** Call of Duty ** Official Thread

Ακμάκα μου, πιστεύω πώς είναι πεταμένα λεφτά. Και θα σου εξηγήσω το σκεπτικό μου. Ας πούμε ότι εχουμε το ίδιο αμάξι. Εγώ κάποια στιγμή το νιτράρω και το τουρμπίζω και του βάζω και σκάστρες για να είμαι και πολύ έτσι ναούμ', κι εσύ απλά αλλάζεις κινητήρα σε κάτι πιό γρήγορο. Εάν νομίζεις ότι θα πας πιο γρήγορα γελάστηκες....Με πιάνιεις;;;

Ενας τετραπύρηνος δεν υποστηρίζει τις δυνατότητες(antialising, blending, god-blessing, κλπ κλπ) μιας γρήγορης GPU (μιας VGA δηλαδή). Θα προσπαθήσει όμως softwarικά να τις υλοποιήσει, απλά δε θα του παιρνει και πολύ χρόνο σε σε σχέση π.χ με έναν διπύρηνο. Εκεί είναι που θα κερδίσεις, αλλιώς τίποτε άλλο. Ισχύει το πιο πάνω παράδειγμα με τα αυτοκένετα.
 
Θα δείξει ρε παιδιά...εγώ πάντως για να μιλάω κάτι ξέρω και έχω δει κάποια παραδείγματα..προς στιγμή δεν νομίζω να έχει κάποιος από την παρέα 4πύρινο για να μας πει την γνώμη του...
 
Αφού θέλεις τόσο πολύ να πάρεις CPU μη σου χαλάσουμε το χατήρι ρε καρντάση.

Πάντως από ότι φαίνεται η motherboard σου ΔΕΝ υποστηρίζει Core 2 Quad. Ειδικά αν είναι κάποιο μοντέλο πάνω από χρόνο, ξέχνα το. Δεν θα βλέπει καλά καλά τους Core 2 Duo. Ακόμα και αν αλλάξεις bios μην περιμένεις να δεις τίποτε. Όσο και το socket να είναι το ίδιο, οι παλιότερες mobo δεν μπορούν να δουν τους core 2 ακόμα και αν έβλεπαν διπύρηνους παλιότερης γενιάς.

Επίσης εκτός από επεξεργαστή και mobo ίσως χρειαστεί να αλλάξει και το τροφοδοτικό.

Οπότε πάρε μια 8800 και ξεμπέρδεψες μια και καλή.

Όποτε μπορέσεις γράψε μου το μοντέλο της mobo που έχεις να σου πω.
 
Για όποιον ενδιαφέρεται το περιοδικό Games, στο τεύχος Δεκεμβρίου που κυκλοφορεί αυτές τις μέρες, έχει 4σελιδο αφιέρωμα στο παιχνίδι.
 
καλο παιχνιδακι, αλλα μικρο σε δραση

6,5 giga παιχνιδι το οποιο τελειωνεις σε 1 μερα θεωρειται κοινως απαραδεκτο
 
Λογικό είναι. Τα 4GB είναι βίντεο...
 
Στα COD γενικότερα ο χαμός γινόταν στο multiplayer και όχι στο Campaign. Αγόρασα το παιχνίδι την μέρα που βγήκε και δεν έχω δει ακόμα πως είναι το campaign. Αν δείτε πόσο κόσμο έχουν οι servers κάθε μέρα, θα καταλάβετε οτι ελάχιστοι ασχολήθηκαν με το αν έχει campaigν ή οχι ;)

Έτσι κι αλλιώς στα σύγχρονα FPS-TPS, αν δεν υπάρχει multiplayer το παιχνίδι θεωρείται μισό (εκτός αν είναι καμμια παιχνιδάρα τύπου Bioshock).

Όπως και να'χει, θεωρώ το COD έναν απο τους δυνατότερους τίτλους της χρονιάς και ίσως αποδειχθεί και ο μακροβιότερος ( λόγω του καταπληκτικού multiplayer ;) )
 
Συμφωνώ με τον keeper7k.

Απλά να υπενθυμίσω οτι ο ίδιος πανικός γινόταν και με τους servers στα pc για το cod2 (και ακόμη γίνεται...) :)
 
Grip είπε:
Συμφωνώ με τον keeper7k.Απλά να υπενθυμίσω οτι ο ίδιος πανικός γινόταν και με τους servers στα pc για το cod2 (και ακόμη γίνεται...) :)
τι κεραταδες ειναι...απο το 2 μας πηγαν στο 4:mad::mad::mad:
 
Το 3 ηταν ενα μετριοτατο διαλειμα :D (φτιαγμενο και απο διαφορετικη εταιρεια)

Καλυτερα να ξεχαστει (αν και σε αυτο κουνιοντουσαν τα χορταρια :biglaugh:)
 
Οχι

Ειχε Πολωνους(!!??!!),Βρετανους,Καναδους,Αμερικανους και Γαλλους(??!!??)

Δεν θα δουμε Ελληνες σε αυτη τη σειρα...
 
Wally είπε:
ΟχιΕιχε Πολωνους(!!??!!),Βρετανους,Καναδους,Αμερικανους και Γαλλους(??!!??)

Δεν θα δουμε Ελληνες σε αυτη τη σειρα...
στο 5 θα υπαρξουν και ελληνες :diablotin: :diablotin: :diablotin:
 
Εγώ λέω να φτιάξουμε ένα δικό μας Νο5.... :diablotin:
 
6,5 giga για να το τερματησεις σε 1 μερα το θεωρω απαραδεκτο:mad::mad:
 
Επειδή βαριέμαι να ξαναγράφω :

Στα COD γενικότερα ο χαμός γινόταν στο multiplayer και όχι στο Campaign. Αγόρασα το παιχνίδι την μέρα που βγήκε και δεν έχω δει ακόμα πως είναι το campaign. Αν δείτε πόσο κόσμο έχουν οι servers κάθε μέρα, θα καταλάβετε οτι ελάχιστοι ασχολήθηκαν με το αν έχει campaigν ή οχι
Έτσι κι αλλιώς στα σύγχρονα FPS-TPS, αν δεν υπάρχει multiplayer το παιχνίδι θεωρείται μισό (εκτός αν είναι καμμια παιχνιδάρα τύπου Bioshock).

Όπως και να'χει, θεωρώ το COD έναν απο τους δυνατότερους τίτλους της χρονιάς και ίσως αποδειχθεί και ο μακροβιότερος ( λόγω του καταπληκτικού multiplayer )
 
Σημερα παρελαβα την συλλεκτικη εκδοση. Περιεχει ενα πολυ ενδιαφερον DVD με τις πραγματικες (εως τωρα γνωστες στο λαο) αποστολες των S.A.S και το making of cod4. Επισης το πακετακι εχει μια αφισα ( δεν τρελαθηκα κιολας) και ενα προσωπικο κωδικο για να κατεβασεις τον official strategy guide ( δεν ειναι και ασχημο). Δυστυχως εδω που ειμαι, δεν εχω προσβαση σε PC που να μπορει να αντεξει το "ξυλο". Οταν ερθω πατριδα θα το δοκιμασω στην 7950 (512ΜΒ) καρτουλα (τωρα πια) μου. Θελω να ελπιζω οτι η 7950 + 2GB + AMD X2 4600 θα μου επιτρεψει να το δω με καποιο επιπεδο. Αλλιως... με την αφισα στο χερι
 
Τελείωσα το campaign. Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο παιχνίδι! Το τέλος δε είναι όλα τα λεφτά. Πάντως δεν μου φάνηκε και ιδιαίτερα μικρό σε διάρκεια. Παίζεται άνετα από την αρχή.
 
Δεν σε βλεπω στο Live ομως ακομα...αντε μην τεμπελιαζεις...σε περιμενω να σου φυτεψω μερικους γεμιστηρες :biglaugh:
 
Aμα μπω στο live σφύρα μου κλέφτικα. Αλάργα και θα το προσπαθήσω ξανά πάντως! :D
 
Πίσω
Μπλουζα