[El Greco] Κάστρα και Πολιορκητές

Παιδια μην αρχισουμε παλι με τις δημοπρασιες και τους συλλεκτες ελεος,εδω ειναι το θρεντ αναμνησεων για το παιχνιδι του τιτλου. ;)
 
χαχα!! λες ρε φιλε να μην αρχισουμε με τις δημοπρασιες κ τους συλλεκτες!!!κ οτι εδω ειναι θρεντ αναμνησεων!!! ο κυκλωπας λες δεν ειναι δικος σου!! αρα μαλλον θα ξερεις αυτον που τον εβαλε στο ebay 200 δολλαρια γιατι κ η φωτο ειναι ιδια!!!ξερεις τι με χαλαει οτι πολυ απλα χαλασανε καποιοι κατι σπουδαιο μονο κ μονο επειδη το κανανε της μοδας ξαφνικα ολοι τωρα που ειναι κουλ θυμηθηκατε οτι τα παιχνιδια τα παλια σας ειναι μαστ κ να τα ξετρυπωσετε απο το παταρι που τα χατε....κ εχουν ξεφυτρωσει απο παντου κανιβαλοι που κερδιζουν απο αυτο εχω ακουσει αλλους να λενε το κανω για να συμπληρωσω το εισοδημα μου η' την συλλογη μου!! ε ρε φιλε κανε κρατει !!! παιξε κανα κινο -λοτο τζοκερ να σου κατσει κατι να βγαλεις την καλη!!! και αν θες νασαι συλλεκτης-μαγαζατορας στο ebay οπως ειδα κ καποιους να αποκαλουνε την σελιδα τους στο ebay...store....... κανε μια ψακτικη να δεις αυτα που εχεις στην κατασταση που ταχεις ποσο κοστολογουντε!!! αλλα τι μιλαω εδω στην ελλαδιτσα μας που εχω ακουσει τα λεφτα ταχει το κεφαλαιο δεν θα τα παρουμε πισω εκτος αν ειμαι κωλοφαρδος κ παντρευτω καμια θυγατερα τους ..αλλα μεχρι τοτε ασ τα κανουμε λιγο ολα @#%@$!@ σε μερικα πραγματα που για μερικους ειναι ακομα ιερα!!!!
 
H φωτο ειναι απο τον ebay και αυτον που την εβαλε δεν τον ξερω.


Εδω ειναι θρεντ αναμνησεων και ποσταρουμε αναμνησεις ,οπως ειναι και φορουμ αναμνησεων τα τελευταια 6 χρονια,οτι θεματακια εχετε με τους συλλεκτες κρατηστε για τον εαυτο σας η για αλλα φορουμ που συχναζετε.



Στο παρον φορουμ αυτα δεν εχουν θεση οπως και δεν μας ενδιαφερουν στο ελαχιστο.



Τα οφφτοπικ θα σβηστουν.



 
χαχα !! αφου οπως λες οτι ειναι απο το ebay που την δανειστηκες!! γιατι ειναι διαφορετικες φωτο αλλα στο ιδιο περιβαλλον?κ αυτες που εχεις δεν ειναι ιδιες με αυτες που εχει ο τυπος στο ebay!!
 
α και κατι αλλο οταν ειχες ποσταρει τις φωτο !! αυτο το προιον δεν ειχε ανεβει στο ebay ακομα!!!
 
Λεπον επειδη με αχαχουχα ποστ δεν μπορω να συννενοηθω ,οτι θεματακι εχεις για τις εικονες στειλε pm να τα βρουμε κατα τα αλλα σταματα να γεμιζεις offtopic το θρεντ.


 
Ναυμαχια απο τα παλια,με δρακους Βικινγκς και Βαρβαρους ετελεσθη πριν 450 χρονια στην τοποθεσια Red Rock,καποια στιγμη το διαλυσαν γιατι αγγελιοφορος εφερε μηνυμα οτι πλησιαζαν στρατιες απο Μινοταυρους και Κυκλωπες!


Αγαπημενα τα καραβια που απεκτησα με τρομερη λεπτομερεια και μπολικα εξαρτηματα και πικραμενος που δεν κυκλοφορησαν Ελλαδα απο την El Greco,τελειο συμπληρωμα για την σειρα που ζησαμε στα 80ς!


 


attachment.php


 


attachment.php


 


attachment.php


 


attachment.php


 


Τωρα περιμενουμε τους Κυκλωπες και τους Μινοταυρους να καταφτασουν,ελπιζω να μην αργησουν....
 
Εδω ειναι τα δικα μου...

attachment.php
Αν και χωρις το κουτι του αλλα με ολα του τα κομματια...ευτυχως το εχω ακομα αυτο το...ΥπερΣουπερΝτουπερΟυαου παιχνιδι!!!!!!!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλώς σας βρήκα συμπάσχοντες!

Και εγώ κάπου στα τέλη της δεκαετίας του '70 ήρθα σε αυτόν τον όχι πλέον τόσο "retro" κόσμο. Το "Κάστρα & Πολιορκητές" το απόκτησα κάπου στα 1986-1987 στην έκδοση "Μεγάλη Πολιορκία" και ήταν, είναι & θα παραμείνει το αγαπημένο μου παιδικό παιχνίδι! Το έχω ακόμα σχεδόν άθικτο μαζί με τον "Δράκο" & αυτές τις μέρες θες κάτι τα Χριστούγεννα με την μικρή μου, θες το ότι διαθέτω αρκετό χρόνο στην διαθεσή μου κάτι μου είπε μέσα μου να πάω να το "ξεθάψω" από το υπόγειο της πεθεράς μου. Τα χαρτόνια ήταν φαινομενικά σε πολύ κακή κατάσταση αλλά τα σιδέρωσα & ύστερα τα έβαλα κάτω από πολύ βαριά βιβλία για να ισιώσουν. Μέχρι την άλλη εβδομάδα περιμένω έναν παλιόφιλο να μου δωσει την Ασπίδα, τον Πολιορκητικό Κριό, τον Κύκλωπα & τον Μινώταυρο. Ο τελευταίος είναι σπασμένος στην μέση απ'ότι μου είπε. Θα αναρτήσω φωτογραφίες σύντομα....

Να είστε κλά για το υπέροχο αυτό topic!
 
Καλώς σας βρήκα συμπάσχοντες!

Και εγώ κάπου στα τέλη της δεκαετίας του '70 ήρθα σε αυτόν τον όχι πλέον τόσο "retro" κόσμο. Το "Κάστρα & Πολιορκητές" το απόκτησα κάπου στα 1986-1987 στην έκδοση "Μεγάλη Πολιορκία" και ήταν, είναι & θα παραμείνει το αγαπημένο μου παιδικό παιχνίδι! Το έχω ακόμα σχεδόν άθικτο μαζί με τον "Δράκο" & αυτές τις μέρες θες κάτι τα Χριστούγεννα με την μικρή μου, θες το ότι διαθέτω αρκετό χρόνο στην διαθεσή μου κάτι μου είπε μέσα μου να πάω να το "ξεθάψω" από το υπόγειο της πεθεράς μου. Τα χαρτόνια ήταν φαινομενικά σε πολύ κακή κατάσταση αλλά τα σιδέρωσα & ύστερα τα έβαλα κάτω από πολύ βαριά βιβλία για να ισιώσουν. Μέχρι την άλλη εβδομάδα περιμένω έναν παλιόφιλο να μου δωσει την Ασπίδα, τον Πολιορκητικό Κριό, τον Κύκλωπα & τον Μινώταυρο. Ο τελευταίος είναι σπασμένος στην μέση απ'ότι μου είπε. Θα αναρτήσω φωτογραφίες σύντομα....

Να είστε κλά για το υπέροχο αυτό topic!
 
nasospakos καλώς όρισες στην παρέα μας. Περιμένουμε τις φωτογραφίες :) Υπάρχουν πολλοί φαν του παιχνιδιού.

Υγ. Σου διέγραψα το δεύτερο ποστ γιατί ήταν πανομοιότυπο με το παραπάνω.
 
Kambia είπε:
nasospakos καλώς όρισες στην παρέα μας. Περιμένουμε τις φωτογραφίες :) Υπάρχουν πολλοί φαν του παιχνιδιού.
Υγ. Σου διέγραψα το δεύτερο ποστ γιατί ήταν πανομοιότυπο με το παραπάνω.
Έχεις δίκιο για το post, ζητώ συγνώμη! Οι φωτό θα είναι super, μόνο αυτό σας λέω.

Καστρομαχητές ενωθείτε!
 
μια ερώτηση: Νομίζω ότι σε προηγούμενη ανάρτηση έχουν ζητηθεί οι Ελληνικές οδηγίες χρήσεως. Έχουν ανέβει έως τώρα; Aν όχι μπορώ να τις ανεβάσω εγώ; Eυχαριστώ.
 
Πρεπει να εχουν ανεβει καποιες απο αυτες ειτε στα ξενα ειτε ελληνικα,απο οτι βλεπω καθε πακετο ειχε και τις δικες του οδηγιες ωστε να παιζεται και μεμονωμενα εκτος μερος του μεγαλου συνολου.


Anyway αν δεν σε κουραζει ανεβασε τες και εσυ.
 
εδώ είμαστε α) DSC04540.jpg

β)DSC04546.jpg

ελπίζω να βοήθησα... :)

Aardvark είπε:
Πρεπει να εχουν ανεβει καποιες απο αυτες ειτε στα ξενα ειτε ελληνικα,απο οτι βλεπω καθε πακετο ειχε και τις δικες του οδηγιες ωστε να παιζεται και μεμονωμενα εκτος μερος του μεγαλου συνολου. Anyway αν δεν σε κουραζει ανεβασε τες και εσυ.
'aardvark' ψάχνω να βρω απεγνωσμένα τον Μινώταυρο & τον Κύκλωπα! Οι δικοί μου δυστυχώς δεν είναι πλέον λειτουργικοί. Τις προάλλες προσπάθησα να τους επισκεύασω ανοίγοντάς τους. Το κατάφερα μόνο στον Μινώταυρο και τώρα λειτουργεί το ελατήριο του αλλά δεν μου κλειδώνει πίσω! Ο Κύκλωπας έχει πιο δύσκολη θερμοκόλληση, δεν μπορώ να κάνω τίποτα, ο μηχανισμός έχει πλέον διαλύσει. Δεν είμαι συλλέκτης, απλά αγαπάω πολύ αυτό το παιχνίδι, μήπως μπορει να με βοηθήσει κάποιος;DSC04537.jpg

DSC04538.jpg

DSC04539.jpg

DSC04541.jpg

DSC04542.jpg

DSC04543.jpg

DSC04544.jpg

DSC00167.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
'aardvark' ψάχνω να βρω απεγνωσμένα τον Μινώταυρο & τον Κύκλωπα! Οι δικοί μου δεν είναι πλέον λειτουργικοί. Τις προάλλες προσπάθησα να τους επισκεύασω ανοιγοντάς τους. Το κατάφερα μόνο στον Μινώταυρο και τώρα λειτουργεί το ελατήριο του αλλά δεν μου κλειδώνει πίσω! Ο Κύκλωπας έχει πιο δύσκολη θερμοκόλληση, δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Δεν είμαι συλλέκτης, απλά αγαπάω πολύ αυτό το παιχνίδι, μήπως μπορει να με βοηθήσει κάποιος;
 
Εξαιρετικες φωτο!
 
Wally είπε:
Εξαιρετικες φωτο!
σ'ευχαριστώ 'Wally'! Mακάρι να μου απαντούσε κάποιος στο ερώτημα που έθεσα. Θα ανεβάσω σύντομα και άλλες εν ώρα δράσης! ;)
 
επικο παιχνιδι...τι να γραψεις γιαυτο το παιχνιδι..οτι ονειρευοταν καθε παιδι!
 
Πίσω
Μπλουζα