VHS Συλλογή !!

Ευχαριστω. Μου ερχονται αλλες 40 ταινιες αυτην την βδομαδα! :)
 
Πεσαν στα χερια μου κατι Vhs που ο προηγουμενος κατοχος πρεπει να ηταν πολυ μερακλης,τις εχει περιποιηθει με κομμενες σελιδες απο περιοδικο τηλεορασης για εξωφυλλο.


Να τις εκανε βιντεοκλαμπας και να τις νοικιαζε ετσι,παιζει και αυτο...



Εχουν μεσα προγραμματα της ΕΡΤ υπολογιζω απο το logo της ΕΡΤ που εβγαλα φωτο παρακατω αρχες 80ς ,αν καποιος ξερει ποια ακριβως χρονια υπηρχε το συγκεκριμενο σηματακι ας πει.



.



.
1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG
 
Ωραίος!

Αυτά τα "πέσανε στα χέρια μου" δεν καταλαβαίνω μερικές φορές! :confused: :animlaugh:
 
Πολλα πεφτουν στα χερια του οντως...μυστηριος τυπος :p
 
Πεσανε στα χερια μου και καποιες αλλες.

Πιο πολυ ενθουσιασμενος ειμαι για τις 2 ταινιες Γκαλακτικα!

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Star Trek V ειναι μια που δεν φαινεται απο κατω.

6.JPG

Αρχες 70 η Philips εβγαλε το πρωτο φορματ για οικιακη εγγραφη ονοματι VCR (ναι) ,δεν λεγανε το μηχανημα ετσι αλλα την κασσετα!

Δειτε εδω για περισσοτερα.

Πεσανε στα χερια μου και μερικες απο αυτες ,το θεμα ειναι μεχρι να αποκτησω μηχανημα να τις παιζει η να μου δωρισει καποιος κανενα :p  ,οτι και αν θησαυρους κρυβουνε θα παραμεινουν κρυμμενοι.

4.JPG

5.JPG

7.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχω μια μανια με τα μαγνητικα μεσα αποθηκσευσης ηχου και εικονας.

Δεν ειχα πολυ ασχοληθει με το VCR της Philips.

Πολυ καλη φαση. Ευχομαι να βρεις μηχανημα!
 
Kαι εγω ενα ωραιο βιντεο!

The Philips Time Machine


Ευρωπη πρεπει να εκανε δουλιτσα το συγκεκριμενο ,ετσι μου ερχεται να την ανοιξω την κασσετα να κοιταξω την ταινια στο φως να δω τι εχει μεσα λες και ειναι φιλμ. :p
 
Μια διαφημιση του VCR της Philips και μια προταση ενος επεισοδιου του Columbo απο το 1976 οταν το vcr σαν συσκευη ηταν κατι το πρωτογνωρο και προσφεροταν σαν plot device μιας αστυνομικης σειρας.

Bonus εχει και Guest Star τον William Shatner.

 https://www.imdb.com/title/tt0074328/

philipsn17002.jpg
 
Πεσαν στα χερια μου κατι Vhs που ο προηγουμενος κατοχος πρεπει να ηταν πολυ μερακλης,τις εχει περιποιηθει με κομμενες σελιδες απο περιοδικο τηλεορασης για εξωφυλλο.


Να τις εκανε βιντεοκλαμπας και να τις νοικιαζε ετσι,παιζει και αυτο...


Εχουν μεσα προγραμματα της ΕΡΤ υπολογιζω απο το logo της ΕΡΤ που εβγαλα φωτο παρακατω αρχες 80ς ,αν καποιος ξερει ποια ακριβως χρονια υπηρχε το συγκεκριμενο σηματακι ας πει.

Προβολή συνημμένου 171356

Το "Μουσικοχορευτικό Σου" είναι γλυκάκι που χορεύει; :lol:
 
Χαχα τώρα το πρόσεξα.
Σόου ήθελε να γράψει.
Θενκς Dino.
 
Ελα ρε γιγαντα ,καλη δουλεια.
 
Δυστοιχως, εχω μηνει μονο με αυτες. Καποτε ειχα καμια 100στη, αλλες χαθηκαν , αλλες χαλασαν. Εχω και καμια 10αρια κενες, σφραγισμενες ακομα. Δεν τολμω να τις δοκιμασω γιατι το βιντερο μου, ενα Sony SLV-X212 hi fi stereo, αν και πολυ καλο στην εποχη του εχει προβλημα "μασαει" τις κασσετες. Μολις βελτιωθει η κατασταση με το κυκλοφοριακο θα το παρω παραμασκαλα και θα ψαξω για τεχνικο. Αν μπορειτε να μου συστησετε καποιον, θα το εκτιμουσα
 

Συνημμένα

  • BIDEOTAPES.jpg
    BIDEOTAPES.jpg
    334,5 KB · Προβολές: 10
Δυστοιχως, εχω μηνει μονο με αυτες. Καποτε ειχα καμια 100στη, αλλες χαθηκαν , αλλες χαλασαν. Εχω και καμια 10αρια κενες, σφραγισμενες ακομα. Δεν τολμω να τις δοκιμασω γιατι το βιντερο μου, ενα Sony SLV-X212 hi fi stereo, αν και πολυ καλο στην εποχη του εχει προβλημα "μασαει" τις κασσετες. Μολις βελτιωθει η κατασταση με το κυκλοφοριακο θα το παρω παραμασκαλα και θα ψαξω για τεχνικο. Αν μπορειτε να μου συστησετε καποιον, θα το εκτιμουσα
Ψάξε στο fb, RoboVideoTransfers. Σούπερ φάση, και μιλάμε θα πάθεις πλάκα!
 
Πίσω
Μπλουζα