Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Το ειδα ολο το επεισοδιο και φλομοσα στο κλαμα :icon_cry:

Ασε δεν ειναι για εμενα αυτα,παω τωρα να δω καμια δεκαρια hentai για να συνελθω :cool:

αντε πλησιαζουμε στο επιμαχο επεισοδιο της Σκωτια!!!! YES!


Γιατι επιμαχο? :confused: :diablotin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
SONIC είπε:
Καλα SONIC, που ζεις? Στην Σκωτια ειναι το μοναδικο φιλι της σειρας....μετα απ'αυτο το χαος! Τι τους στηνει παγιδα η Ελιζα και αποβαλουν την Καντυ απ'το σχολειο, τι φευγει ο Τερρυ για να παρει αυτος το φταιξιμο, τι δεν συναντιουνται ποτε των ποτε....ασε πολυ πικρα...η Σκωτια ειναι ουσιαστικα η τελευταια φορα που ειναι μαζι.....τα θυμηθηκα τωρα και και νευριασα παλι. Ερωτας ηταν αυτος ή βασανο!
 
Γιατι εκει ειναι η στιγμη που περιμεναμε για 115 επεισοδια!!

Με λιγα λογια, τα ψιχουλα που μας πεταξε η ΤΟΕΙ για να αρρωστησουμε τελειως!!

Αστο Sonic!!Μεινε στα hentai καλυτερα..:biglaugh:

Domniki, αυτο το θεμα ειναι και το αντικειμενο του μεγαλου πολεμου μεταξυ των φαν.Δυστυχως η Μιζουκι ποτε δεν ξεκαθαρισε τις προθεσεις της σχετικα,συν το οτι σε καθε βερσιον της ιστοριας (ανιμε,μανγκα και νουβελες),μπορει ο καθενας να βγαλει οποιοδηποτε συμπερασμα..

Θα συμφωνησω ομως μαζι σου στο εξης:

Κατα την δικη μου κριση, στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ dubbing,με το συγκεκριμενο κειμενο,και τους ηθοποιους, καταλαβαινω πως καταληγουνε μαζι, Καντυ + Αλ..

Μην ξεχναμε πως ο χρωματισμος της φωνης και το πως θα ειπωθει κατι, μπορει να αλλαξει τελειως το νοημα μιας προτασης..

Οι ξενοι φανς π.χ. εχουν τελειως διαφορετικα βιωματα απο το τελος σε σχεση με εμας..

Προσωπικα επαθα πολιτισμικο σοκ βλεποντας τις αποψεις τους στο international CT forum.:animeek:
 
Death2Eliza είπε:
Γιατι εκει ειναι η στιγμη που περιμεναμε για 115 επεισοδια!!Με λιγα λογια, τα ψιχουλα που μας πεταξε η ΤΟΕΙ για να αρρωστησουμε τελειως!!

Αστο Sonic!!Μεινε στα hentai καλυτερα..:biglaugh:

Domniki, αυτο το θεμα ειναι και το αντικειμενο του μεγαλου πολεμου μεταξυ των φαν.Δυστυχως η Μιζουκι ποτε δεν ξεκαθαρισε τις προθεσεις της σχετικα,συν το οτι σε καθε βερσιον της ιστοριας (ανιμε,μανγκα και νουβελες),μπορει ο καθενας να βγαλει οποιοδηποτε συμπερασμα..

Θα συμφωνησω ομως μαζι σου στο εξης:

Κατα την δικη μου κριση, στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ dubbing,με το συγκεκριμενο κειμενο,και τους ηθοποιους, καταλαβαινω πως καταληγουνε μαζι, Καντυ + Αλ..

Μην ξεχναμε πως ο χρωματισμος της φωνης και το πως θα ειπωθει κατι, μπορει να αλλαξει τελειως το νοημα μιας προτασης..

Οι ξενοι φανς π.χ. εχουν τελειως διαφορετικα βιωματα απο το τελος σε σχεση με εμας..

Προσωπικα επαθα πολιτισμικο σοκ βλεποντας τις αποψεις τους στο international CT forum.:animeek:

Καταλαβαινω τι λες. Σε καποιες χωρες, οπως η Ιταλια, επειδη οι fans ηθελαν οπωσδηποτε Καντυ και Τερρυ μαζι στο τελος, το καναλι που προβαλε την σειρα εκανε ενα επεισοδιο με σκηνες απο Καντυ και Τερρυ μαζι, ετσι ωστε να φαινεται οτι καταληγουν μαζι στο τελος. Το εχω δει στο youtube, αλλα σαν ειδικη στα επεισοδια με Τερρυ καταλαβα οτι ειναι μια μιξη. Αυτο ομως δεν ειναι και το αυθεντικο. Πως αλλωστε θα μπορουσαν να ειναι μαζι??? Μονο αν καποιος σκοτωνε την Σουζανα, χαχαχαχαχα (το ονειρο καθε Τερρικιας).

Για το κομικ δεν ξερω ακριβως πως τελειωνε γιατι δεν το εχω διαβασει καθολου. Ξερει κανεις???
 
και εκει εχουν επεμβει οι Ιταλοι,και δυστυχως το ιταλικο κυκλοφορησε και εδω, στα ελληνικα βεβαια..

απο καποιο τευχος και μετα αρχιζει ο βιασμος, μαιμου σχεδια και γελοια υποθεση, νεοι αδιαφοροι και περιττοι χαρακτηρες και ανουσιες παριπλανησεις της Καντυ (μεχρι την Αφρικη πηγε!).Η Σουζαννα παθαινει διαφορα, και εχει χαπι εντ, τερρυ+καντυ μαζι στο ηλιοβασιλεμα, αλλα εχεις ξενερωσει τοσο με την απομιμηση που δεν πειθεσαι.

το ova που λες, τουλαχιστον ειναι μονταζ απο το πραγματικο ανιμε, οποτε και ποιοτικοτερο τουλαχιστον..

δεν παραμενει ομως ενα ψεμα.

οι φανς θελουν ΕΠΙΣΗΜΗ συνεχεια της ιστοριας, και πολλοι δεν συμβιβαζονται με επεμβασεις αλλων.

με εξαιρεση βεβαια την φιλη Candyterry, που ειναι αστερι στους υπολογιστες, και εχει φτιαξει πολλα animation φιλια Κ+Τ!!Μπορει να εχεις δει απο'δω και απο εκει δουλειες της..

την εχουν κατακλεψει ολοι στο διαδικτυο.
 
Αστο Sonic!!Μεινε στα hentai καλυτερα..
Τουλαχιστον εκει βρε Ελιζα οχι μονο δεν κλαιω αλλα κανω και οφθαλμολουτρα με τις πανεμορφες κοπελες. :D (οι οποιες βεβαια εχου IQ τζατζικιου αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια:rolleyes:)

Παντος τωρα που το θυμηθηκα κοριτσια ειχε δει καποια απο σας το sci-fi romance Nayuta? ηταν ενα απο τα 3 ποιο ψυχο καρτουν της εποχης:animeek:(ημασταν αθωα παιδια τοτε) :)
 
τα attachments είναι αφιερωμενα στην Death2Eliza

antony1af2.jpg


antony2ez4.jpg


Παντως τα πρωτα επεισοδια εχουν τελεια αναλυση! Η Viv εκανε καλη δουλεια. Πως καταφερε να κρατησει τις κασετες σε τοσο καλη κατασταση?

antony1af2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:inlove::inlove: Ευχαριστω... κλαψ..

δεν εχω ιδεα!!Τις ειχε στην φορμολη ισως?
 
Όλοι τους ήταν υπέροχοι,γιατί όλοι τους αγάπησαν την Candy...Απλά ο Terry ήταν ο πιο τυχερούλης,γιατί της έκλεψε ένα παθιασμένο φιλί σε αντίθεση με τους υπόλοιπους που κέρδισαν μόνο την αγκαλιά της.Αν δεν έφευγε ο Antony τίποτα από όσα επακολούθησαν δεν θα είχε συμβεί.Αυτό που μου άρεσε πάρα πολύ σε αυτή τη σειρά, ήταν πως η Candy είχε να θυμάται τα πιο όμορφα από κάθε της σχέση και αυτό νομίζω πως ήταν μεγάλη σχολή.Καλό είναι να μένει πίσω πάντα μια ευχάριστη ανάμνηση, όσο άδοξο και αν είναι το τέλος μιας σχέσης.Να αγαπάς και να συγχωρείς τις αδυναμίες των ανθρώπων,αυτό είναι αγάπη...:rolleyes:

22kt6.jpg


22kt6.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
candy είπε:
η Candy είχε να θυμάται τα πιο όμορφα από κάθε της σχέση και αυτό νομίζω πως ήταν μεγάλη σχολή.Καλό είναι να μένει πίσω πάντα μια ευχάριστη ανάμνηση, όσο άδοξο και αν είναι το τέλος μιας σχέσης.Να αγαπάς και να συγχωρείς τις αδυναμίες των ανθρώπων,αυτό είναι αγάπη...:rolleyes:
Είπες, ίσως, την μεγαλύτερη κουβέντα που έχει ειπωθεί ποτέ στο GRM........
 
..Και ο Αντονυ εχει φιλακι (στο μαγουλο ) αλλα μονο στο μανγκα :)mad:) και αν ηταν πιο μεγαλος, θα της εριχνε οχι ενα, αλλα 2-3 ξεγυρισμενα!! και ειμαι σιγουρη πως εκει δεν θα επεφτε καθολου ξυλο.. :D

τωρα, για αυτα που ειπες Candy, δεν ξερω..

Η ιδια η ιστορια της, ενω διδασκει τοσες αρετες, στο τελος σου αφηνει μια πικρια και ενα τεραστιο " γιατι ρε γμτ!!"..

Ενω σου δειχνει πως με το να εισαι καλος χτιζεις γυρω σου γερες φιλιες, απο την αλλη σου λεει πως λογω της τιμιοτητας σου θα αδικηθεις πολλες φορες.

και μπορει η Καντυ στο τελευταιο τραγικο επ. να σκεφτεται τον Τερρυ και την Σουζαννα μαζι και να δειχνει ευτυχισμενη και συμβιβασμενη με το πως τελικα καταληξαν τα πραγματα, αλλα ειμαστε σιγουροι πως ετσι ειναι?
 
Σ'αυτή τη ζωή πολλές φορές θα πεις γιατί,άλλες τόσες θα κλάψεις,θα θυμώσεις όμως αυτό που θα μείνει στο τέλος είναι η ικανοποίηση πως κέρδισες την αγάπη και το σεβασμό αυτών για τους οποίους θυσίασες τα δικά σου θέλω.Παρά την τραγική ιστορία της Candy,σκέψου πως πάντα υπήρχε κάποιος δίπλα της να την αγαπά και να την φροντίζει.Θα μου πεις ακούγεται πολύ ρομαντικό σαν άποψη,όμως βλέποντας και το τελευταίο επεισόδιο καταλαβαίνεις πως όταν κάποιος βρίσκεται μέσα στην καρδιά σου,η ευτυχία του ακόμα και αν δεν σε περιλαμβάνει αποτελεί κομμάτι της δικιάς σου ευτυχίας.Γι'αυτό και η Candy ήταν η προσωποποίηση της ανιδιοτελούς αγάπης,ν'αγαπάς δίχως να περιμένεις ανταλλάγματα...
 
Παράθεση:Αρχική Δημοσίευση από candy

η Candy είχε να θυμάται τα πιο όμορφα από κάθε της σχέση και αυτό νομίζω πως ήταν μεγάλη σχολή.Καλό είναι να μένει πίσω πάντα μια ευχάριστη ανάμνηση, όσο άδοξο και αν είναι το τέλος μιας σχέσης.Να αγαπάς και να συγχωρείς τις αδυναμίες των ανθρώπων,αυτό είναι αγάπη...:rolleyes:

Είπες, ίσως, την μεγαλύτερη κουβέντα που έχει ειπωθεί ποτέ στο GRM........
:eek::eek::eek:

Δηλαδη οι ατακες του Wally περι αντικειμενικοτητας επεσαν στη 2η θεση ????
 
candy είπε:
Σ'αυτή τη ζωή πολλές φορές θα πεις γιατί,άλλες τόσες θα κλάψεις,θα θυμώσεις όμως αυτό που θα μείνει στο τέλος είναι η ικανοποίηση πως κέρδισες την αγάπη και το σεβασμό αυτών για τους οποίους θυσίασες τα δικά σου θέλω.Παρά την τραγική ιστορία της Candy,σκέψου πως πάντα υπήρχε κάποιος δίπλα της να την αγαπά και να την φροντίζει.Θα μου πεις ακούγεται πολύ ρομαντικό σαν άποψη,όμως βλέποντας και το τελευταίο επεισόδιο καταλαβαίνεις πως όταν κάποιος βρίσκεται μέσα στην καρδιά σου,η ευτυχία του ακόμα και αν δεν σε περιλαμβάνει αποτελεί κομμάτι της δικιάς σου ευτυχίας.Γι'αυτό και η Candy ήταν η προσωποποίηση της ανιδιοτελούς αγάπης,ν'αγαπάς δίχως να περιμένεις ανταλλάγματα...

Μιλας πολυ ομορφα Candy και προσεγγιζεις πολυ ξεκαθαρα το θεμα..

Δεν ειναι ψεμα ουτε ρομαντικο αυτο που ειπες, ετσι ειναι, αν εισαι καθαρος σαν ανθρωπος παντα θα υπαρξει εστω και ενας που θα το εκτιμησει.

ανιδιοτελης αγαπη..ναι, αυτο αντιπροσωπευει η Καντυ.

Η μονη διαφορα ειναι πως στην προκειμενη ουτε ο Τερρυ ειναι ευτυχισμενος. Θυσιασανε και οι δυο τον ερωτα τους, ο ενας απο υποχρεωση και η αλλη απο λυπηση, για να κανουν την Σουζαννα ευτυχισμενη.

Και Σουζαννες υπαρχουν παρα πολλες εκει εξω..δυστυχως..

...και καταληγεις παλι στο " γιατι ρε [edit]..ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ!"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
telamonas.stokos είπε:
:eek::eek::eek:
Δηλαδη οι ατακες του Wally περι αντικειμενικοτητας επεσαν στη 2η θεση ????
Wally και αντικειμενικότητα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 
No way!!!! :D

Passion makes the world go round!!
 
Μήπως η Σουζάννα δεν ήταν η αιτία αλλά η αφορμή για να μην είναι η Candy με τον Terry μαζί;Έχω την εντύπωση,μπορεί να κάνω και λάθος,ότι τους ταιριάζει η φράση ¨ Αυτοί μαζί δεν κάνουνε και χώρια δεν μπορούνε¨.Μήπως προτιμήσαν να προστατεύσουν (υποσυνείδητα) αυτό που είχαν απο την αναπόφευκτη «φθορά» που θα έφερνε ο χρόνος;Μήπως αυτή είναι η μοίρα για τους μεγάλους έρωτες; :) :) :) :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα