Tι σας "Φόβιζε μικρούς" στην τηλεόραση

χεχεχε η χοντρόγατα (!) του Δρ Κλάου στο "Αστυνόμος Σαίνης" :eek: , το ονομα της, M.A.D. Cat...
 
Εδω ειναι μια διαφημιση που παιζοταν στο εξωτερικο καπου στα 80's ομως γρηγορα απαγορευτηκε γιατι ειχε προκαλεσει ενα πρωτοφανες κυμα τρομου στα παιδακια!!!!!!!!!!!!!! Φανταζεστε τι θα γινοταν αν την προβαλλαν κ εδω...........!!!!!!!!!Κ τωρα που το βλεπω εχει κατι ανατριχιαστικο επανω του αυτος ο Humpty Dumpty :precry2: !!!!!!!!

 
argy είπε:
Εδω ειναι μια διαφημιση που παιζοταν στο εξωτερικο καπου στα 80's ομως γρηγορα απαγορευτηκε γιατι ειχε προκαλεσει ενα πρωτοφανες κυμα τρομου στα παιδακια!!!!!!!!!!!!!! Φανταζεστε τι θα γινοταν αν την προβαλλαν κ εδω...........!!!!!!!!!Κ τωρα που το βλεπω εχει κατι ανατριχιαστικο επανω του αυτος ο Humpty Dumpty :precry2: !!!!!!!!

Καλά, έτσι και ήμουν παιδάκι, με τη διαφήμιση αυτή θα είχα εφιάλτες κάνα χρόνο !

Και τώρα -να πω την αλήθεια- ψιλοσκιάχτηκα ! 8)
 
μη χειρότερα! τι είχαν στο μυαλό τους;;;;

Τώρα θυμήθηκα και κάτι άλλο που με είχε τρομάξει. Σάββατο βράδυ γύρω στο '92, '93 είχα κάτσει να δω το Stand by me. Το έπαιζε μετά τις 12 κι εγώ το έβλεπα στα κρυφά... Τι το'θελα; Στη φάση που δείχνει το πτώμα του παιδιού που έψαχναν τρομοκρατήθηκα και έκλεισα την τηλεόραση. Κρίμα γιατί έχασα το τέλος......... :( Πολλά χρόνια μετά είδα την ταινία ολόκληρη.
 
ας πω και εγω τι θυμαμαι χαρακτηρηστικα

1ον white buffalo με charls bronson η σκηνη οπου ο βουβαλος εφορμει στο igloo

2oν το αυτο με τον κλοοουν ο κλοουν

3ον μια ελληνικη σειρα στο ετ2 με καποιον που ειχε γινει φαντασμα και εμφανιζοταν (τη θυμαται κανεις?)

4ον ξενο εργο οπου ξεκιναει με καποιον να μπαινει σ ενα μπαρ να γινετε φασαρια και καποιος πυροβολειτε εξ επαφης στο προσωπο και μετα δειχνει το προσωπο ,,,30 χρονων και δεν ειμαι σιγουρος αν την ειδα τη σκηνη η εκλεισα τα ματια(παντως σιγουρα σκεφτομουνα οτι ψευτικο ειναι οποτε χαλαρα)
 
argy είπε:
Εδω ειναι μια διαφημιση που παιζοταν στο εξωτερικο καπου στα 80's ομως γρηγορα απαγορευτηκε γιατι ειχε προκαλεσει ενα πρωτοφανες κυμα τρομου στα παιδακια!!!!!!!!!!!!!! Φανταζεστε τι θα γινοταν αν την προβαλλαν κ εδω...........!!!!!!!!!Κ τωρα που το βλεπω εχει κατι ανατριχιαστικο επανω του αυτος ο Humpty Dumpty :precry2: !!!!!!!!
:eek: o_Oo_O

Ποιός το σκέφτηκε; Πως εγκρίθηκε; Πόσα πληρώθηκαν;

Πραγματικά ενοχλητικό!!!
 
DINO είπε:
:eek: o_Oo_OΠοιός το σκέφτηκε; Πως εγκρίθηκε; Πόσα πληρώθηκαν;

Πραγματικά ενοχλητικό!!!
Άμα είχε κανέναν ST από δίπλα όμως ε, τζαμάουα η διαφήμιση έτσι..:Ρ

2η φορά θα συμφωνήσω με τον #$%@#$%#Dino, όντως πολύ creepie.
 
Αυτό που λέει "θέλω να αγιάσω, μα δε μ'αφήνουν οι δι@όλοι", το ξέρεις; :p

:D
 
DINO είπε:
Αυτό που λέει "θέλω να αγιάσω, μα δε μ'αφήνουν οι δι@όλοι", το ξέρεις; :p
:D
No matter how cleverly you sneak up on a mirror, your reflection always looks you straight in the eye.
 
Με αυτό τρόμαζε κανένας σας?

[ame=

[MEDIA=youtube]RJv2Mugm2RI[/MEDIA]]http://www.youtube.com/watch?v=RJv2Mugm2RI
Ξέρω αρκετούς που ακόμα νοιώθουν "κάπως" όταν βλέπουν αυτή τη σκηνή.
 
exetlaios είπε:
Καλά, έτσι και ήμουν παιδάκι, με τη διαφήμιση αυτή θα είχα εφιάλτες κάνα χρόνο !
Και τώρα -να πω την αλήθεια- ψιλοσκιάχτηκα ! 8)
πού είναι το τρομακτικό βρε παιδιά? δεν το κατάλαβα :sealed:
 
Clemence είπε:
πού είναι το τρομακτικό βρε παιδιά? δεν το κατάλαβα :sealed:
Το τρομακτικο ειναι αυτο το απαισιο αυγο που κανει πνευμα στα παιδακια κ ειναι λες κ νεκραναστηθηκε!!!!!!!! Πολυ cult διαφημιση αν πατησετε στο youtube θα δειτε video που την εχουν επεξεργαστει τωρα κ εχουν βαλει τρομκατικους ηχους παραμορφωτικες εικονες κ αλλα εφε!!!

Μιας κ μιλαμε για τρομαρα για δειτε απο 5:29 εως 5:40 στο παρακατω video................

Μια απαισια μαγισσα που αρπαζε παιδια...........!!!!!!!!!!!!
 
Τελικα εσεις οι αντρες ειστε πολυ διαφορετικοι απο εμας τις γυναικες στο τι μπορει να θεωρηθει τρομακτικο.

Βλεπετε ανετα ταινιες τρομου με πολυ αιμα, κομμενα μελη, δολοφονους με πριονια και μετα φοβαστε παιδικες διαφημισεις και κινουμενα σχεδια, τα οποια πρεπει να πω δε βρηκα καθολου τρομακτικα, αλλα μαλλον γελασα.

Ειναι οπως οταν πηγαινετε στον πολεμο, αλλα φοβαστε να πατε στον οδοντιατρο! :) :)
 
Ναι, φίλε Konstandin, αυτή η σειρά της ΕΤ2 λέγεται "Το φάντασμα" και βασίζεται σε έργο του Γρηγορίου Ξενόπουλου. Πρωταγωνιστούσαν η Λυδία Κονιόρδου, ο Σταύρος Παράβας, η Ντίνα Κώνστα κ.α. Μάλιστα προβλήθηκε σε επανάληψη πριν από μερικούς μήνες στις 3 τα χαράματα (ασχολίαστο) από την ΕΤ1. Κρίμα γιατί όταν πρωτοπαιζόταν ήμουν πιτσιρίκι και δεν μπορούσα να τη δω. Αν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες δες στην κατηγορία "Σειρές μυστηρίου/ θρίλερ" του φόρουμ.
 
bambinella 100 είπε:
Τελικα εσεις οι αντρες ειστε πολυ διαφορετικοι απο εμας τις γυναικες στο τι μπορει να θεωρηθει τρομακτικο.Βλεπετε ανετα ταινιες τρομου με πολυ αιμα, κομμενα μελη, δολοφονους με πριονια και μετα φοβαστε παιδικες διαφημισεις και κινουμενα σχεδια, τα οποια πρεπει να πω δε βρηκα καθολου τρομακτικα, αλλα μαλλον γελασα.

Ειναι οπως οταν πηγαινετε στον πολεμο, αλλα φοβαστε να πατε στον οδοντιατρο! :) :)
Ο μεγαλύτερος φόβος μου : 3ος παγκόσμιος ... ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ !!! :eek:
 
1ο ανθρωπος διχως προσωπο με την Ελλη Φωτιου και στεφανο ληναιο.δεν επεφτα στο κρεβατι μου αν δεν εκανα ελεγχο κατω απο το κρεβατι και πισω απο τις κουρτινες..

2και ο παραξενος ταξιδιωτης με φοβιζε οταν ξεκινουσε το σηριαλ και ειδικα οταν εδειχναν κατι υπογεια που κοιτουσαν μεσα απο μια τρυπα μεσα απο εναν πινακα

3. θεατρο της δευτερας ασπρομαυρη τηλεοραση .το πορτραιτο του ντοριαν γκρευ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι κραυγές της Μαρίας Αλιφέρη στο δεύτερο (αν δεν κάνω λάθος) επεισόδιο της "Κραυγής των λύκων". Μετα από αυτό δεν τολμούσα να δω τη σειρά...
 
argy είπε:
Εδω ειναι μια διαφημιση που παιζοταν στο εξωτερικο καπου στα 80's ομως γρηγορα απαγορευτηκε γιατι ειχε προκαλεσει ενα πρωτοφανες κυμα τρομου στα παιδακια!!!!!!!!!!!!!! Φανταζεστε τι θα γινοταν αν την προβαλλαν κ εδω...........!!!!!!!!!Κ τωρα που το βλεπω εχει κατι ανατριχιαστικο επανω του αυτος ο Humpty Dumpty :precry2: !!!!!!!!
Ο Παγκαλος οταν ητανε πιτσιρικας! :p
 
Ξέρω πολύ κόσμο που μικρός είχε τρομοκρατηθεί με την Φρουτοπία!!!
 
Πίσω
Μπλουζα