Θάντερκατς - Thundercats (1985)

Να και το τελευταιο boxset των Thundercats...1st Boxset, 2nd Season

[edit] dead pic [edit]

thundercats5aqv8.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΑΨΟΓΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΟ ΘΕΛΩ...ΤΑ ΘΕΛΩ ΟΛΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Απο τα πιο ωραια κινουμενα....ακομα τα θυμαμαι...ωραιες εποχες... :cry: :cry:
 
Domniki από πού προμηθεύτηκες τα dvd?
 
Γεια σας και απο εμένα

Είμαι νέο μέλος εδώ και θα ήθελα να πω και εγώ την αποψή μου σχετικά με τους Θάντερκατς!

Απλά είναι κορυφή

Ό,τι καλύτερο έχω δει σε καρτούν

Φήμες ακούγονται πως το 2010 η ταινία Θάντερκατς θα είναι έτοιμη για προβολή
 
Βρηκα στο play.com 60 ευρω χωρις μεταφορικα box set με τον πρωτο και δευτερο κυκλο. Το θεμα ειναι και μαλλον η domniki μπορει να μας πει, ειναι ολα τα επεισοδεια ως το τελος, ή απλα 2 κυκλοι?
 
joe είπε:
Βρηκα στο play.com 60 ευρω χωρις μεταφορικα box set με τον πρωτο και δευτερο κυκλο. Το θεμα ειναι και μαλλον η domniki μπορει να μας πει, ειναι ολα τα επεισοδεια ως το τελος, ή απλα 2 κυκλοι?
Μεσα στα Χριστουγεννα αγορασα και τον τελευταιο κυκλο (Season 2, vol2).

To αγορασα απο εδω

Συνολικα ολα τα επεισοδια ειναι 24 DVD.

Season 1-volume 1: Koκκινα

Season 1-volume 2: Μπλε

Season 2-volume 1: Κιτρινα

Season 2-volume 2: Μωβ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δομνίκη, αν δεν είμαι αδιάκριτος, μπορείς να μας πείς πόσο σου κόστισαν μαζί με τα μεταφορικά? Να υποθέσω ότι αγόρασες την Ευρωπαϊκή έκδοση (σε PAL), γιατί όταν κάποια στιγμή τα έψαχνα στο amazon.com θυμάμαι ότι είχαν διαφορετικό εξώφυλλο (ασημί αν δεν κάνω λάθος).

ozzy1983 είπε:
Φήμες ακούγονται πως το 2010 η ταινία Θάντερκατς θα είναι έτοιμη για προβολή
Οι φήμες έπαψαν να είναι πλέον φήμες ;) Η ταινία όντως πήρε το πράσινο φως και μάλλον θα βγεί το 2010. Περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα (των παραγωγών νομίζω):

http://thundercats-the-movie.net/2007/07/24/thundercats-the-movie-out-2010/
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit by paspartoo] Δεν υπαρχει τιποτα να κατεβασεις σε αυτο το σαιτ φιλε Laotse - εδω μιλαμε για οτι μας ενδιαφερει - μεχρι εκει. Ριξε μια ματια και στους Κανονισμους Λειτουργιας.


 
Hello σε όλους :)

Να μωρέ... προσπαθώ ακόμη να δω πως μπορώ να φτιάξω reviews παιχνιδιών σε photoshop μπας και μου βγουν όμορφα :)

Όποιες ιδέες καλοδεχούμενες.

On topic mode/ Για να δούμε τι θα λέει και η ταινία :)
 
Οτι και να φτιαξεις το ξερεις οτι ειναι καλοδεχουμενο εδω ;)

On topic/ Εχω την ιδια περιεργεια με σενα :)
 
Παιδια, δεν ξερω αν εχει ποτε αναφερθει το θεμα, αλλα οποιος θελει να δει επιτελους το Soundtrack twn Thundercats να κυκλοφορει, ας κανει ενα sign εδω:

http://www.thundercatsfans.org/tcfans/petition/index.php

Αντε, μακαρι να γινει και αυτο, περιμενω 20 χρονια τωρα!
 
γιατι ειχα την εντυπωση οτι το μουσικο θεμα το ειχε συνθεσει ο ακιρα τακασακι των λαουντνες?
 
Τα τελευται νεα για την ταινια ειναι οτι το ολο project παγωνει. Και καλυτερα μαλιστα, μπας και φτιαξουν και καλη μεταφορα αργοτερα live action και οχι CGI. To Transformers ηταν καλη διασκευη και μπορουν αν θελουν να κανουν ετσι και το Thundercats.

Εγς εχω ακομη σε πολυ καλη κατασταση τον Lion-O, Mum-Ra,Cheetara & Willikit, ενω εχω ακουσει οτι ο Panthro ειναι καρασυλλεκτικοτατος. Ειχα και το σπαθι των Προφητειων (ετσι το ελεγαν το '80)αλλα μου το εσπασε ενα παιδι απο τη γειτονια καθως παιζαμε.... απο τοτε δεν του ξαναμιλησα ποτε.
 
DoctorGalifrean είπε:
Τα τελευται νεα για την ταινια ειναι οτι το ολο project παγωνει. Και καλυτερα μαλιστα, μπας και φτιαξουν και καλη μεταφορα αργοτερα live action και οχι CGI. To Transformers ηταν καλη διασκευη και μπορουν αν θελουν να κανουν ετσι και το Thundercats.Εγς εχω ακομη σε πολυ καλη κατασταση τον Lion-O, Mum-Ra,Cheetara & Willikit, ενω εχω ακουσει οτι ο Panthro ειναι καρασυλλεκτικοτατος. Ειχα και το σπαθι των Προφητειων (ετσι το ελεγαν το '80)αλλα μου το εσπασε ενα παιδι απο τη γειτονια καθως παιζαμε.... απο τοτε δεν του ξαναμιλησα ποτε.
Ο πιο συλλεκτικός (opened και μη) είναι ο Jaga. Όσο για το σπαθί, περίεργο... γιατί στην μετάφραση των VHS/ΕΡΤ το έλεγαν ξίφος των οιωνών ενώ στις διαφημίσεις των παιχνιδιών σπαθί του OMENS o_O
 
[EDIT] Υπάρχει αντίστοιχο υποφόρουμ για τις αγγελίες. Αγοροπωλησίες στα θρεντ μέσα δεν επιτρέπονται. Διάβασε τους κανονισμούς [EDIT]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
dr_slump είπε:
Ο πιο συλλεκτικός (opened και μη) είναι ο Jaga. Όσο για το σπαθί, περίεργο... γιατί στην μετάφραση των VHS/ΕΡΤ το έλεγαν ξίφος των οιωνών ενώ στις διαφημίσεις των παιχνιδιών σπαθί του OMENS o_O
Στη μεταφραση των υποτιτλων στην ΕΡΤ2 το ελεγαν Σπαθι των οιωνων? Στο Σταρ το ελεγαν ετσι... Τι να πω, ισως να μη θυμαμαι καλα, αλλα δε νομιζω.

Δεν μπορω βεβαια να ειμαι και 100% σιγουρος.
 
Πίσω
Μπλουζα