ΑΝΟΙΧΤΗ πρόσκληση για.....Sensiblogathering !!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Dreamcast τον βλέπω να φέρνει. :)

Πάντως κ. διοργανωτά κανονίστε να μην ξεμείνουμε από μηχανάκια. Πως θα δείτε το ταλέντο μου; :p
 
Μωρέ για να ξεμείνουμε δε ξεμένουμε,2 μηχανήματα θα είναι σίγουρα εκεί-το δικό μου και του Saulot-,απλά αν φέρει κι ο mike τελικά την Α600 που είχε πει,δεν φαίνεται να υπάρχει διαθέσιμο monitor γι' αυτήν.

ΑΝ κάποιος πει -μέχρι αργά το βράδυ- ότι μπορεί να φέρει ένα,έχει καλώς,αλλιώς δε χρειάζεται να τη φέρει ο mike την Amiga του...
 
picture.php


Λιγο μετα τις 11 το πρωι στο χωρο του ΕΣΠΑΙΡΟΥ εχουν ηδη μαζευτει οι διαγωνιζομενοι

picture.php


picture.php


Ενω καποιοι αλλοι εφοδιαζονται με "πολεμοφοδια"....

picture.php


picture.php


Ο Μανος εδωσε την εκκινηση και οι αγωνες αρχισαν :)

Πρωτο γκολ της διοργανωσης ο Alkis21 (εναντιον του Maddog)

H ζωντανη μεταδοση θα συνεχιστει στο Twitter
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αντε καλη επιτυχια :D

(Φανταζομαι θα αφησετε τον Maddog να παρει κανενα παιχνιδι...)
 
(Αν ανοιξεις το twitter σου θα μαθεις ποσο ηρθε το maddog-alkis21 :p )
 
Εμ απο κει τα βλεπω... :D

Ο νικητης ανοιγει σαμπανιες??? :p
 
Maddog - Alkis21 = 2-11

Αστραψε και βρόντηξε !! :D :D

Μάνο φατους όλους χαχαχα
 
Σκέψου να παίζανε Kick Off τι θα γινόταν!!!

Επιβεβαιώστε τις πληροφορίες για επεισόδια στον αγωνιστικό χώρο, στις κερκίδες και περιμετρικά του γηπέδου... :D
 
Αποτελέσματα

Πρώτη Φάση

picture.php


MadDog 2 - 11 Alkis21
Bspus 0 - 3 Manos426f
SimonKey 0 - 5 Mike
Bspus 1 - 0 MadDog
SimonKey 0 - 6 Alkis21
Mike 2 - 9 Manos426f
MadDog 0 - 1 SimonKey
Mike 2 - 2 Bspus
Manos426f 1 - 6 Alkis21
Mike 3 - 0 MadDog
Manos426f 8 - 0 SimonKey
Alkis21 8 - 0 Bspus
MadDog 1 - 3 Manos426f
Alkis21 8 - 1 Mike
Bspus 2 - 5 SimonKey
Alkis21 10 - 0 MadDog
Manos426f 6 - 1 Bspus
Mike 4 - 0 SimonKey
MadDog 2 - 1 Bspus
Alkis21 11 - 0 SimonKey
Manos426f 2 - 1 Mike
SimonKey 0 - 0 MadDog
Bspus 1 - 0 Mike
Alkis21 2 - 3 Manos426f
MadDog 1 - 5 Mike
SimonKey 0 - 4 Manos426f
Bspus 1 - 5 Alkis21
Manos426f 9 - 0 MadDog
Mike 2 - 4 Alkis21
SimonKey 1 - 0 Bspus​
Κώδικας:
picture.php




Month 1 - 1 Other_Reality
Olorin 1 - 2 Telonio
Olorin 2 - 0 Saulot
Telonio 1 - 2 Other_Reality
Telonio 2 - 1 Month
Other_Reality 7 - 1 Saulot
Other_Reality 2 - 1 Olorin
Saulot 5 - 5 Month
Saulot 0 - 3 Telonio
Month 1 - 2 Olorin
Other_Reality 6 - 0 Month
Telonio 1 - 4 Olorin
Saulot 2 - 3 Olorin
Other_Reality 4 - 0 Telonio
Month 0 - 1 Telonio
Saulot 1 - 3 Other_Reality
Olorin 1 - 6 Other_Reality
Month 1 - 3 Saulot
Telonio 3 - 0 Saulot
Olorin 2 - 0 Month
Κώδικας:
Προημιτελικοί

Alkis21-Saulot 7-2

Saulot-Alkis21 1-7

Manos426f-Telonio 7-1

Telonio-Manos426f 2-2

Mike-Olorin 2-0

Olorin-Mike 3-0

SimonKey-Other_Reality 1-6

Other_Reality-SimonKey 7-1

Ημιτελικοί

Alkis21-Olorin 3-3

Olorin-Alkis21 1-8

Manos426f-Other_Reality 2-2

Other_Reality-Manos426f 2-3

Μικρός Τελικός

Olorin-Other_Reality 0-1

Τελικός

Alkis21-Manos426f 7-3
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Άλκη συγχαρητήρια!!!!!!!!!!

(και το έλεγες ρε μπαγάσα!!!! )
 
manos426f είπε:
Έπαθλο ; Αναγραφή του τίτλου "Sensible king" κάτω από το avatar σας !

(το υποσχέθηκε ο Wally,δε ξέρω τίποτα !!! :p :p )
alkis21 είπε:
Ελπίζω το συγκεκριμένο να είναι προαιρετικό αλλιώς με βλέπω να βάζω αυτογκόλ για να αποφύγω τον ντροπιαστικό αυτόν τίτλο!
:award: :award: :award:

:wait2: :wait2: :wait2:
 
Βάλτε κι'αλλες φωτογραφίες παιδιά να πάρουμε και εμεις μια γεύση απο το κλίμα... Θέλουμε να δούμε ενταση και πάθος για την νίκη (και φάπες αμα πέσανε!!)
 
Συνωνόματε έσκισες. Μπράβο σου. Βάλτε καμιά φωτογραφία θα πω και εγώ για να πάρουμε μια γεύση από το κλίμα του πρωταθλήματος.
 
συγχαρητήρια στον νικητή...αφού δεν ήρθα δεν μπορώ παρά να παραδεχτώ την ανωτερότητα του. Μέχρι το επόμενο μιτινγκ
 
Καταρχάς, να ευχαριστήσουμε τα παιδιά που είχαν την ιδέα να το διοργανώσουν και τον Saulot που έκλεισε τον χώρο...

Κατά δεύτερον, να συγχαρούμε τον απόλυτο υπερπρωταθλητή των ρετρο-ποδοσφαιρακίων Άλκη "SWOS King" Πολυράκη (μόνο ένα Tehkan μας έμεινε να ελπίζουμε...) και νιώθω περήφανος που ήμουν ο μόνος που τον... άγχωσε λιγάκι στον πρώτο ημιτελικό (εντάξει κι ο Μάνος τον κέρδισε, αλλά ήταν στον όμιλο...)

Κατά τρίτον... περιμένουμε ανυπόμονα να ανέβουν και photos από τους επίσημους φωτορεπόρτερ... τους οποίους και ευχαριστούμε επίσης...

//Δυστυχώς, το επόμενο τεύχος του PC Master δεν το πρόλαβα, αλλά στο μεθεπόμενο θα υπάρξει οπωσδήποτε ένα box-άκι με μια μικρή ανταποκρισούλα... (καλύτερα από μια άποψη που θα είναι στο επόμενο, αφού θα είναι το επετειακό για τα 20 χρόνια του περιοδικού...)
 
Τελικά ο Maddog έπαιξε το ρόλο του νερουλά, αφου όλοι τον είχατε του κλώτσου και του μπάτσου :D
 
Κερδισε ομως εναν αγωνα :D
 
Rygar είπε:
Τελικά ο Maddog έπαιξε το ρόλο του νερουλά, αφου όλοι τον είχατε του κλώτσου και του μπάτσου :D
Αντικειμενικά πάντως, νομίζω πως πήγε καλύτερα και από όσο περίμενε και αυτός, αλλά και εμείς... Ούτε γκολ δεν περιμέναμε να βάλει και τσίμπησε μια νίκη και μια ισοπαλία... ;) Χαλάλι τα λεφτά της babysitter... :p
 
Πω πω, πολύ θάψιμο τρώω...σιγά ρε Rygar, άσε και εμένα τον νουμπά να χαρώ λίγο... 8)

Λοιπόν, ήταν ένα πολύ διασκεδαστικό πρωινό και ελπίζω να το επαναλάβουμε σύντομα. Ο χώρος ήταν πραγματικά φιλόξενος και η παρέα πρώτης τάξεως!

Όσον αφορά τώρα το δικό μου αποτέλεσμα, ομολογώ ότι πήγα να αγωνιστώ περιμένοντας τα χειρότερα. Δηλαδή να χάσω όλους τους αγώνες με βαρύ σκορ και να μην πετύχω ούτε ένα γκολ. Θα ήταν άλλωστε απόλυτα φυσιολογικό, καθώς δεν έκανα πλάκα όταν είπα ότι πριν από το σημερινό "πρωτάθλημα" δεν είχα παίξει Sensible ούτε μια φορά στην ζωή μου. #)

Αφού έφυγα με μια νίκη και μια ισοπαλία και έχοντας βάλει 2 γκολ στον τελικό πρωταθλητή Άλκη (δεν έχω ιδέα πως έγινε, ο άνθρωπος παίζει πραγματικά σε άλλο επίπεδο!) μπορώ να πω ότι το τελικό αποτέλεσμα ήταν καλύτερο από κάθε προσδοκία μου. :)

Φυσικά όπως ο κάθε σωστός Έλληνας ηττημένος, έχω να κάνω μερικές ενστάσεις και καταγγελίες!

Λοιπόν:

Πρώτον, κάποιος αλλοίωσε το αποτέλεσμα του πρώτου μου αγώνα με τον Μάνο. Έχασα 3-1 και όχι 13-1! Διψήφιο αριθμό τερμάτων δέχτηκα μόνο από τον Άλκη. Για να μην νομίζει και το κοινό ότι είμαι τελείως άσχετος... :p

Δεύτερον, με βάλανε να παίξω πρώτο αγώνα του τουρνουά με τον Άλκη, μάλλον προσπαθώντας να μου σπάσουνε το ηθικό (εκτός αν ήταν δάκτυλος του moderation team για να τραβήξει περισσότερους θεατές δείχνοντας live τσόντα στο Twitter)

Τρίτον, ουδείς από τους συμπαίκτες μου είπε το παραμικρό για το πως παίζεται το παιχνίδι πριν ξεκινήσουμε. Τα φάλτσα τα ανακάλυψα μόνος μου κατα λάθος, όσο για το πως πετάει την μπάλα μακριά ο τερματοφύλακας μου το είπανε κατά το 3ο ή 4ο παιχνίδι. Που να φανταστώ ο έρμος ότι πρέπει να κινήσεις το joystick αντίθετα για να πάει μακρύτερα το σουτ του τερματοφύλακα; Μέχρι τότε το κινούσα στην ίδια κατεύθυνση, με αποτέλεσμα η μπάλα στην επαναφορά να φτάνει μέχρι την μεγάλη περιοχή το πολύ.

Είναι σαφές λοιπόν ότι η ομάδα αγωνίστηκε κάτω από αντίξοες συνθήκες και με πουλημένο διαιτητή! Σε άλλη περίπτωση θα χτύπαγα πρωτάθλημα. ;)

Ευχαριστώ όλους τους φίλους που ανέχθηκαν την ασχετοσύνη μου και όπως είπε και ο Arnie: I'll be back! :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα