Bibi-bo Τα παραμύθια της ...

Παράλληλη ζωή

(περίληψη προηγουμένου: Η Μαρία λέει στη φίλη της την Ιωαλιάνα ότι πρέπει να βρει μία δουλειά.Η Ιωαλιάνα της προτείνει να πάει να δουλέψει στο νοσοκομείο που δουλέυει ο Τζον Τζον.Ωστόσο η barbie ζητά λεφτά από τη Νόρα για να την προωθήσει στο χώρο της μόδας! Η Νόρα όμως δεν έχει λεφτά,αφού τα δικά της τα έφαγε, παρά μόνο η Μαρία σε ένα βιβλιάριο. Η Νόρα της το ζητά και όταν η Μαρία αρνείται η Νόρα απειλεί να τη χτυπήσει!)

Υ.Γ.Λατρεμένη και πολυαγαπημένη η Νόρα είναι ένας ρόλος. Πρέπει να είναι πανέμορφη και εγωίστρια!Χαίρομαι κορίτσια που σας αρέσει η Παράλληλη ζωή!
 
Πο πο....ετσι ειναι το προχειρο ντυσιμο της Νορας ε? :eek: Ετσι ειναι το δικο μου αμα παω σε κανα γαμο!!! :)

Λογικο ειναι ο Τζον τζον να ειναι τσιμπημενος με την Ιωαλιανα, εχει τελειο χρωμα σταρενιο, τελεια μαλλια και σουπερ ονομα!!! :D

Χμμμμ και τωρα τι θα κανει η φιλεναδα μας οταν παει και δει το βιβλιαριο της αδειο :( :cry: ...κανε αδερφη να δεις καλο... :cry:
 
Παράλληλη ζωή

(περίληψη προηγουμένου: Η Νόρα υποκρινόμενη τη Μαρία πάει στην τράπεζα και παίρνει τα λεφτά της Μαρίας,χωρίς εκείνη να το γνωρίζει. Ενώ γίνονται αυτά η Μαρία με την Ιωαλιάνα πάνε στο νοσοκομείο για να ενοχλήσουν ξανά τον Τζον Τζον για τη δουλειά της Μαριάς...)

Υ.Γ.Σε όλα τα έργα λατρεμένη ντύνονται σαν να πάνε σε γάμο.Πρόχειρο δεν έχουν!Συμφωνώ για την Ιωαλιάνα! ;)
 
Παράλληλη ζωή

(περίληψη προηγουμένου:Η Μαρία ανακαλύπτει πως λείπει το βιβλιάριο της και η Νόρα παραδέχεται πως της το πήρε για να γίνει βεντέτα. Η Μαρία στενοχωριέται και η Ιωαλιάνα την παρηγορεί.Σε μια στιγμή χτυπά το κουδούνι και είναι ο νέος της γείτονας,ο Λουκάς.Ο Λουκάς αρέσει στη Μαρία αλλά υπάρχει ένα ακόμη πρόβλημα.Είχε δεσμό με την αδερφή της τη Νόρα.)
 
Ααααα, η κρίση χτύπησε και το νοσοκομείο φαίνεται.... Πολύ μπέρδεμα τώρα, όλοι άνεργοι και άφραγκοι :help:
 
Παράλληλη ζωή

(περίληψη προηγουμένου: Η Μαρία σκέφτεται το νέο της γείτονα αλλά και τη νέα της δουλειά.Ωστόσο η Νόρα δε βρίσκει πουθενά τη barbie που της πήρε τα λεφτά για να την κάνει βεντετάρα. Η Μαρία ετοιμάζεται να πάει να συναντήσει τον Τζον Τζον για να τον συμβουλευτεί για τη δουλειά αλλά χτυπάει η πόρτα και είναι εκείνος.Της ανακοινώνει την απόλυση του και ζητά τη βοήθεια της Ιωαλιάνας!)

Υ.Γ.Πολυαγαπημένη mytinyworld μπορεί η κρίση να χτύπησε και το νοσοκομείο αλλά οι καλοί ποτέ δε χάνονται... ;)
 
Εγώ θέλω να τον δω γιατρόοοοο!!! :please:

Της Νόρας της πάει πολύ το κόκκινο!! :)
 
Παράλληλη ζωή

(περίληψη προηγουμένου: Η barbie superstar ψάχνει για ένα καθημερινό πρόσωπο για μοντέλο.Η Ιωαλιάνα,η καλή της φίλη, της προτείνει τη Μαρία. Η barbie μόλις της βλέπει της αρέσει.Η Μαρία προτείνει και τον Τζον Τζον αν και ο ίδιος εκπλήζεται που από γιατρός πρέπει να γίνει μοντέλο. Η ιδέα της κοινής φωτογράφισης αρέσει στη barbie superstar!Η μόνη που υποφέρει είναι η Νόρα που βλέπει ότι η καριέρα της ως μοντέλο τελειώνει...)

Υ.Γ. Η επιθυμία σου πολυαγαπημένη mytinyworld πραγματοποιήθηκε ήδη!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό είναι! Ο Τζον Τζον γιατρός! Ο σωστός γαμπρός για την Νταϊάνα μου!! Κορίτσια, το νου σας!!! :diablotin:
 
Ποσο μου ελειψαν τα φωτορομαντζα της αγαπημενης μου Rapunje, βρε παιδια!!! :cry: :)

Εχω παθει με τα απιθανα χτενισματα και εχω ξεραθει με τα σχολια!!!! :D :D:D

Να στε καλα βρε κοριτσια και γελασε ο στομας μας!!! :flower: :)

Rapunjel μου ετσι οπως εχεις βαλει τωρα τα γραμματα ασπρα με μαυρο περιγραμμα ειναι σουπερ και διαβαζονται τελεια. Αυτο σημαινει μερακι και στην λεπτομερεια ετσι?

Εισαι η εμπνευση μου, παει και τελειωσε. :flower: :thanx2:
 
Παράλληλη ζωή

(Περίληψη προηγουμένου: Η Μαρία κάνει την πρώτη της φωτογράφιση μαζί με τον Τζον Τζον ντυμένο γιατρό.Η φωτογράφιση βγαίνει πολύ καλή και όλο το συνεργείο ξετρελαίνεται με το χαρακτήρα της Μαρίας.Η barbie superstar μένει πάρα πολύ ευχαριστημένη που δίνει τα διπλά λεφτά στη Μαρία από όσα είχαν συμφωνήσει.)

Υ.Γ.Η πολυαγαπημένη mytinyworld θέλει να πάρει τον Τζον Τζον γιατρό,τον άντρα της Ανθισμένης... :cry: για την Νταϊάνα της! ;)

Λατρεμένη χαίρομαι που σε διασκεδάζουν τα φωτορομάντζα της bibi-bo! :D

Σας ευχαριστώ κορίτσια και τις δύο!
 
Αχ Λουκα!!! Φευγοντας μηπως μπορεις να κλεψεις κανα μεζεδακι απο το παρτυ να φερεις κι απο δω που λιγωθηκαμε; :D

Ραπουνζελ μου, το μαλλι της Μαριας εχει πολυ ωραια κοτσιδα! :flower:
 
Παράλληλη ζωή

(περίληψη προηγουμένου: Η Μαρία κάνει ένα πάρτι στο σπίτι για να γιορτάσει τη νέα της δουλειά.Με τη χαρά της αδερφής της χαίρεται και η Νόρα.Εκεί που γλεντάνε χτυπά το κουδούνι και είναι ο γείτονας, ο Λουκάς.Διαπληκτίζεται με τη Νόρα και η Μαρία λιποθυμά...)

Υ.Γ.Λατρεμένη Αναστασία σε ευχαριστώ για τα καλά σου σχόλια!

Θες να σου στείλω κρητικό μεζεδάκι στην Ιταλία; ;)
 
Χμ... αλλάζει ο άνθρωπος (ή η κούκλα! :D ) έτσι εύκολα?? :xm: :xm: :xm:
 
Παράλληλη ζωή

(περίληψη προηγουμένου: Η Νόρα λέει στη Μαρία ότι εαν θέλει το Λουκά αυτή δεν μπαίνει εμπόδιο αλλά της ζητά να προσέχει.Ο Λουκάς περνά να δει πως είναι η Μαρία και σε μια στιγμή τη φιλά.Ενώ γίνονται αυτά η Νόρα συναντά την Ιωαλιάνα και της λέει για το Λουκά...)

Υ.Γ. Πολυαγαπημένη mytinyworld δεν αλλάζουν οι άνθρωποι.Έχεις δίκιο...
 
Πω πω....πολυ σασπενς εεεε...

Κριμα ρε μαμωτο ο Λουκας και ειναι και ωραιο παιδι... :( Παντρεμενος και να τσιλιμπουρδιζει...

Αν δεν αλλαζει ο ανθρωπος δυσκολα τα πραγματα, αλλα η κουκλα αλλαζει παιδια, το εχουμε αποδειξει!!! Σιλικονη, ακριλικο κτλ.

Και η Bibi-bo μας δεν τον χαστουκισε κιολας, αν και του αξιζε του αλητήριου! :xm:

υ.γ. Ειχα φαει κατι μεζεδες στην Κρητη προ 15 ετιας...ακομη τους θυμαμαι Ραπουνζελ μου. :D
 
Παράλληλη ζωή

(περίληψη προηγουμένου:Η Νόρα λέει στην Ιωαλιάνα ότι ο Λουκάς είναι παντρεμένος. Η Ιωαλιάνα δεν την πολυπιστεύει. Η Μαρία κάνει τη μία φωτογράφιση μετά την άλλη και όλοι είναι μαγεμένοι μαζί της.Όταν ένα βράδυ ξεχνά στο καμαρίνι την τσάντα της και γυρνά να την πάρει την ακολουθάει κάποιος...)

Υ.Γ.Λατρεμένη υπάρχουν πολλοί σαν τον Λουκά!Ωραίοι και επικίνδυνοι!

Συμφωνώ ότι μόνο η κούκλα αλλάζει.

Όσο για τους μεζέδες με το καλό να τους ξαναφάς! Πες το κι έγινε! ;)
 
Και ζήσαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα! :) Οπως στα παραμύθια που μας έλεγαν όταν ήμασταν μικρά, έτσι και στα παραμύθια της bibi-bo μας! :)

Ευχαριστούμε ραπουνζέλ που μας κρατάς συντροφιά με τις παραμυθένιες ιστορίες σου! :thanx2:
 
Τα παραμύθια της bibi-bo...

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld σε ευχαριστώ!Έχω σκεφτεί να κάνω ένα παραμύθι εποχής μόνο με bibi-bo Α΄περιόδου ,λόγω του ότι την παλιά εποχή οι άνθρωποι ήταν πιο άσπροι, και μόνο με φορέματα εποχής bibi-bo.Θα δω πότε θα το ξεκινήσω.
 
Πίσω
Μπλουζα