Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Death2Eliza είπε:
Καλα,μην την ψαχνεις!!να'ναι καλα το ιντερνετ!!

ρε παιδια,θελω να σας δειξω το my precious,μπορω?

σορρυ,ισως ειναι λιγο αδιαφορο για εσας,αλλα ειναι ο Καντυ-θησαυρουλης μου! :D

http://i133.photobucket.com/albums/q71/death2eliza/cell.jpg

λοιπον,αυτο λεγεται cell.Ειναι η ζελατινα που δουλευανε οι ανιματορς παλια τους χαρακτηρες των ανιμε..

το αποπισω λεγεται douga,και ειναι το προσχεδιο (με μολυβι και ξυλομπογια) πανω στο οποιο δουλευτηκε το cell.

Tο συγκεκριμενο cell μου το εστειλε μια Καντυ φιλη απο Αμερικη για να με τσαντισει (ελιζα cell βλεπετε!),αλλα εγω επαθα υστερια και ουρλιαζα απο την χαρα μου!Ειναι αυθεντικο γιαπωνεζικο,του 1976,απο τα εργαστηρια της TOEI που εκανε την παραγωγη του ανιμε,και ειναι μαγεια να το κρατας στα χερια σου και να το επεξεργαζεσαι..στο φως φαινονται οι πινελιες και τα μελανια και μυριζουν ακομα!!:anim-roll:

σορρυ,ειμαι και του καλλιτεχνικου κλαδου και με συναρπαζει ακομα περισσοτερο!

εντοπισα και την σκηνη στο ανιμε,μια απο τις εκνευριστικοτερες στιγμες που θες να σκοτωσεις την Ελιζα,επ.25,οταν ξηλωνει τα τριανταφυλλα του Αντονυ μου αμεσως μετα την κηδεια του!! :icon_cry:

δεν μπορεσα να πιασω το καρε,και τραβηξα το αμεσως επομενο:

http://i133.photobucket.com/albums/q71/death2eliza/mycell.jpg

κοιταξτε δουλεια που εκαναν στο χερι οι τυποι για μια σκηνη ουτε του δεπτερολεπτου!!Απιστευτοι!!φανταστειτε ποσα cells χρειαστηκαν για 115 επς..

ΓΟΥΑΟΥ!
Απίστευτο! :eek:
 
Aγαπητη Death2Eliza Aυτό φίλα το σαν τα μάτια σου...

τα cels από παλιά anims είναι εξαιρετικά σπάνια (κυρίως αυτά από σειρές πιο πίσω από το 1990).

Εξάλλου πλέον όλα τα anims και τα κινούμενα σχέδια χρωματίζονται digitally (και όχι με ακρυλικές τέμπερες όπως παλιά) ενώ το χέρι χρησιμοποιήται στα storyboards και στο animation με χαρτί (τα Λεγόμενα douga καθώς και τα εξαιρετικά σπάνια key frames genga).

Έχω μόνο μια απορεία το συγκεκριμένο cel είναι με μελάνι (inked) από μπροστά η με την μέθοδο xerography δηλ. φωτοτυπία από το πρωτότυπο σκίτσο (Μιλάω πάντα για το μπροστά μέρος της ζελατίνας και για τις μαύρες γραμμές περιγράμματος για τις άλλες γραμμές με το χρώμα / σκιά κλπ υποτεύομαι ότι είναι αραιωμένο ακρυλικό) και σε τι μέγεθος είναι (12 field ή 15 field)?

Εκφράζω την απορεία καθώτι τυγχάνει να είμαι σκιτσογράφος και έμπειρος σχετικά με το χώρο του animation

Death2Eliza

"κοιταξτε δουλεια που εκαναν στο χερι οι τυποι για μια σκηνη ουτε του δεπτερολεπτου!!Απιστευτοι!!φανταστειτε ποσα cells χρειαστηκαν για 115 επς..

ΓΟΥΑΟΥ!"

Δεν είναι τυχαίο ότι οι Ιάπωνες διαικπερέωναν animation δουλείες ακόμα και για ευρωπαικές ή και αμερικάνικες παραγωγές, οι τύποι μετά το 2ο παγκόσμιο έκαναν μια ισχυρότατη βιομηχανία. Η candy όπως και πολλά άλλα τηλέοπτικά anims της εποχής κατάφεραν να χρησιμοποιήσουνε πολύ καλά το λεγόμενο Limited animation (ακίνητα μέρη όπως σώμα και κινούμενο στόμα). Οπότε κάνανε και οικονομία στα σκίτσα (χαρτί και ζελατίνες) αλλά και πιο γρήγορους χρόνους στην διαδικασία παραγωγής.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
dominion

εχω ενθουσιαστει που εχουμε και εναν ειδικο εδω,ισως να μπορεσεις να μου πεις και αλλα σχετικα!!! :)

λοιπον,τα χρωματα ειναι ολα απο πισω.Απο μπροστα εχει καποιες μικροεπεμβασεις με μελανια π.χ. εκει που ενωνονται οι μπλε αποχρωσεις στο φορεμα,και γενικα οπου ενωνονται σκιασεις.Επισης τα ματια εχουν μελανωθει απο πανω.Πες μου τι καταλαβαινεις πληζ!!

πρεπει να ειναι 15 field γιατι στην γωνια γραφει "21-15 Α-1 "..θα με ενδιεφερε να μαθω τι ειναι το field.. :)
 
Λοιπόν, καλή μου Death2Eliza, έβγαλα άκρη τελικά με τις λεπτομέρειες του πολύτιμου - κατά πως φαίνεται - αγαθού που κατέχεις. Εάν είμαι σωστός, έχεις στα χέρια σου ένα μικρό θησαυρό (και μάλιστα εις διπλούν)!!!

1) Η ΖΕΛΑΤΙΝA:

Η ζελατίνα σου (Cel) είναι σε μέγεθος 12 Field (Field σημαίνει πεδίο και, στην ορολογία του κιν. σχεδίου, αφορά το μέγεθος του χαρτιού και της ζελατίνας, καθώς και το μήκος και πλάτος - το ακριβές - που θα συλλάβει ο φακός της κάμερας και θα φανεί στην οθόνη. Υπάρχει σε 2 μεγέθη, το 15 και το 12. Το 12, συνήθως, χρήσημοποιείται για Projects που αφορούν την μικρή οθόνη, ενώ το 15, συνήθως, για κινηματογραφικές παραγωγές, όπου η σχεδιαστική λεπτομέρεια είναι περισσότερο απαραίτητη).

2) ΤΟ ΧΑΡΤΙ:

Το χαρτί από πίσω (και αυτό 12 field, περίπου 13 Χ 11 ίντσες, το οποίο αν - λέω αν - είναι μόνο με μολύβι μαύρο και όχι με χρωματιστά δεν είναι Douga, αλλά ένα σπανιότατο Genga (δηλ. το προσχέδιο του τελικού Κey Frame, του σχέδιου κλειδιού, που αφορά το πρώτο και το τελευταίο καρέ μιας sequence εικόνων), το οποίο είναι σχεδιασμένο από έναν Key-Αnimator και όχι από έναν απλό Cleaner, που χρησιμοποιείται για το τελικό σχέδιο με χρωματιστά μολύβια, καθώς και μαύρες γραμμές (το τελικό χρωματίζεται με διαφορετικά χρώματα - τα οποία συνήθως αφορούν τις γραμμές των σκιών, ανάμεσα στα χρώματα, και όχι το βασικό μαύρο περίγραμμα της φιγούρας - και μετά με ένα είδος θερμοστατικού εκτυπωτή, στυλ Χerox, αποτυπώνει, στο εμπρός μέρος της ζελατίνας, το σχέδιο του χαρτιού). Αν είναι έγρωμο, όμως, τότε είναι Douga.

3) ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ (ΑΠΟ ΠΙΣΩ) ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΑΝΩΜΑ (ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ):

Τα χρώματα της φιγούρας αποτυπώνονται στο πίσω μέρος της ζελατίνας, είτε με ακρυλική τέμπερα, είτε με μια πατέντα χρώματος που ονομάζεται Gum Arabic Paint και την οποία είχε εφεύρει η Disney. Πρωτίστος, όμως, προηγείται η διαδικασία του μελανώματος-απάλυνσης, της, ήδη, φωτοτυπημένης, με τα περιγράμματα στο μπροστά μέρος, ζελατίνας (σε αυτό το στάδιο χρησιμοποιούνε σινική μελάνη, πενάκια, ραπιτογράφους-μαρκαδοράκια, και αυτά για τις μαύρες γραμμές, ενώ πινελάκια με αραιωμένο ακρυλικό για τις έγχρωμες γραμμές, που αφορούν το χώρισμα της σκιασμένης πλευράς από την φωτισμένη, της φιγούρας).

4) ΤΑ PEG HOLES KAI TA PEG BARS (OI TΡΥΠΕΣ ΤΗΣ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ KAI O XAΡΑΚΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΕΞΟΧΕΣ):

Η ζελατίνα, καθώς και το χαρτί, κανονικά πρέπει να είναι τρυπημένα, στο πάνω ή το κάτω μέρος και να έχουνε είτε 3 (2 πλάγιες ορθογώνιες και μία κεντρική στρόγγυλη), είτε 2 (2 πλάγιες στρόγγυλες) τρύπες. Αυτές οι τρύπες, αφορούν την σταθερότητα και την σύμπτωση των σχεδίων στα χαρτιά και τις ζελατίνες. Τοποθετούνται δε σε ένα Light Box Τable (φωτεινή ρετουσιέρα ή φωτοτράπεζα) και παρέχουν διαφάνεια, ανάμεσα στα επίπεδα χαρτιών, για την δυνατή αντιγραφή του ενός σχεδίου από το αλλό. Οι φωτοτράπεζες αυτές, διαθέτουν Peg Bars (προεξοχές σε χάλκινο χάρακα, μερικές φορές και πάνω και κάτω), που αντιστοιχούν τέλεια στις τρύπες των χαρτιών και των ζελατίνων.

5) Η ΑΡΙΘΜΗΣΗ ΤΗΣ ΖΕΛΑΤΙΝΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΑΡΤΙΟΥ:

Η αρίθμηση, τόσο του χαρτιού, όσο και της ζελατίνας, αναφέρεται στην σεκάνς, την σκηνή του επεισοδίου (το 21-15) και το σχέδιο κλειδί (Α-1 - αναλυτικότερα το Α αφορά το πρώτο επίπεδο της ζελατίνας, γιατί στο δεύτερο ή τρίτο επίπεδο, Β ή C, και σε άλλη, από πάνω από την Eliza, ζελατίνα έχει σχεδιαστέι η φιγούρα του κηπουρού, βλ. Jpeg από σκηνή. Tο 1 αφορά το πρώτο σχέδιο-καρέ-κλειδί από μια Sequnce εικόνων. Είναι δε φτιαγμένο από έναν Key-Lead Animator (σχεδιάζει το 1ο, το 2ο μεσαίο και το 3ο σχέδιο μιας σκηνής) όχι από έναν Inbetweener (σχεδιαστής ενδιάμεσων σκίτσων).

Background (υδατογραφία φόντου) δεν πρέπει να παίζει από ΄τι βλέπω. Αλλά και με αυτά που κατέχεις πρέπει να είσαι ΠΟΛΥ ικανοποιημένη, καθώτι εξαιρετικά σπάνια.

Χαιρετίζω

Αυτά βέβαια μέχρι και το 1997, μετά στην Ιαπωνία (όπως και στην Αμερική, ήδη, από το 1989) επικράτησε το Digital Ink & Paint (ψηφιακό χρωμάτισμα - μελάνωμα).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Death2Eliza Πρέπει να είσαι πολύ τυχερή για να έχεις στα χέρια σου κάτι τόσο υπέροχο. Εγώ ως ζωγραφος και ως γραφίστρια έχουν πέσει στα χέρια μου πολλά παρόμοια σαν το δικό σου... αλλά δυστυχώς δεν ήταν δικά μου και δεν μπορούσα να τα κρατήσω για πολύ. Ειδικά στην Αγγλία όταν έκανα το μεταπτυχιακό μου είχα πολλές εκπλήξεις απο ένα καθηγητή που ασχολούνταν πολύ με τα anime. Αυτός ο καθηγητής μασ έφερνε και πολλά προσχέδια απο ζωγράφους. Έχει τρελλό υλικό... αφου του έλεγα οτι θα παω να τον κλέψω και αυτός με πίστευε!!! Death2Eliza προσεχέ τα σαν κόρη οφθαλμού!!!!! γιατι μπορέι να έρθω να στα κλέψω! :cool:
 
dhmhtra,οβερ μαη ντεντ μπαντι!!:axer:

(μπαι δε γουεη,καλως ηρθες :) )

dominion,περιττο να σου πω πως το ποστ σου εχει φυγει ηδη με e-mail προς καθε ενδιαφερομενο!! :D

καταπληκτικες οι πληροφοριες που εδωσες..διαβαζα και εξεταζα ταυτοχρονα!

προσπαθησα να βγαλω μια κοντινη,χρησιμοποιοντας το τζαμι της μπαλκονοπορτας ως φωτοτραπεζα,ειναι λιγο χαλια φωτο,αλλα ηθελα να δεις τα εξης και εσυ..

cellcloseup.jpg

αν προσεξεις,ειναι σιγουρα douga,οι κορες των ματιων ειναι με κοκκινη ξυλομπογια,καθως και οι σκιασεις (αριστερα) στο μανικι με πρασινο..

οι τρυπες που ειπες ειναι στο πανω μερος (2 πλάγιες ορθογώνιες και μία κεντρική στρόγγυλη). :)

σε αυτη την φωτο,φαινονται καπως και οι πινελιες,ειναι μαγικο να φανταζεσαι τον γιαπωνεζακο να δουλευει απο πανω του πριν απο 30 χρονια!!

επισης βαζοντας το στο φως,παρατηρησα και κατι ψιλοκρακελαρισματα (μηπως πρεπει να σταματησω να το χαιδευω επιτελους?:oops:).

παντως εχω κολλησει ασχημα,δεν ξερω τι να το καμω..ελεγα να το βαλω σε κορνιζα και να το σφραγισω ερμητικα με blue tak για να μην μπαινουν τσιγαριλες μεσα και κιτρινισει,απο την αλλη δεν μου παει η καρδια να το εγκλωβισω και να μην εχω αμεση επαφη μαζι του..

ουφφ..καμια προταση?

ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ:Παιδια ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ που μονοπωλουμε το thread..dominion αν θες,για να μην πρηζουμε τους υπολοιπους,αν εχεις κατι να προτεινεις στειλε μου pm..

και παλι,σε υπερευχαριστω για τις συναρπαστικες πληροφοριες!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το κρακελάρισμα είναι επειδή έχουν περάσει τα χρόνια και η μπογία ως γνωστόν φθείρεται. Επειδή στα χέρια σου έχεις ΘΗΣΑΥΡΟ γρήγορα πήγαινέ τον σε κάποιον ειδικό για να το κορνιζάρει (αν και εγώ λέω να το σαντουιτσάρεις με ριζόχαρτο καλής ποιότητας και από πάνω ένα τζάμι) ερμητικά και μην (ΜΗΝ) το ξαναπειράξεις από εδώ και μπρος. Αν χρειαστεί δε να φοράς γάντια βαμβακερά όταν πιάνεις την λεία επιφάνεια της ζελατίνας. Μακριά από ήλιο σε σκιερό μέρος η συντήρηση.

Ναι πρέπει να σταματήσεις να το χαιδεύεις επιτέλους αλλιώς θα πάει στράφη φαντάσου ότι έχεις στα χέρια σου έναν πίνακα του περασμένου αιώνα.

Αυτό που έχεις παίζει να κοστίζει και πάνω από 500 ευρώ (μπορεί να λέω και λίγα). Αυστηρή συντήρηση από εδώ και μπρός.

Επίσης μακριά από σκόνες, τριχούλες, υγρασία και γενικά υγρά κλπ. Φαντάσου όπως συντηρούνε οι φωτογράφοι τα αρνητικά (γιατί από το ίδιο υλικό σελιλόιντ είναι η ζελατίνα). Επίσης θα σε συμβούλευα μεταξύ ζελατίνας και χάρτου να μπεί ένα ελαφρύ ριζόχαρτο (ίδιο μέγεθος με χαρτι και ζελατινα) ώστε η μπογιά του πίσω μέρους να μην έρχεται σε επαφή)

http://www.animanga.com/cgi-bin/picture?evar-13.jpg

Προσπάθησε να κάνεις κάτι τέτοιο
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ok,μην με μαλωνεις!! :icon_cry:

δεν ειδα κατι στο λινκ που εδωσες..
 
Death2Eliza είπε:
ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ:Παιδια ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ που μονοπωλουμε το thread..dominion αν θες,για να μην πρηζουμε τους υπολοιπους,αν εχεις κατι να προτεινεις στειλε μου pm..
Εγώ πάλι θα σας πρότεινα να μή μεταφέρετε τη συζήτηση αυτή σε pm, γιατί είναι συναρπαστική και χρήσιμη για όλους. Ποιος ξέρει πότε θα μας χρειαστούν και εμας αυτές οι πληροφορίες; Συνεχίστε ακάθεκτοι!
 
ευχαριστουμε μαστορα!!

βεβαια αν καποιος βαρεθει ας μας πει να το κοψουμε,χωρις παρεξηγησεις παντα!!

αυτο με το ριζοχαρτο δεν το επιασα..*χρουτς-χρουτς"..

αναμεσα σε ζελατινα και ντουγκα δεν γινεται,ειναι ηδη κολλημενο δυστυχως..

τωρα,να μπει αναμεσα σε ζελατινα και τζαμι..δεν θα "χανει" ετσι?

σκεφτομουνα μηπως μπει σε κορνιζα οπου θα υπαρχει κενο αναμεσα τους (τζαμι-ζελατινα).θα ρωτησω αν μπορει καποιος να μου φτιαξει κατι τετοιο κατα παραγγελια..

..και ετσι θα εχω την αντιπαθητικη μουρη της Ελιζας,για παντα,στο οπτικο μου πεδιο..

υ.γ.η φιλη που μου το εστειλε δωρο,ακομα δεν πιστευει οτι δεν τσαντιστηκα,αλλα τρελαθηκα απο την χαρα μου! :)
 
Έχετε δει τα φοβερα επεισόδια που έχει ανεβάσει στο youtube η Death2Eliza?

Αν όχι, βάλτε στο search candyingreekproject

Έχει κάνει πολύ καλή δουλειά! Σήμερα τα ανακάλυψα και έβλεπα 3 ώρες Candy! Στην αυθεντική μεταγλώττιση! Καταπληκτικά!

Death2Eliza είσαι άπαιχτη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωπα,ωπα!!:animeek:

Δεν τα βαζω εγω αποκλειστικα,ειμαι απλα μελος της ομαδας και δουλευω στην σελιδα εκει.. :)

τα credits ολα πρεπει να πανε στις Αθανασια,Μυρτω και Βικυ ( :worship: ) που ειχαν το υλικο και το μοιραστηκαν μαζι μας,συν το οτι δεχτηκαν αμεσως με ενθουσιασμο να ξεκινησουμε αυτο το προτζεκτ για να μπορεσουν ολοι να αποκτησουν την σειρα..ηταν θεοσταλτες,μετα απο ολη την ταλαιπωρια που τραβηξαμε (δεν θα βαρεθω ποτε να λεω για τους αλητες που συναντησαμε στην πορεια μας!:mad:).

Εμεις απλα επεξεργαζομαστε οτι μας εδωσαν,χωρις αυτες δεν θα ειχε γινει τπτ απο ολα αυτα..α,ναι..ειναι κ ο S@k!s που κανει το encoding!!

Το δικο μου υλικο ειναι μονο τα τελευταια ασπρομαυρα που εχω στο καναλι μου (backpacker74),και αυτα τα ειχα παρει πριν απο χρονια απο μια φιλη..(το σωστο να λεγεται!)

domniki,ελιωσες 3 ωρες ε?

ειναι κολλημα τρελο!!και τωρα ειμαστε στα πιο ομορφα επεισοδια..:heart::heart:
 
Τα επεισόδια που σου είπα ότι έχω, τα έχω πραγαμτικά! Χθες είδα το επόμενο από τις σκάλες!!! θυμάμαι ότι είχες αναφέρει ότι το ψάχνατε απεγνωσμένα. Αλλα δυστυχώς σε ασπρόμαυρο (είναι η VHS που "εκακα" σε DVD)...μετά από τα δικά σου φοβερα επεισόδια, είδα και αυτά που είχα κάνει DVD (αλλα σε ασπρόμαυρα)... τρελοί πώρωση :)

Απότι κατάλαβα, αυτός που έκανε το DVD, στα αρχικά επεισόδια είχε βάλει καλή ανάλυση, ενώ στο τελευταίο δεν ήταν τόσο καλή η κωδικοποίηση (η ποιότητα της VHS είναι η ίδια παντού), μάλλον για να χωρέσουν και τα 9 επεισόδια σε ένα DVD. Μπορεί και να λέω βλακείες και να ήταν τυχαίο, δεν είμαι και expert σαΐτα. Αλλα τα επεισόδια μου είναι σε αριστη κατάσταση...θα τα απολαύσετε, έτσι και ο Wall τα καταφέρει

Wally, help! Σε περιμένουμε σαν manna-εξ ουρανού:)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την επομενη εβδομαδα το πολυ θα εχει ρυθμιστει ;)

O AEON εχει στησει τα κλαπατσιμπανα...

Se perimenoume san manna-e3 ouranou :)
Δεν μπορειτε να με πεταξετε απο πιο χαμηλα?
 
Ξεχασα να ρωτηω: ο S@k!s τα καταφερνει με τις παλιες VHS? Μηπως να του φορτωσουμε μερικες απο τις δικες μου για encoding? Σε ποια επεισοδια ειστε τωρα?
 
WALLY!!! :help: :icon_cry:

ναι,το 100,οπως και το επομενο μας λειπουν!!Εχουμε βρει και καποιον αλλον που εχει υλικο,αν καταφερεις και εσυ να τα φτιαξεις,θα ειμαστε σουπερ :D !!

γινεται εγχρωμο,απλα να ειναι οι οριτζιναλ κασσετες..το ασπρομαυρο μπορει να παιζει σε φασεις,γιατι τοτε το σημα δεν ηταν και τοσο σταθερο..

εκανε βλακεια ο αλλος που σου στουμπωσε 9 επς σε ενα δισκακι..

μολις ειδα το ποστ του wally απο πανω!!! :worship: :worship:

Μπραβο παιδια!!
 
Ειναι αυθεντικες! Οποτε μην ανησυχεις. Εγω η ιδια τις εχω γραψει μe ενα παλιο JVC video, καμια 20 χρονια πριν :) To video εχει παει στα σκουπιδια εδω και χρονια, αλλα οι VHS ειναι ΟΚ.

Αυτα που μου μετεφερε σε DVD δεν παιζουν σε φασεις, αλλα ειναι ασπρομαυρα.
 
Domniki είπε:
Ξεχασα να ρωτηω: ο S@k!s τα καταφερνει με τις παλιες VHS? Μηπως να του φορτωσουμε μερικες απο τις δικες μου για encoding? Σε ποια επεισοδια ειστε τωρα?

ο Σακης δουλευει με τα dvd που του εχουμε δωσει..η Βικυ ειχε ηδη περασει τις vhs σε dvd οταν την γνωρισαμε,η Σουλα (Αθανασια) ηθελε,αλλα φοβοταν να της αφησει απο τα χερια της,μια και τις εβλεπε συνεχεια ολα αυτα τα χρονια!!Αφου τις πηγε σε 5-6 "ειδικους" στα Τρικαλα (εκει μενει) και εφαγε πατατα, τελικα τις ανεβασε Αθηνα και τις εμπιστευτηκε σε εμας (φυσικα με απειλες για την ζωη μας σε περιπτωση που θα παθαιναν κατι:biglaugh:).Εμεις με τρεμαμενα χερια τις δωσαμε σε γνωστο-επαγγελματια και επιτελους εγινε η δουλεια..τσονταρε ολη η παρεα για τα εξοδα.10 dvd βγηκαν αυτα (απο επ. 54 ως 115 με τις ελλειψεις που σου εχω πει..)

οποτε ο Σακης κανει τις μετατροπες και περναει τα credits,δεν εχει παρε δωσε με την αλλη διαδικασια δυστυχως!

τωρα προσπαθουμε να ανεβαζουμε οσο πιο γρηγορα,εχουμε σταθεροποιηθει στο 1 επ την ημερα,θα θελαμε ομως να αυξηθει ο ρυθμος,ειναι κ πολλα τα επς συν το οτι κινδυνευουμε να βρεθουμε απο στιγμη σε στιγμη "suspended" απο το youtube και να παει τοσος κοπος στραφι!!:mad:
 
Απ' ο,τι καταλαβες Wally, σε σενα πεφτει ο κληρος για να μετατρεψεις τις δικες μου :) Αφου απετυχαν οι επαγγελματιες....Aλλα ειμαι σιγουρη οτι η γυναικα σου θα ξετρελαθει, και θα παρεις τα ευσημα :)))

K' εγω φοβομουν να δωσω τις δικες μου, τις ειχα γραψει περιπου 20 χρονια πριν....ειναι κατι ιερο, χαχαχαχαχα. Η Σουλα με καταλαβαινει.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα