CAMEO εμφανίσεις ηθοποιών

Ο Κωστας Βουτσας κανει ΚΑΜΕΟ εμφανιση στην ταινια "120 ντεσιμπελ" στο ρολο του περαστικου που προσπαθει να απαλλαγει απο μια κολλητικη ταινια,δεν εχει καμμια ατακα

ek4.JPG

ek1.JPG

ek2.JPG

ek3.JPG
 
ΚΑΜΕΟ εμφανιση του Νικου Γαλανου στην ταινια "τα δακρυα μου ειναι καυτα" (εχει μια μικρη ατακα)

tadak.JPG

tadakr.JPG

tadakriaminkafta,nikosgalanos.JPG
 
Εμφάνιση του Αλέκου Λειβαδίτη στην ταινία "Ο Μπούφος"....χωρίς καν να παίζει!

Είναι ο εικονιζόμενος στο κάδρο που έχει ο Ραλάτος (Νίκος Ρίζος) στο σπίτι του και τον παρουσιάζει δήθεν για κόντε προγονο του απο την Κεφαλονιά, ενώ στην ουσία έχει αγοράσει το κάδρο απο τα παλιατζίδικα στο Μοναστηράκι

ο μπουφος.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
επισης θα θελα να προσθεσω οτι αλλο cameo(περασμα), και εντελως αλλο η εκτακτη συμμετοχη.

Στιγμιότυπο πλήρους οθόνης 19102014 21917 μμ.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
rainbowcrash είπε:
Κωστας Βουτσας στην "Παριζιανα". Στη σκηνη που η Βλαχοπουλου βλεπει τον Καρρα στο ξενοδοχειο της Μυκονου τρεχει πανικοβλητη και παταει τον Βουτσα που φωναζει "ωχ ο καλος μου!" :D Προβολή συνημμένου 116758
rainbowcrash αναφερθηκε απ τον RIO εδω :)
 
Από τα καλύτερα θέματα Katerinak! Μπράβο... :)
 
hannele είπε:
Εμφάνιση του Αλέκου Λειβαδίτη στην ταινία "Ο Μπούφος"....χωρίς καν να παίζει!Είναι ο εικονιζόμενος στο κάδρο που έχει ο Ραλάτος (Νίκος Ρίζος) στο σπίτι του και τον παρουσιάζει δήθεν για κόντε προγονο του απο την Κεφαλονιά, ενώ στην ουσία έχει αγοράσει το κάδρο απο τα παλιατζίδικα στο Μοναστηράκι

Προβολή συνημμένου 116752

κατι αντιστοιχο εχουμε και στην ταινια "τυψεις συνειδησεως" : βλεπουμε το καδρο της Αφροδιτης Γρηγοριαδου (της νεκρης συζυγου του Πετρου Φλωρακη(Βυρων Παλλης)) και επιπλεον ακουμε και τη φωνη της (μαγνητοφωνημενη)

5.JPG

4.JPG
 
Και στην ταινία "Να ήταν το 13 να επεφτε σε εμας" βλεπουμε την Μάρθα Βούρτση σε κάδρο (η οποια δεν επαιζε στην ταινία) δήθεν ως συγγενή του Ντίνου Ηλιόπουλου. Ομως επειδη η φωτογραφία της ήταν απο την ταινία "Ο παράς και ο φουκαράς" προτίμησα να το βαλω στο Κουίζ: ταινίες μεσα σε ταινίες
 
Χθές είχε μια ταινία ( δεν είδα τίτλο) , που σε μια σκηνή σε κέντρο ο Ανέστης Βλάχος έκανε ένα πέρασμα, χορεύοντας ζεϊμπέκικο. Πρώτη φορά τον είδα να φοράει γυαλιά...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
RIO είπε:
Χθές είχε μια ταινία ( δεν είδα τίτλο) , που σε μια σκηνή σε κέντρο ο Ανέστης Βλάχος έκανε ένα πέρασμα, χορεύοντας ζεϊμπέκικο. Πρώτη φορά τον είδα ν αφοράει γυαλιά...
RIO λες για την ταινια "μην ερωτευεσαι το Σαββατο" ,τη σκηνη την αναφερει και η ΒΒ στο ποστ και στο αμεσως επομενο προσθεσα φωτο και βιντεο
 
Δεν ξέρω αν το είχατε παρατηρήσει ή αν έχει αναφερθεί. Μετά την πολλοστή φορά που είδα την ταινία "Όλγα αγάπη μου" ανακάλυψα στο 1.22 τη Μαίρη Χρονοπούλου σε ένα πέρασμα , χωρίς να μιλάει φυσικά.

 


165.jpg
165.jpg

164.jpg
164.jpg

163.jpg
163.jpg
 
ευχαριστουμε Αντωνη! εγω δεν την ειχα προσεξει..
 
Στη φωτογραφία του rainbowcrash με το Βουτσα απο την Παριζιάνα, διπλα στο Βουτσα, η ξανθιά ειναι η Νίτσα Μαρούδα???????????
 
hannele είπε:
Στη φωτογραφία του rainbowcrash με το Βουτσα απο την Παριζιάνα, διπλα στο Βουτσα, η ξανθιά ειναι η Νίτσα Μαρούδα???????????
δεν ξερω,μου φαινεται λιγο "γεματουλα"..

4.JPG

2.JPG

3.JPG
 
Στην πρόσφατη (2005) ταινία "Η καρδιά του κτήνους" , που βασίζεται στο βιβλίο του Πέτρου Τατσόπουλου, ο συγγραφέας εμφανίζεται σε πλάνο στην αρχή της ταινίας, πάνω σε καράβι με το οποίο επιστρέφει από φαντάρος ο Ρένος Χαλραλαμπίδης.
 
ΦΖΠ1 είπε:
Στην πρόσφατη (2005) ταινία "Η καρδιά του κτήνους" , που βασίζεται στο βιβλίο του Πέτρου Τατσόπουλου, ο συγγραφέας εμφανίζεται σε πλάνο στην αρχή της ταινίας, πάνω σε καράβι με το οποίο επιστρέφει από φαντάρος ο Ρένος Χαλραλαμπίδης.
το χρονολογικο οριο του φορουμ ομως ειναι το 1995
 
Ναι, το ξέρω. Το έβαλα απλώς για να υπάρχει κάπου καταγραμμένο. Κι επειδή η ταινία υπάρχει και στη RetroDB, κάποιος αρμόδιος θα μπορούσε να το ενημερώσει (αν καταγράφεται, φυσικά, σαν στοιχείο). Να το στοπ-καρέ.

Χωρίς τίτλο.jpg
 
ΦΖΠ1 είπε:
Ναι, το ξέρω. Το έβαλα απλώς για να υπάρχει κάπου καταγραμμένο. Κι επειδή η ταινία υπάρχει και στη RetroDB, κάποιος αρμόδιος θα μπορούσε να το ενημερώσει (αν καταγράφεται, φυσικά, σαν στοιχείο). Να το στοπ-καρέ.
τοτε ειναι καλυτερα να το ποσταρεις στο θεμα, εκει τα βλεπουν και τα διορθωνουν
 
Ευχαριστώ, το μετέφερα ήδη ! :)
 
Ο Διονύσης Σαββόπουλος εμφανίζεται στην ταινία "Τα χρώματα της Ίριδος", σε μια άκρως...σουρεάλ σκηνή : ο Γιώργος Στρατής (Τσακίρογλου) πηγαίνει σ' ένα δισκάδικο, η υπάλληλος του λέει "Τον ξέρεις το Διονύση;" και δείχνει σε μια γωνιά. Τότε, ξεκινάει ένα τραγούδι του Σαββόπουλου (Ωδή στον Καραϊσκάκη), ο Νιόνιος είναι εντελώς ακίνητος (δεν κάνει δηλαδή ούτε καν playback), κι όταν τελειώσει το τραγούδι εξαφανίζεται ! Μοιάζει διαφήμιση στο δίσκο !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα