Τι ζώδιο είστε;

Υπάρχει μια μαμά εταιρεία που έχει ιδιοκτήτρια και ΔΣ που διατάζουν τον πρόεδρο της εταιρείας μας που διατάζει τον αντιπρόεδρο Γκλεν που διατάζει τον διευθυντή του εργαστηρίου μας Ντέιβ που διατάζει τον μάνατζέρ μας Τζιμ που διατάζει εμένα που δεν διατάζω κανέναν γιατί αυτή την περίοδο δεν έχω φοιτητή.
Ε βρες κι εσύ έναν φοιτητή να μην είσαι ο πιο αδύναμος κρίκος της τροφικής αλυσίδας:fafoutis:
 
Μόνο [τα περιστέρια] της γειτονιάς μου είναι αυτά που δεν συμπαθώ, γιατί μου κάνουν τη ζωή δύσκολη.
Προφανώς τα περιστέρια της γειτονιάς σου δεν έχουν γεννηθεί Ιούνιο κι είναι σε λάθος ζώδιο για την προσήκουσα συμπεριφορά.

Πάω να κάνω το τεστ με τις εικόνες. Αν με βγάλει και μένα με σεξομανές υποσυνείδητο δεν θα το γράψω εδώ, διότι τα γραπτά μένουν.

Μπα, με έβγαλε να έχω παρά φύσιν υποσυνείδητο.
Αποτέλεσμα: Το υποσυνείδητό σας σκέφτεται τη φύση

και έπεσε τελείως έξω. Και πώς να μην πέσει δηλαδή που στις πιο πολλές φωτογραφίες η απάντηση ήταν "καμία". Μου αρέσει η φύση με ρέγουλα. Διότι φύση δεν είναι μόνο πουλάκια που κελαηδούν, πεταλουδίτσες που πεταρίζουν, σκιουράκια χαριτωμένα και τέτοια. Είναι και κωλόπουλα που κοτσιλάν, κουνούπια που την είδανε βαμπίρ, σκίουροι που σου τρων τους βολβούς, κατσαρίδες που μπλιαχ, έλλειψη τουαλέτας και ζεστού νερού κι άλλα τέτοια. Μ' αρέσει να βλέπω καινούργια μέρη αλλά δεν μ' αρέσουν τα ταξίδια εκτός αν είναι με υπερπολυτελές μέσο μεταφοράς οπότε τα ανέχομαι μόλις.

Το αστείο είναι ότι όταν έβλεπα μόνο την τελευταία ερώτηση κι απάντησα σ' αυτήν, με βρήκε ακριβώς! Οπότε το υποσυνείδητό μου είναι 90% αριάδνη και 10% elephadas. Πότε μου κάνανε μεταμόσχευση υποσυνειδήτου και δεν το κατάλαβα?
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σ'εμένα το τεστ έβγαλε πως το μυαλό μου είναι γεμάτο περιέργεια και ότι διψάω για γνώση!
Ουφ..πάλι καλά! Είχα ένα φόβο πως το αποτέλεσμα του τεστ θα ήταν : "Είσαι η Νέλυ" (από το "Το μικρό σπίτι στο λιβάδι").
 
Προφανώς τα περιστέρια της γειτονιάς σου δεν έχουν γεννηθεί Ιούνιο κι είναι σε λάθος ζώδιο για την προσήκουσα συμπεριφορά.

Πάω να κάνω το τεστ με τις εικόνες. Αν με βγάλει και μένα με σεξομανές υποσυνείδητο δεν θα το γράψω εδώ, διότι τα γραπτά μένουν.

Μπα, με έβγαλε να έχω παρά φύσιν υποσυνείδητο.
Αποτέλεσμα: Το υποσυνείδητό σας σκέφτεται τη φύση

και έπεσε τελείως έξω. Και πώς να μην πέσει δηλαδή που στις πιο πολλές φωτογραφίες η απάντηση ήταν "καμία". Μου αρέσει η φύση με ρέγουλα. Διότι φύση δεν είναι μόνο πουλάκια που κελαηδούν, πεταλουδίτσες που πεταρίζουν, σκιουράκια χαριτωμένα και τέτοια. Είναι και κωλόπουλα που κοτσιλάν, κουνούπια που την είδανε βαμπίρ, σκίουροι που σου τρων τους βολβούς, κατσαρίδες που μπλιαχ, έλλειψη τουαλέτας και ζεστού νερού κι άλλα τέτοια. Μ' αρέσει να βλέπω καινούργια μέρη αλλά δεν μ' αρέσουν τα ταξίδια εκτός αν είναι με υπερπολυτελές μέσο μεταφοράς οπότε τα ανέχομαι μόλις.

Το αστείο είναι ότι όταν έβλεπα μόνο την τελευταία ερώτηση κι απάντησα σ' αυτήν, με βρήκε ακριβώς! Οπότε το υποσυνείδητό μου είναι 90% αριάδνη και 10% elephadas. Πότε μου κάνανε μεταμόσχευση υποσεινηδήτου και δεν το κατάλαβα?
Αχ έλεφαντας, εγώ που έβαλα την φύση μόνο τι κατάλαβα, μου βγήκε πως το υποσεινηδητο μου σκέφτεται την αποτυχία και προδικάζει τα πράγματα ώστε να αποτύχουν σε ότι νέο απασχολουμαι . Και έχει δίκιο πω πω με πέτυχε, καλύτερα να μου έβγαζε πως σκέφτομαι το σεξ.
 
Εδώ τι λέτε;
 
Mου βγαζει οτι το υποσυνειδητο μου σκεφτεται το σεξ, αλλα οτι δεν χρειαζεται να ντρεπομαι για αυτο.
Και γιατι αλλωστε να ντρεπομαι για αυτα που κανουν οι αλλοι; Ας ντραπει το υποσυνειδητο.
Αν εχει λιγη τσιπα δηλαδη.

Κι εμένα το ίδιο μου έβγαλε!!!! Καλά, δεν το συζητώ. Όλη μέρα αυτό σκέφτομαι. Δηλαδή, έχω χαλάσει πολύ φαιά ουσία γι' αυτό το πράγμα. Πού να μου μείνει καιρός να σκεφτώ σοβαρά??????? Λαλήσαμε τελείως.
 
Εδώ τι λέτε;

Και δε φτάνει που είμαι σεξομανής, είμαι και ανεξάρτητη. Τι να τους κάνω τους ψυχολόγους? Όταν έχω μία απορία για το τι ακριώς είμαι, θα λύνω ένα από τα τέστ σας. Α, θα ενημερώσω και το σύζυγο πάραυτα. Δεν ξέρω αν εμείς εδώ χρειαζόμαστε ψυχολόγο, αλλά μετά από όσα θα του ανακοινώσω, θα χρειαστεί αυτός, σίγουρα.
 
Και δε φτάνει που είμαι σεξομανής, είμαι και ανεξάρτητη. Τι να τους κάνω τους ψυχολόγους? Όταν έχω μία απορία για το τι ακριώς είμαι, θα λύνω ένα από τα τέστ σας. Α, θα ενημερώσω και το σύζυγο πάραυτα. Δεν ξέρω αν εμείς εδώ χρειαζόμαστε ψυχολόγο, αλλά μετά από όσα θα του ανακοινώσω, θα χρειαστεί αυτός, σίγουρα.
Που θα βρεις καλύτερη ψυχοθεραπεία από αυτήν που σας κάνω; Βγάλτε με σε ανοικτή ακρόαση να επιλυω προβλήματα
 
Μου άρεσαν πολύ αυτά τα δύο τελευταία τεστ με τις εικόνες. Παραδόξως έπεσε μέσα και στα δύο. Στο πρώτο λέει ότι το υποσυνείδητό μου σκέφτεται συνεχώς τη φύση. Αλήθεια είναι! Και το ξέρει και όλο το φόρουμ καιρό τώρα, όταν σας είχα πρήξει στη διάρκεια του μεγάλου lockdown "θέλω φύση, θέλω φύση", σαν τα παιδάκια που ζητάνε επίμονα γλυκό. Και πράγματι λατρεύω και τα ταξίδια. Ιδανικά σαν αυτά που θέλει ο ελέφαντας, με άνεση και πολυτέλεια αλλά και να μην τύχει το πεντάστερο και η first class στην Etihad, δεν σκάω. Μου φτάνει ότι θα ταξιδέψω! Με ή χωρίς παρέα, δεν έχω πρόβλημα. Άλλωστε τα πιο τρελά ταξίδια της ζωής μου μέχρι στιγμής μόνη μου τα έχω κάνει (προφανώς, γιατί ποιος μουρλός θα ερχόταν μαζί μου πχ. να ζήσει την εμπειρία Αθήνα -Κοζάνη 13,5 ώρες με τον μουντζούρη και με ανταπόκριση στο Πλατύ, μόνο και μόνο για να δει τους ντόπιους να μαζεύουν κρόκο; ) Αχ, τι το θυμήθηκα τώρα; θέλω πάλι να ταξιδέψω!
Στο δεύτερο τεστ λέει ότι μου αρέσει η γνώση και η διαδικασία απόκτησής της. Μέσα έπεσε και σ' αυτό. Νομίζω ότι τα πιο αγαπημένα μου βιβλία ever υπήρξαν οι εγκυκλοπαίδειες, και κατά προτίμηση η Larousse των γονιών μου. Εκεί έβρισκες ότι είδους γνώση θες κι από εκεί και πέρα μπορούσες να αναπτύξεις όποια ήθελες. Με τα χρόνια ήρθε το ίντερνετ και το YT και έγινε πιο προσβάσιμη η γνώση αλλά και πάλι θέλω και κάτι τι παραπάνω. Το μόνο που εύχομαι είναι να αντέξει το μυαλό μου....
 
Ε ναι θα ΧΑ από όλα αν είχα και τα χρήματα
 
Άλλο ένα τεστ
Είδα δυο γυναίκες να μιλουν. Εδώ το τεστ έπεσε μέσα. Διανύω μια εντελώς μεταβατική περίοδο στον τομέα εργασίας, και είμαστε όλοι στο γραφείο πολύ πιεσμένοι. Θα δούμε πώς θα εξελιχθεί το πράγμα αλλά οπωσδήποτε είμαστε μπροστά σε μεγάλες αλλαγές έως και οριστικές θα έλεγα. Θα δούμε.
 
Αυτά τα τεστ δεν ξέρουν τι μας γίνεται.

Αυτό με τις εικόνες με έβγαλε καλλιτεχνική φύση. Εγώ?!!!! Η σωστή απάντηση θα έπρεπε να είναι "Πήγαινε άλλαξε γυαλιά" αφού προφανώς έβλεπα λάθος. Διότι με περιγράφει τελείως (τι πρωτότυπο!) αυτό που βγήκε στη bajar "Στο δεύτερο τεστ λέει ότι μου αρέσει η γνώση και η διαδικασία απόκτησής της. Μέσα έπεσε και σ' αυτό. Νομίζω ότι τα πιο αγαπημένα μου βιβλία ever υπήρξαν οι εγκυκλοπαίδειες, και κατά προτίμηση η Larousse των γονιών μου. Εκεί έβρισκες ότι είδους γνώση θες κι από εκεί και πέρα μπορούσες να αναπτύξεις όποια ήθελες. Με τα χρόνια ήρθε το ίντερνετ και το YT και έγινε πιο προσβάσιμη η γνώση αλλά και πάλι θέλω και κάτι τι παραπάνω." Όχι Λαρούς για μένα, λόγω διαφορετικής γενιάς, αλλά εγκυκλοπαίδειες. Και τώρα λατρεύω το random article στη wikipedia όπου μπορώ να χαθώ με τις ώρες.

Το επόμενο με το βάζο/ζευγάρι: Από τις 2 απαντήσεις διαλέγω την τρίτη. Διότι δεν είδα ένα βάζο, είδα 3 άσπρα αντικείμενα που μπορεί να ήταν βάζο ανάμεσα σε γλάστρες, μπορεί διακοσμητικά, πάντως είδα 3 όχι 1.

Το τεστ με τα ρούχα είχε ως βασικό συμπέρασμα ότι ο συντάκτης του είναι ανορθόγραφος, μια που γράφει χαμελαίων, λές και το αντιπαθές αυτό ζώον μαζεύει ελιές από κάτω. Δεν τα πήγε καλύτερα με το χαρακτήρα μια που το μόνο που πέτυχε είναι η καθαριότητα. Επίσης το "σιδερωμένα" αλλά με την έννοια ότι φοράω ρούχα που δεν χρειάζονται σίδερο (τζην και πόλο / t-shirt) διότι αρνούμαι να φορέσω τσαλακωμένο πουκάμισο ή παντελόνι αλλά μισώ το σιδέρωμα. Όσο για σεμνότητα, ας ήμουνα 40 χρόνια νεότερος, 40 κιλά ελαφρότερος και με διαφορετική κατανομή μάζας και θα βλέπανε. Πολλά θα βλέπανε. Αλλά τώρα...
 
Συμφωνώ ότι τα δύο τεστ με τις εικόνες είναι ενδιαφέροντα. Τουλάχιστον εμένα με ιντριγκάρανε. Το πρώτο μου λέει ότι με απασχολεί τι λένε οι άλλοι για μένα. Το οποίο ναι μεν ακούγεται αρνητικό αλλά όχι ανεδαφικό. Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για υποσυνείδητο, για εσωτερική παρόρμηση και όχι για το τι θεωρούμε σωστό, πρέπον, ηθικό, αξιακό. Μπορεί να είναι προβλημα το οποίο δαμάζουμε, καταπιέζουμε, ελέγχουμε, περιορίζουμε κ.λ.π.
Το δεύτερο τεστ με εικόνες με έβγαλε καλλιτεχνικό τύπο. Το οποίο ισχύει, όπως και τα χαρακτηριστικά που αναφέρει.
Το τρίτο τεστ με τα ρούχα είναι ότι να ναι. Αφενός το ζώον που μαζεύει ελιές από χάμω, αφετέρου λέει χουχουλιάρη τον Καρκίνο και έχει μια τσάντα αντί για φούστα (ωραίο χουχουλιάρικο ντύσιμο) το φαντάζεστε;
"μωρό μου κρυώνω" "οοοχι φέτος δεν ανάβουμε καλοριφέρ ούτε πετρέλαιο ούτε φυσικό αέριο, ρίξε μια τσαντούλα πάνω σου"
Και έτσι φέτος θα ρίχνουμε τσαντιές ο ένας στον άλλον.
Δεν φτάνουν λοιπόν τα παραπάνω, λέει ότι οι Σκορπίνες δεν είναι φίλες με τα εσώρουχα! Ε, όχι αυτό παραπάει. Δε θα μας πούνε και ξεβράκωτες.
Bambinela πες, τοποθετήσου.

Για το τεστ με το βάζο συμφωνώ απόλυτα με τον Ελέφαντα. Όσες φορές και να το κοίταξα τρία βάζα είδα. Το βρίσκω φυσικό. Το σκούρο λειτουργεί ως φόντο, το ανοιχτόχρωμο έρχεται μπροστά.
 
Αυτά τα τεστ δεν ξέρουν τι μας γίνεται.

Αυτό με τις εικόνες με έβγαλε καλλιτεχνική φύση. Εγώ?!!!! Η σωστή απάντηση θα έπρεπε να είναι "Πήγαινε άλλαξε γυαλιά" αφού προφανώς έβλεπα λάθος. Διότι με περιγράφει τελείως (τι πρωτότυπο!) αυτό που βγήκε στη bajar "Στο δεύτερο τεστ λέει ότι μου αρέσει η γνώση και η διαδικασία απόκτησής της. Μέσα έπεσε και σ' αυτό. Νομίζω ότι τα πιο αγαπημένα μου βιβλία ever υπήρξαν οι εγκυκλοπαίδειες, και κατά προτίμηση η Larousse των γονιών μου. Εκεί έβρισκες ότι είδους γνώση θες κι από εκεί και πέρα μπορούσες να αναπτύξεις όποια ήθελες. Με τα χρόνια ήρθε το ίντερνετ και το YT και έγινε πιο προσβάσιμη η γνώση αλλά και πάλι θέλω και κάτι τι παραπάνω." Όχι Λαρούς για μένα, λόγω διαφορετικής γενιάς, αλλά εγκυκλοπαίδειες. Και τώρα λατρεύω το random article στη wikipedia όπου μπορώ να χαθώ με τις ώρες.

Το επόμενο με το βάζο/ζευγάρι: Από τις 2 απαντήσεις διαλέγω την τρίτη. Διότι δεν είδα ένα βάζο, είδα 3 άσπρα αντικείμενα που μπορεί να ήταν βάζο ανάμεσα σε γλάστρες, μπορεί διακοσμητικά, πάντως είδα 3 όχι 1.

Το τεστ με τα ρούχα είχε ως βασικό συμπέρασμα ότι ο συντάκτης του είναι ανορθόγραφος, μια που γράφει χαμελαίων, λές και το αντιπαθές αυτό ζώον μαζεύει ελιές από κάτω. Δεν τα πήγε καλύτερα με το χαρακτήρα μια που το μόνο που πέτυχε είναι η καθαριότητα. Επίσης το "σιδερωμένα" αλλά με την έννοια ότι φοράω ρούχα που δεν χρειάζονται σίδερο (τζην και πόλο / t-shirt) διότι αρνούμαι να φορέσω τσαλακωμένο πουκάμισο ή παντελόνι αλλά μισώ το σιδέρωμα. Όσο για σεμνότητα, ας ήμουνα 40 χρόνια νεότερος, 40 κιλά ελαφρότερος και με διαφορετική κατανομή μάζας και θα βλέπανε. Πολλά θα βλέπανε. Αλλά τώρα...
Είσαι καθηγητής πανεπιστημίου και σκέψου να γίνεις και πρύτανης , σε θέλω κουστουματο.
 
Το άρθρο με τα ρούχα και το άλλο με τις ντίβες κανονικά θα έπρεπε να έχουν συνάφεια. Αλλά το ένα από τη μια λέει ότι είμαι σεμνή και όσα φοράω αποπνέουν μια κομψότητα (που μακάρι να μπορούσαν να ήταν έτσι τα ρούχα μου πάντα αλλά η δουλειά μου δε μου επιτρέπει τέτοιες πολυτέλειες) και το άλλο λέει ότι είμαι artistic και μου δίνει να φορέσω ένα φόρεμα όπου κάποιος πειραματιζόταν πάνω του με τον χάρακα, το τρίγωνο και μερικά βάζα με χρώματα, μεταξύ αυτών και το καμπινεδί που το μισώ. Και μου λέει να βάλω και πετρόλ παπούτσια, χρώμα που επίσης μισώ και ανακατεύομαι όταν το βλέπω. Απ' όλα αυτά τα κουλά που λένε τα άρθρα μόνο το ocd μου με τα καθαρά και τα σιδερωμένα ρούχα έχουν πετύχει.
Πάντως απ' όσα διάβασα, μάλλον έχω λίγο από το στυλ του Ζυγού, ειδικά στα χρώματα. Η ντουλάπα μου, όπως έλεγε και η Μαρίνα Κουντουράτου για τον Μαρκορά, είναι η ντουλάπα του Ζορό!
 
Πίσω
Μπλουζα