Καμπινολογίες! [Arcade cabinets κτλ]

καλημέρα είμαι νέο μέλος.

τη Δευτέρα μάλλον θα αγοράσω αυθεντική arcade καμπίνα 90s που θα δουλεύει.

Θα ήθελα να βάλω μέσα pc για mame.

Η οθόνη θα κάνει? υπάρχούν κάποια σχέδια πως να συνδέσω τον η/υ που έχω ήδη?

Αν κάποιος ασχολείται και με πληρωμή ευχαρίστως να μου στείλει π.μ. για να

συνεννοηθούμε. ευχαριστώ
 
Οταν λες "αυθεντικη" καμπινα εννοεις καμπινα πχ ετοιμη της Taito/Namco/SNK ή καμπινα μαυρη απλη σαν αυτες που κυκλοφορουσαν στην Ελλαδα τα 90s?

Εαν ειναι στην πρωτη κατηγορια η καμπινα που βρηκες θα ειναι κριμα να της αλλαξεις τα φωτα!
 
δεν είμαι σίγουρος θα τις δω την δευτέρα από κοντά θα βγάλω και φωτογραφίες.

λείπει διακοπές τώρα. αν είναι μαύρη έχουμε κανένα να με βοηθήσει?
 
Εγω δεν ξερω απο ηλεκτρονικα καμπινας αλλα ενας γνωστος ενος παλιου αφεντικου μου εκανε αυτην την δουλεια παλια .. εαν δεν βρεις κανενα φιλο να σε βοηθησει θα ψαξω να βρω στοιχεια επικοινωνιας μπας και σε βοηθησει (με αμοιβη υποθετω - εγω δεν τον εχω δει να φανταστεις, απλα στο τηλεφωνο του εχω μιλησει)
 
λοιπόν τα είδα σήμερα είναι τα κλασικά μαύρα νανάκια που έλεγες ή και

αυτά



Uploaded with ImageShack.us

πιο καινούργια, μεταλλική κατασκευή

Αν θες Daytime Dreamer και βρεις στείλε μου το τηλέφωνο του φίλου σου σε π.μ. ευχαριστώ
 
καλησπέρα,

αγόρασα τελικώς καμπίνα από το μέλος nikosmimosa που είναι γραμμένος εδώ.

Είναι με 28'' οθόνη και σε 2 βδομάδες θα είναι έτοιμη. Την φτιάχνει ο arc (Ιορδάνης) που

είναι επίσης μέλος εδώ.

Και μερικές photo από καμπίνες που εχει.

http://img201.imageshack.us/gal.php?g=27082010003.jpg
 
Βρηκα και εγω με την σειρα μου καποιες καμπινουλες τις οποιες τις πουλαει καποιος με 200 ευρω..Ειναι καλη η τιμη η οχι..? Τι λετε..?
 
Παιδια ωραια..καμπινακι βρηκα..Περα απο τον Ιορδανη υπαρχει κανενας αλλος με τον οποιο μπορω να μιλησω(γιατι εχει πολυ δουλεια ο φιλος...) για την μετατροπη της σε mame καμπινα..? Η εστω να με βοηθησει στο να το κανω μονος μου..Εεεεε?? :please:
 
Οτι θα δυσκολευτω ειναι σιγουρο και επειδη το μπαμ ειναι δεδομενο,γι αυτο ρωταω αν υπαρχει κανενας αλλος..εεε?
 
την τρίτη θα το έχω έτοιμο. Το τελειώνει ο Ιορδάνης.

Μία photo



Uploaded with ImageShack.us

και κάποιες μεταλλικές καμπίνες του μέλους nikosmimosa που λέω να πάρω αργότερα

http://img709.imageshack.us/gal.php?g=dsc03308rz.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πωπω πολυ ομορφο...ζηλεψα.μπραβο παιδια.
 
Ρε παιδια, οι Pelo και Arc..?? Σταματησαν να ασχολουνται..?Πρασπαθω να επικοινωνησω μαζι τους αλλα τζιφος...Γνωριζει κανεις..?
 
Ερώτηση για καμπίνα!!!

Kαλησπέρα παιδιά.. Έχω πάρει από τον θείο μου μια καμπίνα η οποία μέσα είχε περασμένα φρουτάκια!

Πως μπορώ να περάσω μέσα mame?

Η σε ποιον πρέπει να πάω για να τα περάσει?

Eίναι δύσκολο να γίνει? Μια πλακέτα δεν είναι όλη η δουλειά?

Το ηλεκτρονικό έχει και εικόνα και ήχο!
 
[Edit by Kambia] Έγινε μεταφορά [edit]

Νομιζω πως εδω θα σου λυθουν ολες οι αποριες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτά δίπλα στα joysticks τί είναι; Φέτες αυγών; :p

Την ίδια καμπίνα έχουμε μονο που εγώ τη φτιάχω εδώ και 1.5 χρόνο και δεν την έχω ολοκληρώσει :( .

σσ. Υποψην ότι το imageshack διαγράφει φωτογραφίες μετά από καποιο διάστημα μη χρήσης τους ;)
 
Αυγα ματια..! lol! Εγω δεν ξερω πως να την φτιαξω μονος μου...Οποτε μαλλον θα πω σε καποιον αλλο.. :(
 
spirosp που βρήκες καμπίνα γιατί και εγώ ψάχνω......
 
Γεια σας παιδια...ενα παιδικο μου ονειρο παιρνει λοιπον τον δρομο του. Χωρο στο σαλονι εχω...κ ετσι βρηκα μια καμπινα..επιτελους.

Προκειται για μια καμπινα που ειχε μεσα το ΤΕΤΡΙΣ.

Στην αρχη με το που την εβαλαστη μπριζα η οθονη ανοιξε κανονικα...απλα εκανε εναν θορυβο συνεχη..γκντουπ γκντουπ κλπ κλπ.

Επαιξα κδιπλο με το κολλητο μου...αν δεν κολλουσαν κ τα κουμπια απο τη σκονη.

Μετα σπασαμε τη μια κλειδαρια απο πισω ωστε να δουμε τι ακουγεται συνεχως...κ η οθονη απο τοτε τρεμοπαιζει. Γενικα ειναι σε καλη κατασταση...απλα πολυ βρωμια κ σκονη.

Χρειαζομαι λοιπον τη βοηθεια σας. Εχω ηδη στο σαλονια pc και ηχοσυστημα. Αυτο που θελω ειναι να ξηλωσω τα παντα απο τη καμπινα....κ να συνδεσω την οθονη με το pc. Παραλληλα θελω να βαλω κ 6αδες κουμπια. Εχετε να δωσετε καποια συμβουλη? Διαβασα οτι χρειαζεται να κανω downscale στην οθονη μεσω της καρτας μου..γινεται μεσω pc αυυτο ή πρεπει να αγορασω νεα καρτα γραφικων?

Επισης απο που να αγορασω κουμπια..6αδες δλδ...?

Ευχαριστω...ξεκιναμε παρεα.

Να πω οτι η καμπινα ειναι σε πολυ καλη κατασταση κ δεν σκοπευω να την ντυσω ή κατι τετοιο..ειναι μια χαρα.
 
Πίσω
Μπλουζα