Candy Candy...

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Wally
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Starbuck είπε:
χμ.. οφείλω να ομολογήσω πως έχω αρχίσει να ζηλεύω και θέλω να γίνω κι εγώ μια candy sister! τι πρέπει να κάνω; :whothehell: παρακαλώ κατευθύνετέ με.. :help:
Ξεκινάς από τα βασικά....Εγχείριση προσθήκη σιλικόνης ξέρεις τα συνηθισμένα!!! :D
 
akmakas είπε:
Ξεκινάς από τα βασικά....Εγχείριση προσθήκη σιλικόνης ξέρεις τα συνηθισμένα!!! :D
Ε, καλά, δεν είναι ανάγκη να ξεζουμιστεί οικονομικά από τόσο νωρίς...

Φίλε Starbuck ξεκίνα με μια ξανθιά περούκα και βλέπουμε...:biglaugh:
 
δηλαδή ένας άντρας δεν μπορεί να είναι candy sister; αυτό μου φαίνεται κάπως άδικο..

πάντως μέχρι την περούκα και το μακιγιάζ θα πήγαινα, όμως ούτε βήμα παραπέρα..
 
εχουμε κ αντρες στον κυκλο μας βρε!

απλα ειναι λιγο αμαζονικο το θεμα... δατς ολ!

κ θα πρεπει να περασεις καντικες εξετασεις για να δουμε αν εισαι διαβασμενος, μια κ οι συζητησεις μας ειναι πολυ ειδικευμενες πλεον..
 
Death2Eliza είπε:
εχουμε κ αντρες στον κυκλο μας βρε!απλα ειναι λιγο αμαζονικο το θεμα... δατς ολ!

κ θα πρεπει να περασεις καντικες εξετασεις για να δουμε αν εισαι διαβασμενος, μια κ οι συζητησεις μας ειναι πολυ ειδικευμενες πλεον..
χα! άρα μπορώ κι εγώ να γίνω candy sister!! :D

χμ.. μόνο που οι αμαζονικές εξετάσεις με ανησυχούν λιγάκι.. ελπίζω να μην είναι σεξουαλικής φύσεως.. επίσης ελπίζω να μην πρέπει να διαλέξω με ποιον είμαι ερωτευμένος, τον Τέρη ή τον Αντώνη.. :whothehell:
 
.............. (σε χαλασε η Καζαμπλανκα ε ?) :biglaugh:
 
Starbuck είπε:
χα! άρα μπορώ κι εγώ να γίνω candy sister!! :D
χμ.. μόνο που οι αμαζονικές εξετάσεις με ανησυχούν λιγάκι.. ελπίζω να μην είναι σεξουαλικής φύσεως.. επίσης ελπίζω να μην πρέπει να διαλέξω με ποιον είμαι ερωτευμένος, τον Τέρη ή τον Αντώνη.. :whothehell:
Πρεπει να παρεις θεση απλα! δεν θα σου ζητησουμε να σαλιαριζεις πανω απο τις εικονες τους!

ειμαστε ηδη πολλες οι λυσσαρες, αν μαζευτουν κ "αντρες" την βαψαμε!
 
χμ.. μήπως είναι καλύτερα τα αγοράκια να διαλέγουμε ανάμεσα στην Κάντυ και την Ελίζα; και πάλι χμ.. διαπιστώνω πως μου είναι αδύνατο να μην επιλέξω την Ελίζα.. πάντοτε προτιμούσα τις καστανές μακρυμαλλούσες..

224jd6h6c8ndz5q66ox0.jpg


παραδεχτείτε πως είναι ομορφούλα! κι είναι και κάπως κρίμα έτσι που βάλλεται από όλες εσάς..
 
Συγνώμη αλλά εδώ μυρίζομαι μπαρούτι!!!Μήπως δεν διάβασες καλά το nick-name της Death2Eliza;;;;Συγνώμη αλλά κοπήκατε στις εισαγωγικές εξετάσεις αγαπητέ Starbuck. :D
 
δεν πειραζει, το εχουμε καταλαβει εδω κ χρονια οτι ολοι ελιζες γουσταρουν..

οι καντουλες στην μοιρα τους, με τον σταυρο στο χερι..

διαλεχτε κ παρτε ρολο στην ζωη κοριτσια..
 
Death2Eliza είπε:
δεν πειραζει, το εχουμε καταλαβει εδω κ χρονια οτι ολοι ελιζες γουσταρουν..οι καντουλες στην μοιρα τους, με τον σταυρο στο χερι..

διαλεχτε κ παρτε ρολο στην ζωη κοριτσια..
ίσως όταν κάθεστε μικρούλες μπροστά στην τηλεόραση να ταυτίζεστε μεσ' στο μυαλό σας περισσότερο με την Κάντυ όμως πιστεύω πως οι γυναίκες φέρνετε περισσότερο στην Ελίζα..

και πείτε μου εάν δεν συμφωνείτε λιγάκι πως το φύλο σας μοιάζει να έχει μια έφεση στην ίντριγκα κι ενώ μεταξύ σας δείχνετε φίλες πίσω απ' την πλάτη, όχι σπάνια, τείνετε να εκδηλώνετε άλλες συμπεριφορές..

ειδικά στο θέμα των ανδρών, ακόμη δεν έχω δει γυναίκα να βαδίζει με τον σταυρό στο χέρι όπως το θέτεις καλή μου D2E.. πιο πολύ κανα κουζινομάχαιρο.. :D
 
Death2Eliza είπε:
δεν πειραζει, το εχουμε καταλαβει εδω κ χρονια οτι ολοι ελιζες γουσταρουν..οι καντουλες στην μοιρα τους, με τον σταυρο στο χερι..

διαλεχτε κ παρτε ρολο στην ζωη κοριτσια..
Φοβερη ατακα D2Ε.

Starbuck, εχεις δει καθολου επεισοδια της αγαπημενης μας σειρας? Μαλλον οχι....γιατι δεν μπορω να φανταστω καποιον να συμπαθει την Ελιζα...αν δεν το εχεις καταλαβει αναφερεσαι στην πιο κακιασμενη κακια ολων των εποχων :diablotin: Αρκει να δεις τα 10 πρωτα επεισοδια για να την μισησεις με παθος! Το χειροτερο της σειρας, για μενα, δεν ειναι οτι η Καντυ χωριζει απο τον Τερρυ, αλλα οτι δεν τιμωρειται η Ελιζα...τοση αδικια!!! Η Μιζουκι εχει κανει την σειρα τρομερα αληθινη. Αντε, ειναι και γιορτινες μερες και δεν θελω να "μαυρισω" το κλιμα.
 
Domniki είπε:
Φοβερη ατακα D2Ε.
Starbuck, εχεις δει καθολου επεισοδια της αγαπημενης μας σειρας? Μαλλον οχι....γιατι δεν μπορω να φανταστω καποιον να συμπαθει την Ελιζα...αν δεν το εχεις καταλαβει αναφερεσαι στην πιο κακιασμενη κακια ολων των εποχων :diablotin: Αρκει να δεις τα 10 πρωτα επεισοδια για να την μισησεις με παθος! Το χειροτερο της σειρας, για μενα, δεν ειναι οτι η Καντυ χωριζει απο τον Τερρυ, αλλα οτι δεν τιμωρειται η Ελιζα...τοση αδικια!!! Η Μιζουκι εχει κανει την σειρα τρομερα αληθινη. Αντε, ειναι και γιορτινες μερες και δεν θελω να "μαυρισω" το κλιμα.
μα η σειρά είναι δοσμένη με υποκειμενικό τρόπο, μέσα από τα μάτια μιας Καντηφρονούσας.. Ακριβώς το ότι η Ελίζα είναι τόσο απόλυτα κακιά συνηγορεί ως προς αυτό. Δεν υπάρχουν άνθρωποι τόσο απόλυτα κακοί ή τόσο απόλυτα καλοί. Η όλη ιστορία υπερβάλει τα γεγονότα, μεγαλοποιεί τις καταστάσεις ενώ αποκρύπτει τελείως περιστατικά τα οποία θα μας δίνανε μια τελείως άλλη οπτική του όλου δράματος.

Για παράδειγμα, ποιος έμαθε ποτέ για την ειλικρινή ερωτική εξομολόγηση του Αντώνη προς την Ελίζα κι όλο το μετέπειτα ερωτικό τους νταλαβέρι; Μια πτυχή της ιστορίας η οποία αποσιωπείται παντελώς και αφήνει έκθετη, ανεξήγητη και παραμορφωμένη την μάνητα της Ελίζας εμπρός στα έκπληκτά μας μάτια.

Μήπως η Ελίζα δεν είναι άλλο από ένα κορίτσι που αμύνεται, που προσπαθεί να κρατήσει την ευτυχία της από την ξένη παρουσία που εμφανίστηκε για να της την πάρει μακριά;

Εάν επιτρέπαμε την Ελίζα να μας διηγηθεί αυτή πώς γίναν τα πράγματα θα ξεδιπλωνόταν μπροστά μας μια πολύ διαφορετική ιστορία κι ίσως να ήταν η Κάντη που θα προκαλούσε την οργή μας..
 
Δεν μπορώ να φανταστώ τον Άντονυ να κάνει ερωτική εξομολόγηση στην Ελίζα. :animeek::animeek::animeek:


Εκτός της συγγένειας (μακρινής έστω) που τον "δένει" με την Ελίζα, δεν μου φέρνει σε anime που βρίσκεται σε απόγνωση και την πέφτει σε όποιο θηλυκό περνάει την πόρτα με τα τριαντάφυλλα.



Πιό λογικό μου φαίνεται να ήθελε ο Άντονυ να της ρίξει χυλόπιτα με το μέτρο...
:diablotin: εμ... συγνώμη... με το γάντι έννοούσα... :biglaugh:


Το ίδιο συνέβη και με τον Τέρυ. Η Κάντυ δεν επέβαλε τον έρωτά της σε κάποιον. Την αγαπούσαν - ερωτεύονταν απλά γιατί ήταν ο εαυτός της. Ούτε επιτηδευμένη - ναζιάρικη συμπεριφορά ούτε λούσα ούτε στολίδια... μόνο η ψυχούλα της και η αγνή της η καρδιά...



Σίγουρα κάποιες καταστάσειες έφταναν το συναίσθημα στα άκρα... αλλά ποιά από αυτές δε συμβαίνει και σε εμάς;;;; (εξαιρούνται τα μεταλλεία).



Η Κάντυ είναι "ο ύμνος στην ελευθερία" των anime :admin: .
 
Starbuck είπε:
Για παράδειγμα, ποιος έμαθε ποτέ για την ειλικρινή ερωτική εξομολόγηση του Αντώνη προς την Ελίζα κι όλο το μετέπειτα ερωτικό τους νταλαβέρι; Μια πτυχή της ιστορίας η οποία αποσιωπείται παντελώς και αφήνει έκθετη, ανεξήγητη και παραμορφωμένη την μάνητα της Ελίζας εμπρός στα έκπληκτά μας μάτια.

Μήπως η Ελίζα δεν είναι άλλο από ένα κορίτσι που αμύνεται, που προσπαθεί να κρατήσει την ευτυχία της από την ξένη παρουσία που εμφανίστηκε για να της την πάρει μακριά;

Εάν επιτρέπαμε την Ελίζα να μας διηγηθεί αυτή πώς γίναν τα πράγματα θα ξεδιπλωνόταν μπροστά μας μια πολύ διαφορετική ιστορία κι ίσως να ήταν η Κάντη που θα προκαλούσε την οργή μας..
o φιλτατος συνφορουμιτης-ποιητης εννοει μαλλον τις σκηνες οπου η καημενη Ελιζα πιεζε τον Αντονυ να πανε στο δωματιο της..

επισης αποδειξη της αγαπης που του ειχε ηταν κ η υπερτατη σκηνη κακιας στο επεισοδιο 25, οπου αμεσως μετα την κηδεια του, εβαλε μπρος να ξεριζωσει ολες τις τριανταφυλλιες που εκεινος περιποιοταν κ αγαπουσε με ολη του την ψυχη.. θα ηθελα να την ειχα μπροστα μου να μου εξηγησει αυτη την πραξη της...

απο κει κ περα:

αν νομιζεις πως ειμαστε ενα ματσο χαζα κοριτσακια που θα μπορεις να τσιγκλισεις για να χαβαλεδιασεις εσυ κ οι φιλοι σου, εχεις πεσει πολυ εξω..

καποιες απο εμας ασχολουμαστε πολυ καιρο με το ανιμε αυτο κ ειναι πολυ προσωπικο αγαπημενο δεδομενο. Αν νιωθεις τοσο την αναγκη να ποσταρεις "κοντρα" μονο κ μονο για να νιωθεις αντρακι, καλως, δικαιωμα σου!

προσωπικα βαριεμαι να ασχοληθω περαιτερω με το θεμα ελιζα-αντονυ που θετεις, ειναι τουλαχιστον γελοιο, κ προσβαλλει με τον χειροτερο τροπο τον αγαπημενο μου χαρακτηρα.

ολα αυτα κατ'εμε, ειναι η ανοητη αμυνα σου, επειδη ντρεπεσαι που εβλεπες καντυ κ προσπαθεις να εξιλεωθεις στον "ανδρισμο" σου..

πολλα αρσενικα του φορουμ εδω αγαπανε το ανιμε αυτο κ μιλανε με σεβασμο, γιατι ειναι ενα πολυ δυνατο λινκ με την παιδικη μας ηλικια..

γι'αυτο δεν ειμαστε ολοι εδω αλλωστε?

απο κει κ περα γραψε οτι θες, ελευθερια εχουμε..

candy είπε:
:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Death2Eliza είπε:
o φιλτατος συνφορουμιτης-ποιητης εννοει μαλλον τις σκηνες οπου η καημενη Ελιζα πιεζε τον Αντονυ να πανε στο δωματιο της.. επισης αποδειξη της αγαπης που του ειχε ηταν κ η υπερτατη σκηνη κακιας στο επεισοδιο 25, οπου αμεσως μετα την κηδεια του, εβαλε μπρος να ξεριζωσει ολες τις τριανταφυλλιες που εκεινος περιποιοταν κ αγαπουσε με ολη του την ψυχη.. θα ηθελα να την ειχα μπροστα μου να μου εξηγησει αυτη την πραξη της...

απο κει κ περα:

αν νομιζεις πως ειμαστε ενα ματσο χαζα κοριτσακια που θα μπορεις να τσιγκλισεις για να χαβαλεδιασεις εσυ κ οι φιλοι σου, εχεις πεσει πολυ εξω..

καποιες απο εμας ασχολουμαστε πολυ καιρο με το ανιμε αυτο κ ειναι πολυ προσωπικο αγαπημενο δεδομενο. Αν νιωθεις τοσο την αναγκη να ποσταρεις "κοντρα" μονο κ μονο για να νιωθεις αντρακι, καλως, δικαιωμα σου!

προσωπικα βαριεμαι να ασχοληθω περαιτερω με το θεμα ελιζα-αντονυ που θετεις, ειναι τουλαχιστον γελοιο, κ προσβαλλει με τον χειροτερο τροπο τον αγαπημενο μου χαρακτηρα.

ολα αυτα κατ'εμε, ειναι η ανοητη αμυνα σου, επειδη ντρεπεσαι που εβλεπες καντυ κ προσπαθεις να εξιλεωθεις στον "ανδρισμο" σου..

πολλα αρσενικα του φορουμ εδω αγαπανε το ανιμε αυτο κ μιλανε με σεβασμο, γιατι ειναι ενα πολυ δυνατο λινκ με την παιδικη μας ηλικια..

γι'αυτο δεν ειμαστε ολοι εδω αλλωστε?

απο κει κ περα γραψε οτι θες, ελευθερια εχουμε..

:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
καλή μου D2E σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να σε συγχύσω.. είναι αλήθεια πως είμαι αιρετικός άνθρωπος και μου αρέσει να δοκιμάζω να δω τα πράγματα και από μια άλλη σκοπιά..

για παράδειγμα, στο γεγονός με τις τριανταφυλλιές, εγώ καταλαβαίνω πως η Ελίζα προσπαθούσε να αποσπάσει τον Αντώνη από το ξενέρωτο χόμπι της κηπουρικής και να τον βοηθήσει και να τον στραφεί στην πιο ανδρική πλευρά του εαυτού του :D

βέβαια σε όλα τα άλλα πέφτεις μέσα.. έβλεπα ανελλιπώς την Κάντη μικρός και ντρέπομαι τρομακτικά γι' αυτό και τώρα πια ψάχνω διεξόδους για να εξιλεωθώ και άμυνες για να υπερασπίσω τον πληγωμένο ανδρισμό μου. Και μιας κι έφτασα σε τέτοιες αποκαλύψεις ας παραδεχτώ πως μου αρέσει να βάφω τα χείλη μου με κόκκινο κραγιόν και να φοράω γυναικεία εσώρουχα! (ουφ! το είπα!)

πάντως, αν καμιά φορά τα πούμε σε καμιά ρετροσυνάντηση από κοντά θα δεις πως δεν είμαι τόσο πολύ απαίσιος.. απαίσιος μεν, αλλά λιγότερο..

τα τελευταία μηνύματα τα έγραψα πιο πολύ με διάθεση χιούμορ μα συμπτωματικά, μιλούσα εχθές με μία φίλη και διαπίστωσα πως αυτή πράγματι είχε μια αρνητική άποψη για την Κάντη.. όμως φτάνει μ' αυτό το θέμα, τουλάχιστον σε αυτήν εδώ την συζήτηση.
 
Γιατι ετσι, αγαπητοι κυριοι και κυριες ? Με χαμογελακια ή χωρις χαμογελακια , αυτη η συζητηση πηρε καπως περιεργη τροπη - και εχουμε ακομη Χριστουγεννα μην το ξεχνατε. Ας χαμογελασουμε λιγακι.
 
:) Ντοντ γουορι μοντ, απο οτι βλεπεις δεν ασχοληθηκα περαιτερω κ ουτε προκειται.. ας παιξει με τα αλλα παιδακια :smile2:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα