Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
[edit] copyrights [edit]

Juanita είδα την ερώτησή σου για τα cel! στο νετ μπορείς να βρεις cel προς πώληση από πολλά γιαπωνέζικα anime! εγώ προσωπικά παρήγγειλα από το συγκεκριμένο http://www.takamura-store.com, αλλά μπορείς να ψάξεις και στο ebay και σε άλλα site! ;-)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι κόπιες που έχω είναι Ιταλικές.Ναι με virtual dub γίνεται η δουλειά απλά μερικές φορές ο ήχος ξεσυγχρονίζεται και εκεί είναι που θέλει δουλειά.
 
Μπραβο Stellina! Tα καταφερες χωρις βοηθεια. Πραγματικα το background ειναι ασχετο. Aυτο μαλλον με μπερδεψε και φανταστηκα οτι ειναι τα επεισοδια που η Καντυ ειναι στους Ρανγκαν.

O Takamura ειναι ο καλυτερος που εχω δει, και εχει πολυ ωραια πραγματα.
 
το backround αποτελείται και αυτό από δύο κομμάτια...ένα που είναι ζωγραφισμένα τα βουνά και ο ουρανός...και πάνω από αυτά μια διαφάνεια που περιλαμβάνει τα δέντρα....μάλλον κάποια στιγμή πρέπει να τσεκάρω που εμφανίζεται και αυτό! ;-)
 
Ο συγχρονισμός των επεισοδίων με τις ελληνικές φωνές, είναι όντως πολύ χρονοβόρο, γιατί πρέπει να υπάρχει συγχρονισμός με τα χείλια (δηλαδή μοντάζ) αλλιώς το αποτέλεσμα θα είναι σαν τις Μεξικάνικες σαπουνόπερες του Star :D !
 
theoritikos στα κινούμενα σχέδια ότι γλώσσα και να βάλεις το ίδιο είναι.Και αυτό γιατί τα χείλια δεν κάνουν τόσο ευδιάκριτες και καθαρές κινήσεις (εκτός από περιπτώσεις επιφωνημάτων τύπου 'ΑΑΑΑ' 'οοοοο').
 
Μιά ερώτηση κρίσεως:

Γιατί η Κάντυ μας είναι σε υπό κατηγορία και όχι μαζί με τους μεγάλους;;;;;

Ε;;;Εεεεε;;;;;
 
Παντως σε οποια κατηγορια και να ειναι, το thread εχει φτασει αισιως τις 79 σελιδες!

Καντυ rules :ylsuper:
 
Domniki είπε:
Παντως σε οποια κατηγορια και να ειναι, το thread εχει φτασει αισιως τις 79 σελιδες! Καντυ rules :ylsuper:

Να τις χιλιάσουμε... γιατί τις 100 τις φτάνουμε οσονούπω!!!! :) :)
 
Μα σιγουρα θα τις χιλιασουμε...περιμενω πως και πως την αυριανη συναντηση! Θα εχουμε τρελλη καντυοσυζητηση :diablotin:
 
Juanita είπε:
Να τις χιλιάσουμε... γιατί τις 100 τις φτάνουμε οσονούπω!!!! :) :)
σίγουρα θα τις χιλιάσετε.. Φαίνεται πως ενώ το ενδιαφέρον των αγοριών μοιράζεται μεταξύ πάμπολλων σειρών, για τα κορίτσια το κέντρο όλων είναι η Κάντυ :ylsuper:
 
Starbuck είπε:
σίγουρα θα τις χιλιάσετε.. Φαίνεται πως ενώ το ενδιαφέρον των αγοριών μοιράζεται μεταξύ πάμπολλων σειρών, για τα κορίτσια το κέντρο όλων είναι η Κάντυ :ylsuper:
Να πω την αληθεια η Καντυ ηταν το κολλημα μου :clap: Αλλα κασετες εχω επισης με Thundercats γιατι τοτε επιτελους πηραμε βιντεο :clap: , ενω εχασα αλλα οπως η Ομαδα G :icon_cry: που ηταν η πρωτη μου αγαπη. Δυστυχως οταν προβαλλοταν η Ομαδα G ειχαμε ακομα ασπρομαυρη τηλεοραση και δεν ηξερα οτι υπηρχε βιντεο, ημουν επισης πολυ μικρη για να ξερω να χειριζομαι βιντεο :icon_cry:

Μικρη εβλεπα ολα τα παιδικα: Νιλς Χολγκερσον, Στρουμφακια, Διαστημοπλοιο Αργω, Μυστικος Σιδηροδρομος, Βασιλιας Αρθουρος, Thunderbirds, Thundercats, GIJoe, Thundersub, Jem, Beverly Hills Teens, Robotec, Xιλιοποδαρουσα, Α-μπε-μπα-μπλομ, Σπορτ Μπιλι, Μαγια η Μελισσα, και ολα τα αλλα που αναφερονται στο 80s culture :) Oπως καταλαβαινετε, ημουν τηλεορασοπληκτη, αλλα και παλι νομιζω οτι εβλεπα πολυ λιγοτερη τηλεοραση απ'οτι τα σημερινα παιδια. Τουλαχιστον εμεις μικρα βλεπαμε κυριως, για να μη πω μονο, παιδικα :cool:
 
Juanita είπε:
Μιά ερώτηση κρίσεως:
Γιατί η Κάντυ μας είναι σε υπό κατηγορία και όχι μαζί με τους μεγάλους;;;;;

Ε;;;Εεεεε;;;;;

:biglaugh: :biglaugh:

''Oι αποριες μιας Candy-sister...'' :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

Bρε κοριτσια,ημαρτον,το forum γεμιζει σιγα σιγα σιροπια παντου με τις αγαπες σας εδω μεσα,θα μας πνιξετε...!!! :p :p :tease: :tease: :tease:
 
Domniki είπε:
Μικρη εβλεπα ολα τα παιδικα: Νιλς Χολγκερσον, Στρουμφακια, Διαστημοπλοιο Αργω, Μυστικος Σιδηροδρομος, Βασιλιας Αρθουρος, Thunderbirds, Thundercats, GIJoe, Thundersub, Jem, Beverly Hills Teens, Robotec, Xιλιοποδαρουσα, Α-μπε-μπα-μπλομ, Σπορτ Μπιλι, Μαγια η Μελισσα, και ολα τα αλλα που αναφερονται στο 80s culture :) Oπως καταλαβαινετε, ημουν τηλεορασοπληκτη, αλλα και παλι νομιζω οτι εβλεπα πολυ λιγοτερη τηλεοραση απ'οτι τα σημερινα παιδια. Τουλαχιστον εμεις μικρα βλεπαμε κυριως, για να μη πω μονο, παιδικα :cool:
Πρέπει να είσαι από τις πολύ λίγες κοπέλες που βλέπανε GIJOE !!

Μόνο εμείς τα αγοράκια είχαμε κόλλημα με αυτό.

Μήπως έβλεπες και transformers???
 
theoritikos είπε:
Πρέπει να είσαι από τις πολύ λίγες κοπέλες που βλέπανε GIJOE !!Μόνο εμείς τα αγοράκια είχαμε κόλλημα με αυτό.

Μήπως έβλεπες και transformers???
Nαι και ο αγαπημενος μου ηταν ο Optimus Prime :) Το δυνατοτερο ρομποτ
 
Kι εγώ τον είχα τρελή αγαπη τον Optimus!! Δε μπορείς να φανταστείς ξενέρωμα που έφαγα εκείνη τη χρονιά που τα δείχναν που τον πήραν δώρο στον αδερφό μου κι όχι σ'εμένα!! Τουλάχιστον με είχαν θυμηθεί με το Καράτε Κιντ και μου είχαν πάρει τον Μr.Miyagi. Toν έβαζα να κάνει παρέα με τις ΒιΒι Βο μου. Χεχεχεχε... Αργότερα πάντως μου πήραν στον Σκαραβαίο που ήταν και πιο κοριτσίστικος. :D

Όσο για τα GIJoe έβλεπα κι εγω και μάλιστα σ'ένα ευρωπαικό κανάλι, μιας και τότε είχαμε αρχίσει να έχουμε δωρεάν ευρωπαικά κανάλια. Θυμάμαι μάλιστα πόσο εκνευριζόμουν που έχανα το επεισόδειο της Πέμπτης γιατί είχα αγγλικά! Ντρέπομαι τώρα βέβαια που έτσι εύκολα είχα πέσει κι εγώ στην παγίδα των πολεμόχαρων αμερικάνικων animation. Πάλι καλά που σιχαίνόμουν τον Ράμπο...

Theoritike δεν ζούσαμε όλες σε ένα μεγάλο ρομαντικό ροζ σύννεφο! Εγώ θυμάμαι κι άλλα "αγορίστικα" που μ'άρεσαν όπως το Robotech, Captain Harlock, Jumaru,Oδύσσεια του Διαστήματος, Boltron, Saber Rider and the Star Sheriffs και η λίστα γίνεται μακρύτερη όσο το σκέφτομαι...

Πίσω στην Κάντυ. Μπορώ να πω εδώ "Φέρτε πίσω τον 'Αρθουρ" ή θα φανώ πολύ τρελή;; Μα είναι υπέροχος
 
καλημέραααα....! σας έχω amv Candy and Τerry...φτιαχμένο από τα χεράκια μου! :) ελπίζω να σας αρέσει! [edit] Δεν υπάρχει το video [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα