Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Domniki είπε:
Οσο για την Αννυ, συμφωνω με τον Τurrican. Παντα συμπαθουσα την Αννυ. Ειναι αδικο να την συγκρινουμε με την Καντυ. Δεν εχουν ολοι οι ανθρωποι τις ιδιες αντοχες. Ενα απο τα πιο συγκινητικα επεισοδια ειναι οταν η Αννυ κινδυνευει με το αλογο και φωναζει την Καντυ για βοηθεια. Μετα οταν η Καντυ απογοητευεται γιατι η Αννυ εχει πει ψεματα (εξαιτιας της κακιας της Ελιζας :bash: ), ο κυριος Witman εξηγει στην Καντυ οτι μπορει η Αννυ να μην δειχνει την αγαπη της, αλλα ουσιαστικα την θεωρει τον σημαντικοτερο ανθρωπο στη ζωη της...συγνωμη αλλα συγκινουμαι παρα πολυ :anim-blush:
Ακριβώς αυτό εισπράττω και εγώ αγαπητή Domniki!

Σημαντική λεπτομέρεια που δεν πρέπει να ξεχνάμε: ο κλύν ήταν αν δεν κάνω λάθος το ζωάκι της Annie και την αγαπούσε και αυτός πάρα πολύ! :)

ep07newpw0.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μη βαράτε ντε...:biglaugh:

Αφού η Κάντυ της έδωσε άφεση αμαρτιών εμένα

δε με κόφτει... :diablotin:

Άλλωστε, αν ήταν όλοι σαν την Κάντυ δε θα είχε

και τόσο ενδιαφέρον το σήριαλ, σωστά;;;

Μου φτάνει που ο Άλμπερτ είναι τέλειος και ταιριάζουν

απόλυτα

(για να ξαναγυρίσουμε στο προσφιλές μας θέμα: :acoustic: ή :afro:

Δε βρήκα ντάμερ:biglaugh:)
 
Mariadelmar είπε:
Υπάρχει και κάτι άλλο που δεν το εξετάσαμε. Τελικά λίγο έως πολύ η Άννι ζήλευε την Κάντυ. Μην ξεχνάτε πως της το λέει ότι όλοι στο ορφανοτροφείο την αγαπούσαν περισσότερο, ακόμα και οι δασκάλες. Και εδώ που τα λέμε είναι η αλήθεια. Η Κάντυ, ήταν η πρώτη επιλογή του Κυρίου Μπράιτον και φυσικά ο Άρτσι την Κάντυ ήθελε. Άσχετα αν τελικά βολεύτηκε με την Άννι.
Πολύ σωστά Mariadelmar! Σε ένα άτομο που ψάχνει απεγνωσμένα να βρει την αγάπη και την επιβεβαίωση από τα γύρω του πρόσωπα κάτι τέτοιο μπορεί να είναι δυσβάσταχτο. Η Candy είχε δεδομένη την αγάπη και την αναγνώριση όλων.Είχε γεμήσει τις μπαταρίες τις από αυτά.

Χαρακτηριστική είναι η στιγμή που η Annie μετά από την πρόταση υιοθεσίας της Candy παρακαλεί την δεύτερη να της μάθει να σκαρφαλώνει στο δέντρο.

Δεν μπόρεσα ποτέ να ψυχολογήσω την πράξη της αυτή αν ήθελε δηλαδή με αυτόν τον τρόπο να μοιάσει στην Candy... ή να υπερισχύσει των φόβων της.

Ένα άλλο πράγμα που θα πρέπει να αναγνωρίσουμε στην Annie είναι η δημόσια συγνώμη της εν μέσω λυτρωτικών δακρύων μέσα στην τάξη που δεν χάρηκε μα την χαρά της φίλης της. Μετά από τέτοια ταπείνωση και συντριβή πως μπορείς να μην αγαπήσεις αυτό το κορίτσι...
 
Turrican είπε:
Χαρακτηριστική είναι η στιγμή που η Annie μετά από την πρόταση υιοθεσίας της Candy παρακαλεί την δεύτερη να της μάθει να σκαρφαλώνει στο δέντρο.

Δεν μπόρεσα ποτέ να ψυχολογήσω την πράξη της αυτή αν ήθελε δηλαδή με αυτόν τον τρόπο να μοιάσει στην Candy... ή να υπερισχύσει των φόβων της.
Ax, αυτο το ειχα ξεχασει: της ζητα να της μαθει να σκαρφαλωνει για να μπορεσει να την αποχαιρετησει απο μακρια οταν θα φευγει...μα δεν μπορω, εγω συγκινουμαι, γιατι η Αννυ δεν προσποιειται. Το εννοει.

Οσο για τις εξηγησεις τις Juanitaστις περιπτωσεις που θεωρω οτι η Αννυ φαινεται πως αγαπαει την Καντυ, μπορω να πω οτι τα παντα μπορουμε να τα παρερμηνευσουμε/διαστρευλωσουμε. Και για τον Αλμπερτ μπορουμε να πουμε οτι δεν εκανε τιποτα απο την καλη του καρδια, αλλα γιατι ειχε απωτερο σκοπο :diablotin:

Σχετικα με τα χαστουκια της mariadelmar στη Σουζανα...εγω θα προσθεσω και το γνωστο πολυβολο :polyvolo: Σε ενα αλλο ανιμε που ονομαζεται Oscar και εκτυλισσεται στην γαλλικη επανασταση η Μαρια Αντουανεττα μοιαζει εκπλκτικα στην ξανθια καταραμενη κατσαριδα....ε, περιμενα πως και πως να την δω στην γκιλοτινα :diablotin:

Αλλο θεμα: ποιος ειναι το πατρικο προτυπο της Καντυ. Μεγαλωνοντας στο ορφανοτροφειο δεν υπηρχε κανενας αντρας που να αποτελεσει πατρικη φιγουρα για την Καντυ. Στους Αντονυ-Αλμπερτ βρισκει αυτο το πατρικο προτυπο, καποιον μεγαλυτερο που την αγαπαει και την φροντιζει.:polyvolo:
 
Domniki είπε:
Ax, αυτο το ειχα ξεχασει: της ζητα να της μαθει να σκαρφαλωνει για να μπορεσει να την αποχαιρετησει απο μακρια οταν θα φευγει...μα δεν μπορω, εγω συγκινουμαι, γιατι η Αννυ δεν προσποιειται. Το εννοει.
Όχι γιατί θα χάσει την Κάντυ, αλλά την υιοθεσία :D

Οσο για τις εξηγησεις τις Juanitaστις περιπτωσεις που θεωρω οτι η Αννυ φαινεται πως αγαπαει την Καντυ, μπορω να πω οτι τα παντα μπορουμε να τα παρερμηνευσουμε/διαστρευλωσουμε.
Αν ήμουν η Κάντυ θα τη συγχωρούσα και εγώ την Αννυ

Και για τον Αλμπερτ μπορουμε να πουμε οτι δεν εκανε τιποτα απο την καλη του καρδια, αλλα γιατι ειχε απωτερο σκοπο :diablotin:
Δλδ;;;; Να παντρευτεί την Κάντυ:eek:

Σχετικα με τα χαστουκια της mariadelmar στη Σουζανα...εγω θα προσθεσω και το γνωστο πολυβολο :polyvolo: Σε ενα αλλο ανιμε που ονομαζεται Oscar και εκτυλισσεται στην γαλλικη επανασταση η Μαρια Αντουανεττα μοιαζει εκπλκτικα στην ξανθια καταραμενη κατσαριδα....ε, περιμενα πως και πως να την δω στην γκιλοτινα :diablotin:
Αμάν βρε Domniki μου. Της μιας το πόδι επί πίνακι, της αλληνής το κεφάλι...

ένα anime με την ιστορία της Σαλώμης - Σουζάννας - Αντουανέτας με την υπογραφή Μιζούκι

και τους ρόλους Ιωάννη - Σαλώμης αντεστραμένους μας λείπει...

Αλλο θεμα: ποιος ειναι το πατρικο προτυπο της Καντυ. Μεγαλωνοντας στο ορφανοτροφειο δεν υπηρχε κανενας αντρας που να αποτελεσει πατρικη φιγουρα για την Καντυ. Στους Αντονυ-Αλμπερτ βρισκει αυτο το πατρικο προτυπο, καποιον μεγαλυτερο που την αγαπαει και την φροντιζει.:polyvolo:
Καλύτερα που δεν υπήρχε πατρικό πρότυπο στο ορφανοτροφείο αλλιώς η Μιζούκι

ήταν ικανή να γράφει την "Άννυ" όχι σα μιούζικαλ αλλά θρίλερ με ακόμα πιό μελανά σημεία!:biglaugh:

Δε νομίζω πως τον Άντονυ τον είδε ποτέ σαν την πατρική φιγούρα που της έλειπε

αλλά σαν τον άνθρωπο που προσφέροντας τα ελάχιστα γέμιζε μιά μεγάλη καρδιά...

Όσο για τον Άλμπερτ ευτυχώς που υπήρχε αλλιώς η Κάντυ θα είχε τελειώσει

άδοξα στο 6ο επεισόδιο ή θα ξαναγύριζε στο ορφανοτροφείο και θα έμενε για

πάντα εκεί στο 25 και δε θα γνώριζε ποτέ τον Τέρρυ την Πάττυ δεν θα ξαναέβρισκε την Άννυ

και το σημαντικότερο: δε θα γνώριζε ποτέ τον αληθινό

έρωτα. Αυτόν που δίνει απλόχερα χωρίς να ζητάει, να απαιτεί να επιβάλλει.

Ο,τι δλδ έδινε σε μιά σχέση η Κάντυ.:biglaugh:
 
H Άννυ και η Σουζάνα έχουν κάτι κοινό: Στριμμένες μητέρες!

Πρώτα η κυρία Μπράϊτον: Έκανε στην Άννυ πλύση εγκεφάλου από τα 6 της «Μη μάθει κανείς ότι είσαι υιοθετημένη, καταστράφηκες! Δεν πρόκειται να σε παντρευτεί κανείς...»

Η Άννυ είχε βάλει σκοπό της ζωής της να γίνει η σύζυγος κάποιου... Και την είχαν μάθει ότι η αποκάλυψη της αλήθειας (ότι δηλαδή μεγάλωσε σε ορφανοτροφείο), θα ήταν εμπόδιο σε αυτό. Πού να τολμήσει ύστερα το κοριτσάκι να μιλήσει στην Candy, με την Ελίζα :diablotin: να καραδοκεί;

Δεύτερη η :bigmouth:"κυρία" Μάρλοου: Όσα λέει η Σουζάνα στον Terry («δεν μπορείς να με αφήσεις,έχασα το πόδι μου εξαιτίας σου» κλπ) είναι λόγια της μάνας της! Και αμέσως μετανιώνει και αρχίζει τα συγχώρεσέ με, δεν ξέρω τι λέω...

Υπάρχει και η μητέρα της Ελίζας – Νηλ (εκτός θέματος, αλλά δεν μπορώ να μην αναφέρω την κυρα-Ράγκαν). Αν η «μανούλα» αυτή είχε διαφορετικά μυαλά και δεν ήταν τόσο ψηλομύτα-φαντασμένη, πιστεύετε ότι τα παιδιά της θα ήταν τόσο κ@λ@παίδια;:silly:

Τώρα σχετικά με το αν η Σουζάνα αγάπησε πραγματικά τον Terry…

Νομίζω ότι αν δεν τον είχε αγαπήσει πραγματικά, δε θα του "έσωζε τη ζωή" εκείνη την αποφράδα ημέρα...

Το σίγουρο είναι ότι τον αγάπησε παθολογικά.:moutza:

Η Annie είναι ένα εύθραυστο λουλούδι που θέλει προσεκτικούς χειρισμούς.Αν την καταλάβεις όμως και σεβαστείς την ιδιαίτερη ιδιοσυγκρασία της τότε μπορεί να ανθίσει...
Speechless…
 
Domniki είπε:
Αλλο θεμα: ποιος ειναι το πατρικο προτυπο της Καντυ. Μεγαλωνοντας στο ορφανοτροφειο δεν υπηρχε κανενας αντρας που να αποτελεσει πατρικη φιγουρα για την Καντυ. Στους Αντονυ-Αλμπερτ βρισκει αυτο το πατρικο προτυπο, καποιον μεγαλυτερο που την αγαπαει και την φροντιζει.:polyvolo:
H Candy δείχνει τουλάχιστον εξωτερικά να είναι συναισθηματικά αυτάρκης.Δεν είμαι σίγουρος αν έχει τόσο ανάγκη την πατρική φιγούρα όσο η Annie.

Δεν παύει όμως να είναι ένα παιδί.Πέρα από τον φαινομενικά σκανδαλιάρικο χαρακτήρα της σέβονταν τους μεγαλύτερους και δεχότανε πρόθυμα τις παρατηρήσεις τους.

Ιδιαίτερη εντύπωση μου κάνει ότι και ο πιο απλός χαρακτήρας σε αυτή τη σειρά φαίνεται να είναι φορέας μιας τελειότητας.

Ακόμα και ο πιο απλός κομπάρσος εξυψώνεται και καθαγιάζεται από την πένα της Kyoko Mizuki!

Και μιας και μιλάς για πατρική φιγούρα αγαπητή Domniki θα ήθελα να αναφερθώ σε 2 χαρακτήρες που στάθηκαν στο ύψος τους και πλησιάζουν σε αυτό που αναφέρεις.

Ο πρώτος που μου έρχεται στο μυαλό είναι ο Κύριος Στήβ ο θετός πατέρας του Τομ που ξεπερνώντας τα εσκαμμένα ξέχασε για λίγο τον σκληρό χαρακτήρα του και προσπάθησε να νουθετήσει και να προετοιμάσει την Candy για την άσχημη τύχη που την περιμένει στο καινούριο της σπίτι......

Ο δεύτερος χαρακτήρας τυχαίνει να είναι και από τους πολύ αγαπημένους μου.

Είναι ο γλυκός παππούλης που έφερνε τα γράμματα στο ορφανοτροφείο ο κύριος Μάθιου ο ταχυδρόμος! Η αλήθεια είναι ότι η Candy του είχε κάνει τη ζωή δύσκολη περιμένοντας ανυπόμονα γράμμα από την Annie! Αυτός όμως ποτέ δεν της κράτησε καμία κακία....αντιθέτως ως μια γλυκιά πατρική φιγούρα αγκάλιασε αυτό το κορίτσι και....ένοιωσε τον πόνο της κάνοντας τον δικό του!Έτσι ξαφνικά βρέθηκαν να μοιράζονται το ίδιο βάρος που αν και ήταν για την Candy ασήκωτο χωρούσε άνετα μέσα στον ταχυδρομικό του σάκο!

Και έτσι ένα βράδυ μόλις ο γλυκός παππούλης έλαβε το γράμμα που είχε γραφτεί μονάχα για τα μάτια του ξανθού κοριτσιού δεν μπορούσε να περιμένει το πρωί. Φόρεσε την στολή του , φορτώθηκε τον ταχυδρομικό σάκο του και ξεκίνησε βραδιάτικα να ανεβαίνει τον ανηφορικό δρόμο του λόφου.Εκεί σε μια φανταστική σκηνή αφήνει την Candy να ψάξει η ίδια την τσάντα του και να ανακαλύψει το μοναδικό γράμμα που περιέχει! Οι στιγμές είναι μαγικές! Ο καταπληκτικός έναστρος ουρανός που στέκει ψηλά ως αδιάψευστος μάρτυρας υποσκιάζεται από τα 2 παιδικά γαλαζοπράσινα δακρυσμένα μάτια...Ο φάκελος μουσκεύει από τα δάκρυα... και ο παππούλης στέκει εκεί...γελώντας καλοκάγαθα κάτω από τα μεγάλα μουστάκια του!
 
Turrican είπε:
Ιδιαίτερη εντύπωση μου κάνει ότι και ο πιο απλός χαρακτήρας σε αυτή τη σειρά φαίνεται να είναι φορέας μιας τελειότητας.Ακόμα και ο πιο απλός κομπάρσος εξυψώνεται και καθαγιάζεται από την πένα της Kyoko Mizuki!
Αυτο ειναι αληθεια. Και υπαρχουν τοσα παραδειγματα. Αυτο με τον ταχυδρομο ειναι πραγματικα συγκινητικο. Να θυμηθω επισης την Ντοροθυ και το υπολοιπο υπηρετικο προσωπικο των Ρανγκαν, τα παιδια που συναντα η Καντυ στο δρομο της για το Southampton, τους αρρωστους στο νοσοκομειο, ακομα και τους εργατες στα ορυχεια, που στο τελος κανουν στην Καντυ την τιμη να ειναι αυτη που θα ανατιναξει το τελευταιο κομματι του τουνελ.

Παρολο που η Μιζουκι στο γραμμα της προς το κοινο λεει οτι δεν ηθελε πολλα-πολλα και οι παραγωγοι της ΤΟΕΙ κατεστρεψαν το δημιουργημα της προσθετοντας fillers, αυτα τα fillers ειναι που μας βαζουν σ'αυτο που εμεις ονομαζουμε καντυκο πνευμα. Ωραια τα "γκομενικα" με Αντονυ-Τερρυ-Αλμπερτ, αλλα χωρις την ανθρωπια, την αδολη αγαπη αυτων των κομπαρσων, η σειρα δεν θα ηταν η ιδια. Γιατι οπως και να το κανουμε ο ερωτας ειναι ενα συναισθημα που απαιτει ανταποδοση (αλλιως κατανταμε σαν τη Σουζανα).
 
Δεν ξέρω τι άποψη είχε η Μιζούκι για το anime...

είναι όμως μακράν ό,τι καλύτερο έχω δει...

Αυτές οι μικρές πινελιές πάνω στις ανθρώπινες αξίες

ακόμα και αν είναι εξειδανικευμένες, με έχουν

επηρρεάσει βαθιά.

Στ΄αλήθεια, δεν ξέρω αν θα ήμουν ο ίδιος άνθρωπος

αν δεν είχα δει την "Κάντυ".

Και να φανταστείτε την είχα δει μόνο από περιέργεια

επειδή κάποτε, σχεδόν 30 χρόνια πριν, συλλέγαμε τ' αυτοκόλλητά

της.

Δεν νομίζω όμως πως μπορεί κανείς να δει έστω και

ένα επεισόδιο και να μη φάει κόλλημα ζωής...

l4qq0.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita είπε:
Δεν ξέρω τι άποψη είχε η Μιζούκι για το anime...είναι όμως μακράν ό,τι καλύτερο έχω δει...

Αυτές οι μικρές πινελιές πάνω στις ανθρώπινες αξίες

ακόμα και αν είναι εξειδανικευμένες, με έχουν

επηρρεάσει βαθιά.

Στ΄αλήθεια, δεν ξέρω αν θα ήμουν ο ίδιος άνθρωπος

αν δεν είχα δει την "Κάντυ".
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αγαπητή Juanita !!!!

Juanita είπε:
Και να φανταστείτε την είχα δει μόνο από περιέργεια

επειδή κάποτε, σχεδόν 30 χρόνια πριν, συλλέγαμε τ' αυτοκόλλητα

της.

Δεν νομίζω όμως πως μπορεί κανείς να δει έστω και

ένα επεισόδιο και να μη φάει κόλλημα ζωής...
Πω! Πω! Αν δεν μάζευες τα αυτοκόλλητα μπορεί σήμερα να μην ήσουνα μια Άλμπερτικιά!!!!!:eek:

Juanita είπε:
l4qq0.jpg
Τί είναι αυτό καλή μου Juanita ;;;
 
Turrican είπε:
Πω! Πω! Αν δεν μάζευες τα αυτοκόλλητα μπορεί σήμερα να μην ήσουνα μια Άλμπερτικιά!!!!!:eek
Ποτέ! Δε με έκαναν τα αυτοκόλλητα Αλμπερτικιά, αλλά η εξέλιξη του έργου! Άλλωστε, ήταν από τα αγαπημένα θέματα

η Κάντυ στο Λύκειο!

Turrican είπε:
Τί είναι αυτό καλή μου Juanita ;;;
Τα... αυτοκόλλητα... Αυτά συλλέγαμε (δες και thread "Λεύκωμα") Μόνο που θυμάμαι πως για την

κάθε "μορφή" υπήρχαν και ρουχαλάκια αυτοκόλλητα

(extra) για να ντύνεις την Κάντυ.
 
Domniki είπε:
Παρολο που η Μιζουκι στο γραμμα της προς το κοινο λεει οτι δεν ηθελε πολλα-πολλα και οι παραγωγοι της ΤΟΕΙ κατεστρεψαν το δημιουργημα της προσθετοντας fillers, αυτα τα fillers ειναι που μας βαζουν σ'αυτο που εμεις ονομαζουμε καντυκο πνευμα. Ωραια τα "γκομενικα" με Αντονυ-Τερρυ-Αλμπερτ, αλλα χωρις την ανθρωπια, την αδολη αγαπη αυτων των κομπαρσων, η σειρα δεν θα ηταν η ιδια. Γιατι οπως και να το κανουμε ο ερωτας ειναι ενα συναισθημα που απαιτει ανταποδοση (αλλιως κατανταμε σαν τη Σουζανα).
Αυτή είναι όλη η ουσία!!! Οι καλλιτέχνες πολλές φορές δεν έχουν δίκιο!

Έχει συμβεί άπειρες φορές οι λεγόμενες "εμπορικές" παρεμβάσεις να δώσουν νέα πνοή και να απογειώσουν δημιουργήματα αποδίδοντας τους αυτό το "κάτι" που έλειπε.

Εδώ οφείλω να παραδεχθώ ότι εγώ δεν έχω διαβάσει τα Manga με αποτέλεσμα να βιώνω ένα ιδιότυπο διχασμό ως προς το ερώτημα αν είμαι τελικά πνευματικό παιδί της Mizuki ή της ΤΟΕΙ ;;;; :confused:
 
Turrican είπε:
Εδώ οφείλω να παραδεχθώ ότι εγώ δεν έχω διαβάσει τα Manga με αποτέλεσμα να βιώνω ένα ιδιότυπο διχασμό ως προς το ερώτημα αν είμαι τελικά πνευματικό παιδί της Mizuki ή της ΤΟΕΙ ;;;; :confused:

Α... μη χαλιέσαι... :biglaugh:Η ουσία είναι πως και στα δύο μένει με τον ένα


και μοναδικό της
μεγάλο έρωτα στο τέλος! :diablotin:


 
Τίίίίίίί;;;;; Μα αφού πέθανε στο 24 επεισόδιο!!!!!!!!!:eek:
 
Juanita είπε:
Α... μη χαλιέσαι... :biglaugh:Η ουσία είναι πως και στα δύο μένει με τον ένα
και μοναδικό της
μεγάλο έρωτα στο τέλος! :diablotin:


Τίίίίίίί;;;;; Μα αφού πέθανε στο 24 επεισόδιο!!!!!!!!!:eek:
 
Turrican είπε:
Τίίίίίίί;;;;; Μα αφού πέθανε στο 24 επεισόδιο!!!!!!!!!:eek:
:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:

Χαίρομαι που έχουμε κοινές απόψεις όσον αφορά τον μεγάλο έρωτα της Κάντυ!
 
Αντε, παλι θα τα λεμε: ο μεγαλος της ερωτας ειναι ο Τερρυ :diablotin:

Ολα τα υπολοιπα ειναι ευσεβεις ποθοι :biglaugh:

Και για οσους δεν πειθονται τους παραπεμπω στα επεισοδια της σειρας.

Το manga δεν το εχω διαβασει ολοκληρο, και να πω την αληθεια, δεν ειμαι πολυ fan των manga. Οπως το θετει ο Turrican, ειμαι παιδι της ΤΟΕΙ :clap:
 
Domniki είπε:
Αντε, παλι θα τα λεμε: ο μεγαλος της ερωτας ειναι ο Τερρυ :diablotin: Ολα τα υπολοιπα ειναι ευσεβεις ποθοι :biglaugh:

Και για οσους δεν πειθονται τους παραπεμπω στα επεισοδια της σειρας.

Το manga δεν το εχω διαβασει ολοκληρο, και να πω την αληθεια, δεν ειμαι πολυ fan των manga. Οπως το θετει ο Turrican, ειναι παιδι της ΤΟΕΙ :clap:
Εγώ και το μάνγκα που έχω διαβάσει πάλι τα ίδια συμπεράσματα έβγαλα. Έχει κάποιες διαφορές περισσότερο σεναριακά αλλά και πάλι η ιστορία γενικότερα είναι η ίδια. Ειδικά στη Σκωτία διαφαίνεται απόλυτα πως η Κάντυ και ο Τέρρυ έχουν δεσμό. Τουλάχιστον αυτό κατάλαβα εγώ.

Στο τέλος έχει μία σκηνή όπου ο Άλμπερτ βάζει χέρι στην Ελρόυ για όλα όσα υπέφερε η "θετή του κόρη" ακριβώς έτσι το αποκαλεί. Επίσης ο Νηλ και η Ελίζα τρώνε ένα σοκ καραμπινάτο.

Πάντως και εγώ προτιμώ τα άνιμε από τα μάνγκα.
 
Και εγώ το anime προτιμώ!

Το ασπρόμαυρο του manga με κουράζει:animrolleyes:

ʽΑσε που δεν υπάρχει Κλυν:mad:... (Η Mizuki βέβαια τον αντιπάθει κάργα όπως φάνηκε από τη συνέντευξή της, αλλά θα μου πεις: ποιον συμπαθεί αυτή; :devil: )

Domnikiiii! Την γκιλοτίνα! :D

Αφού όμως συζητάμε για το manga, να ρωτήσω κάτι σχετικά:

Το αγγλικό που διάβασα εγώ, έχει κάποιες σελίδες που δεν έχουν μεταφραστεί και είναι στα ιαπωνικά :eek:... Ανάμεσα σʼ αυτές είναι και η συνάντηση της Candy με τον πατέρα του Anthony, αμέσως μετά την κηδεία του Στήαρ :icon_cry: .

Πώς θα μάθουμε ρε παιδιά τι είπαν οι δυο τους; Αυτό το περιστατικό δεν υπάρχει στο anime και μʼ έχει φάει η περιέργεια :help: ...

@ Mariadelmar: Σήμερα τελείωσα το fic και το μόνο που μπορώ να πω είναι :worship: .

Θα σου στείλω pm με τα σχόλιά μου... :)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα