Συνάντηση Σάββατο 19 Μαϊου (Θεσσαλονίκη)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπορεί να έχω ασχοληθεί ενεργά με το χώρο του modelling (μαθηματικού ;) ) αλλά με τις φωτογραφίες δεν το χω.

P.S. Apple is hostile to freedom.
 
Ε ρε φαγητο με τρεχουν τα σαλια και μονο που τα βλεπω:dribble:Την επομενη συναντηση δεν την χανω με τιποτα :D Δεν ξερω να τρωω με μαχαιροπιρουνο ομως δεν πιστευω να με κραξει κανενας :p :D

Μπραβο ρε αλανια πρεπει να περασατε τελεια.Ευγε :D
 
Μπράβο σε όλους και όλες που περάσατε καλά.

Η σύζυγος (και όχι μόνο) ζήλεψε!

Σας περιμένω Σάνυ!!!!! (ακριβής ημερομηνία θα ανακοινωθεί σύντομα!!!!! ) Κανονίστε να έχετε κάνει αγαλματένιο κορμί μια και εμείς ήδη έχουμε από 8 κιλά μείον έκαστος, και να καταπλήξουμε το πλήθος με τις ρετρό κορμάρες μας!!!!!
 
:wait2: D@redevil super η περιγραφή σου αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν έκανες καμία αναφορά για το επιδόρπιο :what: Να φανταστώ δεν σ' άρεσε ε? Πρέπει να είχε παραπάνω μπισκότο :biglaugh: Παιδιά κ γω χάρηκα κ για την γνωριμία κ πραγματικά πέρασα πολύ ωραία. Είχε πλάκα!!!!!!Όντως η κουβέντα που είχα με την D@redevil ήταν από το θέμα στο άλλο κ έχω την εντύπωση ότι πολλά τ αφήσαμε στη μέση...... Κambia thanks για τις οδηγίες σου περι vhs μετατροπή. :thanx2: :thanx2: :thanx2: Όσο αναφορά το φαγητό απλά ΕΣΚΑΣΑ !!!!!Να το επαναλάβουμε παιδιά ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
and1 είπε:
:wait2: D@redevil super η περιγραφή σου αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν έκανες καμία αναφορά για το επιδόρπιο :what: Να φανταστώ δεν σ' άρεσε ε? Πρέπει να είχε παραπάνω μπισκότο :biglaugh:
Είπα κι εγώ να το κάνω "γαργάρα" το επιδόρπιο, αλλά δε μ' άφησες!... :biglaugh:

Ντάξει μωρέ! Επειδή τσίμπησα λίγο παραπάνω!...

(P.S. Σου χρωστάω κάτι! Δες τα pms σου! ;) )

morpheus είπε:
Ωχ αμάν μόλις τώρα είδα για τη συνάντηση!!! Καλα γιατί δε πηρατε ένα τηλέφωνο?Ελπίζω να περάσατε καλά έστω και χωρίς εμένα! Άντε περιμένω να δώ και φωτό!
Εμ, γιατί μπαίνεις μια φορά στο μήνα βρε?! :) Στείλε τηλέφωνο με pm - δεν το είχα & φαντάστηκα ότι θα έμπαινες να το δεις!.... :(

stayros είπε:
Η' αλλιως θα εγραφε το εξης..."Τι ειναι αυτο? Πως λειτουργει? Οι μπαταριες που μπαινουν?" :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Περα απο την πλακα και το πειραγμα,φαινεται να περασατε τελεια! :D

Μπραβο!!!!! :thumbup:
Όχι ρε συ, εντάξει! Είπαμε: άγνοια στα 8/16bit - όχι στους υπολογιστές γενικά! :D

Κοιτούσα με πολύ θαυμασμό τις εξόδους που είχε & επίσης τρελά respect σ' ένα από τα καλύτερα πληκτρολόγια που έχω ακουμπήσει τον τελευταίο καιρό! ;)

krios είπε:
Μπράβο σας παιδιά, πάντα τέτοια! Και από τα ντοκουμέντα έχω να συμπεράνω πως: στη Θεσσαλονίκη όταν καθίσεις να πιεις καφέ ΣΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ ΚΡΟΥΑΣΑΝΑΚΙΑ, ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙΑ πάνω από 1 ενώ εδώ ΖΗΤΙΑΝΕΥΕΙΣ και το 1. Επίσης βλέπω αληθινές πατάτες! Χαίρομαι που περάσατε όμορφα.
Κι εσύ, κι ο Σταυρής, ν' αφήσετε τις χαρές και να κοιτάξετε να έρθετε καμιά βόλτα από δω! Θα έχετε να λέτε τα καλύτερα! ;)

DINO είπε:
Παιδιά με συγκινείτε! #) Είστε μορφές όλοι!Να'στε όλοι καλά...

Retromaniacs rule! :clap:
Δεν υπήρχε περίπτωση να πιάσω Atari στα χέρια μου και να μη σε μνημονεύσω! #)

Εννοείται ότι υπάρχει ανοιχτή πρόσκληση, όπως και στα παιδιά πιο πάνω! Έλα εσύ και θα έχουμε νέο γύρο Atari / Amiga / Commodore / Spectrum κτλ! ;)

metalcandyman είπε:
Ε ρε φαγητο με τρεχουν τα σαλια και μονο που τα βλεπω:dribble:Την επομενη συναντηση δεν την χανω με τιποτα :D Δεν ξερω να τρωω με μαχαιροπιρουνο ομως δεν πιστευω να με κραξει κανενας :p :D
Μπραβο ρε αλανια πρεπει να περασατε τελεια.Ευγε :D
Βρε έλα εσύ και φάε και με ξυλάκια! Δεν έχουμε τέτοια κόμπλεξ!

pooky(1) είπε:
Σας περιμένω Σάνυ!!!!! (ακριβής ημερομηνία θα ανακοινωθεί σύντομα!!!!! ) Κανονίστε να έχετε κάνει αγαλματένιο κορμί μια και εμείς ήδη έχουμε από 8 κιλά μείον έκαστος, και να καταπλήξουμε το πλήθος με τις ρετρό κορμάρες μας!!!!!
Σε περίμενα να σκάσεις "τηλεφωνική" μύτη, αλλά δεν!... :D

Όπως είπα και πιο πάνω: ελάτε εσείς, κι εμείς εδώ είμαστε! ;)

ChrisTOS είπε:
P.S. Apple is hostile to freedom.
Πάμε άλλη μια: Ού ρε! :) Apple Rulz! :D
 
Μαζί τα φάγαμε πάλι, αλλά τα τριγλυκερίδια έπιασαν Όλυμπο!!! Ας είναι, μια χαρά περάσαμε. Και ναι Krios, εδώ τα κρουασανάκια και τα muffins σερβίρονται σπάταλα, όχι σαν κάτι Κολωνάκια που και νερό πρέπει να πεις να σε φέρουν!!! :eek:
 
ARETARA είπε:
Μαζί τα φάγαμε πάλι, αλλά τα τριγλυκερίδια έπιασαν Όλυμπο!!! Ας είναι, μια χαρά περάσαμε. Και ναι Krios, εδώ τα κρουασανάκια και τα muffins σερβίρονται σπάταλα, όχι σαν κάτι Κολωνάκια που και νερό πρέπει να πεις να σε φέρουν!!! :eek:
Βέβαια η τιμή ενσωματώθηκε σε αυτή του καφέ.. Πάλι υποθέτω είναι καλύτερα από το τίποτα ;)
 
Την επόμενη φορά αν έρθει ο Dinos, θα φέρω το Atari 400 και ένα σετ κατσαβιδάκια...

(αυτό και αν είναι πρόκληση... για όσους δεν ξέρουν, το Atari 400 μου είναι κατασκευής του 1979 - σχεδίασης του 1977-78. Ήταν δηλαδή retro στα 80s - όταν ακούγαμε το "eye of the tiger").
 
Να ξεκινήσω με μια ακόμα αφιέρωση στον Dino (o πιο γνωστός Αταράκιας από τους μη παρευρισκόμενους) :D

attachment.php


(Δε φαντάζομαι μετά από τόσες αφιερώσεις και υποσχέσεις για Atari 400 να μην έρθεις!!!

Όπως προείπε και η D@redevil ήμασταν όλοι "Εγγλέζοι" στο ραντεβού μας (Τσαλκ δεν αργώ πλέον :D :D). Xάρηκα πολύ που είδα τις παλιές γνώριμες φάτσες. Χάρηκα περισσότερο που είδε νέα προσωπα στις συναντήσεις μας και χάρηκα τα μέγιστα όταν είδα τον ChrisTOS καθώς είχε πολύ καιρό να έρθει.

Το τραπέζι του καφέ πλούσιο από ότι είδατε. Για Ατάρι είπαμε, για 8bit είπαμε, για playmobil είπαμε και τι δεν είπαμε :D

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Για το φαγητό κανένα σχόλιο. Όπως είπε ο Αρετάρα τα τριγλυκερίδια έπιασαν Όλυμπο!!!

Το επιδόρπιο... αχ το επιδόρπιο...... Δεν πρόλαβα να βγάλω φωτογραφία!!!!! Μέχρι να ξεκλειδώσω πληκτρολόγιο στο κινητό byebye το γλυκό! Ούτε το κομμάτι μου δεν πρόλαβα να φάω! Αφού τα πιρούνια της διπλανής πιατέλας βρέθηκαν στην δικιά μας σε χρόνο dt :zip:

Τέλος είχε και μια γύρα με ρακόμελο ;)

Γεροί να μαστε να τα πούμε και πάλι κατά τον Σεπτέμβρη ;)

Υγ. Ford, Tsalk & Κουϊκάρα αν φτερνιζόσασταν ήταν γιατί λέγαμε για την απουσία σας :)

Yγ2. Δε θυμάμαι καθόλου Rinus τί λέω εκείνη την ώρα...
 
Μπραβο παιδια!Βλεπω περασατε τελεια!Η περιγραφη της Μαριανας ολα τα λεφτα!!!Αντε και στην επομενη (της Αθηνας τουλαχιστον ελπιζω να ειμαι!!)
 
Πολύ χαίρομαι που περάσατε τόσο ωραία... Υπό άλλες συνθήκες θα έκανα τα πάντα για να ανέβω Θεσσαλονίκη.... Είναι υπέροχη πόλη και έχω και πολλά χρόνια να έρθω.. Ίσως τα καταφέρω κάποια στιγμή (με αφορμή την κοπή της επόμενης πίτας ίσως) . Χάρηκα που είδα και συναδέλφους playmoτρελλαμένους έστω και σε φωτό....Μακάρι να γνωριστούμε και από κοντά ρε παιδιά.....
 
Kambia είπε:
Όπως προείπε και η D@redevil ήμασταν όλοι "Εγγλέζοι" στο ραντεβού μας (Τσαλκ δεν αργώ πλέον :D :D)

Απίστευτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για το φαγητό κανένα σχόλιο. Όπως είπε ο Αρετάρα τα τριγλυκερίδια έπιασαν Όλυμπο!!!

Μόνο????????? Ριμαδοφάγατε πάλι όπως φαίνεται και από τις φωτό σας αλλά και από τις περιγραφές

Υγ. Ford, Tsalk & Κουϊκάρα αν φτερνιζόσασταν ήταν γιατί λέγαμε για την απουσία σας :)

Και έλεγα αφού μου πέρασε το συνάχι γιατί φτερνίζομαι πάλι!!!!
Ευχάριστο βέβαια το γεγονός ότι εκτός των παλιών μελών είδα και αρκετά καινούργια μέλη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και γω λυπήθηκα πολύ που δεν κατάφερα να έρθω. Ας όψεται οι οικογενειακές υποχρεώσεις...Στην προηγούμενη που είχα πάει είχαμε περάσει πολύ όμορφα όπως και τώρα από ότι βλέπω. Καλά να' μαστε για την επόμενη!... :)
 
Kambia είπε:
Υγ. Ford, Tsalk & Κουϊκάρα αν φτερνιζόσασταν ήταν γιατί λέγαμε για την απουσία σας :)
By the way αν φτερνιζόταν κ ο Stavris ήταν γιατί εγώ και η D@redevil τον μελετούσαμε!!!!! Μόνο καλά λόγια φυσικά :vbwave:
 
Παρέλειψα να πω οτι παραβρέθηκε τηλεφωνικώς και η Caprice :D
 
Εγώ είμαι απαράδεκτος γιατί δεν παρενέβην τηλεφωνικά. :(

Ήταν ολίγον πιεσμένη και άσχημη ημέρα το Σάββατο δεν είχα μυαλό.

Oh ... wait..... Διαγράψτε το τελευταίο. Γενικά από μυαλό είμαι σε μόνιμη έλλειψη. Και είναι και άκαρπες οι αναζητήσεις δότη....!!!!!!
 
Απ'ότι φαίνεται, για άλλη μια φορά, το θεσσαλονικιώτικο team διέπρεψε!

Εύγε τέκνα μου!

Πολύ ευχάριστο το γεγονός ότι υπήρχαν καινούριες παρουσίες.

Ελπίζω την επόμενη φορά να μπορέσω να παρεβρεθώ.
 
Να 'μαι κι εγώ.. Λοιπόν, ήταν η πρώτη μου φορά που κίνησα να συναντήσω ανθρώπους που δεν γνώριζα και οφείλω να ομολογήσω ότι τα ΚΑΤΑΦΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ

:D :D

Παιδιά χάρηκα πραγματικά για την live γνωριμία και αναμένω την επόμενη συνάντηση.

Υ.Γ.1: Τι έγινε παιδιά; σαν πολύς ντόρος με το φαγητό δεν έγινε; Σεμνό και ταπεινό κρεατάκι πάνω σε ξύλα ήταν. Ούτε καν σε πιατέλες, ενώ είδατε σε πόσο μικρά πιατάκια τρώγαμε. Τς Τς!!!

Υ.Γ.2: Kambia και πάλι thanks για την ενημέρωση, γιατί ούτε που θα έπαιρνα χαμπάρι.
 
Spybil είπε:
Παιδιά χάρηκα πραγματικά για την live γνωριμία και αναμένω την επόμενη συνάντηση.
Εννοείται αυτό! Και να μπορέσω να είμαι από νωρίς!

Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες αν και ήταν κομματάκι σκοτεινές από το φαγητό, και δεν δώσαμε σημασία χιχι
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα