Ψυχή και σάρκα

Δεν αποκλείεται να είναι έτσι Wally, κάποιοι εκτιμούν ότι είναι γεννημένη περί το 1932, κάποιος μάλιστα της τηλεφώνησε 10 χρόνια πριν περίπου και αυτή εξεπλάγη που κάποιος ασχολήθηκε με την καριέρα της...δείτε κι εδώ. Παρόμοιες αμφισβητήσεις υπάρχουν και στη σχετική σελίδα του IMDB.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ARETARA είπε:
Φοβάμαι λίγο μπερδεύτηκαν εδώ τα πράγματα.
Τα έκανα σαλάτα.. :D

Την κα αλσοπ εννοούσα, που νόμιζα ότι την λέγανε λιάμπεη...

Επομένως, η κυρία αυτή παίζει και στις δύο ταινίες.

(Το πιθανότερο είναι να υπάρχουν και άλλα κοινά-τεχνικά στοιχεία μεταξύ των δύο ταινιών)
 
Αν η Jessica Dublin ηταν 32 ετων το 1974, τοτε εγω δε γεννηθηκα ακομα.

Ωραια γυναικα, αλλα εχανε απο καπου.
 
32;...52 τουλάχιστον θα έλεγα!Ακόμα και η φωνή που την έχει μεταγλωτίσει σε περαπέμπει σε τέτοια ηλικία!

Για τα μπικουντί στο κεφάλι κάτω από το μαντίλι, τι έχετε να πείτε;Εντάξει δεν λέω,εκείνα τα χρόνια συνηθιζόταν από γυναίκες να βγαίνουν έξω με τα ρόλλεϋ στο κεφάλι για να πάνε μέχρι τον φούρνο για παραδειγμα,αλλά όχι και μέσα στο αεροπλάνο Αθήνα-Λονδίνο και από μια κυρία 'Αλσοπ!! :D
 
Το τραγούδι "Ζεστό το χέρι" με τη Δήμητρα Γαλάνη και τον Γιώργο Σούνα στο σχετικό απόσπασμα της ταινίας.

[video=youtube;bsffg-aCsG0]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και το ορχηστρικό μέσα από την ταινία για τους fan του είδους. Το άσχετο σχόλιο: Εξαιρετικό το πουκάμισο του Πρέκα στο 1:52.

 
Υπεροχο κομματι, υπεροχο και το μονταζ.

Υπεροχη και η ενδυματολογικη αποψη της υπεροχης αυτης ταινιας.

Θα επιστρεψει ποτε η μοδα της καμπανας και του ανοιχτου πουκαμισου με τους τεραστιους γιακαδες αραγε?????

Μονο το Sfinos θα τα φοραει δηλαδη?? αγκρρρ
 
Aρετάρα πολύ ωραίο το βίντεο!Το μοντάζ που έχει γίνει μάζί με την μουσική έχει πολύ καλό αποτέλεσμα!Ο exintavelones έχει κάνει και άλλο πολύ ωραίο βίντεο με το κομμάτι των τίτλων της ταινίας "Το αγκίστρι"!

Άσχετο΄τώρα αυτό,αλλά μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πεί πως θα μπορέσω να ανεβάσω μια φώτο στο προφίλ μου γιατί προσπάθησα άπειρες φορές και δεν τα καταφέρνω;Οι φωτό δεν ήταν πάνω από 400pixels.

Eυχαριστώ! #)
 
Bella είπε:
Άσχετο΄τώρα αυτό,αλλά μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πεί πως θα μπορέσω να ανεβάσω μια φώτο στο προφίλ μου γιατί προσπάθησα άπειρες φορές και δεν τα καταφέρνω;Οι φωτό δεν ήταν πάνω από 400pixels.

Eυχαριστώ! #)
Ακολουθείς τις οδηγίες από δω http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?23602-%CF%E4%E7%E3%DF%E1-(Howto)-%D0%FE%F2-%ED%E1-%F0%F1%EF%F3%E8%DD%F3%E5%F4%E5-%DC%E2%E1%F4%E1%F1-amp-%F5%F0%EF%E3%F1%E1%F6%DE! Αν κάπου σκαλώσεις μας ρωτάς και πάλι :)
 
Και να η στιγμή της περιφανούς νίκης και μάλιστα εκτός έδρας... παίζοντας στο βροχερό Λονδίνο κόντρα σε όλα τα προγνωστικά ο Πέτρος Ράλλης κάνει την υπέρβαση και δεν αφήνει στον μυστακοφόρο Βρετανό αντίπαλό του ούτε τη δυνατότητα να δώσει την μάχη έστω για την τιμή των όπλων...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ε καλά τώρα μπορεί να συγκριθεί ο Πέτρος με τον άλλο υποψήφιο "γαμπρό";;Oxι βέβαια!Εδώ έκανε ολόκληρη κίνηση και πήγε στο κλάμπ με την στολή του πιλότου,θα άφηνε την κατάσταση έτσι;! :flower:
 
[video=youtube;SalGv3K-KQU]


Βίντεο ντοκουμέντο του Νίκου Μαστοράκη από το γύρισμα της ταινίας!
 
Ποτε δεν περιμενα πως θα ακουγα την αληθινη φωνη της Ντεμπορα Ριντ, ουτε πως θα εβλεπα συζυγο και ερωμενη στο ιδιο πλανο!

Μπραβο, tonytony!
 
Έχουμε ανιχνεύσει που γυρίστηκε η συνέντευξη;
 
Αν και Αμερικανίδα, τα λόγια της Reed μου φάνηκαν για περισσότερο British English...

Αυτό περί "διεθνούς εκμετάλλευσης" υπονοεί ότι ως ελαφρώς ερωτική, απαγορεύτηκε η προβολή στην Ελλάδα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ARETARA είπε:
Αυτό περί "διεθνούς εκμετάλλευσης" υπονοεί ότι ως ελαφρώς ερωτική, απαγορεύτηκε η προβολή στην Ελλάδα;
Δε γνωριζω τιποτα σχετικο, αλλα δε νομιζω να απαγορευτηκε μια που την εποχη εκεινη οι ελληνικες ταινιες ηταν στην συντριπτικη τους πλειονοτητα exploitation.
 
tonytony είπε:
Τέλειο βίντεο!Τι φοβερή έκπληξη ήταν αυτή;!H φωνή της Ντέμπορα μοιάζει πολύ με εκείνης που κάνει την μεταγλώτιση,σαν να είναι η ίδια που μιλάει στα ελλήνικά!Μήπως είναι;Και ναι το πλάνο όπου βρίσκονται και οι τρείς πρωταγωνιστές μαζί είναι επίσης φοβερό!Η Reede έχει το ίδιο ύφος που έχει και στην ταινία!Κρίμα πάντως που και πάλι δεν έχουμε πληροφορίες για την τύχη της σήμερα!Σχετικά με το που βρίσκεται το σπίτι του Πέτρου Ράλλη στην ταινία,ξέρω ότι είναι κάπου στο Λαγονήσι!
 
Bella είπε:
Σχετικά με το που βρίσκεται το σπίτι του Πέτρου Ράλλη στην ταινία,ξέρω ότι είναι κάπου στο Λαγονήσι!
Έχω κάνει μια αναζήτηση μέσω google στο "Που γυρίστηκαν οι ελληνικές ταινίες" κι έχω βρει προς το Λαγονήσι κάτι σχετικό. Απ΄όσο φαίνεται όμως, το σπίτι μάλλον έχει ξαναχτιστεί, κι έχει μείνει μόνο το "λιμανάκι" του.

Tι μας έβαλες τη Barbara στο avatar ! Ζημιάααααα.....
 
panp είπε:
Έχω κάνει μια αναζήτηση μέσω google στο "Που γυρίστηκαν οι ελληνικές ταινίες" κι έχω βρει προς το Λαγονήσι κάτι σχετικό. Απ΄όσο φαίνεται όμως, το σπίτι μάλλον έχει ξαναχτιστεί, κι έχει μείνει μόνο το "λιμανάκι" του.
Tι μας έβαλες τη Barbara στο avatar ! Ζημιάααααα.....
Ναι η αλήθεια είναι ότι έχω περάσει από την παραλιακή στο Λαγονήσι πολλές φορές και έχω κάνει και μπάνιο σε κάποιες θάλασσες εκεί.Προσπάθησα να εντοπίσω το σπίτι αλλά τίποτα.Εντω μεταξύ είναι ένα τεράστιο σπίτι και αποκλείεται να μην φαινόταν,οπότε κάτι τέτοιο που λες συμβαίνει.Κρίμα πάντως αν το γκρέμισαν γιατί πρέπει να ήταν ένα φανταστικό σπίτι στο σύνολό του!

Όσο για την Μπάρμπαρα μπορεί στο "αγκίστρι" να είναι κακίστρο αλλά είναι τύπισα γι'αυτό την έβαλα.Άσε που έκανα αμάν και πως να βάλω φωτογραφία στο προφίλ μου!Μπορεί να την αλλάξω...
 
Πίσω
Μπλουζα