The Legend Of Zelda Wii U

Καλα και εγω μολις ειδα τι παιρνεις μολις μαζεψεις ολα τα κοροκ σταματησα να πολυασχολουμαι... δεν εχω κολλημα σε τετοια παιχνιδια να πηγαινω για 100% γιατι θελουν απειρες ωρες τις οποιες δεν μπορω να διαθεσω :p
 
Ποσες ωρες εχει γραψει το κοντερ του Zelda? Ρωταω γιατι απο οτι υπολογιζω θελει κανα 500ωρο για να βρεις ολα τα korok seeds χωρις οδηγο στρατηγικης.
Αμα το εχεις διαβασει αυτο μπραβο σε αυτον που το εκανε γιατι εγω εφαγα πολυ περισσοτερες απο 500 ωρες για να βρω και τα 900 korok seeds και τα 120 Shrines και της 18 memories και τα 3 medals of honor και της 385 φωτογραφιες του Hyrule Compendium και να εκπληρωσω τα 42 shrine quests αλλα και τα 76 side quests.Συγκεκριμενα για ολα αυτα μου πηρε 986 ωρες και φυσικα για να μην δουλευομαστε μεταξυ μας δεν ειχα καμια επιφωτηση για να ξερω απο μονος μου πως τα korok seeds ειναι 900 η η φωτογραφιες 385 αυτα τα εψαξα να δω δηλαδη ποσα ειναι αλλα τα βρηκα μονος μου και για τιποτα απο ολα αυτα δεν χρησιμοποιησα οδηγο απο το ιντερνετ η ειδα spoiler στο youtube.
 
Αμα το εχεις διαβασει αυτο μπραβο σε αυτον που το εκανε γιατι εγω εφαγα πολυ περισσοτερες απο 500 ωρες για να βρω και τα 900 korok seeds και τα 120 Shrines και της 18 memories και τα 3 medals of honor και της 385 φωτογραφιες του Hyrule Compendium και να εκπληρωσω τα 42 shrine quests αλλα και τα 76 side quests.Συγκεκριμενα για ολα αυτα μου πηρε 986 ωρες και φυσικα για να μην δουλευομαστε μεταξυ μας δεν ειχα καμια επιφωτηση για να ξερω απο μονος μου πως τα korok seeds ειναι 900 η η φωτογραφιες 385 αυτα τα εψαξα να δω δηλαδη ποσα ειναι αλλα τα βρηκα μονος μου και για τιποτα απο ολα αυτα δεν χρησιμοποιησα οδηγο απο το ιντερνετ η ειδα spoiler στο youtube.
Αυτες οι 986 ωρες πως σου εμφανιστηκαν? Συνηθως στο switch δε γραφει τις ακριβεις ωρες που εχεις περασει σε εναν τιτλο, ανεβαίνει κλιμακωτά, δηλαδή πάνω από 50 ώρες, πάνω από 100 κ.ο.κ.....
 
Αυτες οι 986 ωρες πως σου εμφανιστηκαν? Συνηθως στο switch δε γραφει τις ακριβεις ωρες που εχεις περασει σε εναν τιτλο, ανεβαίνει κλιμακωτά, δηλαδή πάνω από 50 ώρες, πάνω από 100 κ.ο.κ.....
Ειμαι ψυχαναγκαστικος τυπος δεν γινετε να ξεκινησω κατι και να μην το τελειωσω η αν εχει διαφορους στοχους μεσα το παιχνιδι πρεπει να τα τελειωσω ολα αλλιως θα σαλαταρω και δεν θα το αφησω ποτε χωρις να το ολοκληρωσω.Την ιδια τρελα εχω και με της ωρες που παιζουμε το καθε παιχνιδι καποτε κρατουσα και λιστες με διαφορα παιχνιδια και γενικα πολλα και διαφορα τετοια.Eτσι λοιπον επαθα κοκομπλοκο οταν αγορασα περυσι τον μαρτιο το switch με το zelda και διαπιστωσα πως δεν μπορουσαμε να δουμε τον συνολικο χρονο παιχνιδιου και σε διαφορα θεματα στο ιντερνετ που εγραφαν γιαυτο το θεμα δεν εμπαινα γιατι φοβομουνα μηπως εχει γραψει καποιος κανα ασχετο spoiler οποτε απφασισα κλασσικα την λυση μολυβι και χαρτι δηλαδη δαχτυλο και κινητο την σημερινη εποχη καθως ανετα μπορουσα να το κανω.

Ολη μερα λογο δουλειας ειμαι σε ενα μαγαζι οποτε οι gaming ωρες μου ειναι ακριβως οι ιδιες καθε μερα ασχετα αν της καλυψω ολες η οχι.Ετσι λοιπον ειναι μια ωρα το μεσημερι 15:00 με 16:00 και μετα 12 το βραδυ  με 4 τα ξημερωματα και μετα υπνο μεχρι της 8 αν ειμαι φυσικα σπιτι και παιξω και δεν εχω βγει εξω.Οποτε κλεινω ενα 5ωρω καθε μερα η ακομα και 5ωρω να μην ειναι και παιξω 3 ωρες πχ ξερω ακριβως ποσες ωρες παιζω καθε μερα.Ετσι λοιπον στο Zelda καταγεγραμμενες συνολικα ωρες στο κινητο μου στης σημειωσης για το Zelda ειχα 986.Φυσικα αργοτερα απο τον κολητο μου που το διαβασε στο ιντερνετ σε καποια σελιδα  εμαθα πως μπορουμε να δουμε της ωρες που εχουμε καταγραψει σε καθε παιχνιδι μπαινοντας στο προφιλ μας και βλεποντας κατω απο τον τιτλο του παιχνιδιου της συνολικες ωρες που αναγραφονται μονο οταν εχουμε στην κατοχη μας και παιζουμε το παιχνιδι για 10 μερες γιατι αν δεν περασουν 10 μερες δεν γραφει ωρες αλλα γραφει μερες.Ετσι λοιπον αυτο που γραφει σε μενα ειναι  ''played for 850 Hours or more'' και δεν ξερω ακριβως πως μετραει αλλα εγω πιο πολυ εμπιστευομαι το μετρημα που εκανα εγω και εγραφα καθε μερα στο κινητο στης σημειωσης και οχι αυτο που γραφει η κονσολα

Οσο για το κλιμακωτο που αναφερες δεν ισχυει γιατι εχω δει και σε μενα να γραφει 540 ωρες η 640  πχ οταν το εβλεπα καποιες φορες αλλα εχω δει και το switch του κολητου μου που επισης το εχει εχει λιωσει το παιχνιδι να γραφει και 345 ωρες η 445 δεν θυμαμαι ακριβως αλλα το 5 στο τελος ειναι σιγουρο το θυμαμαι πολυ καλα.Αν ηταν κλιμακωτα θα εγραφε μονο 50-100-150-200 κλπ.

Στην τελικη φιλος αν σε φαινεται τοσο περιεργο που καποιος μπορεσε να τα βρει ολα στο παιχνιδι χωρις οδηγους στρατηγικης και διαβαζοντας spoilers ειναι δεικο σου θεμα τι με νοιαζει εμενα.Εγω δεν εφτασα 37 χρονων για να καθομαι να ψευτοπερηφανευομαι σε ενα forum και σε ατομα που και δεν τα γνωριζω προσωπικα δεν εχουμε ανταλαξει ουτε καν μια λεξη απο κοντα και τα γνωριζω εδω και χρονια μονο απο ενα nickname και ενα avatar.Της εμπειριες μας απο το παιχνιδι γραφουμε σαυτο το θεμα και χαρηκα που επιτελους μετα απο τοσους μηνες βρεθηκαν ατομα που να συζητανε για το παιχνιδι και για gameplay στο συγκεκριμενο thread.Τελως παντων πολλα εγραψα και δεν ασχολουμαι αλλο με ωρες κλπ και πολυ το ανελυσα κιολας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βασίλη, τα 3 medals of honor τι είναι?
 
Βασίλη, τα 3 medals of honor τι είναι?
Πανε στον Kilton τασο και πατα την τριτη επιλογη about monsters.Εκει θα σε ρωτησει τι θες να μαθεις για τα 3 ηδη τερατων και μολις πατησεις πιο θες θα σε δωσει περιγραφη και ποσα απο αυτα υπαρχουν.Αν τα σκοτωσεις ολα ωσα λεει μολις τερματισεις το παιχνιδι πανε σαυτον και θα σε δωσει για ανταμοιβη ενα μεταλιο για το ειδος τερατων που σκοτωσες σαν επιβραβευση.Δηλαδη ειναι ξεκαθαρο τι σε ζηταει να κανεις και κουτουρου να πας οπως πηγα εγω πχ θα το καταλαβεις.Τωρα αν εχουν καποια χρησιμοτητα αυτα τα μεταλια δεν ξερω δεν το εχω ψαξει αλλα εγω καποια χρησιμοτητα δεν βρηκα απλα σαν επιβραβευση ειναι πιστευω για τα τερατατα που σκοτωσες.Επισης μπορεις να πηγαινεις οποτε θες στον Kilton και να βλεπεις ποσα τερατα εχεις σκοτωσει μεχρι εκεινη την στιγμη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Περασε εναμιση χρονος περιπου απο τοτε που κυκλοφορησε το zelda Breath of the Wild.Οταν κυκλοφορησε τα 10ρια στις βαθμολογιες επεφταν βροχη
και απ τα λεγομενα στα review και απο διαφορα σχολια που εχω διαβασει απ οτι καταλαβα μιλαμε για το καλυτερο ισως παιχνιδι που κυκλοφορησε ποτε..
Δεν εχω παιξει το παιχνιδι παρα πολυ και οσο ειχα παιξει στo switch που εχει ο αδερφος μου σε τηλεοραση με απογοητευσαν αυτου του τυπου τα 
γραφικα που ειναι σε στυλ cartoon και οσες φορες μου εδειχνε σκηνικα και τοπια απ το παιχνιδι με το ζορι καθομουν να τα δω μιας και μου προκαλουσαν εντονη 
βαρεμαρα..Καλυτερα να εβαζε καμια ταινια παρα αυτο το πραγμα.Για μενα ειναι ενα παιχνιδι που και να μου το χαριζαν θα το εδινα πισω.
Δεν θελω ουτε για δευτερολεπτο να το βλεπω.
Εσεις που το εχετε απ τις πρωτες μερες κυκλοφοριας και το τερματισατε και μιας και προκειται για το κορυφαιο παιχνιδι ολων των εποχων σας εχει εντυπωσιασει
περισσοτερο απο αλλα καλα παιχνιδια του ειδους??
Εχει αντοχη στον χρονο ωστε να το ξαναπαιζετε για διαφορες αποστολες η για να βλεπετε τα τοπια μιας και ο κοσμος του ειναι τεραστιος??
Tα καρτουνιστικα γραφικα που εχει σας ενοχλησαν??
Απορια εχω αν ειμαι ο μονος που βλεπει αυτο το παιχνιδι απαισιο.

Το zelda o.of.t του n64 το παιζω παντως ακομα και σημερα και το εχω ξαναπαιξει απ την αρχη μεχρι το τελος παρα πολλες φορες.Το καλυτερο zelda για μενα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μην εχεις απορια γιατι οντως εισαι ο μονος ανθρωπος που το εχει βρει απαισιο οποτε παμε παρακατω.Καθε ανθρωπος εδω μεσα απο τα γραφομενα του απο την στιγμη που ειναι μελος στο forum χαρακτηριζεται απο καποια πραγματα εγω πχ ειμαι αρωστος με την ΝΙNTENDO αλλα οχι με παρωπιδες και φυσικα αν κατι δεν ειναι καλο η κανει καμια λακαμια η Ν θα το πω και δεν προσπαθησω να τα μπαλωσω και να την δικαιολογησω. Εσυ για παραδειγμα απο τα τα 100 μηνυματα που θα γραψεις για videogames στα 95 θα σταθεις στα γραφικα αυτο ειναι που πρωτα απ'ολα κοιτας και σε ενδιαφερει και φυσικα δεν ειναι κακο αυτο καθε ανθρωπος γουσταρει και την βρισκει με συγκεκριμενα πραγματα εξαλου.Γιαυτο αλωστε και παιζεις οπως ειπες ακομα και σημερα το ocarina of time γιατι τα γραφικα του οταν κυκλοφορησε ηταν μπροστα απο τον ανταγωνισμο οσων αφορα της κονσολες και ειμαι σιγουρος πως δεν υπαρχει περιπτωση πχ να κατσεις και να παιξεις το πρωτο The legend of zelda στο NES.

To Ζelda breath of the wild ειναι απλα επος εχει τεραστιο περιεχομενο με απειρα πραγματα να κανει οποιος το παιξει και αντοχη στο χρονο απλα απιστευτη.Απο την στιγμη ομως που το θεωρεις απαισιο και πως και να στο χαριζαν θα το γυρνουσες πισω αφου δεν μπορεις ουτε να το βλεπεις δεν νομιζω πως υπαρχει λογος να σου αναλυσω τα τι και πως οσον αφορα το παιχνιδι αφου η προδιαθεση σου γιαυτο ειναι περα για περα αρνητικη και αυτο που σε νοιαζει ειναι κυριως τα γραφικα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν δεις τα μηνυματα μου θα δεις πως ειμαι κυριως λατρης των ρετρο 2d και 3d παιχνιδιων 80ς 90ς.Και τα δυο zelda για το nes τα εχω παιξει 
πολλες φορες.Μαλιστα περυσι βρηκα το πρωτο του nes και το πηρα με το κουτι του.Δεν καταφερα να το τερματισω ακομα αλλα σαν ρετρο παιχνιδι 
δειχνει ομορφο στην crt μου αν και αυτα που λατρευω περισσοτερο στα videogames ειναι τα arcades 80s 90s.
Μου αρεσουν π.χ τα street fighter 2 και mortal kombat του 90 αλλα οχι τα καινουργια με τα καλυτερα γραφικα.

Τα συγκεκριμενα 2d γραφικα των 90ς δειχνουν φανταστικα σε αυτα τα παιχνιδια στις original αναλυσεις (σε crt)
Eτσι και στα καινουργια παιχνιδια με τις υψηλες αναλυσεις στις hd τηλεορασεις.Οταν θα βαλεις ενα παιχνιδι στο στυλ του zelda εν ετη 2017-18 στην hd led oled 4k κτλ δεν περιμενεις να δεις κατι εντυπωσιακο???

Υπαρχουν παιχνιδια με εντυπωσιακα γραφικα αλλα αυτα του zelda στον λαιμο μου καθονται..

Το zelda o of t το βαζω στην crt μου και πηγαινω σε ολα τα πανεμορφα τοπια του παιχνιδιου που ακομα και σημερα λογο πετυχημενων γραφικων στο 
παιχνιδι παιζεις ευχαριστα.
Στο καινουργιο zelda 19 χρονια μετα το o of t εβαλαν εναν τεραστιο κοσμο σε στυλ καρτουν που για μενα δεν ειναι εντυπωσιακος.
Μιλαμε για παιχνιδι του 2017 και ενα παιχνιδι σαν το zelda που ειναι ολο τοπια νομιζω οτι τα γραφικα σε πιο φωτορεαλιστικη μορφη θα
μπορουσαν να δωσουν μια νεα πνοη στο παιχνιδι και να αντεξει περισσοτερο στον χρονο.

Αλλα οπως πολυ σωστα γραφεις metalcandyman ειναι και το τι αρεσει στον καθενα.
 
@ Milntov

Εμένα μου άρεσαν πολλά στο BOTW. Η ατμόσφαιρα, το world design, η ελευθερία κινήσεων κλπ. Μου αρέσει που έχεις πρόσβαση σε όλον τον κόσμο του παιχνιδιού, χωρίς loading κλπ, και ο τρόπος που όλα φαίνονται από μακριά. Τα γραφικά δεν με χάλασαν, ίσως γιατί το έπαιξα στον emulator με 1440p graphic pack, antialiasing, anisotropic filtering και χωρίς το παραμικρό slowdown/stutter χρησιμοποιώντας ένα κολπάκι που κάνεις backup το cache της Nvidia. Oπότε μπορεί να είναι καρτουνίστικο όμως δεν είχε κάποιο ψεγάδι.

Και γενικά μου άρεσε το world design οπως είπα, ο τρόπος δηλαδή που είναι όλα σχεδιασμένα καθώς και η σωστή κλίμακα στα πάντα. Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκαναν κάποιοι Guardians που ενώ είσαι μέσα τους και έχουν το μέγεθος ενώς dungeon, αυτοί κινούνται πέρα δώθε σε πραγματικό χρόνο. Αυτό με εντυπωσίασε παρά τα γραφικά, μου άρεσε δηλαδή που εξακολουθούσες να βλέπεις τον κόσμο απ έξω και τις σκιές/φωτισμοί που αλλάζουν παντού καθώς ο Guardian περπατάει.

Το μόνο που με χάλασε ήταν η μουσική. Αν εξαιρέσουμε την υπέροχη μουσική στο Hyrule Castle, το παιχνίδι ήταν λίγο μουγκό. Δεν είναι άσχημο γενικά και υπάρχουν μουσικά κομμάτια σε διάφορα μέρη, όμως σε σχέση με άλλα Zelda δεν ήταν κάτι που θα το άκουγα και εκτός παιχνιδιού. Επίσης λίγο με χάλασαν τα όπλα που σπάνε πολύ γρήγορα. Εχει ενδιαφέρον από άποψη gameplay αλλά θα προτιμούσα να αντέχουν έστω 3-4 φορές περισσότερο.

Δεν είναι το αγαπημένο μου Zelda (αυτό είναι το Majora's Mask) αλλά είναι μέσα στο top 3, δίπλα στο ΟΟΤ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παλι καλα που στον emulator φαινεται καλυτερα ο οπτικος τομεας σε σχεση με wii u-switch!!Οσο ναναι θα ευχαριστηθεις καλυτερα το παιχνιδι.
Η κλιμακα φωτισμοι σκιασεις ατμοσφαιρα κ.α επρεπε να ειναι προσεγμενα για να δικαιολογησουν τα cartoon γραφικα του παιχνιδιου.
Εξαλλου μιλαμε για παιχνιδι του 2017.
Για να το βαζεις imgema στα 3 καλυτερα zelda σιγουρα η ιστορια και το gameplay του παιχνιδιου θα ειναι super.Δεν το εχω παιξει πολυ λογο γραφικων και το
απαισιο που εγραψα παραπανω ειναι η γνωμη μου για τα γραφικα. 
 

Δεν είναι το αγαπημένο μου Zelda (αυτό είναι το Majora's Mask)
Kαι το majora's mask εξαιρετικο!!Το ειχα λιωσει και αυτο πολλες φορες.Μερικα παιχνιδια φαινεται ειναι αδυνατον να ξεπεραστουν.
 
 
Εμενα μου αρεσε παρα πολυ και ως gameplay και ως γραφικα. Το art style δινει μια παραμυθενια ατμοσφαιρα που δενει με τον τιτλο. Φωτορεαλιστικα γραφικα δεν ξερω αμα θα "κολλαγαν" . 
To παιχνιδι ειναι διαφορετικης φιλοσοφιας απο τα αλλα open world  δεν υπαρχει καμια σειρα ,  παιζεις οπως θες, κανεις οτι θες  και με οποια σειρα θες, σαν να ησουν εσυ στο κοσμο εκει . 

ps. Για τα γραφικα θα σας πω κατι.  Επαιζα σε handheld mode στο switch και ηταν τελειο το παιχιδι το εβαζα στην τιβι και φαινοταν "ξεπλυμενο" .  Ε λεω κατι γινεται, αρχισα να πειραζω τις ρυθμισεις τις τιβι (brightness,contrast κτλ )  και το εφερα εκει που επρεπε και το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο. Επισης καπου στις ρυθμισεις του Switch εχει μια ρυθμιση RGB mode  το οποιο αν το βαλεις στο full και υποστηριζεται απο την τιβι εχει πιο ωραια χρωματα.  Απο τοτε εχω ενα setting για το Zelda και ενα για τα υπολοιπα Switch games στην τηλεοραση μου :p
 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φωτορεαλιστικα γραφικα δεν ξερω αμα θα "κολλαγαν" . 
Γιατι μην κολλανε τα εντυπωσικα φωτορεαλιστικα γραφικα?Τι να πω.Αφου θελετε τετοια γραφικα στα zelda ας βγαζει ετσι 
τα zelda μεχρι το 2050.

Ευτυχως αλλες εταιρειες φροντιζουν σε αναλογα παιχνιδια ο οπτικος τομεας να ειναι πιο αληθοφανης.

Αυτο που ηταν πολυ εκνευριστικο με τα zelda ειναι τα trailer στα παρακατω video.

To trailer του 2000 δειχνει εξαιρετικο!!Αλλα που ειναι αυτα τα γραφικα??σε ποιο zelda??οι χαρακτηρες τα παντα στο video φαινονται 
εξαιρετικα!!!!!το twilight princess το 2006 (αν και πολυ κοντα) δεν τα εφτασε.Και αντι να δουμε αυτα τα ωραια γραφικα εστω στο τελευταιο zelda βγαζει παλι cartoon!!!
Περιμενα τοτε απ το 2000 αυτα τα γραφικα.
Ποιος ηταν ο λογος αυτου του video??Να μας δειξει τι??Τι να περιμενουμε απ το επομενο zelda?
Hταν ο βασικος λογος (απ τις εικονες του video που ειχα δει τοτε σε περιοδικα) που ειχα παει να παρω gamecupe και οταν ηρθε η ωρα να βγαλουν το zelda μας εδωσαν το wind waker!!Το πηρα μπας και μου ερεσει αφου λεω πιαστηκα κοροιδο απ το video νομιζοντας οτι θα επαιζα ενα τετοιο πειχνιδι.
Το wind waker δεν μου αρεσε καθολου και με το ζορι επαιξα αφου το ειχα πληρωσει και πολυ ακριβα.

Το 2012 εβγαλαν ενα πολυ ωραιο οπτικα zelda σε trailer video...Aλλα μετα το δυνατο το χαστουκι που ειχα φαει απ τα προηγομενα zelda ειχα μια επιφυλαξη.
Πιστευα ομως αυτη την φορα ισως δω zelda με αυτα τα γραφικα που εχουν στο video.
Aλλα ομως δεν γινονται τετοια πραγματα.Κλασικα μετα μια απ τα ιδια.Τουλαχστον την πατησα μια φορα και οχι δευτερη.

Και τα γνωστα video που ξερουμε

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω τα demos ειναι απλώς είναι πιο σκοτεινά, με ποιο γήινα χρώματα και δεν είναι τόσο έντονοι οι χρωματισμοί ώστε να φαίνονται σαν cartoon.

Γενικά συμφωνώ μαζί σου, ούτε εμένα μου αρέσει τόσο το έντονο καρτουνίστικο στιλ. Θα ήθελα περισσότερα Zelda στο στιλ του Twilight Princess. Τώρα το Wind Waker είναι στο άλλο άκρο, τελείως καρτούν, αλλά δεν θα το έλεγα άσχημο. Το Skyward Sword δεν ήταν τόσο πολύ καρτούν αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε το art style γενικά. Το θεωρώ από τα πιο άσχημα Zelda. Το BOTW το θεωρώ μεγάλη βελτίωση σε σχέση με αυτό τουλάχιστον. Πιστεύω ότι οι φωτισμοί και οι σκιές το βελτιώνουν πολύ το παιχνίδι παρόλο που είναι έντονο χρωματικά.

Θα ήθελα κάποια στιγμή να βγάζανε ένα σκοτεινό Zelda σαν το Majora's Mask η σαν το OOT (που σε πολλά σημεία ήταν άστα να πάνε). Αυτά είχαν άλλη ατμόσφαιρα που μου άρεσε πολύ. Δυστυχώς οι εκδόσεις του 3DS την χαλάσανε λίγο γιατί τα κάνανε πιο φωτεινά και πολύχρωμα, ειδικά το OOT.
 
Συζητησεις και συζητησεις και συζητησεις για θεματα που εχουν αναλυθει 1000 φορες και ξανα τα ιδια τα ιδια και τα ιδια.Ολα τα παραπανω καταλαβετε το επιτελους πως ηταν tech demos για να δειξουν καποιες απο της ικανοτητες της κονσολας καμια NINTENDO δεν βγηκε επισημα να πει πως ετσι θα ηταν το επομενο Zelda ωστε να πεσουμε απο τα συνεφα οταν τελικα δεν το ειδαμε.Εδω απο M$ και sony επεφτε το δουλεμα του αιωνα με παιχνιδια που στα κρυφα ετρεχαν σε PC με Nvidia καρτες γραφικων και τα παρουσιαζαν πως και καλα τρεχουν στην κονσολα και δεν μιλησε κανεις που λεει ο λογος η Ν μας πειραξε για τα tech demos που παρουσιασε απλα για να δειξει την δυναμη της κονσολας.Και στην παρουσιαση του Wii U εδειξαν το εκπληκτικο tech demo με τον κηπο και το πουλι και κανενα παιχνιδι της κονσολας δεν πλησιαζε καν στο tech demo δηλαδη τι επρεπε να κανουμε να την λιθοβολησουμε επειδη δεν ειδαμε καποιο παιχνιδι με αυτα τα γραφικα την στιγμη που ολοι ξεραμε πως ηταν απλα ενα tech demo.

Φυσικα και θα κολουσαν τα φωτορεαλιστικα γραφικα στο Zelda δεν διαφωνει κανεις μαυτο αλλα δεν θα μπορουσε ουτε μια στο εκατομμυριο να δωσει στους gamers την μαγεια και τα συναισθηματα που εδωσε το Zelda breath of the wild με τα γραφικα και το art style Που εχει.Κλασικο VS ηταν το Zbotw με το Horizon zero down Του ps4 και τα φωτορεαλιστικα γραφικα του.

Απο την μια εχουμε το Zelda με εναν κοσμο που εχεις αλληλεπιδραση με τα παντα,μπορεις να κανεις τα παντα και να πας οπου βλεπει το ματι σου.Βλεπεις τα χορτα και τα δεντρα να κινουνται στην φορα του ανεμου και αν περασεις απο πανω τους η απο μεσα τους υπαρχει αλληλεπιδραση,μπορεις να κοψεις τα δεντρα με το τσεκουρι σου,οι αλαγες του καιρου ειναι εκπλητικες,ριχνεις ενα βελος με φωτια και μπορεις να καψεις μια ολοκληρη εκταση και αν σηκωθει κανενας ανεμος μπορει να παει την φωτια οπου υπαρχει χορτο.Το νερο στο Zelda ειναι φανταστικο βλεπεις πως συμπεριφερεται στο κολυμπι,στης βουτιες,στης αντανακλασεις του ηλιου και των καιρικων φαινομενων αλλα και οτι υπαρχει στο βυθο μιλαμε για εκπληκτικο και μαγικο αποτελεσμα.Απο την αλλη εχουμε τα physics του παιχνιδιου και οτι κινειτε γυρω απο αυτα εδω που λεει ο λογος ριχνεις ενα βελος στον ουρανο και παρακολουθεις κανονικα την πορεια του και που θα πεσει και μπορεις να το ακολουθησεις τρεχοντας.Παιζεις με τα βραχια που τα πετας στους εχθρους για να τους ξεγελασεις η για να τους σκοτωσεις με τα εκρηκτικα βαρελια και εκατονταδες αλλα πραδειγματα μπορω να γραψω οσον αφορα το Zelda.

AΠο την αλλη εχουμε το Horizon zero down ενα παιχνιδι open world σαν το Zelda που και αυτο ειναι εξαιρετικο παιχνιδι δεν το αμφισβητει κανεις αυτο και με φωτορεαλιστικα γραφικα.Εδω δεν υπαρχει καμια αλληλεπιδραση με το περιβαλον τα χορτα τα δεντρα κλπ ειναι απλα αψυχες φωτογραφιες δεν πα να κινεισαι πανω τους και να περνας μεσα απο αυτα δεν υπαρχει τιποτα απλα ειναι εκει για να υπαρχουν οπως να τα πετας φλεγομενα βελη δεν γινετε απολυτως τιποτα το ιδιο και με τα δεντρα.Το νερο δεν εχει καμια σχεση με αυτο του Zelda και τα εφε του και ολα γενικοτερα που εγραψα παραπανω για το Zelda οπως και απο τα απλα που ειναι τα βελη στον ουρανο που εγραψα για τo Ζelda απλα χανονται στο ουρανο και εξαφανιζονται.

Θα μπορουσα να γραψω και γιαυτο πολλα πραδειγματα αλλα δεν χρειαζεται ακομα και με αυτα τα λιγα που εγραψα μπορει καποιος να μπει στο νοημα και να καταλαβει το εννοω.Φοβερο παιχνιδι το HZD αλλα αυτο που δεινει στον gamer το Zelda δεν μπορει να το φτασει ειναι απλα απλησιαστο γιαυτο και η βαθμολογιες που πηρε το Zelda γιαυτο και game of the year και καλητερο game ολων των εποχων για παρα πολυ κοσμο γιαυτο τα πηρε ολα αυτα και οχι για τα γραφικα του.

Ολα αυτα που ειχε το Zelda και περιεγραψα παραπανω δεν θα μπορουσε με τιποτα να τα σηκωσει το switch με φωτορεαλιστικα γραφικα και μην ξεχναμε πως το ZBOTW ξεκινησε σαν παιχνιδι του Wii U αλλα και καμια απο της υπαρχουσες κονσολες σημερα που μιλαμε δεν θα μπορουσε να σηκωσει κατι τετοιο ολη αυτη την μαγεια και την αλληλεπιδραση με φωτορεαλιστικα γραφικα.Γιαυτο λοιπον η Ν ηθελε να δωσει τους gamer μια εμπειρια ζωης σε λογικα πλαισια τιμης γιατι αν κυκλοφορουσε κονσολα με οτι πιο συγχρονο υπαρχει σε gpu,cpu και μνημη ram και την πουλουσε κανα χιλιαρικο αυτοι που θα την αγοραζαν θα ηταν ελαχιστοι και ολοι θα γκρινιαζαν για την τιμη ασχετα αν εβγαινε τοτε το μαγικο Ζelda με τα φωτρεαλιστικα γραφικα που ζητατε.

Αν δεν μπορειτε να κατανοησετε και να ζησετε την εμπειρια αυτου του μαγικου παιχνιδιου και τον λογο που το art style του ειναι ετσι οπως ειναι υπαρχουν και αλλες κονσολες εκει εξω που μπορειτε να βρειτε παιχνιδια με φωτορεαλιστικα γραφικα.Η Ν εκανε το πειραμα της και με το αποτελεσμα και την απηχηση που ειχε δικαιωθηκε 10000000% οποτε χιλιες φορες να δω ενα ζωντανο και γεματο ζωη επομενο Zelda με το ιδιο art style παρα ενα παιχνιδι χωρις ψυχη σαν το HZD απλα και μονο με φωτορεαλιστικα γραφικα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συζητησεις και συζητησεις και συζητησεις για θεματα που εχουν αναλυθει 1000 φορες και ξανα τα ιδια τα ιδια και τα ιδια.
Για να καταλαβω δεν μπορω να γραψω πραγματα για το παιχνιδι που εχω παιξει εστω και λιγο πριν λιγο καιρο,να ακουσω γνωμες 1.5 χρονο μετα
την κυκλοφορια του και να πω καποια επιπλεον πραγματα για την σεςιρα απο το 2000?????Αφου υπαρχει θεμα για το zelda για αυτο γραφω για να πουμε και να αναλυσουμε περισσοτερα.

Φανταζομαι αν εγραφα μια απ τα ιδια που εχουν γραφτει πολλες φορες για το ποσο παιχνιδαρα ειναι σε ολα και πολυ μπλα μπλα με αλλα λογια καθε φορα απλα και μονο για να γραφτουν ποστ θα εγραφες το ιδιο οπως αυτο εδω ((Συζητησεις και συζητησεις και συζητησεις για θεματα που εχουν αναλυθει 1000 φορες και ξανα τα ιδια τα ιδια και τα ιδια))????
 
Η αν γραψει ενα μελος εδω η εσυ ξανα οτι ειναι παιχνιδαρα πρεπει να του πω εγω οτι γραφτηκε αυτο και απο αλλους 10-20 
φορες φτανει μην γραφετε αλλο ολο τα ιδια και τα ιδια???

Ολα τα παραπανω καταλαβετε το επιτελους πως ηταν tech demos για να δειξουν καποιες απο της ικανοτητες της κονσολας καμια NINTENDO δεν βγηκε επισημα να πει πως ετσι θα ηταν το επομενο Zelda ωστε να πεσουμε απο τα συνεφα οταν τελικα δεν το ειδαμε.
Οταν η nintendo  εβγαζε βιντεο zelda με τις ικανοτητες της κονσολας δεν θα περιμενεις να τα δεις και στο παιχνιδι.Ποιο ειναι το σκεπτικο??
Δηλαδη θα σας δειξουμε βιντεο με τις ικανοτητες τις κονσολας αλλα μην περιμενετε να δειτε κατι τετοιο στα παιχνιδια???

Εμενα αυτο το πραγμα μου ειχε κοστισει χρηματα και με εκανε να αισθανομαι κοροιδο που την πατησα.Ηταν αλλες εποχες τοτε.
Εσυ δηλαδη για να το καταλαβω καλυτερα τωρα....ας γυρισουμε στο 2000 η στο 2012 οταν ειχες δει φωτο η βιντεο του zelda απ την spaceworld ειχες πει οτι 
δεν θα ειναι τα γραφικα ετσι επειδη ειναι βιντεο για τις ικανοτητες τις κονσολας???
Αν μπορεις και προβλεπεις το μελλον τοτε εγω παω πασο.

Εδω απο M$ και sony επεφτε το δουλεμα του αιωνα με παιχνιδια που στα κρυφα ετρεχαν σε PC με Nvidia καρτες γραφικων και τα παρουσιαζαν πως και καλα τρεχουν στην κονσολα και δεν μιλησε κανεις που λεει ο λογος η Ν μας πειραξε για τα tech demos που παρουσιασε απλα για να δειξει την δυναμη της κονσολας
Tωρα το τι εκαναν αλλες εταιρειες οπως microsoft κ.λ δεν με ενδιαφερει μιας και γραφω συγκεκριμενα για το zelda.
Και αν το εκαναν και οι αλλοι δεν πρεπει εγω να γραψω μιας και προκειται για το zelda της nintedo??
Φυσικα οποιος θελει ας γραψει στα αντιστοιχα threads για αλλα παιχνιδια.

Απο την μια εχουμε το Zelda με εναν κοσμο που εχεις αλληλεπιδραση με τα παντα,μπορεις να κανεις τα παντα και να πας οπου βλεπει το ματι σου.Βλεπεις τα χορτα και τα δεντρα να κινουνται στην φορα του ανεμου και αν περασεις απο πανω τους η απο μεσα τους υπαρχει αλληλεπιδραση,μπορεις να κοψεις τα δεντρα με το τσεκουρι σου,οι αλαγες του καιρου ειναι εκπλητικες,ριχνεις ενα βελος με φωτια και μπορεις να καψεις μια ολοκληρη εκταση και αν σηκωθει κανενας ανεμος μπορει να παει την φωτια οπου υπαρχει χορτο.
Γραφεις πολλα για το παιχνιδι και εσυ που τα ξερουμε και εχουν γραφτει για τον ζωντανο κοσμο του zelda.Ok κοβεις δεντρα φωτιες στα χορτα κ.λ 
Καλα κανει και τα εχει και το εχω γραψει παραπανω οτι τετοιες λεπτομερεις τις εχουν προσεξει στα καρτουνιστικο κοσμο του zelda.
Δεν εγραψα κατι αρνητικο για το gameplay και για τον ζωντανο κοσμο του.
Εννοειται ολλα αυτα ειναι ωραια για το παιχνιδι αλλα σε ενα καρτουνιστικο κοσμο χωρις εντυπωσιακα γραφικα για την εποχη.Εχει γραφτει σε προηγουμενο ποστ οτι δεν ειναι το καλυτερο zelda και νομιζω θα συμφωνησουν πολλοι σε αυτο.

Γενικά συμφωνώ μαζί σου, ούτε εμένα μου αρέσει τόσο το έντονο καρτουνίστικο στιλ. Θα ήθελα περισσότερα Zelda στο στιλ του Twilight Princess.
Ετσι!!!Αν οχι καλα φωτορεαλιστικα γραφικα λογο αδυναμιας στο hardware θα μπορουσαν να βγαλουν φοβερα γραφικα πολυ ανωτερα του twilight.
 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φιλε θες να κανουμε στρωμενο μουχαμπετι η οχι; γιατι αν ειναι τζαμπα να καιει η λαμπα κατσε μιλα μονο με τον τασο (Imgema) που ο ανθρωπος ειναι πιο normal και πιο χαμηλων τονων σε σχεση με μενα και γω να παω να παιξω Pac-Man και να πιω καμια μπυρα.Δεν με νοιαζει να βγεις και να γραψεις καλα λογια για το zelda και τι παιχνιδαρα ειναι αυτη ουτε φραγκα περνω εγω απο το παιχνιδι ουτε ποσοστα αν το κανω διαφημιση αλλα δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο και μετα απο εναμιση χρονο να κατσεις να ρωτησεις για το αν εχει αντοχη στο χρονο και αν μας εχει εντυπωσιασει την στιγμη που στο πρωτο σου κιολας post στο θεμα αυτο στην προηγουμενη σελιδα γραφεις πως οταν το εβλεπες αυτο που ενοιωθες ηταν βαρεμαρα και καλυτερα να εβλεπες καποια ταινια πως το παιχνιδι σε φαινεται απαισιο και πως και να στο χαριζαν θα το γυρνουσες πισω γιατι δεν θες ουτε δευτερολεπτο να το βλεπεις.Αποκρυπτογραφοντας τα λεγομενα σου λοιπον βλεπουμε πως το μονο που σε νοιαζει για το παιχνιδι ειναι τα γραφικα και πως πολυ δυσκολα εως απιθανο να κατσεις να ασχοληθεις μαζι του λογο των καρτουνιστικων γραφικων.Αν κανω λαθος και δεν ισχυουν αυτα που εσυ εγραψες πεστο και γω σταματαω τωρα την κουβεντα και δεν ασχολουμαι αλλο γιατι δεν υπαρχει λογος.

Πιο πανω σε αναφερα για την κοροιδια αλλων εταιριων που παρουσιαζαν gameplay απο τα παιχνιδια τους που και καλα ετρεχαν στης κονσολες ενω στην ουσια ετρεχαν σε πανισχυρα pc και μαλιστα με καρτες γραφικων ανταγωνιστη απο αυτου που φορανε οι κονσολες τους και συ με απαντας πως δεν σε νοιαζει γιατι εδω μιλαμε για το Zelda και οχι για αλλες εταιριες και παιχνιδια την στιγμη που με ποσταρεις βιντεο και με αναλυεις tech demos του 2000 και του 2012 λες και εκεινα τα Zelda εχουν καμια σχεση με το breath of the wild που μιλαμε εδω περα.Ο λογος που το εκανα αυτο δεν ηταν για να δωσω ελαφρυντικα στην Ν και ουτε ειχα τοτε καμια μαγικη σφαιρα η μασουσα τιποτα φυλλα δαφνης για να λεω χρησμους και να βλεπω το μελον αλλα το εκανα γιατι δεν γινετε να λεω πως με κοροιδεψαν και εχασα λεφτα την στιγμη που καμια Ν δεν βγηκε να πει πως ετσι θα ειναι το νεο Zelda.Ναι ολοι ειχαμε παθει πλακα με το demo του 2012 αλλα δεν μας εδωσαν υποσχεση για κατι αν το ειχαν κανει ο πρωτος θα ημουνα που θα ειχα βγει να τους κραξω οπως κανω και τωρα για αλλα πραγματα οπως το ανυπαρκτο και αισχρο online τους,τα nes παιχνιδια που τα εχουμε φαει στην μαπα χιλιες φορες και γενικοτερα για πολλα και διαφορα θεματα.

Αφου εχεις παιξει και αλλα Zelda ξερεις πολυ καλα πως δεν μιλαμε για απλα παιχνιδια αλλα μιλαμε για ναυαρχιδα της εταιριας που παντα η δουλεια που πεφτει ειναι τεραστια και η ομαδα που το φτιαχνει καθε φορα ειναι η μεγαλητερη της N οπως εγινε και με το BOTW αντιστοιχα.Τα Zelda ειναι παιχνιδια που ο κοσμος περιμενει παρα πολλα απο αυτα οποτε τιποτα δεν μπορει να φτιαχτει στην τυχη.Το αρχικο Zelda ηταν στην ουσια το πρωτο open world παιχνιδι,το a link to the past πηγε τα action rpgs σε αλλο επιπεδο,το ocarina of time ηταν η επιτομη στα γραφικα στης κονσολες και αλαξε ολο το ρου στην ιστορια των video games που εμφανιστηκαν μετα απο αυτο.Το Majora's mask ηταν το πιο σκοτεινο Zelda μεχρι τοτε και το wind waker εθεσε νεα standards στον χωρο με τα εντυπωσιακα cel shade γραφικα του αλλα και το Twilight princess ηταν το πιο αληθοφανη οσον αφορα τα γραφικα και επισης σκοτεινο οπως το Majora's mask.Tα δεικα του στοιχεια επισης εδωσε και το skyward sword και φτανουμε στο Breath of the wild.

To οραμα τους γιαυτο το παιχνιδι ηταν ενας απολυτα ζωντανος κοσμος ενας κοσμος που αν δεν εφτιαχναν το παχνιδι με αυτο το art style που το εφτιαξαν δεν θα μπορουσαν με τιποτα να το φτιαξουν με φωτορεαλιστικα γραφικα λογο των περιορισμενων δυνατοτητων που εχει το hardware του switch αλλα και της μεχρι τωρα τεχνολογιας στης κονσολες γιατι ουτε και στης αλλες θα μπορουσαν να κανουν πραξη το οραμα τους.Αν ειχαν κονσολα με hardware που θα μπορουσαν να κανουν το breath of the wild ακριβως οπως ειναι τωρα αλλα με φωτορεαλιστικα και δεν το εκανα τοτε μαζι σου ειμαι και θα τους εκραζα απευθειας.

Γιαυτο σε λεω να κανουμε στρωμενο μουχαμπετι γιατι αν θες να ασχοληθεις με το παιχνιδι σοβαρα και σε νοιαζει αν εχει διαρκεια στο χρονο,πολυ περιεχομενο τοτε προχωρα και απολαυσε το γιατι πραγματικα ειναι παιχνιδαρα και εχει απιστευτα πραγματα και περιεχομενο.Αν ομως δεν μπορεις ουτε να το βλεπεις οπως ειπες τοτε οτι και να σε πω εγω ωσα βιντεο και να δεις ωσα review και να διαβασεις οτι καλα λογια και να ακουσεις τοτε δεν υπαρχει περιπτωση να ασχοληθεις μαζι του ουτε δευτερολεπτο οπως και ειπες αλωστε.

Και γω θελω Zelda με φωτορεαλιστικα γραφικα αλλα αν το οραμα τους για το επομενο ειναι το ιδιο η μεγαλητερο απο του Breath of the wild τοτε μην περιμενετε κατι το διαφορετικο απο το ιδιο art style εκτος και αν η Ν αποφασισει να φτιαξει καμια κονσολα παντοδυναμη σε σχεση με τον ανταγωνισμο οπως ειχε κανει με το N64 και το Game Cube πριν μπει στο χωρο των ανισχυρων κονσολων και με μεγαλητερη σημασια στα motion controls και στην καινοτομια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εμενα προσωπικα το καρτουν style μου αρεσει παντως και δενει ωραια με την παραμυθενια ατμοσφαιρα των Zelda.  Στο Wii U επαιξα για πρωτη φορα το Wind Waker και ενθουσιαστηκα. 

Γενικα ποτε δεν θα βγει κατι που να αρεσει σε ολους ,  παντα καποιοι θα εχουνε παραπονα :p
 
Εμενα προσωπικα το καρτουν style μου αρεσει παντως και δενει ωραια με την παραμυθενια ατμοσφαιρα των Zelda.  Στο Wii U επαιξα για πρωτη φορα το Wind Waker και ενθουσιαστηκα. 

Γενικα ποτε δεν θα βγει κατι που να αρεσει σε ολους ,  παντα καποιοι θα εχουνε παραπονα :p
Eιδικα η HD εκδοση του Wind Waker στο Wii U ειναι ολα τα λεφτα γιαννη.Μπορει να την εχω λιωσει στο Game Cube αλλα οταν το επαιξα πρωτη φορα στο Wii U νομιζα πως επαιζα αλλο παιχνιδι.Επισης αυτο που λες ενοειται γιατι ολοι εχουμε της αποψεις μας και φυσικα και δεν μπορει να αρεσουν σε ολους τα ιδια.Απλα ειναι κριμα να μην απολαυσει καποιος και να ξεζουμισει αυτη την παιχνιδαρα που ονομαζεται Zelda Breat of the wild μονο και μονο για το art style που εχει.Εγω το Zelda αυτο το χαρακτηριζω εμπειρια ζωης παντως οσον αφορα τα Video games και διπλα του δεν βαζω κανενα αλλο Zelda το θεωρω το κορυφαιο.Ολα εχουν την μαγεια τους και θα μπορουσα να γραψω ενα ενα ξεχωριστα ομως διπλα στο BOTW δεν βαζω κανενα.
 
δεν μπορω να καταλαβω για ποιο λογο και μετα απο εναμιση χρονο να κατσεις να ρωτησεις για το αν εχει αντοχη στο χρονο και αν μας εχει εντυπωσιασει την στιγμη που στο πρωτο σου κιολας post στο θεμα αυτο στην προηγουμενη σελιδα γραφεις πως οταν το εβλεπες αυτο που ενοιωθες ηταν βαρεμαρα και καλυτερα να εβλεπες καποια ταινια πως το παιχνιδι σε φαινεται απαισιο και πως και να στο χαριζαν θα το γυρνουσες πισω γιατι δεν θες ουτε δευτερολεπτο να το βλεπεις.Αποκρυπτογραφοντας τα λεγομενα σου λοιπον βλεπουμε πως το μονο που σε νοιαζει για το παιχνιδι ειναι τα γραφικα και πως πολυ δυσκολα εως απιθανο να κατσεις να ασχοληθεις μαζι του λογο των καρτουνιστικων γραφικων.Αν κανω λαθος και δεν ισχυουν αυτα που εσυ εγραψες πεστο και γω σταματαω τωρα την κουβεντα και δεν ασχολουμαι αλλο γιατι δεν υπαρχει λογος.
Παιξω δεν παιξω το παιχνιδι δεν μπορω να ρωτησω για αυτο??Δες στην προηγουμενη σελιδα το ποστ!!θα δεις οτι γραφω αυτο!!απορια εχω αν το βλεπω μονο εγω απαισιο και ρωταω για την αντοχη κτλ γιατι τα γραφικα παιζουν ρολο σε αυτο.Εγω πχ θα ξαναεπαιζα για να χαζεψω και τα τοπια περισσοτερο οπως εγραψα για το o.of.t.
Και 1.5 χρονο μετα ισως πολλους τους ενοχλουν να ξαναπαιξουν λογο γραφικων η αλλων αρνητικων στoιχειων στο παιχνιδι.

Για αυτο υπαρχει και το thread για να μαθαινουμε τα παντα για το παιχνιδι.Αλλιως σβηστω να μην ποσταρει κανενας τιποτα η αν ποσταρουμε ερωτησεις για το παιχνιδι
θα πρεπει πρωτα να απολογουμαστε η πες μας εσυ τι τυπου ερωτησεις θες να κανουμε!!H αν θες να τα σβησουμε εδω αυτα που εγραψα και να παω να τα γραψω σε αλλο forum 
Η αλλαξε τον τιτλο και γραψε (Γραψουμε οτι καλυτερο για το zelda b.of.t.w).
 

ποσταρεις βιντεο και με αναλυεις tech demos του 2000 και του 2012 λες και εκεινα τα Zelda εχουν καμια σχεση με το breath of the wild που μιλαμε εδω περα.
Φυσικα και εχουν σχεση αφου γραφω για την εξελιξη στα γραφικα της σειρας zelda μεχρι το b.of.t.w δηλ  για το πως κινηθηκε η nintendo στα γραφικα του παιχνιδιου μεχρι το b.of.t.w Η κυρια αναφορα μου ομως οπως θα δεις στο πρωτο ποστ της προηγουμενης σελιδας που ρωταω ειναι μονο για το b.of.t.w. 

Απ οτι καταλαβαινω σαν λατρης του παιχνιδιου που εισαι ενοχληθηκες απ τα αρνητικα σχολια που εγραψα για αυτο και γραφεις και ξαναγραφειες οταν στην προηγουμενη σελιδα λες (καθε ανθρωπος γουσταρει και την βρισκει με συγκεκριμενα πραγματα και μετα και εβαλες ενα τελος).Για ποιο λογο συνεχιζεις μετα??αφου και εγω εγραψα και πριν ειναι θεμα και τι αρεσει στον καθενα.Μετα μπλα μπλα οπως το εχουν κανει και οι αλλες εταιρεις στα βιντεο η Ν μας φταιει τωρα,δεν μπορεις να καταλαβεις τον λογο της ερωτησης 1.5 χρονο μετα αφου δεν θα παιξω το παιχνιδι και μπλα μπλα.
Για το gameplay ξερω οτι θα ειναι παιχνιδαρα αλλα δεν το εχω παιξει αρκετα για να πω και εγω πραγματα για το παιχνιδι ενω τα γραφικα τα τσεκαρα πολυ καλα για αυτο και θα γραψω την γνωμη μου.

Ειναι τεραστιο το παιχνιδι και οπως λες δεν γινεται να εχει τα φοβερα γραφικα λογο αδυναμιας της κονσολας.Εδω παλι θα προτιμουσα μικροτερη εκταση αλλα καλυτερα γραφικα.
Αυτο μπορει να γινεται και στις επομενες κονσολες.Μεγαλυτερα παιχνιδια και τα γραφικα μια απ τα ιδια για παντα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα