Προς επίδοξους εθελοντές.

Αγαπητε stee δυστυχως θα πρεπει να ξαναγραψεις τα τευχη που εχεις!!

Τα μισα τα εχω και εγω οποτε να χωρισουμε την εργασια!!!

Και φυσικα να σε ξανασυγχαρω για αυτη την πρωτοβουλια σου Ευγε!!!!
 
Επομενη φαση εχουμε !!!!

Το τευχος 19 το οποιο ειναι απο τα ποιο αγαπημενα μου

Review Amiga 1000!!!Δεν λεω τιποτα(Billy ξερεις....)

Και Το πρωτο τευχος Hardware και Ρομποτικη!!!!!

Απολαυστε!!!!

harware15nv.jpg
 
akmakas είπε:
...ξέρω, ξέρω !! :D ...τι να λέμε τώρα, αυτός ο υπολογιστής είχε γίνει σημείο αναφοράς. Θυμάμαι σε ένα review ο Λεκό, για να δείξει πόσο καλό ήταν ένα παιχνίδι, το σύγκρινε με το demo της Amiga !!

Πάντως μπράβο και πάλι για τα τεύχη αυτά (19 και το προηγούμενο, το 15), διότι θυμάμαι ότι τα δικά μου τα είχα "βασανίσει". Δεν θυμάμαι τι ακριβώς τους είχα κάνει - μάλλον κάποια αφηρημένη τέχνη με blanco πάνω στις σελίδες, ή κομμένες φωτογραφίες απο τις σελίδες.

...πάντως κάτι το άσχημο !!
 
akmakas είπε:
Αγαπητε stee δυστυχως θα πρεπει να ξαναγραψεις τα τευχη που εχεις!!Τα μισα τα εχω και εγω οποτε να χωρισουμε την εργασια!!!

Και φυσικα να σε ξανασυγχαρω για αυτη την πρωτοβουλια σου Ευγε!!!!
Λοιπόν έχουμε και λέμε. Σε πολύ καλή κατάσταση έχουμε:

14, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 30, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 44, 45, 46, 47, 51, 56, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 73, 76, 78, 80, 81, 82, 83, 86, 94, 97, 100, 103, 106 και.... 133

Περιμένω post για να αρχίσουμε τη μοιρασιά. :)

Επίσης έχω κάμποσα τεύχη User, Micromad, Pixel Junior, και ελληνική πλευρά του Amstrad ( :cool: CPC rules :cool: ).

PS: Σήμερα λέω να πάω να πάρω καινούργιο scanner γιατί ανακάλυψα ότι ο παλιός τα έχει παίξει.... έφυγα για Πλαίσιο
 
Μπραβο stee..... :D

Τα πρωτα τευχη αστα επανω μου τα εχω εγω και ο billy!!!!

Τα τευχη τα οποια μπορεις να αρχισεις το σκαναρισμα ειναι....

35,46,47,66,68,70,76,78,82,83,86,94,97,100,103,106,133....Wow(Το τελευταιο τευχος του Pixel)

Καποια απο αυτα εχει και ο ΑΕΟΝ και ο telamonas.stokos

Τωρα....ξεκινας και σκαναρεις οποτε θελεις(Καλοκαιρι ειναι καταλαβαινω......)

και προχωρας με το πασο σου!!!

Για τα micromad user και ελληνική πλευρά του Amstrad ολο και κατι θα βρουμε...μπορουμε να σκαναρουμε κανενα ετσι για αλλαγη!!!

Και παλι μπραβο φιλε....... :D
 
Παιδιά, ποιος καλός άνθρωπος θα ανεβάσει το θεϊκό τεύχος με τη σύγκριση Amiga - Atari ST ; (Λες και υπήρχε σύγκριση, αλλά λέμε τώρα...)

:D
 
...το θυμάμαι αυτό το τεύχος...

...πρέπει να ήταν καλοκαίρι του '88, αλλά δεν θυμάμαι το νούμερο του τεύχους. Οσο ο akmakas σκανάρει τα παλιότερα τεύχη του Pixel, νομίζω ότι εν τω μεταξύ το εν λόγω τεύχος μπορεί να το αναλάβει ο stee (αν έχει προμηθευτεί νέο σκάνερ), ή ο Aeon (αν το έχει πρόχειρο).

(...ωραίος είμαι για να αναθέτω δουλειά στους άλλους !! :D ).
 
billy είπε:
... Οσο ο akmakas σκανάρει τα παλιότερα τεύχη του Pixel......το εν λόγω τεύχος μπορεί να το αναλάβει ο stee...

....ή ο Aeon (αν το έχει πρόχειρο).

(...ωραίος είμαι για να αναθέτω δουλειά στους άλλους !! :D ).
O Billy, κατευθύνων την διαδικασία του σκαναρίσματος:

billy παρακεινεί τους ως άνω για δουλεια:
rant.gif


ιδιαίτερα τον Akmakas:
whipping.gif
(και έλεγα γιατί σκανάρει με τέτοιους ρυθμούς - έχει κίνητρο)

o stee περιμένοντας την σειρά του:
shutup2.gif


κάποιος αρνήθηκε να κάνει κάτι?
axe.gif


ΑΕΟΝ: (γμτ γιατί είπα ότι έχω scanner)
wall.gif


Ευτυχώς εγώ την γλίτωσα μέχρι νεοτέρας...
an_whistle.gif
 
Αμάν !! ...τι τό' θελα και μίλησα...

...τώρα μου κόλλησε η "ρετσινιά" του slave driver !! :D

(πάντως πολύ "μουράτα" τα "σμαϊλάκια" σου ambu !!)
 
99% το έχω φυλαγμένο το τεύχος. Ας τελειώσουμε πρώτα όμως με τα πρώτα 30-35 τεύχη που είναι και τα πιο δυσεύρετα και βλέπουμε.

Με αφορμή και το παραστατικότατο μήνυμα του ambu_dare αποφάσισα το Σ/Κ να ανεβάσω άφθονο υλικό από smilies, ώστε να εκφράσουμε την περιρρέουσα παράνοιά μας αναλυτικώς και ποικιλοτρόπως...
 
Πρέπει να το έχω αυτό το τεύχος και μάλιστα σε καλή κατάσταση.

Θα το scanαρω αφού τελειώσω το τεύχος 35.

PS: σήμερα πάω για scanner.... επιτέλους :eek: :eek: :eek: και αρχίζω δουλειά...

Antony υπομονή :p :p :p
 
AEON είπε:
Με αφορμή και το παραστατικότατο μήνυμα του ambu_dare αποφάσισα το Σ/Κ να ανεβάσω άφθονο υλικό από smilies, ώστε να εκφράσουμε την περιρρέουσα παράνοιά μας αναλυτικώς και ποικιλοτρόπως...
ΑΕΟΝ, ρίξε μία ματιά εδώ:emoticons

Kαι για να έχεις δουλειά να κάνεις:

emoticons

Ενώ πολύ ωραία emoticons έχει και το αδελφό http://www.mame.gr

jester.gif


shout.gif
moil.gif


wall.gif
 
Αρχισε δουλειά ο scanner.... :) :) :)

μόνο που μου λείπουν κάποιες σελίδες από 2-8 (περιεχόμενα) αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Και λογικά θα λείπουν και οι αντίστοιχες τελευταίες. Θα σας πώ στο τέλος. Έχω φτάσει σελίδα 22. Κατα τη Δευτέρα θα το έχουμε.

pixel35.jpg


και μετα.....

Antonis πες αλεύρι..... :cool: :cool: :cool:

pixel46.jpg


.... το 46 σε γυρεύει....
 
Ωραία, αν κρίνω από την ποιότητα των εξωφύλλων μάλλον τα έχεις και σε καλύτερα σωζώμενη κατάσταση από τη δική μου. Οπότε stee συνέχισε ακάθεκτος!

Μια θερμή παράκληση μόνο προς όλους: Για να μην γίνει μπάχαλο το φόρουμ, τις δημοσιεύσεις που είναι σχετικές με σκαναρίσματα κάντε τις στις αντίστοιχες ενότητες ("Προς Επίδοξους Εθελοντές", "Ένα Ακόμη Τεύχος" κλπ.). Ευχαριστώ!
 
OK έχεις δίκιο. Αν γίνεται εύκολα μετέφερε τα τελευταία posts σε άλλο thread έτσι ώστε να "καθαρίσει" το τεύχος 36.
 
Done. Eυτυχώς είναι αρκετά εύκολο (ωραίο πράγμα αυτό το vbulletin βρε παιδί μου..σου λύνει τα χέρια)
 
Stee με εφτιαξες.......προσκυναω!!!!!!!!! :D :D :D

Amiga VS Atari Το mega review της δεκαετιας εχω παθει τραλαλα!!!:eek:

Ετοιμο το τευχος 19!!!Μεχρι το βραδυ πιστευω να ανεβει στο φορουμ ..... hallelujah!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σειρα τωρα εχει το τευχος 21!!!!

pixelno06wa.jpg


Εχω ετοιμο και το τευχος 17 ομως δεν εχω τα εξωφυλλα μπρος πισω!!

pixel170001mn.jpg


Αν το εχει καποιος το τευχος ας μου στειλει τα εξωφυλλα μονο σε PM!

Ευχαριστω! :)
 
Παιδια εχω λιγο δυσαρεστα νεα!!!!

Χθες ειχα μια συναντηση με τον φιλο που μου

δινει τα τευχη του για να τα σκαναρω!!!

Του επεστρεψα λοιπον τα σκαναρισμενα τευχη του και τον ρωτησα

για τα τευχη 1,2 τα οποια δεν τα ειχα βρει στο ψαξιμο!!

Μου ειπε πως το ενα τευχος το χαρισε....:eek:ενω το 2 δεν το ειχε ποτε!!!

Οποτε παιδια τα τευχη 1,2 τα ξεχναμε προς το παρον :(
 
akmakas ζήτα να του πει σε ποιόν το έδωσε..μπας και φιλοτιμηθεί ο νέος ιδιοκτήτης να το δανείσει έτσω και μόνο για τον ιερό σκοπό του σκαναρίσματος (αν τον βρεις και του εξηγήσεις ίσως φιλοτιμηθεί...αλλιώς δε βλέπω το 1 να το πετύχουμε πουθενά ξανά)
 
Πίσω
Μπλουζα