ΑΝΟΙΧΤΗ πρόσκληση για.....Sensiblogathering !!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Εκτός αν κατανοεί πλήρως οτι είναι σημαντικό και λυπάται πολυ που δεν θα μπορέσεις να ερθεις...

Το κάνουν μερικές φορές...
 
Λοιπόν παίδες,μια και πλησιάζει η ημέρα,να πω κάτι που σκέφτηκα.

Μάλλον τελικά δεν έχει νόημα να κουβαλήσουμε 8 και 10 joysticks συνολικά,αφού σιγά μην τα αλλάζουμε σε κάθε αγώνα !!Είναι μάλλον πιθανό να πάθει και καμιά ζημιά η θύρα της Amiga έτσι άλλωστε... :p

Συνεπώς,μια και βλέπω ότι θα πάμε σε μορφή πρωταθλήματος όλοι-με-όλους (κάθε ένας θα αντιμετωπίσει δηλαδή και τους 8 -έως τώρα- αντιπάλους του,που είναι άλλωστε και ο πιο αντικειμενικός τρόπος ανάδειξης του πρωταθλητή),νομίζω ότι με 4 (μήπως και χρειστούν τα επιπλέον 2 δηλαδή..) joysticks θα είμαστε απολύτως καλυμμένοι !

Ερώτηση όμως:Στην περίπτωση αυτής της μορφής διεξαγωγής,το πρωτάθλημα θα τραβήξει χρονικά αρκετά,καθότι μιλάμε για,βοηθήστε τα μαθηματικά μυαλά,πόσο,36 αγώνες,που όσο και να το κάνουμε,θα μας πάρουν κάποιες ώρες.Είμαστε όλοι σε θέση να κάτσουμε π.χ από τις 11:00-11:30 που θα ξεκινήσουμε,έως,χοντρικά,17:30 η ώρα ;;; :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι κερκίδες θα σας εγκαταλείψουν κατά τις 13:30!!!!!!

Μετά έχει βουτιά στο La Costa και φράφφο στη παραλία.
 
Οι κερκίδες θα σας εγκαταλείψουν κατά τις 13:30!!!!!!

Μετά έχει βουτιά στο La Costa και φράφφο στη παραλία.
 
Eκτός αν κάνουμε αυτό που λέει ο Άλκης παραπάνω,με 2 ομίλους,άρα θα χρειαστούμε 2 Amigάκια,2 monitors και 4 χειριστήρια κατ' ελάχιστον....
 
Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα χρόνου. Έχω όμως θέμα -κι ελπίζω να μην χαρακτηριστώ περίεργος- με το joystick αφού θέλω να χρησιμοποιώ το δικό μου! Tomahawk με Tomahawk έχει διαφορά η οποία μπορεί να επηρεάσει την απόδοσή μου, ακόμα και σε παιχνίδια που δεν απαιτούν... χμμ... ιδιαίτερη ευελιξία. Δεν θα ήθελα να χρησιμοποιήσω άλλο!

Στα τουρνουά που οργανώνουμε πάντως joysticks μπαινοβγαίνουν στις θύρες δεκάδες φορές ανά Amiga χωρίς πρόβλημα.

Επίσης 2 Amiga είναι κάπως λίγες... σκέψου ότι θα έχεις μονίμως 7 άτομα που δεν θα αγωνίζονται. Θα έλεγα πως τρεις είναι πιο κατάλληλος αριθμός.
 
Λοιπόν,έκανα ένα update στο post με τις επιβεβαιωμένες συμμετοχές,με ό,τι ανέφερε ο καθένας ό,τι θα μπορεί να φέρει/έχει μαζί του...

Το SWOS θα το φέρω εγώ,η μια έκδοση του θα είναι μέσα στην Α1200 μου (ναι,αυτή με τα rosters 2008-2009),θα φέρω και 2-3 επιπλέον αντίτυπα σε δισκέτες για τις Α600,όπως και 3-4 δισκέτες επιπλέον για σώσιμο highlights...

Θέλουμε ένα monitor/TV ακόμη από όποιον μπορεί να φέρει,μια και θα πάμε με 3 Amigas καλύτερα,όπως είπε/πρότεινε ο Άλκης...
 
Oύτε εγώ έχω ιδιαίτερο πρόβλημα να κάτσω μέχρι αργά... ;)

Κάτι reviews έχω απλώς να γράψω και να ακούσω τον Τσουρινάκη το βράδυ στο ράδιο, οπότε με παίρνει να κάτσω όχι μόνο μέχρι τις 17:30, αλλά και πιο αργά...

//pooky, το La Costa προχθές που ήπια τον φράφφο μου ήταν στο... Ζούμπερι! Πότε μετακόμισε στα Εξάρχεια??? :xm:

//Αν γίνουν τελικά 2 όμιλοι, γίνεται στην κλήρωση/ορισμό να πέσω με τον Γιατρό??? :p
 
Olorin για Ζούμπερι μιλάω κι εγώ!!
 
Εγώ παιδιά μπορώ να κάτσω λογικά μέχρι τις 4, γιατί πρέπει να φύγω μετά καπάκια να φορτώσω βαλίτσες διότι πάω για δουλειά στον Πύργο Ηλείας...Ελπίζω ότι με παίρνει...Άν ξεκινήσουμε 11-1130, πιστέυω πώς είμαστε εντάξει. Υπάρχει και η πιθανότητα να έρθω κατευθείαν με τα πράγματα βέβαια !!! (να γλυτώσω καμμιά ώρα πήγαινε-έλα) Άμα δείτε ένα τουρίστα με μπλούζα sensible στα εξάρχεια ξέρετε ποιός θα είναι....

Monitor διαθέτω, άλλα δέν έχω μέσο και θα είμαι και με τα πράγματα, οπότε άν κάποιος μπορεί και είναι ο δρόμος του απο Καλλιθέα, φορτώνουμε το 1084 και μετά το κρατάει για μιά εβδομάδα μέχρι να ξαναγυρίσω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μέχρι τις 2 περίπου θα μπορώ εγώ.

Πάντως κύριε τελετάρχα, μαζέψτε λίγο τις πληροφορίες για το post. Αυτή την στιγμή ψάχνω ώρα έναρξης και τόπο συνάντησης και δεν τα βρίσκω κάπου καθαρά και με μεγάλα κόκκινα γράμματα. 9 σελίδες thread είναι!

(να πάρεις ιδιαίτερα από τον Rygar σε θέματα οργάνωσης) :p
 
Υπαρχει πρωτη μουρη στο Πορταλ η ανακοινωση ;)
 
Σωστόν, αλλά συνήθως εγώ μπαίνω απευθείας στο forum και περίμενα να βρω τις πληροφορίες στην πρώτη σελίδα του thread όπως συνηθίζεται.

Τέσπα, τώρα ενημερώθηκα...αν και ακόμα και στο portal δεν είναι με μεγάλα κόκκινα γράμματα. :)
 
Ε ξερεις τωρα ποσο κιμπαρης ειναι ο Wallys....
 
Paspartoo είπε:
Ε ξερεις τωρα ποσο κιμπαρης ειναι ο Wallys....
Κακίες. Αλλά θα έρθει πρώτος για να κόψει είσοδο. Πόσο είπαμε το εισιτήριο; :) :)
 
manos426f είπε:
Ρε αρχηγέ...το ποστ που μου δείχνεις είναι το πεντηκοστό τέταρτο (54) και βρίσκεται στην σελίδα ενός 10σέλιδου thread. Όλο το νόημα εδώ είναι να βρίσκεις τις πληροφορίες κάπου μαζεμένες και εύκολα. Συνήθως το πρώτο post θεωρείται αρκετά κατάλληλο. Αν το σημείο που βρίσκεται τώρα η πληροφορία θεωρείται "εύκολο", εγώ να πάω πάσο και να ζητήσω και συγγνώμη. :)

Αλλά ξέχασα, εσύ είσαι ελεύθερος και ωραίος και έχεις χρόνο να σκαλίζεις όλο το forum μέχρι να βρεις αυτό που θέλεις... :p
 
Έχεις δίκιο Doc,έκανα update στο αρχικό post....

Παίδες,εκτός από Saulot και telonio,ποιος άλλος έχει δυνατότητα να φέρει ένα monitor/TV για την 3η Amiga ;;;

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Επαναλαμβάνω την ερώτηση,ούτως ώστε αν μέχρι το βράδυ δεν έχει βρεθεί monitor/TV,να μην έρθει και 3η Amiga εκεί.

Εκτός από Saulot και telonio,ποιος άλλος έχει δυνατότητα να φέρει ένα monitor/TV για την 3η Amiga ;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εχω διαθεσιμο ενα 1472S, αλλα προς το παρον δεν σκεφτομαι να το φερω, κατα πρωτο λογο επειδη θα ερθω με μηχανη, και κατα δευτερο γιατι ειναι πανακριβο (multi-sync, για δημιουργεια γραφικων σε Α4000 ή Α1200, εχει και κρυσταλινο φιλτρο...) Αν δεν βρεθει κατι μεχρι το βραδυ, θα το σκεφτω.

Αλλα γενικοτερα καλυτερα θα ειναι να υπαρχουν και 1-2 εξτρα αμιγκες, να παιζουμε κανα kick-off2 στα διαλυματα!!!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα