Candy Candy...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Το μόνο που πέτυχαν οι παλαβιάρες είναι οτι τα αυτοκίνητα που υπήρχαν εκείνη την εποχή ήταν λίγα και είχαν τη μορφή που τους έχουν δώσει... :biglaugh:
 
kyriazisv είπε:
Το μόνο που πέτυχαν οι παλαβιάρες είναι οτι τα αυτοκίνητα που υπήρχαν εκείνη την εποχή ήταν λίγα και είχαν τη μορφή που τους έχουν δώσει... :biglaugh:
Ευτυχώς που ήταν λίγα!


Φαντάζομαι την Κάντυ :mitsotakis:να νοσηλεύεται στο Σαιν Ζοζέφ



στο δωμάτιο 0 με βαριές κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις και αμνησία επειδή



ο Νηλ πέρναγε με κόκκινο....


 


Μα καλά... σε ποιά ηλικία έδιναν δίπλωμα τότε;;;;
 
Juanita είπε:
Εθελοντής πήγε... Μάλλον δεν τους ενδιέφεραν τέτοιες λεπτομέρειες...
Το Rayban γυαλάκι του Albert;;;;;

Και η Igarashi ληγμένα τα έπαιρνε...
Τώρα που το λες δεν ξέρω γιατί αλλά ο Άλμπερτ μου θυμίζει γενικότερα τον John Lenon! :animeek:

Μήπως η Igarashi ήταν επηρεασμένη από αυτόν;;; Μήπως ζήλευε λίγο την συμπατριώτισσα της την Yoko;;;

Πλάκα πλάκα φαντάζομαι τον Άλμπερτ ως παιδί των λουλουδιών με μπαντάνα στο κεφάλι και το σήμα της ειρήνης στο χέρι! :biglaugh::biglaugh::biglaugh:

Φαντάζεστε την αντίστοιχη Κάντυ;:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Mariadelmar είπε:
Τώρα που το λες δεν ξέρω γιατί αλλά ο Άλμπερτ μου θυμίζει γενικότερα τον John Lenon! :animeek:
Μήπως η Igarashi ήταν επηρεασμένη από αυτόν;;; Μήπως ζήλευε λίγο την συμπατριώτισσα της την Yoko;;;

Πλάκα πλάκα φαντάζομαι τον Άλμπερτ ως παιδί των λουλουδιών με μπαντάνα στο κεφάλι και το σήμα της ειρήνης στο χέρι! :biglaugh::biglaugh::biglaugh:

Φαντάζεστε την αντίστοιχη Κάντυ;:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
Ωχ, η Καντυ παιδι των λουλουδιων :clap: Της ταιριαζει παρα πολυ!

Σιγουρα η Μιζουκι ζηλευε την Yoko :diablotin:
 
Mariadelmar είπε:
Τώρα που το λες δεν ξέρω γιατί αλλά ο Άλμπερτ μου θυμίζει γενικότερα τον John Lenon! :animeek:
Μήπως η Igarashi ήταν επηρεασμένη από αυτόν;;; Μήπως ζήλευε λίγο την συμπατριώτισσα της την Yoko;;;

Πλάκα πλάκα φαντάζομαι τον Άλμπερτ ως παιδί των λουλουδιών με μπαντάνα στο κεφάλι και το σήμα της ειρήνης στο χέρι!

Φαντάζεστε την αντίστοιχη Κάντυ;:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
Ωχχχχ... :animeek: διακρίνω περίεργες προθέσεις για τον αγαπημένο μου :banghead: :banghead:

 


Μήπως ετοιμάζεις φανφικ με τον Άλμπερτ και την Κάντυ



(με φουστίτσα αλά Princess) μαστουρωμένους στο Woodstock;;;;;;;;;;;;;;;;


:rofl: :rofl: :rofl:
 
Juanita είπε:
Ωχχχχ... :animeek: διακρίνω περίεργες προθέσεις για τον αγαπημένο μου :banghead: :banghead: 


Μήπως ετοιμάζεις φανφικ με τον Άλμπερτ και την Κάντυ



(με φουστίτσα αλά Princess) μαστουρωμένους στο Woodstock;;;;;;;;;;;;;;;;


:rofl: :rofl: :rofl:
χεχεχεχε! :biglaugh::biglaugh::biglaugh:

Όχι εντάξει, δεν θα φτάσω μέχρι εκεί. Άλλωστε όπως πάει τώρα τελευταία δεν ετοιμάζω κανένα φάνφικ, μου έχει κοπεί η έμπνευση απότομα.

Πραγματικά όμως αν προσέξετε τον Άλμπερτ καθώς και τα ρούχα που φοράει εμένα μου θυμίζει περισσότερο δεκαετία του 60 παρά 1900κάτι...
 
Mariadelmar είπε:
Πραγματικά όμως αν προσέξετε τον Άλμπερτ καθώς και τα ρούχα που φοράει εμένα μου θυμίζει περισσότερο δεκαετία του 60 παρά 1900κάτι...
Μοοοοοοονο του Αλμπερτ τα ρουχα;;; Γενικα η ενδυματολογος Ιγκαρασι/ΤΟΕΙ επισης επαιρνε ληγμενα, διοτι η μοδα του '10 δεν ειχε καμια μα καμια σχεση με αυτα που βλεπουμε σε ανιμε και μανγκα, ειναι ενας αχταρμας μοδας με ο,τι τους ερχοτανε στο μυαλο εκεινη τη στιγμη. Κοκκινο παλτο, παρντον??? Πολυχρωμα και κοντα φορεματακια, ξαναμαναπαρντον??? Τζιν σαλοπετα??? :rolleyes: Τι ληγμενα, στην καρακοσμαρα τους ητανε... :silly: :drunken:

Αλλα, πρεπει να το παραδεχτουμε: Ο Αλμπερτ με το γαλαζιο ζιβαγκο και το μπλε κουστουμι αλα Ανδρεας Παπανδρεου του '70-'80 ειναι κουκλος, πώς να το κανουμε! Χαλαλι ο αναχρονισμος!!! :thumbup: :thumbup:

Ααα και καποιος ειπε (η Μαριαντελμαρ παλι) οτι ο Αλμπερτ φερνει προς Τζον Λεννον. Εγω δε θα το λεγα, αλλος ειναι ο Αλμπερτ:

Ξανθο μαλλι + Ray Ban γυαλια + Αφρική + '60/'70 = καραμπινατος Ρομπερτ Ρεντφορντ!

:devil:
 
Μήπως τελικά φταίει που η μόδα κάνει κύκλους και δεν είμαστε

εμείς καλά ενημερωμένες;;;;;

:rofl:
 
Τι έγινε παιδιά;;;;;;; :nervous:


Ξεμείναμε από σκέψεις;;;;;


 


Να καταθέσω πρόταση;;;;
:)

 


Τι ζώδιο κάνετε τους ήρωές μας;;;; (Νηλ και Ελίζα εκτός συναγωνισμού:midfinger:)



Όχι όμως σύμφωνα με τις ημερομηνίες γέννησης που αναφέρονται σε



διάφορα sites αλλά με το πως τους κρίνετε εσείς...



Μου έχουν περάσει διάφορες σκέψεις... Θα τις καταθέσω αύριο...


 


Αντε ντε... Για να σκεφτόμαστε :whothehell:
 
Πω! Πω! Τα δώσαμε όλα φαίνεται!!!! :animeek:
 
Παρακολουθώντας μετά μανίας την Κάντυ στο VHS διαπίστωσα


πως τελικά τα πράγματα δεν ήταν τόσο ρόδινα για την οικογένεια των



Ράνγκαν.



Κάτι που οι δουλειές δεν πήγαιναν καλά, κάτι που η Ελίζα ήταν πολυέξοδη...



αποτέλεσμα η κα Ράνγκαν :moutza: να μην έχει ρούχα να φορέσει.



Στο επεισόδιο που κατηγορείται η Κάντυ για κλοπή καθώς



και σ' εκείνο που πείθει η κα :vomit:Ράνγκαν την ΜΘ Ελρόϋ να δώσει τη συγκατάθεσή της για το γάμο



Κάντυ - Νηλ φοράει τα ίδια ρούχα.



Η φτωχούλα... 4 χρόνια μετά και δεν είχε φράγκο να ράψει κανά τσίτι να ρίξει πάνω της...



Φαντάζομαι αν γινόταν ο γάμος θα φόραγε τα ίδια ρούχα που



φορούσε στο χορό για την επιστροφή της ΜΘ στο Λεικγουντ.


 


Άπονη ζωή...
:diablotin:

Επίσης μ΄εχει πιάσει η μύρλα με τον Άντονυ και τον τρόπο που τον ξεπάστρεψε η Μιζούκι.

Ξέρω ξέρω... αν "ζούσε" δε θα είχε καμιά πιθανότητα ο Άλμπερτ πόσο ήττον

ο Τέρρυ... αλλά δεν μπορώ παρά να μην υποκλιθώ στο μεγαλείο του.

Μακράν μπροστά από όλους...

Ειδικά η σκηνή στο λόφο που την αποχαιρετούν φορώντας την

σκωτσέζικη ενδυμασία και παίζοντας γκάιντα... είναι όλα τα λεφτά...

Αχχ... Άντονυ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ήταν και ο Archie εκεί επάνω στον λόφο με την γκάιντα.... βρε μπας και πας να μας το φέρεις απέξω - απέξω;;;; :rolleyes:
 
Τι ζώδιο κάνετε τους ήρωές μας;;;; (Νηλ και Ελίζα εκτός συναγωνισμού )Όχι όμως σύμφωνα με τις ημερομηνίες γέννησης που αναφέρονται σε

διάφορα sites αλλά με το πως τους κρίνετε εσείς...

Μου έχουν περάσει διάφορες σκέψεις... Θα τις καταθέσω αύριο...

Αντε ντε... Για να σκεφτόμαστε :whothehell:
Ντρέπομαι που το λέω:blush:, αλλά είμαι άσχετη από ζώδια :animeek:!

Σκέφτηκα όμως , να συγκρίνω τους χαρακτήρες του anime με τους χαρακτήρες κάποιων συγγενών, φίλων και γνωστών και σύμφωνα με τις ημερομηνίες γέννησης αυτών, να βρω τα ζώδια που ψάχνουμε...:nerd: (Τι κάνει ο άνθρωπος όταν βαριέται!)

Σημείωση 1: Το πιθανότερο είναι να έχω πέσει πολύύύύύύύύύύ έξω... Γιʼ αυτό να είστε επιεικείς! :rolleyes:

Σημείωση 2: Περισσότερο απ΄όλους δυσκολεύτηκα να βρω , ποιον άλλο; Τον Terry! (Σπάνιο να βρεις τέτοιους τύπους τη σήμερον ημέρα :loveyou:...)

Λοιπόν, έχουμε και λέμε:

Candy : Καρκίνος

Terry: Αιγόκερως

Albert: Τοξότης

Anthony: Παρθένος

Stear: Κριός

Archie: Ζυγός

Annie: Λέων

Sussana: Δε σας λέω!

Τώρα, αν χρειαζόμαστε και ωροσκόπους, δυσκολεύουν τα πράγματα! :D

:icon_cool:

Ήταν και ο Archie εκεί επάνω στον λόφο με την γκάιντα.... βρε μπας και πας να μας το φέρεις απέξω - απέξω;;;;
Juanita, τι θέλει να πει ο ποιητής;
 
Ναι κι εγώ μπερδεύτηκα οφείλω να παραδεχτώ...

Αυτή τη σκηνή που την αποχαιρετούν παίζοντας γκάιντα τη θυμάμαι από όταν ήμουν μικρή. Είναι από τις πολύ αγαπημένες μου σκηνές.

Τώρα όσον αφορά τα ζώδια. Υποτίθεται πως ο Τέρρυ είναι υδροχόος και η Κάντυ Ταύρος. Του Τέρρυ του πάει ο υδροχόος αλλά θα μπορούσε να είναι και αιγόκερως αλλά και σκορπιός.

Η Κάντυ σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσε να είναι Ταύρος. Ή καρκίνος ή ιχθείς μου κάνει.

Για τους άλλους δεν ξέρω. Ο Άλμπερτ είναι πολύ δυναμικός τύπος, θα μπορούσε να είναι και Λέων.

Ο Άντονυ πάλι ίσως να ήταν καρκίνος.

Η Σουζάννα μάλλον Τοξότης ή Ζυγός...

Η Ελίζα δεν έχει ζώδιο! χεχεχε!
 
Πριν λίγο ανέβασα το καινούριο μου βιντεάκι!

Είναι ένα δωράκι για την Κάντυ και τον Τέρρυ για του Αγίου Βαλεντίνου.

Όποιος ενδιαφέρεται ας περάσει από εδώ: http://uk.youtube.com/watch?v=CblRf02qyJw

Ευχαριστώ πολύ.
 
Εγώ πιστεύω πως:

η Κάντυ ήταν Ζυγός!

Εξηγούμαι: οι γυναίκες ζυγοί έχουν ανεπτυγμένη την αίσθηση της

δικαιοσύνης (ο καημένος ο νηλ στενοχωρέθηκε που έφαγε χυλόπιτα...), βρίσκονται διαρκώς σε διλήματα (Τέρρυ - Άλμπερτ, Άλμπερτ ή Τέρρυ) ( ο Άντονυ παίζει στην Α' κατηγορία μόνος του εκτός συναγωνισμού)

Επιλέγουν επαγγέλματα που βοηθούν τους συνανθρώπους τους...

η Άννυ, (δύο βδομάδες μεγαλύτερη άρα: ) Παρθένος

Συμφεροντολόγα και τυπολάτρης

Ο Αντονυ Καρκίνος: αναμφισβήτητα. Το πιό ευαίσθητο, γλυκό, δοτικό ζώδιο

ο Τέρρυ Ζυγός: Αφήνεται να παρασυρθεί εύκολα από γυναίκες

δυναμικές, έφεση στις τέχνες, καρριερίστας, διλληματίας...

Η Σουζάννα Λέων: Δυναμική, ισχυρογνώμων προσπαθεί να παίρνει πάντα αυτό που θέλει... από τα αυταρχικά ζώδια

Ο Άρτσυ Παρθένος: Τυπολάτρης του αρέσει το προσεγμένο ντύσιμο

Ο Στήαρ Κριός ή Τοξότης: δυναμικός και εφευρετικός, δίνει τα πάντα στη γυναίκα που αγαπάει.

Ο Αλμπερτάκος μου Ταύρος. Κατ΄εξοχήν ζώδιο για οικογένεια, τρυφερός συναισθηματικός!
 
candyalberthyhw9.gif


Χρόνια Πολλά στους Εορτάζοντες του forum!
 
Για όλους τους άλλους δεν ξέρω αλλά για την Άννυ το νοιώθω ότι είναι παρθένος.

Εξαιρετική δουλειά Mariadelmar! Παρατηρώ ότι σου αρέσουν τα δυνατά φινάλε! :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
H σκηνη με τον αποχαιρετισμο στο λοφο, ενω οι τρεις, Αντονυ, Αρτσυ, Στιαρ, παιζουν γκαιντα ειναι μια απο τις αγαπημενες μου, αν και ηλπιζα σε κατι πιο δυναμικο: να τρεξουν με τα ασπρα τους αλογα και την σωσουν...πού να διαβαζα και Αρλεκιν :animlaugh:

Τωρα για τα ζωδια:

Καντυ: μαλλον Κριο θα την εκανα, αγοροκοριτσο, παιχνιδιαρα, δυναμικη, παρορμητικη. Κατα βαθος ενα μικρο παιδι παντα. Ισως και ο Ταυρος να ταιριαζε. Εδω που τα λεμε, και ο Καρκινος της ταιριαζει...ο,τι παρορμητικο.

Τερρυ: μα τιποτα αλλο εκτος απο Υδροχοο (που ταιριαζει πολυ με τον Κριο :diablotin: ). Ονειροπολος, καινοτομος, μυστηριος και γοητευτικος. Με τιποτα Ζυγος ή Αιγοκερως! Οι Ζυγοι δεν μπορουν να αποφασισουν τι φαγητο θα φανε σημερα και οι Αιγοκεροι δεν ασχολουνται με τεχνες.

Αλμπερτ: Τοξοτης, ταξιδιαρης, παιχνιδιαρης, αλλα και δυναμικος.

Αρτσυ: σιγουρα Ζυγος. Η εμφανιση ειναι το Α και το Ω γι'αυτον και του αρεσουν τα φινα πραγματα.

Στιαρ: ισως Διδυμος, του αρεσουν οι περιπετειες και προσπαθει να κανει τους αλλους να γελανε.

Αννυ: Ιχθεις, εξτρα ευαισθητη σε σημειο εκμεταλλευσης

Σουζανα: μαλλον Λεων (ποτε δεν ειχα καλες σχεσεις μαζι τους). Ισχυρογνωμων, θελει να γινεται παντα το δικο της και το πετυχαινει, ανεξαρτητως των συνεπειων για τους αλλους.

Ελιζα: Σκορπιος, σκληρη και εκδικητικη! (σορρυ Σκορπιοι του φορουμ)-γενικα μην τα βαζετε με Σκορπιους: θα χασετε

Νηλ: μαλλον Αιγοκερω θα τον εκανα. Κοιταει το συμφερον του.

Και ερχομαστε στον Αντονυ! Ωχ, τον πιο δυσκολο. Η Μιζουκι τον φτιαχνει Ζυγο. Του αρεσουν τα ομορφα τριανταφυλλα και εχει καλλιτεχνικη φυση. Απο την αλλη, οι Ζυγοι ειναι τρομερα απιστοι...μελισσουλες θα τους ελεγα: απο το ενα λουλουδακι στο αλλο, και αναποφασιστοι! Επειδη ειναι ωραιοι, εχουν πολλες κατακτησεις-πειρασμους. Επισης τα επεισοδια με το ροντεο με προβληματιζουν, γιατι δεν ταιριαζουν σε τιποτα με εναν Ζυγο. Θα του εδινα εναν Αρη στον Κριο και μια Σεληνη στον Καρκινο, και μ'αυτο τον συνδυασμο, θα μπορουσε να ειναι Ταυρος :) Ευγενικος, δυναμικος, γηινος, αλλα και παιχνιδιαρης, με ευαισθητη ψυχη. (Αντε Death2Eliza, ταιριαζετε κιολας :biglaugh:)

@juanita, μέτρα τα λογια σου για τους Παρθενους! Να σε πληροφορησω οτι η Death2Eliza, οπως κ'εγω, ανηκουμε σ'αυτο το υπεροχο ζωδιο :diablotin:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα