Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Juanita είπε:
 

 


Ναι... στο μυαλό μου και παγηγοριέμαι τα βράδυα. Έχω με κάτι να το απασχολώ...


Εμένα όταν ανέβει θα είναι συνδυασμός γραπτού λόγου και εικόνας!



Την έχω
Ψ Ω Ν Ι Σ Ε Ι !:biglaugh:
 


Τι ετοιμάζεις πριγκίπισσα;;;:animeek:
 
H πρώτη αγάπη είναι ο Άλμπερτ. Και σ' αυτόν ξαναγυρνά!
Βρε Juanita μου αυτό έγινε όταν ήταν 6 χρόνων... :D

Όταν έλεγα "πρώτη αγάπη", εννοούσα που να υπάρχει και ανταπόκριση... :animrolleyes:

Το εχω πει απειρες φορες πως η σειρα δεν θα ηταν αυτο που ειναι αν δεν υπηρχαν αυτοι οι ανθρωποι, που εκαναν φοβερη δουλεια με την μεταγλωττιση.
Πολύ σωστά Domniki! Μακάρι και η μετάφραση των διαλόγων από τα ιαπωνικά στα ελληνικά να ήταν πιο σωστή...:mad: Τότε νομίζω ότι το anime θα άγγιζε την τελειότητα...
 
Ζήλεψα τη δόξα της Mariadelmar (έχει κάνει καταπληκτική δουλειά)


και ετοιμάζω την μετά ανθών λεμονιάς επιστροφή της Κάντυ στην αγκαλιά του Πρίγκηπά της!


 




nessie είπε:
Βρε Juanita μου αυτό έγινε όταν ήταν 6 χρόνων... :D Όταν έλεγα "πρώτη αγάπη", εννοούσα που να υπάρχει και ανταπόκριση... :animrolleyes:...
Μα Nessie μου δε θυμάσαι στη διαφήμιση : η πρώτη σου αγάπη και παντοτινή που είναι παιδάκια όταν γνωρίζονται;;;;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:animeek::animeek::animeek:Ποια δόξα καλέ;;;;

Εσείς θα με τρελάνετε....

@Juanita να υποθέσω πως συνεχίζεις το φικάκι σου; Αν ναι χαίρομαι γιατί έδωσα το έναυσμα να το κάνεις.
 
Juanita είπε:
Μα Nessie μου δε θυμάσαι στη διαφήμιση : η πρώτη σου αγάπη και παντοτινή που είναι παιδάκια όταν γνωρίζονται;;;;;;
Τοίχος παλιός δε χτίζεται, καινούριος δε χαλάται,


καινούρια αγάπη γίνεται, παλιά δε λησμονάται.
:)


 
Hello, hello, hello!!!

Καλε! Τι ωραια παρεα εχετε εδω!!! :D Να ναι καλα η Μαριαντελμαρ που μου ειπε να περασω!! :D

Καμποσοι απο σας με ξερουνε, φορουμικα και προσωπικα, απο αλλο φορουμ οπου εγραφα για πολυ καιρο και εφυγα μετα. Για τους λοιπους, με λενε Arwyn, ειμαι βαμμενη-καμμενη-φανατικη αλμπερτικια και ειμαι καλα. :biglaugh: Να δωσω προκαταβολικα το χερι μου στην συναδελφο αλμπερτικια Juanita, με την οποια προβλεπω απο τωρα οτι θα καταληξουμε παρεα ή σε ταβερνα ή στο Δαφνί ή πρωτα στο ενα και μετα στο άλλο! :biglaugh:

Περισσοτερα απο μενα μολις καταφερω να διαβασω εστω το ενα τεταρτο απο τις 100+ σελιδες εδω περα!

Τα λεμε!!!!
 
Arwyn-t είπε:
Καλε! Τι ωραια παρεα εχετε εδω!!! :D Να ναι καλα η Μαριαντελμαρ που μου ειπε να περασω!! :D
Καμποσοι απο σας με ξερουνε, φορουμικα και προσωπικα, απο αλλο φορουμ οπου εγραφα για πολυ καιρο και εφυγα μετα. Για τους λοιπους, με λενε Arwyn, ειμαι βαμμενη-καμμενη-φανατικη αλμπερτικια και ειμαι καλα. :biglaugh: Να δωσω προκαταβολικα το χερι μου στην συναδελφο αλμπερτικια Juanita, με την οποια προβλεπω απο τωρα οτι θα καταληξουμε παρεα ή σε ταβερνα ή στο Δαφνί ή πρωτα στο ενα και μετα στο άλλο! :biglaugh:

Περισσοτερα απο μενα μολις καταφερω να διαβασω εστω το ενα τεταρτο απο τις 100+ σελιδες εδω περα!

Τα λεμε!!!!

Καλώς τη!

Ελπίζω να σου αρέσει η εδώ παρεούλα μας και να περάσουμε καλά! ;)

Welcome dear.
 
Arwyn-t είπε:
Καλε! Τι ωραια παρεα εχετε εδω!!! :D Να ναι καλα η Μαριαντελμαρ που μου ειπε να περασω!! :D
Καμποσοι απο σας με ξερουνε, φορουμικα και προσωπικα, απο αλλο φορουμ οπου εγραφα για πολυ καιρο και εφυγα μετα. Για τους λοιπους, με λενε Arwyn, ειμαι βαμμενη-καμμενη-φανατικη αλμπερτικια και ειμαι καλα. :biglaugh: Να δωσω προκαταβολικα το χερι μου στην συναδελφο αλμπερτικια Juanita, με την οποια προβλεπω απο τωρα οτι θα καταληξουμε παρεα ή σε ταβερνα ή στο Δαφνί ή πρωτα στο ενα και μετα στο άλλο! :biglaugh:

Περισσοτερα απο μενα μολις καταφερω να διαβασω εστω το ενα τεταρτο απο τις 100+ σελιδες εδω περα!

Τα λεμε!!!!
Άργουεν από τον Άρχοντα;;;;;;

Φτιάξε με και άλλο!

Και Αλμπερτικιά και Αρχοντικιά;;;;;;

πωπω. Ξεκινάμε την κρασοκατάνυξη πάραυτα!!!!

ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ!!!!!!!
 
Juanita είπε:
Άργουεν από τον Άρχοντα;;;;;;Φτιάξε με και άλλο!

Και Αλμπερτικιά και Αρχοντικιά;;;;;;

πωπω. Ξεκινάμε την κρασοκατάνυξη πάραυτα!!!!

ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ!!!!!!!
Καλώς σας βρηκα!! :wavey:

Και ναι, ειναι απο τον Αρχοντα το όνομα. Τέα τότε (που λενε ποντιακα), ηθελα ενα νικνέημ σε ενα αρχοντικο φορουμ και ειπα Ar(-wen)+(Eo)-wyn= Arwyn και να μαι χροοοονια τωρα σε ολα τα φορουμ ανα την υφηλιο ως Arwyn! :p To δε 't' ειναι σποντιτσα απο το ονομα μου.

Αντε να αναψουνε τα καρβουνα και να ανοιξουνε τα κρασια!! :anim-cheers:
 
Arwyn-t είπε:
Καλώς σας βρηκα!! :wavey:
Και ναι, ειναι απο τον Αρχοντα το όνομα. Τέα τότε (που λενε ποντιακα), ηθελα ενα νικνέημ σε ενα αρχοντικο φορουμ και ειπα Ar(-wen)+(Eo)-wyn= Arwyn και να μαι χροοοονια τωρα σε ολα τα φορουμ ανα την υφηλιο ως Arwyn! :p To δε 't' ειναι σποντιτσα απο το ονομα μου.

Αντε να αναψουνε τα καρβουνα και να ανοιξουνε τα κρασια!! :anim-cheers:
Και εγώ φανατικιά Εογουινικιά είμαι!

Εχουμε να μιλάμε για χρόνια.

Ξεκινάμε με Άρχοντα (έχω κάνει διατριβή βιβλία - ταινίες)

και καταλήγουμε να κάνουμε τρελά όνειρα για Κάντυ Άλμπερτ!

Άσε λοιπόν τα τρελά τα Καβαλιώτικα και κατέβα Αθήνα... :diablotin:

Τρελό Avatar Arwen!!!!!!

Για G Force θα δεις πολλά στο "Επιστημονική Φαντασία"

Για να ξεκινάμε...

Arwen μήπως να ξαναλλάξεις το avatar;;;; :)

Εκείνο με τον πρίγκηπα ήταν καλύτερο :diablotin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εεε ναι... αλλαξα το αβαταρ σε κατι πιο... γενικο. Καλος ο Αλμπερτ μεν, αλλα σαν αβαταρ θελω τελικα κατι πιο σφαιρικο. Ειναι ο Δοκτορας μεν, αλλα κανει με τα δαχτυλα του το σταρ-τρεκικο σημα "live long and prosper". Ενας χιουμοριστικος αχταρμας Doctor Who με Star Trek. :D

Ειμαι πρωτα απ'ολα φαν της επιστημονικης φαντασιας. Διαστημοπλοια, εξωγηινοι και ξερο ψωμι. Στη χαση και στη φεξη, αντε μια Καντυ-Καντυ, απο την οποια ομως κρατω ΜΟΝΟ τον Αλμπερτ και τιποτα αλλο! :p
 
Συνέντευξη Αργύρη Παυλίδη

Παιδιά, μόλις ανέβηκε το δεύτερο μέρος της συνέντευξης με τον Αργύρη Παυλίδη.

Μπορείτε να το δείτε εδώ: http://uk.youtube.com/watch?v=InHnJH3F5r8

Δείτε το να κάνουμε πάλι τα σχολιάκια μας και για όποιον δεν του κάνει κόπο αφήστε ένα comment και στο y-tube.
 
Πολυ ωραια η συνεντευξη. :thumbup: Ωστοσο θα μου επιτρεψετε να πω οτι με ενοχλει το οτι μιλανε στον κυριο Παυλίδη στον ενικο. Δεν ειναι ο Τερρυ, ειναι ενας κυριος μεγαλυτερης ηλικιας. Και αυτός να τους εδωσε την αδεια, στη συνεντευξη θα ητανε πιο ομορφο να του μιλουσανε στον πληθυντικο και κατ' ιδιαν στον ενικο. Ειναι δειγμα σεβασμου και τιμης, πώς να το κανουμε.

:)
 
καλησπερα και απο μενα

συγνωμη που θα ξεφυγω λιγο απο την συζητηση

αλλα εχω να πω και εγω τις σκεψεις μου γυρω απο το αγαπημενο μου anime

στο ζητημα ποιος ηταν ο καταληλος για την καντυ εχω να πω:

οταν ημουν μικρος ηθελα τερρυ (γιατι ηταν η μεγαλη της αγαπη)

αργοτερα ομως και με το περασμα του χρονου ,και αφου ξαναειδα το anime

προσφατα (ναναι καλα τα παιδια)

κατεληξα στα εξης συμπερασματα τα οποια οταν ειμουν μικρος δεν τα εβλεπα

η δεν ηθελα να καταλαβω.

ουτε καταλαβαινα το μυαλο της κυριας mizuki(η οποια αυτο το δημιουργημα

που εφτιαξε ηταν κατι το εκπληκτικο!!! μιλαμε για φοβερο μυαλο!!)

απο τα πρωτα επεισοδια μας λεει το τι θα συμβει στην μοιρα της καντυ

ποιο θα ειναι το πεπρωμενο της (βλ. επεισοδιο 5!!)

ναι το πεπρωμενο της αλλαζει την στιγμη που συναντα τον πριγκηπα της!!

ναι ειναι αληθεια αυτο

αυτος ειναι που θα καθοριζει την μοιρα και τα θελω της απο εδω και περα

ο αντρας αυτος γιαυτην ηταν ειναι και θα ειναι ο αλμπερτ!!

το λεω αυτο γιατι:

ο πρωτος της παιδικος ερωτας ηταν ο πριγκηπας (αλμπερτ)

γιαμενα ολα τα λεφτα ειναι τα πρωτα 5 επεισοδια

εκει ειναι και ολο θα ελεγα το ζουμι της ιστοριας της καντυ

η mizuki πλαθει την ιστορια της υοθεσιας της καντυ απο τους μπραιτον

ο κυριος μπραιτον βλεπει στην καρδια της καντυ ενα κοριτσι που ομοιο του

δεν υπαρχει,καταλαβαινει οτι ειναι η προσωποποιηση της ευτηχιας

απο την αλλη η αννυ(που ειναι φιλη της καντυ)

συγνωμη αλλα αν αυτη ειναι φιλη τη να πω!!?

για μενα ποτε δεν ηταν πραγματικη της φιλη

ναι ηταν μια αδυναμη κοπελα με ανασφαλειες μεγαλες

μια κοπελα χωρις ψυχικο σθενος

υπουλη και πονηρη (ακομα και απεναντι στην καλυτερη της φιλη)

δεν υπολογισε στην ευτηχια της καντυ παρα μονο θελησε να παρει την θεση της (και μαλιστα με δολιο τροπο)

και το εκανε ξανα στο θεμα αγαπης (ηθελε τον αρτσυ δικο της)

αλλα η καντυ ξανα θυσιαστηκε γιαυτην(οπως θα εκανε μια σωστη φιλη)

αναρωτιεμαι αν η καντυ τελικα παρεμενε με τον τερρυ

μηπως τον γουσταρε και η αννυ αργοτερα και ηθελε να της τον παρει!!

για ολα την ειχα ικανη (ακομα και για αυτο!!)

(τελος παντων ειπα και για την αννυ την αποψη μου)

συνεχιζω:

της κανει την λαδια (λαμογια) η κυρια αννυ(λαμογιο) με την υοθεσια

πληγωνεται βαθυθατα η ηρωιδα μας

ερχεται το τελειωτικο χτυπημα στο (καθοριστηκοτατο για μενα το 5 επεισοδιο) (αυτο ειναι ολα τα λεφτα επειμενω!)

που της γραφει η μανα της αννυ να μην αλληλογραφουν(χωρις την θεληση της αννυ εδω)

η καντυ τρεχει στον λοφο με δακρια

πεφτει βροχη ,ξυπνα απο το σοκ ακουγοντας την μελοδια της γκαιντας

και να ο πριγκηπας!!

απο εδω και περα ολα αλλαζουν στην ζωη της καντυ

(εδω ξεκινα και η mizuki με μαεστρια και μας δειχνει αυτο που θελει για την ηρωιδα μας ,στο τι θα συμβει

απο εδω και περα και στο τι θα την ακολουθει σε ολη την υπολοιπη ζωη της!)

ναι ειναι ο αλμπερτ που καθοριζει την μοιρα της καντυ

γιαυτο και αμεσως μετα η καντυ λεει ναι στην υοθεσια απο τους αρντλεη

μονο και μονο για τον πριγκηπα

οταν ειδε και ερωτευτηκε τον αντονυ

νομιζε πως ερωτευτηκε τον πριγκηπα μονο και μονο επειδη του εμοιαζε

αυτος ειναι ο λογος που διαλεξε αντονυ(λογω ομοιοτητας με τον πριγκηπα!)

για μενα ο αντονυ ηταν απλως ενα συμπληρωμα αντικαταστασης απο τον πριγκηπα της

τον οποιο αν εβρισκε μπροστα της συγχρονως με τον αντονυ θα διαλεγε πριγκηπα

ισως γιαυτο και τον τελειωσε γρηγορα η mizuki γιατι δεν προοριζε την ηρωιδα μας

στα χερια του αντονυ αλλα στου πριγκηπα

ο αλμπερτ εκανε τα παντα γιαυτη (εδωσε και την ψυχη του)

και αυτος ειναι αλωστε και ο original πριγκηπας της

ο τερρυ ειναι η μεγαλη της αγαπη ,η μεγαλη καψουρα.

βεβαια με τραγικη καταληξη (αλλα ειπαμε η mizuki θελει πριγκηπα)

το ανεκπληρωτο ονειρο δεν ειναι ο τερρυ

ηταν ο πριγκηπας το οποιο βεβαια εκπληρωθηκε αργοτερα

αυτο πιστευω πως ηταν το μηνυμα και της mizuki

οτι ολα θα κανουν τον κυκλο τους και η καντυ θα καταληξει εκει που ανηκε παντα

χωρις να το γνωριζε ακομα και η ιδια η καντυ (στον αλμπερτ!!)

τελος θα ηθελα να πω για τους κακους τις ιστοριας ελιζα (ειδικα γιαυτην) και νηλ

το απονομη δικαιωσυνης που δεν τους αποδωθηκε στο τελος ηταν μαλλον

επειδη οι κεντρικοι ηρωεες της σειρας δεν ηταν αυτοι οι δυο

αλλα η καντυ και ο αλμπερτ

ναι συμφωνω πως ειναι απολαυστικια στον ρολο της κακιας η ελιζα

εχει στιγμες που κλεβει την παρασταση στο anime!!

ωρες ωρες θελεις να την σκοτωσεις και οτιδηποτε αλλο φανταστει ο νους σου!!

αλλα αν δεν υπηρχε και αυτη (τοτε η ιστορια της καντυ θα ηταν αναλατη)

για την mizuki πρωτο ρολο εχει η καντυ

ολα οσα πανδυνα τραβηξε στην ζωη της ,ερχεται στο τελος η λυτρωση

αυτο ειναι το μηνυμα της mizuki και οχι η απονομη δικαιωσηνης στην ελιζα και νηλ

γιαυτους ειναι οτι δεν θα εχουν ποτε φιλους στην ζωη τους

θα ειναι μονοι για παντα

και το χειροτερο δεν θα νοιωσουν ποτε στην καρδια τους το τη θα πει ευτηχια

γιατι το να εχεις λεφτα δεν σημαινει οτι εισαι και ευτηχησμενος

δεν μπορουν να καταλαβουν οτι ακομα και με τα μικρα πραγματα μπορεις να εχεις ευτηχια

κατι το ποιο εχει καταλαβει η καντυ και ο αλμπερτ

το μονο ασχημο ειναι οτι δεν εδωσε την τελικη πινελια η mizuki με το

να δειξει οτι η καντυ και ο αλμπερτ θα ζησουν μαζι

ισως να ειχε στο μυαλο της μια συνεχεια της καντυ η οποια

δεν πραγματοποιηθηκε ποτε για τους γνωστους λογους που ολοι ξερουμε
 
Arwyn-t είπε:
Πολυ ωραια η συνεντευξη. :thumbup: Ωστοσο θα μου επιτρεψετε να πω οτι με ενοχλει το οτι μιλανε στον κυριο Παυλίδη στον ενικο. Δεν ειναι ο Τερρυ, ειναι ενας κυριος μεγαλυτερης ηλικιας. Και αυτός να τους εδωσε την αδεια, στη συνεντευξη θα ητανε πιο ομορφο να του μιλουσανε στον πληθυντικο και κατ' ιδιαν στον ενικο. Ειναι δειγμα σεβασμου και τιμης, πώς να το κανουμε.
:)
Πολύ λυπάμαι που το μόνο σχόλιο που έχεις να κάνεις είναι τόσο προσβλητικό και χαιρέκακο. Αν δεν γνωριζόμασταν θα έλεγα πως είναι μια άποψη και ως τέτοια θα την απαντούσα. Επειδή όμως και γνωριζόμαστε και πολλές φορές έχουμε βγει μαζί και ήξερες πως εγώ είμαι που πήρα τη συνέντευξη, μόνο ως προσωπική επίθεση και προσπάθεια να προσβάλλεις όχι μόνο εμένα και τις κοπέλες που ήταν μαζί μου, αλλά και τον κύριο Παυλίδη μπορώ να πάρω το μήνυμά σου.

Αν η διάθεσή σου ήταν πραγματικά να κάνεις κριτική και όχι να προσβάλλεις δεν θα έλεγες μόνο αυτό. Επίσης θα μπορούσες να μου είχες μιλήσει προσωπικά πρώτα και όχι να με προσβάλλεις έτσι μπροστά σε κόσμο που στο κάτω κάτω δεν με ξέρει. Θα σε παρακαλούσα λοιπόν να σεβαστείς αυτό το φόρουμ και την προσπάθεια που γίνεται να υπάρχει ένα όμορφο κλίμα και να χαμηλώσεις τον τόνο σου. Ξέρω πολύ καλά πως δεν έχω κάνει τίποτα ώστε να μου αξίζει τέτοια προσβλητική συμπεριφορά και δεν θα ανεχτώ τη συνήθειά σου να σπέρνεις έριδες.

Επειδή όμως ίσως δημιουργήθηκε η απορία σε όσους δεν ξέρουν, θα απαντήσω για να καταλάβουν και όχι γιατί με ενδιαφέρει να απαντάω σε ανθρώπους που μου κάνουν προσωπική επίθεση κρυμμένοι πίσω απ'το γεγονός ότι εδώ φαινόμαστε όλοι σαν άγνωστοι και ουδέτεροι.

Ο κος Παυλίδης είναι ένας απίστευτα φιλικός άνθρωπος και ήταν δικιά του η επιθυμία να του μιλάμε στον ενικό on ή off camera, πράγμα που μας είπε ουκ ολίγες φορές. Στην αρχή κι εγώ ένιωθα άβολα με τον ενικό, επειδή όμως δεν συναντηθήκαμε μόνο μια φορά είχα την ευκαιρία να νιώσω τελικά αυτό που μας είχε ζητήσει εξαρχής΄να είμαστε μια παρέα φίλων δηλαδή. Το ίδιο επιθυμούσε και για όσους θα έβλεπαν αυτή τη συνέντευξη, να νιώσουν σαν μέλη μιας παρέας που έπιασε κουβέντα για τα παλιά. Για ποιο λόγο θα έπρεπε δηλαδή να βάλω ξαφνικά ένα τόσο μεγάλο τοίχο όπως ο πληθυντικός ανάμεσά μας και να τον ξενερώσω κιόλας τον άνθρωπο; Κουβέντα πήγαμε να κάνουμε, όχι εκπαιδευτική εκδρομή με τον δάσκαλο στο σχολείο. Όσο για αυτά τα παράλογα περί του ότι" νομίζαμε πως μιλάγαμε με τον Τέρρυ" τα αφήνω ασχολίαστα λόγω γελοιότητας. Είμαστε ενήλικες άνθρωποι και όχι 12χρονα που πάνε στον Ρουβά για να λιποθυμήσουν.

Θα παρακαλούσα το θέμα αυτό να σταματήσει εδώ για να μην έχουμε άσχημη συνέχεια. Moderators please take care of us:D
 
Βρε δεν έχετε μάθει ότι δε πρέπει να εκνευρίζετε τις sisters γιάτι μετά δε σας ξεπλένει τίποτα; Ο Starbuck φτηνά τη γλίτωσε και ζει ακόμα...εσύ να δούμε πως θα τα καταφέρεις... :D
 
DeadOrganPlayer είπε:
Βρε δεν έχετε μάθει ότι δε πρέπει να εκνευρίζετε τις sisters γιάτι μετά δε σας ξεπλένει τίποτα; Ο Starbuck φτηνά τη γλίτωσε και ζει ακόμα...εσύ να δούμε πως θα τα καταφέρεις... :D
'Αστα DeadOrgan κι εδώ υπάρχει παρελθόν και επειδή έχω δει που μπορεί να φτάσει αυτό το χάλι, προσπαθώ να το σταματήσω εδώ.
 
Θα παρακαλέσω θερμά να μην postάρει κανείς άλλος μέχρι να υπάρξει παρέμβαση και "καθάρισμα" του thread από κάποιον super moderator...!
 
Nα σταματησουν εδω οι αντεγκλισεις παρακαλω!

Thanx
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα