Τι ζώδιο είστε;

Eισαι σίγουρος ότι δεν είσαι η μετενσάρκωση του Εμπενιζερ;
Είμαι βελτιωμένη έκδοσή του, διότι όπως ξανάγραψα πριν λίγο καιρό, μας τα γύρισε στο τέλος και χάλασε κι αυτός. Εγώ θα έστελνα τα 3 πνεύματα από εκεί που ήρθαν.
 
Είμαι βελτιωμένη έκδοσή του, διότι όπως ξανάγραψα πριν λίγο καιρό, μας τα γύρισε στο τέλος και χάλασε κι αυτός. Εγώ θα έστελνα τα 3 πνεύματα από εκεί που ήρθαν.
IMG_20221205_090254.jpg
 
Είμαι βελτιωμένη έκδοσή του, διότι όπως ξανάγραψα πριν λίγο καιρό, μας τα γύρισε στο τέλος και χάλασε κι αυτός. Εγώ θα έστελνα τα 3 πνεύματα από εκεί που ήρθαν.
To τέταρτο πνεύμα που θα σε επισκεφθει20221205_114725.jpg
 
Είμαι σίγουρη ότι ο @elephadas θα ήθελε να ναι ο naugthy santa και τότε θα λάτρευε το πνεύμα των Χριστουγέννων αρχείο λήψης (4).jpeg1543520282580-babbo-bastardo.jpeg
 
Στην αγαπημένη ώρα της ημέρας έχει πέσει τελείως έξω σε μένα. Το ότι σηκώνομαι για δουλειά στις 6.30 δε σημαίνει ότι μου αρέσει κιόλας, αγγαρεία κάνω και μάλιστα βαριά. Αντίθετα λατρεύω την ώρα που δύει ο ήλιος, ειδικά το καλοκαίρι. Αλλά μου αρέσει και η νύχτα πολύ, γιατί τότε όλα ηρεμούν (στη γειτονιά μου όχι αλλά γενικώς ναι). Οπότε αυτή τη φορά είμαι Σκορπιός με κάμποσο από Ταύρο και Καρκίνο και ολίγον από Ιχθύ.

Ανήκω λέει στα ζώδια που δε θες να κάνεις μαζί τους Χριστούγεννα. Bingo! Κι όχι γιατί είμαι τσιγγούνα (κάθε άλλο, θα έλεγα), ούτε γιατί δεν είμαι κοινωνική (εντελώς έξω έχει πέσει και σ' αυτό). Απλώς γιατί όπως συμβαίνει και στον αγαπητό elephada, οι γιορτές όπως έχουν καταντήσει με εκνευρίζουν. Να μαζευτούμε σε ένα σπίτι οι φίλοι και να περάσουμε όμορφα εκείνες τις μέρες, να μαγειρέψουμε, να μιλήσουμε, να γελάσουμε, να θυμηθούμε τις γιορτές των παιδικών μας χρόνων, ναι, είναι τέλειο. Αλλά μέχρι εκεί. Όλο το υπόλοιπο "εορταστικό πνεύμα" που μάλιστα ξεκινά πλέον με το που τελειώσει η 28η Οκτωβρίου, νοιώθω ότι μου το επιβάλλουν άσχημα και αυτό το μισώ.

Εδώ με πέτυχε εντελώς. Παιδιά μου, ειλικρινά, μόνο υπομονή χρειάζομαι αυτόν τον καιρό για να μην φλιπάρω. Όταν λέμε ότι έχουν μαζευτεί όλοι οι τρελοί πάνω από το κεφάλι μου και μου το έχουν κάνει καζάνι κάτι μήνες τώρα, δεν είναι υπερβολή. Λες και κυκλοφορώ με ταμπέλα "δοκιμάστε τα όριά μου να δείτε πως αντέχω". Άντε να αλλάξει ο χρόνος να έρθει τίποτα καλύτερο γιατί με βλέπω να δαγκώνω κανέναν έτσι που είμαι.
Ουφ τα 'πα και ξεθύμανα! (για την ώρα)
 
Ναι αγαπημένη ώρα ναι το Αγαπημένο σόου και σειρά και ταινία τσεκ.
Ότι μιλάω πολύ και δεν αφήνω τον άλλο να ολοκληρώσει τσεκ αλλά έχω πολλά ερεθίσματα το έρμο το δίδυμο και τα λέω όλα μαζί. Όχι από τον Αη Βασίλη θέλω να μου φέρει μια επιταγή να βοηθήσω ζωάκια και ειδικά γατούλες .
 
Σιγά! Τι να τον κάνουμε τον γύρο του κόσμου σε 80 ημέρες? Στείλε μας το ΤΖΟΚΕΡ να τελειώνουμε! Τα άλλα είναι τρίχες!
 
Σιγά! Τι να τον κάνουμε τον γύρο του κόσμου σε 80 ημέρες? Στείλε μας το ΤΖΟΚΕΡ να τελειώνουμε! Τα άλλα είναι τρίχες!
Αυτό θέλουμε όλοι μάλλον μετά την υγεία
 
Και για μένα εκτός η αγαπημένη ώρα της μέρας. Δεν μ'αρεσει το μεσημέρι, είμαι πρωινος τυπος, και στο άλλο με τα Χριστούγεννα που λέει πως δεν είναι για να τα περνα ο κόσμος μαζί μου διαφωνώ επίσης. Μπορεί εγώ να μην τρελαίνομαι, αλλά δεν θα χαλαγα κανενός τη διασκέδαση και το εορταστικό κλίμα.

Σε αυτό που έπεσε εντελώς μέσα είναι στο γράμμα στον Άγιο Βασίλη: να σταματήσει ο απανταχού χαμός.
 
Πίσω
Μπλουζα