Το Θέατρο της Δευτέρας

BETTY BOOP είπε:
την επόμενη Δευτέρα στην ΝPLUS το θεατρικό έργο ΔΟΝΑ ΡΟΖΙΤΑ του Φεντερίκο Γκαρθία Λόρκα...σύμφωνα με το πρόγραμμα της ΝΕΡΙΤ
...παρατήρησα ότι έγινε αλλαγή στο πρόγραμμα της τηλεόρασης και θα προβληθεί το θεατρικό έργο ''Τριαντάφυλλο στο στήθος'' (Τέννεσσυ Ουίλιαμς)

 


 
Αν είναι με τη Μαίρη Αρώνη, είναι εξαιρετική!
 
την επόμενη Δευτέρα στο θέατρο της Δευτέρας το θεατρικό έργο ''Ο ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ''
 
αυτή τη Δευτέρα στο κανάλι NPLUS η θεατρική παράσταση ΝΟΡΑ-ΤΟ ΚΟΥΚΛΟΣΠΙΤΟ (του Χενρικ Ιψεν)
 
αυτή τη Δευτέρα το θεατρικό έργο ''Αρσενικό και παλιά δαντέλα'' στη NPLUS...
 
μπετυ ευχαριστουμε στα υπόψην είναι τελειο :thanx2:
 
αυτή τη Δευτέρα θα προβληθεί το θεατρικό εργο του Γιάννη Σκαρίμπα ''Ο ήχος του κώδωνος'' (nerit plus)
 
Δεν μπορώ να το παρακολουθήσω,με πιάνει στεναχώρια όπως είναι έτσι ασπρόμαυρο.
 
Ακολουθεί το θεατρικό έργο ''Η ποντικοπαγίδα'' της Αγκαθα Κριστι, σύμφωνα με το πρόγραμμα της nerit plus...
 
''Η ζωή που σου 'χω δώσει'' (Λουίτζι Πιραντέλο) είναι η επόμενη θεατρικη παράσταση στη nerit plus...σύμφωνα με το τηλεοπτικό πρόγραμμα...
 
''Οι κόρες μου κι εγώ'' του Νίκου Βυζάντιου είναι η επόμενη θεατρική παράσταση σύμφωνα με το πρόγραμμα της nerit plus...
 
ακολουθεί η θεατρική παράσταση ''Πάρτυ στην άμμο''...(σύμφωνα με το πρόγραμμα της nerit), στο κανάλι nerit plus.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ χαίρομαι που ξαναπροβάλλεται το θέατρο της δευτέρας. Θυμάμαι που καθόμασταν οικογενειακώς και το παρακολουθούσαμε.
 
Τη Δευτέρα (αύριο) προβάλλεται στην ΕΡΤ2 η θεατρική παράσταση ''Στέλλα Βιολάντη του Γρηγορίου Ξενοπουλου
 
"Ταξιδιώτης Χωρίς Αποσκευές" (ΕΡΤ 1981): Μετά απο 34 ολόκληρα χρόνια:

[video=youtube_share;72NHABWQ-wM]

 
Τη Δευτέρα 2/11 προβάλλεται στην ΕΡΤ2 η θεατρική παράσταση ''Γιατρός με το στανιό'' του Μολιέρου
 
Θυμάμαι σε μία παράσταση του Θεάτρου της Δευτέρας είχαν προβληθεί ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ του Ξενόπουλου(αν δεν με απατά η μνήμη μου) στο οποίο έπαιζε η Ματίνα Καρρά.Μήπως κάποιος έχει κάτι απο την παράσταση? Δεν το βρίσκω στο αρχείο της ΕΡΤ....και είναι περίεργο..
 
Στο αρχείο μου βλέπω παραγωγή ΡΙΚ 4/8/1980 χωρίς άλλα στοιχεία. Δεν έχω την κόπια για να βοηθήσω. Εκτός κι αν προβλήθηκε κι άλλη παράσταση!
 
Επειδη εχουν ανεβει τα επεισοδια στο tube ,οποιος πεσει πανω σε επεισοδιο που εχει μεσα εναν ταλαιπωρο που ειναι να του κοψουν το ποδι λογω λεπρας να ριξει ενα σημα στο ποιο ειναι.


Αρχες 80 το υπολογιζω.



Ευχαριστω.
 
Υπαρχει πουθενα σε βιντεο η λεσχη των τρελων ?

Μονο σε audio την βρηκα 
 
Πίσω
Μπλουζα