Επιλογή smartphone.

όχι το tapatalk έκανε χαζομάρες. Έλεγα οτι το χειρότερο χαρακτηριστικό του είναι η οθόνη του και οτι χρειάζεται το froyo για να βελτιωθεί λίγο η απόδοσή του. Λένε για τώρα, τον Δεκέμβρη. Ίδωμεν....
 
Κοίτα, μακράν το καλύτερο touch το έχει το iphone 4, σε σύγκριση με το HTC είναι πολύ καλύτερο.

Δεν έχω iphone 4, έχει η κυρία όμως......
 
morpheusthegod είπε:
θελω να αγορασω καινουριο κινητο και σκεφτομαι το zte blade.
http://techblog.gr/mobile/zte-blade-wind-answers-5992/

πως σας φαινεται?εχει μονο 150 ευρω. σαν λειτουργιες τα android κινητα ειναι καλα? με ενδιαφερει να παιζω και κανα παιχνιδι οπως emulators!!!μεχρι στιγμης τα κινητα που εχω ειναι με windows mobile.ηθελα τη βοηθεια σας!!!
Το πηρα εγω πριν 3 εβδομαδες και εχω παθει πλακα...Τωρα για την οθονη το εβαλα διπλα στο 4g με την Retina του και επαθα και παλι πλακα...Μερικοι σε καποιο αλλο site λενε πςω εκαναν το τεστ για να δουνε αν εινα amoled και οχι tft και το περασε με επιτυχια..Δεν ξερω αν ειναι amoled αλλα ειναι απο τις καλυτερες tft που εχω δει οσο και αν φαινεται υπερβολικο :) .Με 600 cpu παει μια χαρα.Ιδιως τωρα με 2,2(τελη Δεκ με αρχες Ιαν μαλλον)θα πηγαινει πολυ καλυτερα απο οτι τωρα.Ειδα κατι βιντεακια με ανεπίσημη 2,2 και επαιζε παιχνιδια σαν το Asphalt 5 και Dungeon Hunter που θεωρούνται απο τα πιο απαιτητικά μια χαρα χωρις κολλήματα.Εξαλλου μην ξεχνας και την τιμη του..Οχι μονο για τα λεφτα του αλλα και για κινητα με περισσοτερα λεφτα τα παει μια χαρα!
 
kajwbtfe είπε:
Το πηρα εγω πριν 3 εβδομαδες και εχω παθει πλακα...Τωρα για την οθονη το εβαλα διπλα στο 4g με την Retina του και επαθα και παλι πλακα...Μερικοι σε καποιο αλλο site λενε πςω εκαναν το τεστ για να δουνε αν εινα amoled και οχι tft και το περασε με επιτυχια..Δεν ξερω αν ειναι amoled αλλα ειναι απο τις καλυτερες tft που εχω δει οσο και αν φαινεται υπερβολικο :) .Με 600 cpu παει μια χαρα.Ιδιως τωρα με 2,2(τελη Δεκ με αρχες Ιαν μαλλον)θα πηγαινει πολυ καλυτερα απο οτι τωρα.Ειδα κατι βιντεακια με ανεπίσημη 2,2 και επαιζε παιχνιδια σαν το Asphalt 5 και Dungeon Hunter που θεωρούνται απο τα πιο απαιτητικά μια χαρα χωρις κολλήματα.Εξαλλου μην ξεχνας και την τιμη του..Οχι μονο για τα λεφτα του αλλα και για κινητα με περισσοτερα λεφτα τα παει μια χαρα!
το εχω κι εγω εδω και μια εβδομαδα και εχω να πω τα ιδια με σενα.

Περιμενω την 2.2 και θα πεταει το κινητακι.

;)
 
Ωραίοι, μόλις γίνει αναβάθμιση ρίξτε info. Το Desire από 2.1 σε 2.2 πάντως, είχε αρκετές βελτιώσεις.
 
και ΝΑΙ το πηρα το κινητακι και οντως τα σπαει!!!!φοβερα χαρακτηριστικα σε σχεση με τα χρηματα που κοστιζει!!!το μοναδικο σχετικα ασχημο ειναι η καμερα του που ειναι 3,2 ΜΡ χωρις φλας. δοκιμασα παρα πολλες βαριες εφαρμογες και παιχνιδια και δεν κολλησε ουτε μια στιγμη!!η τιμη του ειναι στα 159 ευρω. τελικα αρχιζουν να βγαινουν φθηνα android κινητα.

τεχνικα χαρακτηριστικα:

ZTE Blade

Λειτουργικό: Android 2.1

Οθόνη: 3.5″ LCD capacitive, 800 χ 480 pixels

Επεξεργαστής: 600MHz

Μνήμη RAM: 256MB

Δίκτυο: 3G/ HSDPA

Κάμερα: 3.2 Megapixel με autofocus

WiFi 802.11 b/g, Bluetooth, FM radio, GPS

Accelerometer, Digital compass, Light sensor, Proximity sensor

Μπαταρία: 1250 mAh

Διαστάσεις: 116 χ 56.5 χ 11.8 χλστ.

Βάρς: 130 γρ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Ν8 ειναι πολυ καλη επιλογή πιστευω, κανει παρα πολλα - για καποιον που εχει χρημα φυσικα.
 
morpheus είπε:
και ΝΑΙ το πηρα το κινητακι και οντως τα σπαει!!!!φοβερα χαρακτηριστικα σε σχεση με τα χρηματα που κοστιζει!!!το μοναδικο σχετικα ασχημο ειναι η καμερα του που ειναι 3,2 ΜΡ χωρις φλας. δοκιμασα παρα πολλες βαριες εφαρμογες και παιχνιδια και δεν κολλησε ουτε μια στιγμη!!η τιμη του ειναι στα 159 ευρω. τελικα αρχιζουν να βγαινουν φθηνα android κινητα.
τεχνικα χαρακτηριστικα:

ZTE Blade

Λειτουργικό: Android 2.1

Οθόνη: 3.5″ LCD capacitive, 800 χ 480 pixels

Επεξεργαστής: 600MHz

Μνήμη RAM: 256MB

Δίκτυο: 3G/ HSDPA

Κάμερα: 3.2 Megapixel με autofocus

WiFi 802.11 b/g, Bluetooth, FM radio, GPS

Accelerometer, Digital compass, Light sensor, Proximity sensor

Μπαταρία: 1250 mAh

Διαστάσεις: 116 χ 56.5 χ 11.8 χλστ.

Βάρς: 130 γρ.
Καλοριζικο!!!Οντως η καμερα του ειναι σα VGA...Κατα αλλα πεταει!Τελικα του εβαλα και τη Froyo 2.2 και τα βαρια παιχνιδια που κολαγε τωρα τα τρεχει μια χαρα.Μαλιστα στο Quadrant(ενα Android beanchmark)με την custom rom 2.1 της Wind εβγαζε 397.Τωρα με τη 2.2 βγαζει 905!!!Παντως εκει που καταλαβαινεις τη διαφορα ειναι στα βαρια παιχνιδια που τωρα τα ξεπεταει μια χαρα!
 
905 στο Quadrant είναι μια χαρά ... :) Στο δικό μου Samsung Galaxy με τη 2.2.1 περασμένη ( είναι η επίσημη ROM απο Αγγλία μεριά ... και λίγο καλύτερη απο τη απλή 2.2 σε επιδόσεις ) χτυπάει κάπου 1200 με 1250
 
Δε θέλω να σε στεναχωρησω αλλά το 905 είναι μουφα.

Αν δεις στα notes της επόμενης version θα δεις ότι πρόκειται για bug, ραπορταρουν μεγαλύτερα νούμερα από τα πραγματικά

Κάτοχος blade και έχω δοκιμάσει ότι 2.2 κυκλοφορεί :)
 
Shock είπε:
Δε θέλω να σε στεναχωρησω αλλά το 905 είναι μουφα.Αν δεις στα notes της επόμενης version θα δεις ότι πρόκειται για bug, ραπορταρουν μεγαλύτερα νούμερα από τα πραγματικά

Κάτοχος blade και έχω δοκιμάσει ότι 2.2 κυκλοφορεί :)
Ναι εχεις δικιο.Τωρα βγαζει γυρω στα 430.Το θεμα ειναι ομως ασχετα με το bench οτι τα παιχνιδια που πριν κολλαγε τωρα τα παιζει νερακι.Εξαλλου βγηκε και αυτο το patch που <<ξεκλειδωνει>> τη μνημη της συσκευης και την παει στα 512 και ειναι μια χαρα!!!
 
εγώ δεν είμαι και πολύ φίλος με της οθόνες αφής και έτσι χτύπησα ενα nokia 6700Slide .. αυτό που ευχαριστήθηκα σε σχέση με το παλιό μου nokia N95 8gb είναι οτι ενώ είναι symbian πάει σφεεεεερα.. 600mhz και κάνει τα πάντα εκτός από wifi με 5mp camera και πολύ δυνατό φλας
 
Συντομα θα εχουμε Nokia RetroManiaX application δωρεαν στο OVI Store, οποτε Amigos θα σου ζηταμε feedback και εντυπωσεις :)
 
εκτος απο το blade μου εχω ενα galaxy Tab και το ατιμο πεταει.
 
witch king είπε:
εκτος απο το blade μου εχω ενα galaxy Tab και το ατιμο πεταει.
να τα χαιρεσε

αλλα ο τιτλος του θεματος ειναι Επιλογη Smartphone

οποτε σε βρισκω off topic
 
το blade ειναι smartphone

επισης και το tab ειναι και κινητο και εχει το ιδιο λειτουργικο με το blade (android)οποτε κανει την ιδια δουλεια με τα smartphone.

αν ειμαι εκτος ok κανενα προβλημα φιλικα παντα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν εισαι offtopic και δεν υπαρχει κανενα προβλημα - φιλικα παντα.
 
Paspartoo είπε:
Δεν εισαι offtopic και δεν υπαρχει κανενα προβλημα - φιλικα παντα.
τοτε αυτο

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?7845-%D0%EF%E9%EF%E9-%E1%F0%FC-%E5%F3%DC%F2-%DD%F7%E5%F4%E5-Smartphone

υπαρχει ετσι για τα ματια του κοσμου

το να γραφει ο καθενας μας τι συσκευη εχει δεν βοηθαει στο σκοπο του θεματος

που ειναι το να βοηθησει καποιους σε μια μελλοντικη αγορα τους
 
Την πρωτη φορα εγινε μια αναφορα στο τι κινητο εχει, την δευτερη φορα μπορει να γραψει τις εμπειριες του απο το κινητο του ωστε να βοηθησει τον αλλον.

Λιγο υπομονη,επισης υπαρχει και η αναφορα μηνυματος για οποιον θελει να παραπονεθει για κατι.
 
Πίσω
Μπλουζα