι μικρές φένονται.
 
Θα δοκιμάσω από το λάπτοπ,από το iPad δεν υπάρχει σωτηρία.....
 
image.jpegimage.jpeg .... είχαμε πρόοδο χθές ,έφτιαξα μια επέκταση στην καμπίνα για να μην φαίνεται άσχημη από πλάγια.

Πλέον το project ελπίζω να προχωρήσει ταχύτερα γιατί αρκετά πράγματα τα έχω ,ετοιμάσει -αγοράσει.
 
Πίσω
Μπλουζα