Game of the Week: Εβδομαδα 26 [Frostbite - Atari2600 - Post 717]

Το 32x θέλει κάποιο bios για να παίξει? Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τη κονσόλα στο retroarch
 
Το 32x θέλει κάποιο bios για να παίξει? Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τη κονσόλα στο retroarch
Ψάχνεις για:

32X_G_BIOS.BIN

32X_M_BIOS.BIN

32X_S_BIOS.BIN

Και τα πετάς μέσα στο RetroArch/system φάκελο.
 
Virtua Racing Deluxe (USA)-180618-154445.png

Έχω πολύ δρόμο μπροστά μου να φτάσω τους χρόνους του Imgema :D

Το παιχνίδι μου θυμίζει το daytona usa στα πρώτα του στάδια σχεδίασης. Είναι από την ίδια ομάδα ανάπτυξης?
 
Σιγουρευτείτε ότι παίζετε με την NTSC/USA έκδοση του παιχνιδιού, η PAL λογικά θα είναι 20% πιο αργή, εκείνη την εποχή δεν τα προσέχανε τα ports.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σιγουρευτείτε ότι παίζετε με την NTSC/USA έκδοση του παιχνιδιού, η PAL λογικά θα είναι 20% πιο αργή, εκείνη την εποχή δεν τα προσέχανε τα ports.
Η NTSC παιζει στα 50fps ?  Γιατι κατεβασα ενα ρομ που επαιζε στα 50 και λεω θα ειναι  pal και κατεβασα μετα ενα αλλο που ελεγε USA και παλι 50fps ηταν. :wait2:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η NTSC παιζει στα 50fps ?  Γιατι κατεβασα ενα ρομ που επαιζε στα 50 και λεω θα ειναι  pal και κατεβασα μετα ενα αλλο που ελεγε USA και παλι 50fps ηταν. :wait2:
H Αμερικάνικη έκδοση θα πρέπει να σου δείχνει 60 fps στο RetroArch (στην πραγματικότητα ο αριθμός αυτός είναι τα hz του συστήματος που κάνεις emulate. Το Virtua Racing τρέχει με πολύ λιγότερα fps).
 
H Αμερικάνικη έκδοση θα πρέπει να σου δείχνει 60 fps στο RetroArch (στην πραγματικότητα ο αριθμός αυτός είναι τα hz του συστήματος που κάνεις emulate. Το Virtua Racing τρέχει με πολύ λιγότερα fps).
Ναι οκ εννοω τα fps που δειχνει το retroarch. 50 μου δειχνει...


ps. Αν μπορεις στειλε μου pm ενα λινκ με το ρομ σου :p
 

Βλακειες ελεγα οτι το ειχα παει 39:500 sec. Μαλλον 40:500 sec ηταν περιπου και ριχνοντας 3 παιχνιδακια τωρα, δεν το πολυπλησιασα..αρα ειχα δικιο οτι εχεις κανει επικο χρονο 1@Imgema[/USER]

Virtua Racing Deluxe (USA)-180618-192151.png

 
Η δική μου προσπάθεια με αυτόματο κιβώτιο: IMG_20180618_192338.jpg 
 
Kαι τα δικα μου Laps ως τωρα αυτο  ειναι το καλυτερο μου 
 

Virtua Racing Deluxe-180618-164103.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

1@Wally[/USER]

Από το κάψιμο στα F-Zero X/GX (που είναι και ας τα να πάνε από δυσκολία) ίσως να πήρα καποιο perk στα racing :p

1@Ajax87[/USER]

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σου γράφει 50 fps. Μπας και δεν σου τρέχει full speed ο emulator? Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις ότι shaders έχεις και το GPU sync. Πάντως ακόμα κι έτσι το 40άρι το έσπασες ;)

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βαζοντας γκαζι/φρενο στις σκανδαλες, μπηκα στο κλαμπ των -40 χαχαχαχαχα

Virtua Racing Deluxe (USA)-180618-202433.png
 
Με automatic - Δεν  μπορώ κατέβω το '40..Άαργκ.

vrdel2.jpg
 
Με automatic το max speed φτάνει 328km/h. Με manual 330km/h.
 
Να παιξουμε και κανα hardcore φλιπερακι αμα ειναι μεσω Pinball Arcade.

Κοντρες στο Gorgar!
 
Ειναι και αυτα στο προγραμμα ;)

Αργοτερα και PC games της "χρυσης περιοδου"
 
Πίσω
Μπλουζα